Εμφάνιση 1-4 από 4

Θέμα: voice ip 2 ruter

  1. #1
    Εγγραφή
    31-12-2019
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Χρόνια πολλά στην ομήγυρη Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος .Έχω ένα ρουτερ της cosmote (speedport entry2i) η σύνδεση είναι ευριζωνική PSTN με ένα κανάλι φωνής αυτό το ρουτερ συνδέεται με καλώδιο σε άλλον χώρο και έχω ίντερνετ ασύρματο εκεί το άλλο ρουτερ έχει πόρτες για σύνδεση voip φωνής μπορώ να έχω και το νούμερο του πρώτου ρουτερ στον χώρο αυτόν;

  2. #2
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2aee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά στην ομήγυρη Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος .Έχω ένα ρουτερ της cosmote (speedport entry2i) η σύνδεση είναι ευριζωνική PSTN με ένα κανάλι φωνής αυτό το ρουτερ συνδέεται με καλώδιο σε άλλον χώρο και έχω ίντερνετ ασύρματο εκεί το άλλο ρουτερ έχει πόρτες για σύνδεση voip φωνής μπορώ να έχω και το νούμερο του πρώτου ρουτερ στον χώρο αυτόν;
    Χρόνια πολλά,

    Με το speedport όχι.

    Αν στην θέση του βάλεις ένα fritz box 7490/7590 και περάσεις τα στοιχεία τηλεφωνίας μέσα του τότε είναι εύκολο. Στον απέναντι router απλά ρυθμίζεις της αναλογικές θύρες τηλεφωνίας σαν εσωτερικά του fritz.

    Αν δεν θέλεις να αλλάξεις το speedport τότε με ένα fritz 7390 συνδεμένο στην αναλογική έξοδο τηλεφωνίας τους speedport, ρυθμίζεις τις θύρες του απέναντι router πάλι σαν εσωτερικά του fritz.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-12-2019
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Λόγω εορτών πρωτοχρονιάς δεν διάβασα το μήνυμα τώρα που το είδα σε ευχαριστώ για την συμβουλή θα το επιχειρήσω .Καλή χρονιά να έχουμε με ευτυχία και υγεία το 2020

  4. #4
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.342
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2aee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά στην ομήγυρη Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος .Έχω ένα ρουτερ της cosmote (speedport entry2i) η σύνδεση είναι ευριζωνική PSTN με ένα κανάλι φωνής αυτό το ρουτερ συνδέεται με καλώδιο σε άλλον χώρο και έχω ίντερνετ ασύρματο εκεί το άλλο ρουτερ έχει πόρτες για σύνδεση voip φωνής μπορώ να έχω και το νούμερο του πρώτου ρουτερ στον χώρο αυτόν;
    Η καλύτερη λύση είναι να αλλάξεις το speed με ένα fritz και για τηλεφωνικές συσκευές να χρησιμοποιήσεις voip συσκευές.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας