Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    25-12-2019
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα παιδιά και καλά Χριστούγεννα ! Λοιπόν εχω ένα κουτί (sharkoon tg4 rgb )τo οποίο έχει πάνω ένα rgb hub / controller .Για να δουλέψει αυτό λοιπόν έχει 2 τρόπους .1ος τρόπος συνδέω πάνω το καλώδιο του reset και το sata που έχει ,με ένα από αυτά του τροφοδοτικού και έτσι ρυθμίζω τα rgb με το reset button του υπολογιστή .2ος τρόπος λοιπόν (και αυτός που με ενδιαφέρει πιο πολύ) είναι να συνδέσω ένα καλώδιο (vdg λέει πάνω ) στη μητρική ή ένα άλλο καλώδιο το οποίο έχει 4 υποδοχές με την 2η μπλοκαρισμένη .Η μητρική μου είναι η msi tomahawk max και υποστηρίζει 12v ενώ το rgb hub 5v .Να τονίσω ότι είμαι νέος πάνω στο όλο θέμα του pc building!

  2. #2
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Καλημέρα! Χρόνια Πολλά! Μάλλον κάτι δε μας λες καλά... Είναι άσχετο το πόσα volt βγάζει το τροφοδοτικό σου και θέλει η μητρική σου για να λειτουργήσει και άσχετο πόσα θέλει το hub για τα led. Το reset button του κουτιού που κολλάει με το reset που έχει για τα λαμπάκια; Δεν καταλαβαίνω. Θέλει να γίνεις λίγο πιο περιγραφικός και με μερικές φωτό; Εγώ αυτό που ξέρω είναι το καλώδιο τροφοδοσίας για τα led είναι να συνδεθεί με ένα καλώδιο τροφοδοσίας σκληρών δίσκων και να συνδεθούν όλα τα led πάνω του. Κάνε μου τη χάρη και ανέβασε φωτό από το κουτί και τη συνδεσμολογία του, να σε βοηθήσουμε αν είναι.

    Βρήκα αυτό εδώ : https://www.sharkoon.com/Download/Ca..._TG4_en_02.pdf
    Αυτό που καταλαβαίνω είναι πως το κουτί έχει 4 χρωματιστούς ανεμιστήρες που θα συνδεθούν στις 4 υποδοχές. Τα βύσματα των ανεμιστήρων είναι αυτά με το βελάκι πάνω τους, το οποίο βελάκι υποδηλώνει τα 5V που χρειάζεται το led για να λειτουργήσει και θα πρέπει να μπει στο βελάκι εκεί που σου δείχνει. Το καλώδιο sata θα πρέπει να συνδεθεί με καλώδιο sata τροφοδοσίας σκληρών δίσκων. Για το reset συνεχίζω να έχω απορία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Subaru : 28-12-19 στις 11:33.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  3. #3
    Εγγραφή
    25-12-2019
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτές είναι οι οδηγίες για τους ανεμιστήρες /rgb
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails F41E2244-9EFF-470F-AD03-A2322E4DE41B.jpg  


  4. #4
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Τα βύσματα που έχουν επάνω ένα βελάκι τα βρήκες;
    The quieter you become, the more you are able to hear...

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας