Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 96
  1. #31
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Σέρνεται το σύμπαν με τα μαϊμού απεριόριστα. Κολλημένο στα 2mbps. Συγχαρητήρια Vodafone

  2. #32
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σέρνεται το σύμπαν με τα μαϊμού απεριόριστα. Κολλημένο στα 2mbps. Συγχαρητήρια Vodafone
    Εγώ αν και μέσα στο σπίτι έχω θέμα σήματος.. Με 2-3 μπάρες, χτες μου έδινε ~10Μ..
    Θα μετρήσω ξανά κάποια στιγμή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 04-01-20 στις 00:26.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #33
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σέρνεται το σύμπαν με τα μαϊμού απεριόριστα. Κολλημένο στα 2mbps. Συγχαρητήρια Vodafone
    Σε παρακαλώ, το "giga" δίκτυο της Vodafone δεν έχει προβλήματα (όπως πολλοί προσπαθούν να μας πείσουν).


  4. #34
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε παρακαλώ, το "giga" δίκτυο της Vodafone δεν έχει προβλήματα (όπως πολλοί προσπαθούν να μας πείσουν).

    Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το thread και δεν μιλα κανεις για ταχυτητες. Οπότε ποιος προσπαθει να σε πεισει;
    Από την άλλη, από όσο θυμάμαι, ίδιες ταχύτητες έπιανες και πριν, οπότε δεν βλέπω να σε έχει επηρεάσει η προσφορά.
    mac rulez

  5. #35
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε παρακαλώ, το "giga" δίκτυο της Vodafone δεν έχει προβλήματα (όπως πολλοί προσπαθούν να μας πείσουν).

    Spoiler:
    Αυτά από προχτές..αλλά μέσα στο σπίτι..δεν είχα σήμα.. Αν βγω έξω πιάνει νομίζω 30-40+-.
    Θα το κάνω κάποια στιγμή όπως είπα..
    https://www.speedtest.net/result/d/3...708b1d9907.png
    https://www.speedtest.net/result/d/6...60c64a7e0f.png
    Αλλά και στη μπάντα 800 και με φούλ σήμα; Τι να πω ρε παιδί μου; Τους πήρες από περιέργεια;
    Οι άλλες δεν ξέρω, αλλά η wind στη περιοχή μου παίζει στα 1800.
    Στη wind πάντως όσο παράξενο και αν ακούγεται έχω δει μεγαλύτερες ταχύτητες από βόντα, σε κοτε δεν έχω δοκιμάσει..ακόμα..
    Παίζει ρόλο και η περιοχή & η ώρα βέβαια..όπως κ διάφορα άλλα..
    Τέλος δεν προσπάθησε κανείς να σε πείσει..απλά μιλάμε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 04-01-20 στις 12:51.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #36
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το thread και δεν μιλα κανεις για ταχυτητες. Οπότε ποιος προσπαθει να σε πεισει;
    Από την άλλη, από όσο θυμάμαι, ίδιες ταχύτητες έπιανες και πριν, οπότε δεν βλέπω να σε έχει επηρεάσει η προσφορά.
    Δε μιλάω συγκεκριμένα γι αυτό το thread, αλλά γενικά.

  7. #37
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αυτά από εχτές.. Ελλάδα, Γερμανία, Αγγλία.
    Και ιδού ο κόφτης..
    Για όσους έχουν περιέργεια, όχι δεν έφυγαν όλα τα data της ημέρας σε speedtest.. Αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία..

    Ας περάσω τώρα στο άλλο.. Η πολιτική ορθής χρήσης 3gb/ημέρα είναι μόνο για το πακέτο με τα απεριόριστα η γενικά για όλα τα πακέτα data της καρτοκινητής τους;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 05-01-20 στις 12:52.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #38
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά από εχτές.. Ελλάδα, Γερμανία, Αγγλία.
    Και ιδού ο κόφτης..
    Για όσους έχουν περιέργεια, όχι δεν έφυγαν όλα τα data της ημέρας σε speedtest.. Αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία..

    Ας περάσω τώρα στο άλλο.. Η πολιτική ορθής χρήσης 3gb/ημέρα είναι μόνο για το πακέτο με τα απεριόριστα η γενικά για όλα τα πακέτα data της καρτοκινητής τους;
    Αυτο απο παντα υπηρχε..

  9. #39
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Νωρις το πρωι πιανω 100/25, νωριτερα σημερα ηταν στα 34/10, τωρα μολις μετρησα 99,9/11.1
    Πηγμενο δεν το λες.

  10. #40
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CaptainNickGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο απο παντα υπηρχε..
    Το 3gb/ημέρα; Δεν το ήξερα.. Ήξερα για τη πολιτική ορθής χρήσης και κόφτη, αλλά δεν ήξερα το όριο..
    Που το λέει όμως; Το λέει κάπου; Εκτός από τη προσφορά με τα απεριόριστα που μπήκε τώρα..
    Στις πληροφορίες των πακέτων δεν γράφει τπτ για 3gb/ημέρα, σε κανένα πακέτο που κοίταζα..
    Ούτε εδώ συγκεκριμένα..
    Μόνο γενικά μιλάει για πολιτική ορθής χρήσης κλπ..

    - - - Updated - - -

    Και κάτι ακόμα.. Έχω ενεργό και ένα data nights για το βράδυ.. Ποιο έχει προτεραιότητα; Αυτό που λήγει πρώτα;
    Αν και με τα απεριόριστα υποθέτω δεν έχει σημασία.. Σωστά;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #41
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 3gb/ημέρα; Δεν το ήξερα.. Ήξερα για τη πολιτική ορθής χρήσης και κόφτη, αλλά δεν ήξερα το όριο..
    Που το λέει όμως; Το λέει κάπου; Εκτός από τη προσφορά με τα απεριόριστα που μπήκε τώρα..
    Στις πληροφορίες των πακέτων δεν γράφει τπτ για 3gb/ημέρα, σε κανένα πακέτο που κοίταζα..
    Ούτε εδώ συγκεκριμένα..
    Μόνο γενικά μιλάει για πολιτική ορθής χρήσης κλπ..

    - - - Updated - - -

    Και κάτι ακόμα.. Έχω ενεργό και ένα data nights για το βράδυ.. Ποιο έχει προτεραιότητα; Αυτό που λήγει πρώτα;
    Αν και με τα απεριόριστα υποθέτω δεν έχει σημασία.. Σωστά;
    Το βρήκα στο site τους
    https://www.vodafone.gr/vodafone-ell...sto-diadiktyo/
    mac rulez

  12. #42
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Thanks for the info.
    Και αυτοί οι άνθρωποι εκεί που το έχουν.. Που να σκεφτείς να κοιτάξεις εκεί..
    Απ'ότι βλέπω κάτι σαν αυτό που έβαλες στις πίσω σελίδες είναι..
    Με τη μόνη διαφορά ότι έχουν και τα καρτοσυμβόλαια στα 3g/ημέρα στο pdf.

    Από την άλλη καλό το γρήγορο loading και τα σχετικά..αλλά με όριο 3gb δεν ξέρω, για όσο πατάει η γάτα που λένε καλά είναι, τα έχουμε πει.. Για πολλά πολλά όχι.
    Και ας είναι έτσι, που πάνε και βάζουν isdn μονοκάναλο κόφτη, εμένα προσωπικά μπλόκαρε τελείως το ίντερνετ με τον κόφτη, σερνόταν απεριόριστα, ας το έβαζαν τουλάχιστον 1Μ η λίγο παρακάτω για όσο είναι ενεργό το πακέτο που έχεις..
    Τελικά η αναβάθμιση της τεχνολογίας απ'ότι φαίνεται είναι για καλύτερη κάλυψη-διαπερατότητα και όχι τόσο για άλλη χρήση..
    Αν και προσωπικά ούτε αυτό το βλέπω..
    Μ'αρέσει που ζητάνε και 8,5αρια το γίγα.. Και έρχεται και 5g.. Καλά πάμε.. 3G forever και η κινητή σαν backup για έκτακτη ανάγκη..
    Κατα τα άλλα έκανε παρέμβαση η κυβέρνηση..οκ..whatever.

    Το πινακάκι τους μ'άρεσε..
    Ενδεικτικές τιμές ταχύτητας για την εκτέλεση συνήθων δραστηριοτήτων:
    Περιήγηση στο διαδίκτυο ~ 2 Mbps
    Βίντεο συνεχούς ροής ~ 2/5/20 Mbps(SD/HD/4K)
    Μουσική συνεχούς ροής ~ 0.5 Mbps
    VoIP ~ 0.1 Mbps
    Παιχνίδια στο διαδίκτυο ~ 5 Mbps
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 05-01-20 στις 21:30.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #43
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks for the info.
    Και αυτοί οι άνθρωποι εκεί που το έχουν.. Που να σκεφτείς να κοιτάξεις εκεί..
    Απ'ότι βλέπω κάτι σαν αυτό που έβαλες στις πίσω σελίδες είναι..
    Με τη μόνη διαφορά ότι έχουν και τα καρτοσυμβόλαια στα 3g/ημέρα στο pdf.

    Από την άλλη καλό το γρήγορο loading και τα σχετικά..αλλά με όριο 3gb δεν ξέρω, για όσο πατάει η γάτα που λένε καλά είναι, τα έχουμε πει.. Για πολλά πολλά όχι.
    Και ας είναι έτσι, που πάνε και βάζουν isdn μονοκάναλο κόφτη, εμένα προσωπικά μπλόκαρε τελείως το ίντερνετ με τον κόφτη, σερνόταν απεριόριστα, ας το έβαζαν τουλάχιστον 1Μ η λίγο παρακάτω για όσο είναι ενεργό το πακέτο που έχεις..
    Τελικά η αναβάθμιση της τεχνολογίας απ'ότι φαίνεται είναι για καλύτερη κάλυψη-διαπερατότητα και όχι τόσο για άλλη χρήση..
    Αν και προσωπικά ούτε αυτό το βλέπω..
    Μ'αρέσει που ζητάνε και 8,5αρια το γίγα.. Και έρχεται και 5g.. Καλά πάμε.. 3G forever και η κινητή σαν backup για έκτακτη ανάγκη..
    Κατα τα άλλα έκανε παρέμβαση η κυβέρνηση..οκ..whatever.

    Το πινακάκι τους μ'άρεσε..
    Ενδεικτικές τιμές ταχύτητας για την εκτέλεση συνήθων δραστηριοτήτων:
    Περιήγηση στο διαδίκτυο ~ 2 Mbps
    Βίντεο συνεχούς ροής ~ 2/5/20 Mbps(SD/HD/4K)
    Μουσική συνεχούς ροής ~ 0.5 Mbps
    VoIP ~ 0.1 Mbps
    Παιχνίδια στο διαδίκτυο ~ 5 Mbps
    Όσο πατάει η γάτα τα 3 γίγα την ημέρα; Γιατί απλά δεν δέχεσαι ότι είσαι χρήστης του 1% ή και λιγότερο, και οι υπόλοιποι 99% αρκούνται με αυτό; Δεν μπορώ να καταλάβω πως ξοδεύεις 3 γίγα *την ημέρα, κάθε μέρα*, πραγματικά.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο πατάει η γάτα τα 3 γίγα την ημέρα; Γιατί απλά δεν δέχεσαι ότι είσαι χρήστης του 1% ή και λιγότερο, και οι υπόλοιποι 99% αρκούνται με αυτό; Δεν μπορώ να καταλάβω πως ξοδεύεις 3 γίγα *την ημέρα, κάθε μέρα*, πραγματικά.
    Είπε κανείς για *κάθε μέρα* ;
    Τα πακέτα της κινητής μου τις περισσότερες φορές για να καταλάβεις τι χρήστης είμαι φεύγουν χωρίς να έχουν καταναλωθεί..αλήθεια..
    Άλλες φορές τη βγάζω και με 100-200Μ το μήνα.. Όλα αυτά επειδή προσέχω..
    Επίσης είχα και το speed booster από cosmote και το έβγαλα γιατί δεν ξοδεύονταν τα γίγα.. Ο ένας λόγος ήταν αυτός δλδ..

    Ωστόσο υπάρχουν και οι ημέρες που την ημέρα φτάνει τα 3γίγα στη σταθερή όπως είπα..όχι μόνος μου φυσικά..όσοι χρησιμοποιούν το ίντερνετ του σπιτιού.. Ως μέτρο σύγκρισης της γενικής χρήσης μου αυτό.. Τώρα έχω άλλο ρούτερ και δεν το μετράει..
    Για ξεκίνα updates, άρχισε viber,messenger,youtube,videocalls ανεβοκατεβάσματα φωτό κ βίντεο να σου πω για το πότε φεύγουν τα γίγα..
    Όχι δεν τα κάνω εγώ αυτά δεν έχω καν fbook.. Αλλά άλλοι έχουν.. Με λίγα λόγια σε μέρος που δεν έχει σταθερή δεν είναι να κάθεσαι πολύ.. Με την ογκοχρέωση η χρονοχρέωση γενικά δεν ξέρω αλλά δεν τα πάω καλά.. Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια.. Η ίναλαν νομίζω το έχει 3,5Tb/μήνα αλλά χώρια για up/down, στη κινητή η κίνηση πιάνεται μαζί, πρόσφατα γνωστός μου, μου είπε ότι θα τα πέρναγε εύκολα τα 3,5Tb και μου φάνηκε κ εμένα παράξενο.. Αν και με αυτές τις ταχύτητες μπορεί να μην είναι.. Αυτός ασχολείται με δορυφορικά πιάτα ιστορίες και awmn, είναι admin σε μια εταιρία και ανεβοκατεβάζει σχετικά συνέχεια πράγμα για τη δουλειά του απομακρυσμένα..
    Α..και τώρα που το θυμήθηκα..τα cloud τι στο καλό υποτίθεται ότι πρέπει να τα κάνουμε με αυτές τις ταχύτητες,κόφτες,όρια;
    Η θα πρέπει να έχουμε τεράστιες sd μαζί μας, η τα δεδομένα μας στο cloud..

    Από περιέργεια θα ψάξω να βρω κανα traffic monitor πως το λένε να δω τι μπαίνει/βγαίνει από το pc - κινητό..
    Εσύ στην εταιρία που είσαι σταθερή & κινητή παίζουν τίποτα όρια; Τι παίζει εκεί σχετικά με αυτό το θέμα;

    Από την άλλη.. ας έκαναν στη κινητή, έστω κάποιο μοτίβο, π.χ στην 3η υπέρβαση να μπαίνει ο κόφτης.. Δεν λέμε να το σκίζεις..αλλά ρε παιδί μου με τα σημερινά δεδομένα..μια φορά να χρειαστεί να κατεβάσεις κάτι..απλά δεν..
    Και αυτό πες ότι συνέβη, ήθελα στα χρονικά να κατεβάσω ένα backup αρχείο 6gb το οποίο έκανε forever να κατέβει με τις σούπερ σταθερές τηλεφωνίες adsl που έχουμε εδώ.. Όλο κόλλαγε στα μισά, έβγαζε error και φτού ξανά από την αρχή.. 5-6 φορές προσπάθησα μέχρι να ολοκληρωθεί διότι ο αποστολέας server δεν υποστήριζε resume..
    Τέλος ας έβαζαν στη κινητή ένα πιο ρεαλιστικό κόφτη..άκου εκεί 64kbps..back to the future με isdn μονοκάναλο..

    Αυτά που λέω πάντως αφορούν την ευρύτερη έννοια και όχι μόνο το συγκεκριμένο θέμα.. Αυτό απλά ήταν μερικώς η αφορμή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 05-01-20 στις 22:32. Αιτία: better understanding edit
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #45
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε κανείς για *κάθε μέρα* ;
    Τα πακέτα μου τις περισσότερες φορές για να καταλάβεις τι χρήστης είμαι φεύγουν χωρίς να έχουν καταναλωθεί..αλήθεια..
    Άλλες φορές τη βγάζω και με 100-200Μ το μήνα.. Όλα αυτά επειδή προσέχω..
    Επίσης είχα και το speed booster από cosmote και το έβγαλα γιατί δεν ξοδεύονταν τα γίγα.. Ο ένας λόγος ήταν αυτός δλδ..

    Ωστόσο υπάρχουν και οι ημέρες που την ημέρα φτάνει τα 3γίγα στη σταθερή όπως είπα..όχι μόνος μου φυσικά..όσοι χρησιμοποιούν το ίντερνετ του σπιτιού.. Τώρα έχω άλλο ρούτερ και δεν το μετράει..
    Για ξεκίνα updates, άρχισε viber,messenger,youtube,videocalls ανεβοκατεβάσματα φωτό κ βίντεο να σου πω.. Όχι δεν τα κάνω εγώ αυτά δεν έχω καν fbook.. Αλλά άλλοι έχουν.. Με λίγα λόγια σε μέρος που δεν έχει σταθερή δεν είναι να κάθεσαι πολύ.. Με την ογκοχρέωση η χρονοχρέωση γενικά δεν ξέρω αλλά δεν τα πάω καλά.. Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια.. Η ίναλαν νομίζω το έχει 3,5Tb/μήνα αλλά χώρια για up/down, στη κινητή η κίνηση πιάνεται μαζί, πρόσφατα γνωστός μου, μου είπε ότι θα τα πέρναγε εύκολα τα 3,5Tb και μου φάνηκε κ εμένα παράξενο.. Αν και με αυτές τις ταχύτητες μπορεί να μην είναι.. Αυτός ασχολείται με δορυφορικά πιάτα ιστορίες και awmn, είναι admin σε μια εταιρία και ανεβοκατεβάζει σχετικά συνέχεια πράγμα για τη δουλειά του απομακρυσμένα..
    Α..και τώρα που το θυμήθηκα..τα cloud τι στο καλό υποτίθεται ότι πρέπει να τα κάνουμε με αυτές τις ταχύτητες,κόφτες,όρια;
    Η θα πρέπει να έχουμε τεράστιες sd μαζί μας, η τα δεδομένα μας στο cloud..

    Από περιέργεια θα ψάξω να βρω κανα traffic monitor πως το λένε να δω τι μπαίνει/βγαίνει από το pc - κινητό..
    Εσύ στην εταιρία που είσαι σταθερή & κινητή παίζουν τίποτα όρια; Τι παίζει εκεί σχετικά με αυτό το θέμα;

    Από την άλλη.. ας έκαναν έστω κάποιο μοτίβο, π.χ στην 3η υπέρβαση να μπαίνει ο κόφτης.. Δεν λέμε να το σκίζεις..αλλά ρε παιδί μου με τα σημερινά δεδομένα..μια φορά να χρειαστεί να κατεβάσεις κάτι..απλά δεν..
    Και αυτό πες ότι συνέβη, ήθελα στα χρονικά να κατεβάσω ένα backup αρχείο 6gb το οποίο έκανε forever να κατέβει με τις σούπερ σταθερές τηλεφωνίες που έχουμε εδώ.. Όλο κόλλαγε στα μισά, έβγαζε error και φτού ξανά από την αρχή.. 5-6 φορές προσπάθησα μέχρι να ολοκληρωθεί..
    Τέλος ας έβαζαν ένα πιο ρεαλιστικό κόφτη..άκου εκεί 64kbps..back to the future με isdn μονοκάναλο..
    Για σταθερή σύνδεση μιλάς τώρα; Η είδηση αφορά την κινητή.

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας