Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 96
  1. #16
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Περιοχή
    Στρόβολος - Κυπρος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    307200/51200
    ISP
    Cablenet
    Router
    Cisco EPC3928S
    SNR / Attn
    44(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cosmote νομιζω εβγαλε μονο για μια βδομαδα τα Χριστουγεννα, τσαμπέ μεν, αλλα για μια βδομαδα.
    Της Cosmote ήταν για 10 ημέρες με δυνατότητα ενεργοποίησης μέχρι χτες οπότε όσοι το ενεργοποίησαν χτες θα έχουν απεριόριστα μέχρι τις 12 του μηνός χωρίς κόστος και χωρίς περιορισμούς στην ταχύτητα.

  2. #17
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.855
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπω να το διαστάυρωσες.

    Ισχύει η Πολιτική Ορθής Χρήσης για τις υπηρεσίες πρόσβασης στο Διαδίκτυο του προγράμματός σου. Συγκεκριμένα, με σκοπό την αποφυγή συμφόρησης του δικτύου κινητής και την προστασία της ποιότητας των παρεχόμενων Υπηρεσιών, σε περίπτωση υπέρβασης των 100GB/τιμολογιακό μήνα (για συνδέσεις Συμβολαίου), 30GB την ημέρα (για συνδέσεις Καρτοπρογράμματος) και 3GB την ημέρα (για συνδρομητές καρτοκινητής) η πρόσβαση στο Διαδίκτυο πραγματοποιείται με μειωμένη ταχύτητα λήψης (download) και μεταφόρτωσης (upload) στα 64kbps μέχρι την έναρξη του νέου κύκλου τιμολόγησης.
    Thanks για τη διευκρίνηση! Στο site τους το είδα, αλλά λογικά έλεγε μόνο για την Καρτοκινητή.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.619
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολλά τα γίγα Άρη..που λέει..
    3g την ημέρα πω πω πω, τι θα πρωτοκάνουμε..
    Αν τα περάσεις μάλλον κόφτης ε; Άκυρο..τώρα το είδα..=isdn μονοκάναλο, ούτε 1Μ..

    - - - Updated - - -


    Τώρα θα έλεγα τπτ για την κανονικότητα τους..αλλά άσε..

    - - - Updated - - -



    Τόσα φράγκα που έπεσαν στις εταιρίες-επιχειρήσεις δεν φτάνει; Για ψάξε.. Και στο κάτω κάτω σιγά τα πακέτα και τις προσφορές, κ που διπλασίασαν τα γίγα, αν οι τιμές είναι+- ίδιες..βράστα.. Πάντως απ'ότι είδα τέτοια σενάρια διπλασιασμού έπαιξαν περισσότερο στα συμβόλαια και όχι στις κάρτες..
    Και που να ανοίξεις και το 4g, φεύγουν πριν να προλάβεις να τα δεις.. Εγώ το υποβιβάζω σε 3g.. Το 4g συμφέρει μόνο για την καλύτερη κάλυψη-διαπερατότητα και το ping του, θα έλεγα.. Όχι ότι και το 4g είναι πανάκεια σε κάλυψη & ταχύτητες btw.. Είναι ανάλογα με τις ώρες & τις περιοχές τους τα 3/4g..

    - - - Updated - - -



    Ο οτε ζήταγε μεν ανανέωση στις κάρτες, η οποία από την άλλη σου έμενε στο υπόλοιπο.. Δεν είχε κόστος η προσφορά..
    Η wind έριξε μπόλικα γίγα στα διάφορα πακέτα αλλά με κάποιο κόστος..
    Από την άλλη η προσφορά της βόντα ακούγεται οκ.. Μόνο το ημερήσιο όριο κ τα σχετικά του δεν μου έκατσε καλά.. Αλλά υγεία..
    Θεωρείς λίγα τα 3 γίγα την ημέρα, κάθε μέρα; Τι κάνεις με το κινητό σου;

  4. #19
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρείς λίγα τα 3 γίγα την ημέρα, κάθε μέρα; Τι κάνεις με το κινητό σου;
    Χορεύω.. Αστειεύομαι φυσικά..
    Κοίτα, λίγα δεν τα θεωρώ.. Αλλά για βάλε να κάνουν χρήση 2-3άτομα αν το μοιράζεις σε κάποιο σπίτι χωρίς σταθερή.. Και εκτός αυτού σε 4g, κάνε μερικά speedtest να δεις τη ταχύτητα, άνοιξε μερικά hd video, μπλέξε με μέσα κοινωνικής δικτύωσης κ τα σχετικά, η κατέβασε κάτι μεγαλούτσικο..να δεις για το πότε φεύγουν.. Από την άλλη αν αναφέρεσαι απλά σε browsing,email και ελαφριά χρήση σε όλα τα άλλα, ναι οκ..φτάνουν με το παραπάνω για τον μήνα.. Αλλά με στέρηση ορισμένων πραγμάτων.. Δυστυχώς τα δεδομένα κινητής έτσι είναι..

    Δεν με θεωρώ άτομο που έχει τρελές απαιτήσεις στο κατέβασμα η που ζητάει τρελές ταχύτητες..
    Μου αρέσει πάντως ανά διαστήματα να βλέπω τι ταχύτητες δίνει εκείνη τη στιγμή το δίκτυο..
    Αλλά όταν κατεβάσεις κάτι, θα το κατεβάσεις δεν θα παίζεις.. Και εκτός αυτού είναι κ η χρήση των υπολοίπων εντός σπιτιού όπως είπα..
    Στη σταθερή υπάρχουν ημέρες που τα 2-3γίγα..είναι γεγονός..θα έλεγα.. Από την άλλη με ήπια χρήση τα 3γίγα θα έφταναν για 3 ημέρες.. (ημέρες που ο όγκος είναι ~300ΜΒ). Αν το πάμε έτσι τότε τα 3γίγα της ημέρας είναι παραπάνω από οκ..
    Ανά διαστήματα που χρησιμοποιούσα κάποιο thomson στη σταθερή έβλεπα τον όγκο δεδομένων της ημέρας..
    Α..και να μη ξεχνάμε ότι στη κινητή μετράει στον συνολικό όγκο και το up..είναι και αυτό..

    Και κάτι ακόμα παίδες..
    Σε μήνυμα για το υπόλοιπο απαντάει αυτό: EXEIΣ 920.0 MB ΓIA XPHΣH ΣTIΣ XΩPEΣ THΣ EYPΩΠAIKHΣ ENΩΣHΣ ΠOY ΛHΓOYN ΣTIΣ 31-01-2020.
    Το οποίο δεν δείχνει μειώνεται..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 03-01-20 στις 05:10.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #20
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.619
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χορεύω.. Αστειεύομαι φυσικά..
    Κοίτα, λίγα δεν τα θεωρώ.. Αλλά για βάλε να κάνουν χρήση 2-3άτομα αν το μοιράζεις σε κάποιο σπίτι χωρίς σταθερή.. Και εκτός αυτού σε 4g, κάνε μερικά speedtest να δεις τη ταχύτητα, άνοιξε μερικά hd video, μπλέξε με μέσα κοινωνικής δικτύωσης κ τα σχετικά, η κατέβασε κάτι μεγαλούτσικο..να δεις για το πότε φεύγουν.. Από την άλλη αν αναφέρεσαι απλά σε browsing,email και ελαφριά χρήση σε όλα τα άλλα, ναι οκ..φτάνουν με το παραπάνω για τον μήνα.. Αλλά με στέρηση ορισμένων πραγμάτων.. Δυστυχώς τα δεδομένα κινητής έτσι είναι..

    Και κάτι ακόμα παίδες..
    Σε μήνυμα για το υπόλοιπο απαντάει αυτό: EXEIΣ 920.0 MB ΓIA XPHΣH ΣTIΣ XΩPEΣ THΣ EYPΩΠAIKHΣ ENΩΣHΣ ΠOY ΛHΓOYN ΣTIΣ 31-01-2020.
    Το οποίο δεν δείχνει μειώνεται..
    Τι να σου πω. Κάνω βιντεοκλήσεις τακτικά, ακούω πολύ spotify, κάνω tethering στον υπολογιστή μου μερικές φορές, και κάνω και την στάνταρ χρήση που κάνουν όλοι. Καθαρίζω με 6-7 γίγα *το μήνα*. Νομίζω ότι πολύ extreme καταστάσεις θέλουν 3+ *τη μέρα*.

  6. #21
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω. Κάνω βιντεοκλήσεις τακτικά, ακούω πολύ spotify, κάνω tethering στον υπολογιστή μου μερικές φορές, και κάνω και την στάνταρ χρήση που κάνουν όλοι. Καθαρίζω με 6-7 γίγα *το μήνα*. Νομίζω ότι πολύ extreme καταστάσεις θέλουν 3+ *τη μέρα*.
    Έκανα update επάνω.. Νυχτοπούλι κ εσύ ε;
    Άμα κάνεις βιντεοκλήσεις και ασχολείσαι και με youtube κλπ, η έχεις κάποιον να σου ανεβάζει/κατεβάζει διάφορα από viber/messenger..
    Τότε πριν τα δεις, τα χαιρέτησες.. Πρέπει να απαγορεύσεις βιντεοκλήσεις, youtube κλπ για να μη ξεφύγεις..
    Για ήπιο download, browsing όπως είπα τη βγάζω και με 1~3γίγα το μήνα.. Αλλά αρκετά ήπια πράγματα..
    Από την άλλη τα 3γίγα την ημέρα δεν θα έλεγα ότι μου φαίνονται extreme.. Ένα θα σου πω..κάνε 6-7 speedtest σε 4g και θα το κλαις το 1γίγα.. Είπα σε ένα φίλο μια φορά να κάνουμε ένα speedtest σε 4g από το κινητό του που ήθελα να δω κάτι εκείνη τι στιγμή, και μου είπε για πλάκα: ωχ πάνε τα 100+ΜΒ.. Μου έκανε λίγο εντύπωση.. Όχι ότι δεν ήξερα ότι τα δεδομένα κινητής φεύγουν νεράκι & κοστίζουν.. Αλλά με το 3g είναι κάπως πιο ομαλό το πράγμα..

    - - - Updated - - -

    Κάτι άκυρο.. Τώρα που είπα νυχτοπούλι.. Το Ν.Υ στο προφίλ ισχύει; Όχι ότι πάλι δεν είναι βράδυ..αλλά ξημερώματα δε το λες..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 03-01-20 στις 05:12.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #22
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Το έχει ενεργοποιήσει κάποιος σε επαγγελματικό συμβόλαιο; δεν μου το εμφανίζει στο my Vodafone app. Υπάρχει τρόπος με SMS?

    Ευχαριστώ!

  8. #23
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.280
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μπήκα χτες το πρωί στο vodafonecu.gr και το είδα και το ενεργοποίησα. Στο site συνεχίζει να γράφει τα παλιά gigabyte που είχα, με διαβεβαίωσαν από το chat ότι μπήκαν κανονικά. Είναι παλιά σύνδεση που την είχα παρατήσει και της είχα βάλει ένα δεκάρικο μόνο για τις γιορτές.

    Για τα 920 στην περιαγωγή το έγραφε στους όρους του πακέτου, τώρα δεν βλέπω καν το πακέτο.

    Δεν με χαροποιεί βέβαια η προσφορά, τη vodafone την έχω παρατήσει από τις προ-προηγούμενες αυξήσεις κι έχω μεταφέρει όλη την οικογένεια σε frog, τώρα που αύξησαν κι άλλο τα πακέτα είναι για πολύ συγκεκριμένα σενάρια χρήσης, όπως έγραψα κι αλλού ας καταργήσουν την καρτοκινητή.
    hnesne

  9. #24
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Ούτε εμένα μου το εμφανίζει. Επαγγελματικό ΑΦΜ αλλά απλά προγράμματα.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα update επάνω.. Νυχτοπούλι κ εσύ ε;
    Άμα κάνεις βιντεοκλήσεις και ασχολείσαι και με youtube κλπ, η έχεις κάποιον να σου ανεβάζει/κατεβάζει διάφορα από viber/messenger..
    Τότε πριν τα δεις, τα χαιρέτησες.. Πρέπει να απαγορεύσεις βιντεοκλήσεις, youtube κλπ για να μη ξεφύγεις..
    Για ήπιο download, browsing όπως είπα τη βγάζω και με 1~3γίγα το μήνα.. Αλλά αρκετά ήπια πράγματα..
    Από την άλλη τα 3γίγα την ημέρα δεν θα έλεγα ότι μου φαίνονται extreme.. Ένα θα σου πω..κάνε 6-7 speedtest σε 4g και θα το κλαις το 1γίγα.. Είπα σε ένα φίλο μια φορά να κάνουμε ένα speedtest σε 4g από το κινητό του που ήθελα να δω κάτι εκείνη τι στιγμή, και μου είπε για πλάκα: ωχ πάνε τα 100+ΜΒ.. Μου έκανε λίγο εντύπωση.. Όχι ότι δεν ήξερα ότι τα δεδομένα κινητής φεύγουν νεράκι & κοστίζουν.. Αλλά με το 3g είναι κάπως πιο ομαλό το πράγμα..

    - - - Updated - - -

    Κάτι άκυρο.. Τώρα που είπα νυχτοπούλι.. Το Ν.Υ στο προφίλ ισχύει; Όχι ότι πάλι δεν είναι βράδυ..αλλά ξημερώματα δε το λες..
    Άμα κάνεις 6 με 7 speedtest δεν σου φταίνε τα όρια

  11. #26
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα κάνεις 6 με 7 speedtest δεν σου φταίνε τα όρια
    Να ήταν μόνο τα speedtest όπως είπα.. Αυτά είναι ένα σενάριο μόνο..
    Νομίζω η κοτε στο δικό της speedtest server δεν καταναλώνει από τα γίγα του πακέτου.. Έπρεπε να έχουν κάνει κάτι ανάλογο και οι άλλοι.. Το σε ποιο από τους 2 μου διαφεύγει βέβαια..cosmote η ote..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εμένα μου το εμφανίζει. Επαγγελματικό ΑΦΜ αλλά απλά προγράμματα.
    Ίσιο πρόβλημα και εδώ.
    Πήγα στη σελίδα τους στο FB και πάτησα στο κουμπί ενεργοποίηση πάνω στην προσφορά. Και ενεργοποιήθηκε.
    mac rulez

  13. #28
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.619
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι άκυρο.. Τώρα που είπα νυχτοπούλι.. Το Ν.Υ στο προφίλ ισχύει; Όχι ότι πάλι δεν είναι βράδυ..αλλά ξημερώματα δε το λες..
    Ναι, ισχύει

  14. #29
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά κατάλαβαν οτι δεν μπορούν να πάνε σε 5G 400Mbps με προγράμματα των 500Mb.
    Για να πάρει ο κόσμος 5G πρέπει να εθιστεί στο να κατεβάζει πολύ.
    Καλά κρασιά πες στις εταιρίες! Όσο υπάρχει το wifi σιγά μην κάτσω να αγοράσω πακέτο δεδομένων απ' αυτές, ίντερνετ μόνο όπου έχει wifi, τα υπόλοιπα δεν με αφορούν.

  15. #30
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Τελικά κάλεσα την προσωπική μου σύμβουλο και έκανε χειροκίνητη ενεργοποίηση. Το δικαιούμαστε αλλά είναι συστημικό λάθος η μη παροχή του από το app.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας