Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 3 χιλιόμετρα σωστά συγχρονίζεις στα 10.



    Επ ουδενί. Το να είσαι πελάτης του ΟΤΕ δεν φέρνει το dslam πιο κοντά σου. Ο χάρτης μπορεί κάλλιστα να μην είναι ενημερωμένος. Στα 3 χλμ ότι και να κάνεις 80 δεν θα δείς. Τι 80 δηλαδή και τα 10 με τα χίλια ζόρια. Στο χιλιόμετρο πιάνει 30Mbit το VDSL.
    Δεν εχεις αδικο,λογικα μονοδρομος για το παιδι ειναι να αιτηθει υποβαθμιση σε adsl ατελως γιατι ειναι δικο τους σφαλμα που τον ενημερωσαν ψευδος οτι θα πιανει αυτη την ταχυτητα.
    Εκτος αν εχει κανενα γειτονα που εχει vdsl και οντως πιανει αυτη την ταχυτητα και απλα το παιδι ηταν ατυχο,τι να πω.

  2. #32
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάτι δεν κολλάει.

    Στα 24Mbps, τι ταχύτητα είχες;
    Γιατί σίγουρα η καμπίνα, όπου κι αν είναι, θα είναι αρκετά πιο κοντά από το Αστικό Κέντρο, τουλάχιστον 500-600 μέτρα πιο κοντά σου απ' ότι το DSLAM του Α/Κ

    Ή υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα, ή κάποια βλάβη και έχει γίνει πατάτα.
    Στην Nova δηλώθηκε βλάβη; Έχει κλείσει η βλάβη; Αν ναι, τι απάντηση δόθηκε από ΟΤΕ;

  3. #33
    Εγγραφή
    05-09-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG530
    SNR / Attn
    6.1(dB) / (dB)
    Με ADSL συγχρόνιζα περίπου στα 14-15. Έχει δηλωθεί σαν βλάβη δεύτερη φορά τώρα. Την πρώτη ο ΟΤΕ είπε πως υπάρχει αδυναμία παροχής της επιθυμητής ταχύτητας. Την Δευτέρα είναι να έρθει ξανά ο ΟΤΕ και να δούμε τι χαζομάρα δικαιολογία θα δώσει πάλι. Πάντως την πρώτη φορά που ήταν να έρθει να ελέγξει ούτε που φάνηκε.

    - - - Updated - - -

    Εμένα αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι πως έχουν εγγυηθεί μια ταχύτητα και κατ’εμε είναι υποχρεωμένοι να κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να την παρέχουν και αν δεν είναι σε θέση να το κάνουν τότε από μόνοι τους να προτείνουν την υποβάθμιση της γραμμής με τις αντίστοιχες πιστώσεις σε ότι χρέωση έχει γίνει. Και αν ήταν σωστοί επαγγελματίες να δώσουν και μπόνους κάποια πάγια για την όλη ιστορία

  4. #34
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThodorisAlpha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ADSL συγχρόνιζα περίπου στα 14-15. Έχει δηλωθεί σαν βλάβη δεύτερη φορά τώρα. Την πρώτη ο ΟΤΕ είπε πως υπάρχει αδυναμία παροχής της επιθυμητής ταχύτητας. Την Δευτέρα είναι να έρθει ξανά ο ΟΤΕ και να δούμε τι χαζομάρα δικαιολογία θα δώσει πάλι. Πάντως την πρώτη φορά που ήταν να έρθει να ελέγξει ούτε που φάνηκε.

    - - - Updated - - -

    Εμένα αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι πως έχουν εγγυηθεί μια ταχύτητα και κατ’εμε είναι υποχρεωμένοι να κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να την παρέχουν και αν δεν είναι σε θέση να το κάνουν τότε από μόνοι τους να προτείνουν την υποβάθμιση της γραμμής με τις αντίστοιχες πιστώσεις σε ότι χρέωση έχει γίνει. Και αν ήταν σωστοί επαγγελματίες να δώσουν και μπόνους κάποια πάγια για την όλη ιστορία
    Άμα τους ζαλίσεις θα σου την κάνουν την υποβάθμιση ατελος βέβαια τώρα όσο για τα μπόνους θα ήταν το καλύτερο όταν μιλήσεις στην εξυπηρέτηση να δείξεις ότι είσαι τσαντισμένος και να απαιτήσεις να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο,είτε θα σε σύνδεση εκείνη την στιγμή είτε θα σε καλέσει σε κάνα μισάωρο.
    Εμένα επειδή μου έκαναν πατάτα με την μεταφορά της vdsl και μου έκανα υποβάθμιση σε Adsl χωρίς την συγκατάθεση μου,πέρα ότι πιστώθηκαν 100€ υποβάθμισης απαίτησα να μην με χρεώσουν ούτε τα έξοδα μετακόμισης αλλά ούτε και τα έξοδα αναβάθμισης πάλι σε vdsl.
    Έτσι και έγινε,δεν χρεώθηκα τίποτα από αυτά.

  5. #35
    Εγγραφή
    05-09-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG530
    SNR / Attn
    6.1(dB) / (dB)
    Έχω ήδη κάνει τα παράπονα μου και μου είπαν ότι αν όντως δεν βρεθεί λύση θα μου πιστώσουν ότι έχει χρεωθεί μέχρι τώρα.

  6. #36
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν θες όντως το VDSL, πρέπει να επιμείνεις λίγο, ακόμα κι αν η βλάβη επιστρέψει με αρνητικό πόρισμα, ώστε να την ξαναστείλουν.

    Δεν γίνεται να ήσουν στο Αστικό Κέντρο με ADSL 14-15 και πλέον σε καμπίνα με VDSL να μην βλέπεις όχι απλά τα ίδια, αλλά πολύ παραπάνω. Σίγουρα κάτι δεν έχει πάει καλά.

    Αν τελικά δε σε ενδιαφέρει και τόσο, ζητάς επιστροφή στην ADSL σου και ζητάς να γίνει δωρεάν υποβάθμιση και να μη χρεωθείς τέλη αναβάθμισης.

  7. #37
    Εγγραφή
    05-09-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG530
    SNR / Attn
    6.1(dB) / (dB)
    Πάλι τα ίδια χαζά μου είπαν και πως θα με καλέσει το εμπορικό τμήμα για καλύτερη προσφορά. Έξω προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και άντε να δούμε τι θα γίνει

    - - - Updated - - -

    Μίλησα με την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ σαν υποψήφιος πελάτης και μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή ακόμα. Άντε βγάλε άκρη...Ελλαδιστάν...

  8. #38
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει γίνει χοντρή πατάτα, δεν γίνεται να είσαι σε Vectoring κάρτα και να μην έχει γίνει ενεργοποίηση της καμπίνας...

    Εύχομαι με την καταγγελία στην ΕΕΤΤ να ξεκολλήσει το θέμα.

  9. #39
    Εγγραφή
    05-09-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG530
    SNR / Attn
    6.1(dB) / (dB)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2A0B2A02-0AA7-4A04-A9A0-37AF2D4E4F9D.jpeg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  206,1 KB 
ID: 211551

    Καταλήξαμε σε υποβάθμιση της γραμμής μιας και VDSL δεν υπάρχει απ ότι φαίνεται...Και η γραμμή δεν πιάνει ούτε 1mbps...Φτου και από την αρχή με τους τεχνικούς πάλι...Και το κορυφαίο είναι πως με τις μετρήσεις τους λέει πως θα πιάνω περίπου 4 με 8mbps ενώ εγώ έπιανα 14 με 15

  10. #40
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThodorisAlpha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2A0B2A02-0AA7-4A04-A9A0-37AF2D4E4F9D.jpeg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  206,1 KB 
ID: 211551

    Καταλήξαμε σε υποβάθμιση της γραμμής μιας και VDSL δεν υπάρχει απ ότι φαίνεται...Και η γραμμή δεν πιάνει ούτε 1mbps...Φτου και από την αρχή με τους τεχνικούς πάλι...Και το κορυφαίο είναι πως με τις μετρήσεις τους λέει πως θα πιάνω περίπου 4 με 8mbps ενώ εγώ έπιανα 14 με 15
    Είναι κρίμα που τράβηξες όλη αυτή την ταλαιπωρία για το τίποτα και όχι τίποτα άλλο βγήκες και ζημιωμένος γυρνώντας σε adsl πάλι.
    Μια άκυρη σκέψη που έχω,λογικά θα το δοκίμασες αλλά θα στο πω,δοκίμασε να βάλεις πάλι πίσω το παλιό modem/router που είχες,μην τυχών και έχει να κάνει με αυτό.
    Μακάρι να βρεις άκρη και σε αυτό το πρόβλημα.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας