Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε paanos, δεν γνωρίζω εάν κατάλαβες σωστά τα όσα έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα. Σήμερα, στο site της Cosmote φαίνεται στον ατομικό μου λογαριασμό ότι ο λογαριασμός με λήξη στις 20-12 παραμένει ανεξόφλητος. Ταυτόχρονα, σήμερα ο εκπρόσωπος της Cosmote από το τμήμα έκδοσης λογαριασμών, με ενημέρωσε ότι αυτός βλέπει ότι ο λογαριασμός είναι κανονικά εξοφλημένος, και ότι δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται σαν ανεξόφλητος στο site της Cosmote.

    Πού ακριβώς βλέπεις την ευθύνη της Πειραιώς σε όλα αυτά; Κανονικά θα έπρεπε να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ, και το κυριότερο δεν έχω τρόπο να αποδείξω την ημερομηνία που πάρθηκε ένα print screen από το site της Cosmote...
    Δεν έχει να κάνει κάτι η ΕΕΤΤ με θέματα λογαριασμού

    Επισημαίνεται ότι ο ρόλος της ΕΕΤΤ είναι να ρυθμίζει θέματα για την προστασία του καταναλωτή στον τομέα των ηλεκτρονικών επικοινωνιών, να εποπτεύει και να ελέγχει την εφαρμογή της σχετικής νομοθεσίας και να επιβάλει τις σχετικές κυρώσεις. Οι καταγγελίες των καταναλωτών αξιοποιούνται από την ΕΕΤΤ κατά την άσκηση του εποπτικού και ελεγκτικού ρόλου της. Για την εξωδικαστική επίλυση των ατομικών διαφορών που αφορούν τους συμβατικούς όρους ή/και την εκτέλεση συμβάσεων παροχής δικτύων ή/και υπηρεσιών ηλεκτρονικών επικοινωνιών αρμόδιος είναι ο Συνήγορος του Καταναλωτή. Για την αποκατάσταση της προσωπικής βλάβης (υλικής ή ηθικής) οι καταναλωτές πρέπει να απευθύνονται στα αρμόδια δικαστήρια.
    Αφού σου είπανε οτι ο λογαριασμός είναι κανονικά πληρωμένος δεν έχεις κάποιο θέμα.

    δεν είναι 18 ημέρες απο τις 20 του μηνός, είναι πολύ λιγότερες εργάσιμες και έχουν και συνεχόμενες απεργίες στον ΟΤΕ

  2. #17
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Με πάγια εντολή πληρωμής από Πειραιώς πάντως δεν έχει έρθει ποτέ διπλός λογαριασμός. Και νομίζω το ποσό πληρώνεται την ημερομηνία που λήγει ο λογαριασμός.

  3. #18
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Λάθος μου, σας ζητώ συγνώμη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgep138 : 08-01-20 στις 02:49.

  4. #19
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, ακόμα και σήμερα, 18 ολόκληρες μέρες μετά από τις 20-12, την ημερομηνία που πλήρωσα τον τελευταίο λογαριασμό μέσω του ebanking της Πειραιώς, ο λογαριασμός φαίνεται ως ανεξόφλητος στο site της Cosmote. Επικοινώνησα σήμερα στο 13888, οι γραμμές ήταν ως συνήθως πιασμένες, και ζήτησα να με καλέσουν αυτοί. Πριν λίγο επικοινώνησαν μαζί μου, από το αρμόδιο τμήμα των λογαριασμών.

    Του ζήτησα απευθείας να μπει στον ατομικό μου λογαριασμό, και να δει αν ο λογαριασμός με λήξη στις 20-12-2019 είναι εξοφλημένος ή όχι. Μου απάντησε κατευθείαν ότι ο λογαριασμός είναι κανονικά εξοφλημένος, και ότι χρωστάω μόνο τον τελευταίο λογαριασμό με λήξη στις 20-1-2020. Οπότε τον ρώτησα το πολύ απλό: "Γιατί τότε εμφανίζεται μέσα στον ατομικό μου λογαριασμό στο site της Cosmote ο συγκεκριμένος λογαριασμός ως ανεξόφλητος;" Μου απαντάει ότι "είναι λάθος το ότι εμφανίζεται ως ανεξόφλητος ο συγκεκριμένος λογαριασμός".

    Οπότε πάμε και στο ερώτημα του ενός εκατομμυρίου δολαρίων! Τον ρωτάω: "Ενημερώνεται ή όχι το site της Cosmote σε τακτά χρονικά διαστήματα για την πορεία εξόφλησης των λογαριασμών;" Και μου απαντάει: "Το site ενημερώνεται τακτικά". Οπότε τον ρωτάω: "Εφόσον ενημερώνεται τακτικά, γιατί ο συγκεκριμένος λογαριασμός εξακολουθεί σήμερα, 18 ολόκληρες μετά, να φαίνεται ως ανεξόφλητος;"

    Καμία απάντηση.

    Τα συμπεράσματα δικά σας. Όπως ουσιαστικά παραδέχτηκαν στην συνομιλία μας, δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κανένας αξιόπιστος τρόπος έκδοσης των λογαριασμών της Cosmote, και τα πάντα είναι στον αέρα, εντελώς κουκουρούκου, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν!
    Εισαι στην ΣΥΝΟΨΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. Οπως πολυ σωστα σου ειπαν... εκει βλεπεις τον λογαριασμο οπως ακριβως εκδοθηκε.

    Πηγαινε στο ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΜ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΩΝ και θα τα δεις ολα αναλυτικα.

    Αν εσυ ειπες στον υπαλληλο οτι βλεπεις χρεωμενο και τον παλιο λογαριασμο.... πολυ σωστα σου ειπε οτι ειναι λαθος συστηματος.
    Αυτος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ιδια εικονα με εσενα. Τελειως διαφορετικο frontend .

    Τελος, παντα μετραμε ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ μερες. Οχι ημερολογιακες οπως μετρας λανθασμενα εσυ. Ειναι ελαχιστες εργασιμες απο τις 20-12 .

    Ποτε δεν ειχα θεμα με λογαριασμους της cosmote. Με επιπλεον χρεωσεις ναι ειχα. Αλλα ποτε με χρεω-πιστωσεις λογαριασμων.
    The gr81 .

  5. #20
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι στην ΣΥΝΟΨΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ. Οπως πολυ σωστα σου ειπαν... εκει βλεπεις τον λογαριασμο οπως ακριβως εκδοθηκε.

    Πηγαινε στο ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΜ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΩΝ και θα τα δεις ολα αναλυτικα.

    Αν εσυ ειπες στον υπαλληλο οτι βλεπεις χρεωμενο και τον παλιο λογαριασμο.... πολυ σωστα σου ειπε οτι ειναι λαθος συστηματος.
    Αυτος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ιδια εικονα με εσενα. Τελειως διαφορετικο frontend .

    Τελος, παντα μετραμε ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ μερες. Οχι ημερολογιακες οπως μετρας λανθασμενα εσυ. Ειναι ελαχιστες εργασιμες απο τις 20-12 .

    Ποτε δεν ειχα θεμα με λογαριασμους της cosmote. Με επιπλεον χρεωσεις ναι ειχα. Αλλα ποτε με χρεω-πιστωσεις λογαριασμων.


    Φίλε griniaris, όπως μπορείς να δεις από αυτό το print screen που μόλις πήρα από τον ατομικό μου λογαριασμό στο site της Cosmote, ακόμα και μέσα στο ιστορικό πληρωμών που μου είπες να κοιτάξω, ο λογαριασμός με λήξη στις 20-12, εξακολουθεί να φαίνεται ως ανεξόφλητος. Δες όλους τους προηγούμενους μήνες, δηλαδή τον Αύγουστο, Σεπτέμβριο, Οκτώβριο και Νοέμβριο. Όλοι τους εμφανίζουν μηδενικό υπόλοιπο, και ξαφνικά ο τελευταίος λογαριασμός με λήξη στις 20-12, που σου έχω κυκλώσει με κόκκινο χρώμα, εμφανίζεται ως ανεξόφλητος. Τον ίδιο αυτό λογαριασμό που χτες ο εκπρόσωπος της Cosmote με διαβεβαιώνει ότι τον βλέπει ως εξοφλημένο κανονικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Cosmote_istoriko.jpg 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  595,9 KB 
ID: 210369


    Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε δυσκολία να αντιληφθείτε την κατάσταση που σας περιγράφω. Επί τρία χρόνια ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το site της Cosmote και την πληρωμή των λογαριασμών μέσω του ebanking της Πειραιώς, οι λογαριασμοί εμφανιζόντουσαν πάντα σωστά ενημερωμένοι. Τα SMS και τα emails που μου ερχόντουσαν ήταν πάντα κουκουρούκου, μου έλεγαν πάντα ότι ο προηγούμενος μήνας ήταν ανεξόφλητος, αλλά μέσα στο site της Cosmote, οι λογαριασμοί ήταν πάντα σωστοί. Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό με το site της Cosmote.

    Μπορεί και να έχει σχέση με τις συνεχόμενες απεργίες του προσωπικού. Αλλά εμένα σαν πελάτη και καταναλωτή, στα φρύδια μου εάν έχει απεργία το προσωπικό ή όχι. Εάν δεν μπορούν να εκδώσουν σωστά τους λογαριασμούς λόγω της απεργίας, να μην τους εκδώσουν καθόλου μέχρι να λυθεί το θέμα. Και όχι να μας βάζουν εμάς τους πελάτες στη διαδικασία να ψαχνόμαστε τι γίνεται με τους λογαριασμούς μας...

  6. #21
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μπορεί και να έχει σχέση με τις συνεχόμενες απεργίες του προσωπικού. Αλλά εμένα σαν πελάτη και καταναλωτή, στα φρύδια μου εάν έχει απεργία το προσωπικό ή όχι. Εάν δεν μπορούν να εκδώσουν σωστά τους λογαριασμούς λόγω της απεργίας, να μην τους εκδώσουν καθόλου μέχρι να λυθεί το θέμα. Και όχι να μας βάζουν εμάς τους πελάτες στη διαδικασία να ψαχνόμαστε τι γίνεται με τους λογαριασμούς μας...
    Ειναι οντως κατι που δεν εχει ξαναεμφανιστει. Μετρησα 6 εργασιμες παντως απο την ημερομηνια που πληρωσες. Σιγουρα δεν ειναι λιγες... αλλα δεν ειναι και πολλες.

    Spoiler:


    Απο εκει και περα αποψεις του στυλ "στα φρυδια σου" απο μενα ειναι καταδικαστεες .
    Πρωτον γιατι ειμαστε ωριμοι και λογικοι ανθρωποι...
    και δευτερον... θα μπορουσε καλλιστα και ο παροχος να πει.... "στα φρυδια μου" . Ειναι απληρωτος ο λογαριασμος στις 21-12 οποτε κοβω καθε παροχη.

    Δεν μπορω αυτους τους χαρακτηρισμους. Οπως και ενας συμφορουμιτης του σε καθε του ποστ στο νημα για το speed-booster εχει και απο μια βρισια γιατι ολα του φταινε.
    Αλλα οχι. αντι να το επιστρεψει και να ηρεμησουμε ολοι... συνεχιζει να βριζει. Εδω δεν ξερει καλα καλα τι ειναι το APN αλλα "να τα χωνει" ξερει. Προφανως δεν εχει αλλη δουλεια να κανει .
    The gr81 .

  7. #22
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @Zarko, στο τελευταίο screenshot σου, αυτό που έχεις κυκλώσει με κόκκινο, είναι ο λογαριασμός. Δε θα αλλάξει γιατί έτσι εκδόθηκε. Τη στιγμή που εκδόθηκε στο σύστημα είχες υπόλοιπο, και γι αυτό το βλέπεις έτσι. Δεν ανανεώνεται όμως αυτό το πεδίο ακόμα και αν γίνει πληρωμή.
    Αν πας ελάχιστα πιο κάτω στο κομμάτι που δε φαίνεται, βλέπεις ιστορικό πληρωμών, κι εκεί λογικά θα πρέπει να δεις την πληρωμή που έχεις κάνει.
    Αυτά βλέπω εγώ τουλάχιστον στο δικό μου eBill.

    Μπες στο https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/eBill.jsp και δες το πεδίο που λέει "Ανοιχτό υπόλοιπο" για να ξέρεις τι έχει μείνει.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Το θεμα ειναι επειδη στην ιδια γραμμη εμφανιζει "προηγουμενο υπολοιπο " . Το οποιο οντως θα επρεπε να εχει σβησει.

    Anyway. δυσλειτουργια ειναι λογω απεργιας και λογω εορτων. Απλα ετυχε εκτιμω. Θα φτιαξει.
    The gr81 .

  9. #24
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προηγούμενο υπόλοιπο τη στιγμή έκδοσης του εκάστοτε λογαριασμού, και έτσι θα μείνει, δεν αλλάζει το πεδίο αυτό ακόμα και μετά την πληρωμή.
    Γι αυτό κοιτάμε είτε το Ιστορικό Πληρωμών, είτε το πεδίο "Ανοιχτό υπόλοιπο".

    Μπορεί να φαίνεται περίεργο αλλά δεν είναι πρόβλημα, έτσι απλά λειτουργεί το σύστημα αυτό. Ο Zarko πάντα πλήρωνε πριν τη λήξη οπότε δεν είχε δει ποτέ προηγούμενο υπόλοιπο. Τώρα για κάποιο λόγο τη στιγμή που έγινε η έκδοση αυτού του λογαριασμού στην Cosmote φαινόταν ανεξόφλητος ο προηγούμενος, οπότε και καταγράφηκε "Προηγούμενο υπόλοιπο".

  10. #25
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Το "περιεργο" που βλεπω εγω ειναι γιατι ενω του επιβεβαιωσαν οτι εχουν ενημερωθει για την πληρωμη.....ακομα δεν εχει σβησει το προηγουμενο υπολοιπο.
    Καταλαβαινω αυτο που λες. Το γιατι εμφανιστηκε ελει προηγουμενο υπολοιπο. Αλλα γιατι δεν σβηστηκε ειναι το θεμα.

    Το να μην το βλεπει καθολου η cosmote αντε πες ειναι φυσιολογικο. αργησαν για καποιο λογο να ενημερωθουν απο την τραπεζα. λογω αργιων - απεργιων κλπ κλπ .

    Το να το βλεπει ομως ο καθε υπαλληλος της cosmote αλλα να μην φαινεται στο MY COSMOTE , εκει ειναι το περιεργο.
    The gr81 .

  11. #26
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι δυστυχώς τέτοια η λογική του συστήματος που το πεδίο αυτό γενικά δεν ανανεώνεται, δε συνέβη κάτι τώρα ξαφνικά.
    Είναι η εικόνα του συστήματος την στιγμή της έκδοσης και δεν ανανεώνεται με την πληρωμή.

    Για να είμαστε σίγουροι, κοιτάμε αυτά που ανανεώνονται και ανέφερα παραπάνω. Εφόσον υπάρχει στο Ιστορικό Πληρωμής, ή εφόσον το "Ανοιχτό υπόλοιπο" συμφωνεί με αυτά που χρωστάμε, όλα είναι ΟΚ. Σημείωση ότι σε περίπτωση που δεν έχουμε οφειλή δεν εμφανίζεται το "Ανοιχτό υπόλοιπο".

  12. #27
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Zarko, στο τελευταίο screenshot σου, αυτό που έχεις κυκλώσει με κόκκινο, είναι ο λογαριασμός. Δε θα αλλάξει γιατί έτσι εκδόθηκε. Τη στιγμή που εκδόθηκε στο σύστημα είχες υπόλοιπο, και γι αυτό το βλέπεις έτσι. Δεν ανανεώνεται όμως αυτό το πεδίο ακόμα και αν γίνει πληρωμή.
    Αν πας ελάχιστα πιο κάτω στο κομμάτι που δε φαίνεται, βλέπεις ιστορικό πληρωμών, κι εκεί λογικά θα πρέπει να δεις την πληρωμή που έχεις κάνει.

    Φίλε manospcistas, φαίνεται ότι έχεις δίκιο, πήγα παρακάτω στο ιστορικό πληρωμών, όπου φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο λογαριασμός είναι πληρωμένος κανονικά, με ημερομηνία εξόφλησης τις 20-12-2019, σου τον έχω κυκλώσει με κόκκινο χρώμα. Τότε όμως δεν "χοντραίνει" το παιχνίδι ακόμα περισσότερο;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Cosmote_istoriko_2.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  501,2 KB 
ID: 210377


    Βλέπουν στο σύστημά τους τον λογαριασμό κανονικά εξοφλημένο, κι όμως στο Mycosmote δεν ανανεώνεται τίποτα και ο λογαριασμός φαίνεται σαν ανεξόφλητος! Και μη μου πείτε ότι δεν ανανεώνονται τα στοιχεία των πληρωμών στο MyCosmote, μια και βλέπετε από παλαιότερους λογαριασμούς ότι έχω πληρώσει κάποιους ακόμα και με 2-3 μέρες καθυστέρηση, χωρίς να δημιουργηθεί τέτοιο πρόβλημα...

  13. #28
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έτυχε μια ιδιαίτερη περίπτωση εδώ.

    Πλήρωσες 20/12 Παρασκευή. Αν αυτό έγινε μέσω τραπέζης/e-banking, η πληρωμή καθυστερεί κάποιες εργάσιμες.
    23/12 Δευτέρα η Cosmote έκανε έκδοση λογαριασμού, στα συστήματά της η πληρωμή σου δεν είχε φανεί ακόμα διότι μεσολάβησε ΣΚ, άρα και θεωρήθηκε προηγούμενο υπόλοιπο.
    Τις επόμενες μέρες η πληρωμή εμφανίστηκε, και πλέον εσύ τη βλέπεις στο Ιστορικό πληρωμής, όχι με την ημερομηνία που την έλαβε η Cosmote αλλά με την ημερομηνία που έκανες εσύ την πληρωμή.

    Είπαμε ότι τα ποσά στο ιστορικό λογαριασμών αφορούν την έκδοση (το τιμολόγιο) και όχι την πληρωμή και έτσι δεν ανανεώνονται μετά.
    Αν όμως κοιτάς το Ιστορικό Πληρωμών και το Ανοιχτό Υπόλοιπο στην αρχική, θα βλέπεις τα ανανεωμένα ποσά.

    Τα συστήματα αυτά είναι περίπλοκα και εξαρτώνται από πολλά άλλα συστήματα, μπορεί να υπάρξει κάποια καθυστέρηση και να έχουμε αυτό το αποτέλεσμα. Άπαξ όμως και η πληρωμή φτάσει στην Cosmote θα φανεί και στο MyCosmote, απλά σε συγκεκριμένα σημεία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manospcistas : 08-01-20 στις 18:15.

  14. #29
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "περιεργο" που βλεπω εγω ειναι γιατι ενω του επιβεβαιωσαν οτι εχουν ενημερωθει για την πληρωμη.....ακομα δεν εχει σβησει το προηγουμενο υπολοιπο.
    Καταλαβαινω αυτο που λες. Το γιατι εμφανιστηκε ελει προηγουμενο υπολοιπο. Αλλα γιατι δεν σβηστηκε ειναι το θεμα.

    Το να μην το βλεπει καθολου η cosmote αντε πες ειναι φυσιολογικο. αργησαν για καποιο λογο να ενημερωθουν απο την τραπεζα. λογω αργιων - απεργιων κλπ κλπ .

    Το να το βλεπει ομως ο καθε υπαλληλος της cosmote αλλα να μην φαινεται στο MY COSMOTE , εκει ειναι το περιεργο.
    Υπάρχουν 10δες πληροφοριακά συστήματα που χρησιμοποιούνται και δεν έχουν όλοι οι υπάλληλοι πρόσβαση ή εικόνα σε όλα (προφανώς). Ο υπάλληλος που μίλησε ο Zarko στο τμήμα του Billing βλέπει από το siebel ότι ο λογαριασμός είναι πληρωμένος καθώς και το πότε πληρώθηκε κλπ. Έτσι είπε στον Zarko ότι έχει εξοφληθεί. To site και το mycosmote διαχειρίζονται από άλλα τμήματα και είναι integrated με άλλα πληροφοριακά. Το ότι πχ φαινεται μια πληρωμή στο siebel, στο epos ή κάπου αλλού, αυτό δεν σημαίνει α) ότι ο υπάλληλος άλλης υπηρεσίας που χρησιμοποιεί άλλα συστήματα (βλ. προσβάσεις) το γνωρίζει και β) ότι ενημερώνονται όλα τα άλλα συστήματα. Είναι τόσα πολλά τα πληροφοριακά και τόσο σύνθετο το "δέσιμο" μεταξύ τους (βάλε και τις προσβάσεις που είναι διαφορετικές σε κάθε υπάλληλο) που αν είχες εικόνα θα καταλάβαινες τι εννοώ.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας