Σελ. 2 από 248 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 3709
  1. #16
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Έχω δει τα πρώτα 6 του Watchmen.

    Υψηλότατη ποιότητα από πολλές απόψεις.

    Αλλά ελπίζω να οδηγήσει κάπου όλο αυτό (εκτός από άσκηση σε inclusivity και equality) που στήνουν γιατί είδα ότι είναι ο τύπος του Lost και ανησυχώ.


  2. #17
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δει τα πρώτα 6 του Watchmen.

    Υψηλότατη ποιότητα από πολλές απόψεις.

    Αλλά ελπίζω να οδηγήσει κάπου όλο αυτό (εκτός από άσκηση σε inclusivity και equality) που στήνουν γιατί είδα ότι είναι ο τύπος του Lost και ανησυχώ.
    Άπιστος θωμάς εδώ. Δεν έχω ξαναδει νομίζω τόσο καλό συνολικό δέσιμο στο τέλος μιας πολύ δύσκολης πλοκής. Δεν ξέρω αν ψάχνεις για βαθύτερα νοήματα αλλά χωρίς τέτοια το σενάριο είναι άψογο και θέλει να είσαι λίγο $$#@$@ για να βρεις ατέλειες.

    - - - Updated - - -

    Το μήνυμα μου ήταν στο ΙΙΙ νήμα στο τέλος γιατί το έγραψα κυριολεκτικά στο τέλος του χρόνου.

  3. #18
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Είδα πρώτο Dracula στο Netflix..... WTF! Πολύ ωραίο,
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  4. #19
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα πρώτο Dracula στο Netflix..... WTF! Πολύ ωραίο,
    Πολύ ωραία κωμωδία, θες να πεις
    Τέτοιο χάλι δεν περίμενα να δω. Αστείο, στα όρια του γελοίου (ειδικά η τελευταίες σκηνές στο μοναστήρι).

    Καταλαβαίνω οτι κλείνουν το μάτι στις παραγωγές της Hammer πριν 50 χρόνια, σε αυτές όμως περίμενες να δεις κάτι τέτοιο. Η σειρά του BBC κάνει τον Stoker να γυρνάει στον τάφο του. Μπέρδεψαν τα βαμπίρ με τα ζόμπι, μπέρδεψαν τη βικτοριανή εποχή με το τώρα και τα κολλήματα των σεναριογράφων (βλέπε LGBT αναφορές σε μια εποχή που τιμωρούνταν με φυλάκιση - τουλάχιστον), μέχρι και μαύρη καλόγρια σε μοναστήρι της Ρουμανίας του 1800-τόσο έβαλαν!

    Οι χαρακτήρες; Ένας Δράκουλας που, ενώ αρχικά είναι όπως τον περίμενα, ξαφνικά χάνει την ρουμανική προφορά του και αρχίζει να πετάει αστειάκια σαν να έχει μεγαλώσει στο Essex, μια καλόγρια σαν να βγήκε απο ταινία των Monty Pythons και ένα υβρίδιο Harker-Renfield που μοιάζει περισσότερο με το τέρας του Frankenstein.

    Όπως έγραψα και πριν 2-3 μέρες, το φοβόμουν και οι φόβοι μου επιβεβαιώθηκαν. Η τρικυμία εν κρανίω του BBC συνεχίζεται και αυτός ο αχταρμάς δεν έπρεπε ποτέ να πάρει το ΟΚ. Κρίμα γιατί τα σκηνικά και τα κοστούμια με προϊδέασαν για κάτι καλό.

  5. #20
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άπιστος θωμάς εδώ. Δεν έχω ξαναδει νομίζω τόσο καλό συνολικό δέσιμο στο τέλος μιας πολύ δύσκολης πλοκής. Δεν ξέρω αν ψάχνεις για βαθύτερα νοήματα αλλά χωρίς τέτοια το σενάριο είναι άψογο και θέλει να είσαι λίγο $$#@$@ για να βρεις ατέλειες.

    - - - Updated - - -

    Το μήνυμα μου ήταν στο ΙΙΙ νήμα στο τέλος γιατί το έγραψα κυριολεκτικά στο τέλος του χρόνου.
    Δεν έχω την ίδια άποψη....πολύ μελοδραματικό τελείωμα και γενικά μου επιβεβαίωσε το φόβο για βίο παράλληλο με το Lost. Όχι σε τέτοιο βαθμό φυσικά λόγω της μικρότερης χρονικής περιόδου.

    Γενικά η σειρά είναι αξιόλογη αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχω γνώση του graphic novel οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν τότε θα την έβρισκα καλύτερη (ή χειρότερη; ).

    Μια θέαση αξίζει.
    Spoiler:

    ΥΓ. Η επιλογή του μουσικού χαλιού συχνά με ενοχλούσε.....Blue Danube όταν εμφανίζεται το υπερφυσικό στρουμφάκι; Claire De Lune όταν είναι στο φεγγάρι; Eggman με το αυγό; Εντάξει είπαμε.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 10-01-20 στις 00:23.


  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω την ίδια άποψη....πολύ μελοδραματικό τελείωμα και γενικά μου επιβεβαίωσε το φόβο για βίο παράλληλο με το Lost. Όχι σε τέτοιο βαθμό φυσικά λόγω της μικρότερης χρονικής περιόδου.

    Γενικά η σειρά είναι αξιόλογη αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχω γνώση του graphic novel οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν τότε θα την έβρισκα καλύτερη (ή χειρότερη; ).

    Μια θέαση αξίζει.
    Spoiler:

    ΥΓ. Η επιλογή του μουσικού χαλιού συχνά με ενοχλούσε.....Blue Danube όταν εμφανίζεται το υπερφυσικό στρουμφάκι; Claire De Lune όταν είναι στο φεγγάρι; Eggman με το αυγό; Εντάξει είπαμε.....
    Και εγώ καμία γνώση. Μου φάνηκε ότι δεν είχε πλοττρυπες. Δεν είμαι σίγουρος αν δεν σου άρεσε το τέλος λόγω plotholes ή επιλογών. Αν γενικά δεν σου άρεσε λόγω επιλογών τότε χαίρομαι όχι γιατί δεν σου άρεσε και χαλαστηκες αλλά γιατί έτσι είναι η τέχνη και ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι ελάχιστοι που τολμούν και ας δυσαρεστήσουν.

  7. #22
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ καμία γνώση. Μου φάνηκε ότι δεν είχε πλοττρυπες. Δεν είμαι σίγουρος αν δεν σου άρεσε το τέλος λόγω plotholes ή επιλογών. Αν γενικά δεν σου άρεσε λόγω επιλογών τότε χαίρομαι όχι γιατί δεν σου άρεσε και χαλαστηκες αλλά γιατί έτσι είναι η τέχνη και ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι ελάχιστοι που τολμούν και ας δυσαρεστήσουν.
    Καλά σεναριακές τρύπες υπήρχαν αλλά δεν επικεντρώνομαι εκεί.


  8. #23
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά σεναριακές τρύπες υπήρχαν αλλά δεν επικεντρώνομαι εκεί.
    Σίγουρα αλλά όχι κάτι πολύ εμφανές ή σημαντικό a la lost και γι'αυτό και εγώ ούτε που ασχολήθηκα.

  9. #24
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.425
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Τον ξεκινησα τον Δρακουλα και αν και με επιφυλαξη, μου αρεσε και μαλιστα πολυ.

    Εως οτου ........... ηρθαν στην συγχρονη εποχη και προσπαθησαν ( ω τι ασεβεια !!!! ) να συνδεσουν μια δικη τους αντιληψη συνεχειας της κλασσικης ιστοριας. Αμαρτια, υβρις και χαλια μαυρα.

  10. #25
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα αλλά όχι κάτι πολύ εμφανές ή σημαντικό a la lost και γι'αυτό και εγώ ούτε που ασχολήθηκα.
    Όπως και να έχει περί ορέξεως....όπως είπα θέαση αξίζει, εμένα μου άφησε μια meh γεύση στο τέλος αλλά δεν θα πω ότι "πώς γίνεται να σου αρέσει αυτό το πράγμα" (πχ Witcher )


  11. #26
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είδα επίσης το Δράκουλα. Το πρώτο επεισόδιο με ενθουσίασε, το δεύτερο με προβλημάτισε λίγο και στο τρίτο έβριζα γιατί το χέσ@νε εντελώς !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  12. #27
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Neighbor Ισπανική sitcom, με υπερήρωα @ Netflix. Μια χαρά για να χαλαρώσεις λίγο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #28
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    The marvelous Mrs. Maisel. Ελαφρυ, εποχης, περναει ευχαριστα η ωρα, δεν κανει κοιλια, ισως καπως κλισε σε καποια σημεια, παντως μου εχει φτιαξει το κεφι. Καλη ηθοποιία, αξιζει νομιζω να ριξετε μια ματια. Απο τις ενοχες απολαυσεις, σαν το suits και το derry girls, σε αλλο υφος.

  14. #29
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Όσοι βλέπατε Mr. Mercedes και θέλετε να συνεχίσετε με το καινούριο The Outsider, ετοιμαστείτε για ένα ψιλο-σοκ όταν δείτε την Holly Gibney κάπως έτσι:

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  MV5BMTcyMTI3NzI1Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjQ3Njk2NjM@._V1_UY317_CR5,0,214,317_AL_.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  11,2 KB 
ID: 210543



    Άβυσσος η ψυχή των παραγωγών και εντελώς κενό το κεφάλι τους...

  15. #30
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.447
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Επιβεβαιώθηκε η 2η σεζόν του Russian Doll, για ημερομηνίες θα περιμένουμε
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

Σελ. 2 από 248 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας