Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 96
  1. #61
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε.. κάνε μετάφραση πριν το βάλεις.. Αν θες το κάνω εγώ..
    ναι δεν το εκανα απλα εκανα bold το σημειο που λεει για monitoring απο την πλευρα της Iliad

    καντο εσυ αν μπορεις

  2. #62
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έγινε πίσω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #63
    Εγγραφή
    09-01-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Μπορεί το συγκεκριμένο πακέτο να μην είναι πραγματικά απεριόριστα δεδομένα αλλά εμένα μου ήρθε σαν μάννα εξ ουρανού γιατί από την Πρωτοχρονιά λόγω των έντονων καιρικών συνθηκών δεν έχω καθόλου σταθερό και ίντερνετ στο σπίτι. Μάλιστα μου είπαν από το τεχνικό τμήμα ότι μετά τις 15 Ιανουαρίου (και αν...) θα επιδιορθωθεί η βλάβη οπότε με 2€ και 3 GB την ημέρα μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με το κινητό αλλά και κάνοντας το hotspot για το λάπτοπ οπότε χρειάζεται. Αν τώρα ορισμένοι θέλουν να κατεβάζουν ταινίες ή να βλέπουν online όλη μέρα αυτή η προσφορά δεν θα τους βολεύει. Για τον περισσότερο κόσμο όμως είναι μια χαρά και όσον αφορά ταχύτητες ίντερνετ εγώ προσωπικά δεν έχω δει αισθητή διαφορά στην περιοχή μου παρόλο που το δίκτυο σταθερής δεν δουλεύει αυτές τις μέρες. Συγνώμη για το σεντόνι και καλώς σας βρήκα σαν νέο μέλος!

  4. #64
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετα βλεπεις τι εχουν στην Ιταλια οι πελατες καρτοκινητης:

    https://www.iliad.it/offerta-iliad.html

    και λες σε ποιον πλανητη ζουμε

    50GB και απεριοριστη ομιλια με 7,99€ το μηνα
    δηλαδη και εμεις εδω θα μπορουσαμε να παρουμε μια sim card της iliad και να εχουμε 4gb το μηνα
    παλι πιο φθηνα σου ερχεται σε σχεση με τις τιμες των καρτελ εδω
    Φήμες λένε ότι η συγκεκριμένη εταιρεία ενδιαφέρεται να μπει στην αγορά της Ελλάδας. Μακάρι ν' αγοράσει τη WIND, ώστε να ρίξει τις τιμές όσο χαμηλά γουστάρει. Γιατί αν μπει ως MVNO, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι δραματικά...

  5. #65
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimos_Vav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί το συγκεκριμένο πακέτο να μην είναι πραγματικά απεριόριστα δεδομένα αλλά εμένα μου ήρθε σαν μάννα εξ ουρανού γιατί από την Πρωτοχρονιά λόγω των έντονων καιρικών συνθηκών δεν έχω καθόλου σταθερό και ίντερνετ στο σπίτι. Μάλιστα μου είπαν από το τεχνικό τμήμα ότι μετά τις 15 Ιανουαρίου (και αν...) θα επιδιορθωθεί η βλάβη οπότε με 2€ και 3 GB την ημέρα μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με το κινητό αλλά και κάνοντας το hotspot για το λάπτοπ οπότε χρειάζεται. Αν τώρα ορισμένοι θέλουν να κατεβάζουν ταινίες ή να βλέπουν online όλη μέρα αυτή η προσφορά δεν θα τους βολεύει. Για τον περισσότερο κόσμο όμως είναι μια χαρά και όσον αφορά ταχύτητες ίντερνετ εγώ προσωπικά δεν έχω δει αισθητή διαφορά στην περιοχή μου παρόλο που το δίκτυο σταθερής δεν δουλεύει αυτές τις μέρες. Συγνώμη για το σεντόνι και καλώς σας βρήκα σαν νέο μέλος!
    Κανονικά σε βλάβη σταθερού σου δίνουν χώρια παροχές σε κινητό του δικτύου τους.. Όχι να πληρώνεις κ από πάνω..
    Κατα τα άλλα, όπως τα λες, ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας..
    Αλλά αυτοί οι περιορισμοί δεν μου αρέσουν.. Αν θες μια στο τόσο να το ξοδέψεις την ίδια μέρα το πακέτο σου; Έστω τη νύχτα να μην στρεσάρεις το δίκτυο.. Πες έτυχε μια ανάγκη.. Μετά δε θα βάλεις άλλο πακέτο; Δε θα χάσουν.. Ενώ έτσι παίζουμε.. Να μη πω ξανά για τον isdn 64 μονοκάναλο κόφτη και τα οικονομικά πακέτα τους 8,5ε/γίγα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φήμες λένε ότι η συγκεκριμένη εταιρεία ενδιαφέρεται να μπει στην αγορά της Ελλάδας. Μακάρι ν' αγοράσει τη WIND, ώστε να ρίξει τις τιμές όσο χαμηλά γουστάρει. Γιατί αν μπει ως MVNO, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι δραματικά...
    Λες να σωθούμε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #66
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Να ρωτήσω κάτι, βλέπω στο app της vodafone να γράφει ξεκάθαρα το όριο των 3GB/ημέρα. Γράφει επίσης 500ΜΒ όριο για περιαγωγή, αλλά δεν γράφει αν είναι ανά ημέρα ή συνολικά. Ξέρει κανείς;

  7. #67
    Εγγραφή
    09-01-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά σε βλάβη σταθερού σου δίνουν χώρια παροχές σε κινητό του δικτύου τους.. Όχι να πληρώνεις κ από πάνω..
    Κατα τα άλλα, όπως τα λες, ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας..
    Αλλά αυτοί οι περιορισμοί δεν μου αρέσουν.. Αν θες μια στο τόσο να το ξοδέψεις την ίδια μέρα το πακέτο σου; Έστω τη νύχτα να μην στρεσάρεις το δίκτυο.. Πες έτυχε μια ανάγκη.. Μετά δε θα βάλεις άλλο πακέτο; Δε θα χάσουν.. Ενώ έτσι παίζουμε.. Να μη πω ξανά για τον isdn 64 μονοκάναλο κόφτη και τα οικονομικά πακέτα τους 8,5ε/γίγα..

    - - - Updated - - -



    Λες να σωθούμε;
    Παροχές δίνει η Cosmote που είναι το σταθερό και το ίντερνετ του σπιτιού μου, αλλά δεν έχω κινητό Cosmote. Βέβαια ταυτόχρονα έχει χαλάσει από την κακοκαιρία και η κεραία κινητής τηλεφωνίας της Cosmote στην περιοχή με αποτέλεσμα να μην έχει σήμα στο χωριό μου οπότε πάλι καλά που δεν έχω κινητό της εταιρείας γιατί θα ήμουν αποκομμένος από παντού. Τουλάχιστον όταν έδωσα την βλάβη μου έκαναν εκτροπή κλήσεων στο κινητό δωρεάν (κάτι είναι κι αυτό).

  8. #68
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimos_Vav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παροχές δίνει η Cosmote που είναι το σταθερό και το ίντερνετ του σπιτιού μου, αλλά δεν έχω κινητό Cosmote. Βέβαια ταυτόχρονα έχει χαλάσει από την κακοκαιρία και η κεραία κινητής τηλεφωνίας της Cosmote στην περιοχή με αποτέλεσμα να μην έχει σήμα στο χωριό μου οπότε πάλι καλά που δεν έχω κινητό της εταιρείας γιατί θα ήμουν αποκομμένος από παντού. Τουλάχιστον όταν έδωσα την βλάβη μου έκαναν εκτροπή κλήσεων στο κινητό δωρεάν (κάτι είναι κι αυτό).
    Έπεσες στη περίπτωση..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #69
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Στο Συμβούλιο Ελέγχου Επικοινωνίας κατά της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας Vodafone προσέφυγαν η Cosmote (ανταγωνίστρια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και εν συνεχεία η ΕΚΠΟΙΖΩ (Ένωση Προστασίας Καταναλωτών) καταγγέλοντας την πρόσφατη διαφημιστική καμπάνια της Vodafone για «απεριόριστα data».
    ...
    Έτσι, Επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε ότι ο ισχυρισμός «απεριόριστα data» προσκρούει στον κώδικα δεοντολογίας και πρέπει να τροποποιηθεί αναλόγως εντός 3 ημερών. Η απόφαση πάρθηκε στις 21 Ιανουαρίου 2020 και η Vodafone οφείλει να συμμορφωθεί.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Συμβούλιο Ελέγχου Επικοινωνίας κατά της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας Vodafone προσέφυγαν η Cosmote (ανταγωνίστρια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και εν συνεχεία η ΕΚΠΟΙΖΩ (Ένωση Προστασίας Καταναλωτών) καταγγέλοντας την πρόσφατη διαφημιστική καμπάνια της Vodafone για «απεριόριστα data».
    ...
    Έτσι, Επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε ότι ο ισχυρισμός «απεριόριστα data» προσκρούει στον κώδικα δεοντολογίας και πρέπει να τροποποιηθεί αναλόγως εντός 3 ημερών. Η απόφαση πάρθηκε στις 21 Ιανουαρίου 2020 και η Vodafone οφείλει να συμμορφωθεί.
    Τα μαϊμού απεριόριστα έγιναν: XXXL Data χαίρομαι που έπιασε τόπο η καταγγελία μου, αν και έπρεπε να είχε γίνει από την πρώτη εβδομάδα

  10. #70
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Συμβούλιο Ελέγχου Επικοινωνίας κατά της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας Vodafone προσέφυγαν η Cosmote (ανταγωνίστρια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και εν συνεχεία η ΕΚΠΟΙΖΩ (Ένωση Προστασίας Καταναλωτών) καταγγέλοντας την πρόσφατη διαφημιστική καμπάνια της Vodafone για «απεριόριστα data».
    ...
    Έτσι, Επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε ότι ο ισχυρισμός «απεριόριστα data» προσκρούει στον κώδικα δεοντολογίας και πρέπει να τροποποιηθεί αναλόγως εντός 3 ημερών. Η απόφαση πάρθηκε στις 21 Ιανουαρίου 2020 και η Vodafone οφείλει να συμμορφωθεί.

    - - - Updated - - -


    Τα μαϊμού απεριόριστα έγιναν: XXXL Data χαίρομαι που έπιασε τόπο η καταγγελία μου, αν και έπρεπε να είχε γίνει από την πρώτη εβδομάδα
    Καλά τους κάνατε. Αν και ακόμα και με τα "μαϊμού" απεριόριστα, σε περιοχές της Αθήνας το δίκτυο της Vodafone έχει "πιττάρει" από την κίνηση, μέχρι και το 4G+... Φανταστείτε τι έχει να γίνει, αν δώσουν και πραγματικά Απεριόριστα!

  11. #71
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Μπράβο στον nnn που εξ αρχής είχε βάλει
    εισαγωγικά στα απεριόριστα !!! Τώρα θα άλλαζε τον τίτλο

  12. #72
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το θέμα τους ποιο ήταν με τα "δήθεν" απεριόριστα; Το όριο πολιτικής ορθής χρήσης;
    Με βάση το πάνω έχουμε άραγε δικαίωμα να ζητήσουμε ακύρωση της προσφοράς και επιστροφή της χρέωσης; Αν φυσικά δεν κάναμε χρήση..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-01-20 στις 20:02.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #73
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    εγώ τους το είπα την πρώτη ημέρα ότι είμαι θύμα προωθητικής σας ενέργειας και μου τα επέστρεψαν χωρίς να βγάλουν το πακέτο .. πήρα τα δήθεν απεριόριστα δωρεάν δλδ

  14. #74
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ τους το είπα την πρώτη ημέρα ότι είμαι θύμα προωθητικής σας ενέργειας και μου τα επέστρεψαν χωρίς να βγάλουν το πακέτο .. πήρα τα δήθεν απεριόριστα δωρεάν δλδ
    Πως ακριβώς τους το είπες; Ποιο ήταν το πρόβλημα σου ακριβώς; Το ημερήσιο όριο χρήσης κ μετά η μείωση της ταχύτητας; Αυτό προσπαθω να καταλάβω..

    - - - Updated - - -

    Yep, όντως είναι αυτό που φανταζόμουν εν μέρει..

    https://www.theceo.gr/o-ypervallon-l...u-epikinonias/

    Από τα στοιχεία που προσκόμισαν οι εταιρείες προέκυψε πως μετά τη χρήση ορισμένου όγκου δεδομένων (100GB μηνιαίως ή 30GB ημερησίως ή 3GB ημερησίως), η ταχύτητα πρόσβασης στο ίντερνετ μειώνεται στα 64kbps. Η συγκεκριμένη ταχύτητα καθιστά γενικά την πρόσβαση στο ίντερνετ εξαιρετικά δυσχερή (ακόμα και στα social media).
    Άρα δεν τα έλεγα άδικα στις πίσω σελίδες.. Ρε μπας και μας διαβάζουν; Σε κάθε περίπτωση, μιας και έχω κάνει ασήμαντη χρήση μόνο 1 φορά με το που με έπιασε ο κόφτης και με χάλασε, θα το σκεφτώ να ζητήσω ακύρωση του πακέτου και επιστροφή της χρέωσης.. Με αυτούς τους περιορισμούς (το 3GB τουλάχιστον).. Μετά το κόφτη, ούτε στο 1-1,5Μ δεν το άφησαν να συνεχίζει.. Τραγικοί απλά.. Για απλή περιστασιακή χρήση, browsing, social media, κλπ, το ημερήσιο όριο (3GB) κακό δεν το λες.. Μια φορά όμως να χρειαστεί να κατεβάσεις κάτι πάνω από τα 3GB απλά δεν μπορείς.. Πάντως όπως είπαν και πάνω οι ειδικοί τη συγκεκριμένη προσφορά ούτε απεριόριστη την έλεγες..
    Αλλά για να λέμε και το καλό.. Η προσφορά ήταν καλή.. Αλλά δεν είχε τις σωστές παραμέτρους αν μπορώ να το πω έτσι..
    Το έδωσαν που το έδωσαν 1 φορά στις γιορτές, ας το έδιναν κάπως πιο σωστά..
    Από την άλλη και γενικά όμως το όριο των 3GB την ημέρα ίσως θα πρέπει να το κοιτάξουν.. Τουλάχιστον για τα πακέτα όπως το ΓΚΙΓΚΑ ΝΥΧΤΕΣ..

    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση guzel..
    Και μπράβο γενικά στους αρμόδιους που το έψαξαν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 25-01-20 στις 05:08. Αιτία: Διευκρίνιση..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #75
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ασήμαντη χρήση τα 3GB τη μέρα;

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας