Σελ. 91 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.351-1.365 από 3709
  1. #1351
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Η όμορφη που ήταν με τον Ασιάτη δεν ήταν η Μάγκι;

  2. #1352
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το είχα παρατήσει στη σεζόν που ήταν αυτός ο κακός με το 2 handed Mace (Negan) που σκότωσε έναν από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες. Ούτε που θυμάμαι ποια σεζόν ήταν (7?).

    Βελτιώθηκε καθόλου ή ακόμα τα ίδια.
    Το παράτησες λίγο πριν το peak της imho.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η όμορφη που ήταν με τον Ασιάτη δεν ήταν η Μάγκι;
    Ναι αυτή είναι.

    - - - Updated - - -

    Γενικώς η προηγούμενη σεζόν του TDW με κούρασε. Θα δώ φυσικά και τη καινούρια σεζον, αλλά το κόλλημα με τη σειρά μου έφυγε μερικές σεζόν πριν.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  3. #1353
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Για μένα η σειρά είχε χαλάσει πριν τον Negan, αλλά ο Negan έδωσε ζωή γιατί ήταν γαμω τους χαρακτήρες και πέθαναν ορισμένοι, ίσως γιατί είχε χαλάσει.

  4. #1354
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.301
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το είχα παρατήσει στη σεζόν που ήταν αυτός ο κακός με το 2 handed Mace (Negan) που σκότωσε έναν από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες. Ούτε που θυμάμαι ποια σεζόν ήταν (7?).

    Βελτιώθηκε καθόλου ή ακόμα τα ίδια.
    Καλά έχεις χάσει πολλά σημαντικά επεισόδια!
    Ο Νέγκαν άλλαξε πλευρές μελλοντικά και βγήκαν στο προσκήνιο οι καλύτεροι κακοί (για μένα), οι Whisperers που ανέβασαν την σειρά στα ύψη! Οι τύποι έκαναν κάτι πολύ έξυπνο: ντυνόνουσαν ως ζομπια και περπατούσαν όπως αυτά και την έπεφταν έτσι με αιφνιδιασμό στην ομάδα του Ντάρυλ χωρίς να ξέρουν από πολυ τους ήρθε!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #1355
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Κ.Τούμπα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.202
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέγκαν άλλαξε πλευρές μελλοντικά και βγήκαν στο προσκήνιο οι καλύτεροι κακοί (για μένα), οι Whisperers που ανέβασαν την σειρά στα ύψη! Οι τύποι έκαναν κάτι πολύ έξυπνο: ντυνόνουσαν ως ζομπια και περπατούσαν όπως αυτά και την έπεφταν έτσι με αιφνιδιασμό στην ομάδα του Ντάρυλ χωρίς να ξέρουν από πολυ τους ήρθε!
    Συμφωνώ σ'αυτό, οι οποίοι Whisperers είναι βασισμένοι στα κόμικ (εννοείται). 9η και 10η σεζόν ήταν πολύ ενδιαφέρον. Η Alpha & o Beta φοβεροί χαρακτήρες.
    Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Tower, Cpu: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz Twelve Core, Motherboard: Asus Socket AM4 PRIME X570-PRO, Ram: G.SKILL F4-3600C17D-32GTZR 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHZ TRIDENT Z RGB DUAL KIT, Gpu: GeForce ASUS GTX 1060 3GB, PSU: Seasonic SSR-750FX 750W Focus Plus Gold full modular, SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

  6. #1356
    Resident Alien. Εχουν βγει μεχρι τωρα πεντε επεισοδια μεχρι τωρα, εχω δει τα δυο πρωτα. Κωμικη σειρα. Ενας εξωγηινος κανει ανωμαλη προσγειωση μετα απο ατυχημα στη Γη και αναγκαζεται να συναναστραφει με τους κατοικους. Απωτερος σκοπος του ευφυεστατου και συμπαθεστατου εξωγηινου ειναι να γυρισει στον πλανητη του καθως και να αφανισει την ανθρωποτητα.

    Πλακα εχει, το δευτερο επεισοδιο ειχε περισσοτερη πλακα απο το πρωτο. Μην περιμενετε να ξεραθειτε στα γελια με ατελειωτες ατακες, απλως βλεπετε ευχαριστα. Το καθε επεισοδιο ειναι 40λεπτο περιπου.

  7. #1357
    Απο 2/3 και δεν εχει γραψει κανενας?
    Ειδα και τα υπολοιπα 3 επεισοδια της σειρας, τα οποια εχουν κυκλοφορησει. Ενταξει καλη ειναι.
    Ο πρωταγωνιστης ειναι λιγο κρυοκωλος, αλλα ισως ταιριαζει με το ρολο, δεν ξερω.
    Το αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τρεις πρωταγωνιστριες, εχουν τις περιφερειες τους, οπως οι περισσοτερες γυναικες. Κατι που δεν με χαλαει αλλα δεν μας εχει συνηθισει το χολυγουντ σε τετοια. Οι δυο ειναι πολυ ομορφες βεβαια, μην ξεκινησουμε και επανασταση.

    Ειδα και το πρωτο επεισοδιο του expanse και μαλλον βρηκα κατι να παρακολουθω για αρκετο καιρο, ωραια ε.φ φαινεται, οπως ειχα ακουσει και απο τα σχολια εδω. Θα ηθελα ισως να διαβασω και κανα βιβλιο, αλλα διαβαζω αλλα τωρα και μαλλον δεν θα ασχοληθω.

  8. #1358
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τρεις πρωταγωνιστριες, εχουν τις περιφερειες τους, οπως οι περισσοτερες γυναικες. Κατι που δεν με χαλαει αλλα δεν μας εχει συνηθισει το χολυγουντ σε τετοια. Οι δυο ειναι πολυ ομορφες βεβαια, μην ξεκινησουμε και επανασταση.
    Γενικά έχει γίνει μόδα. Δεν ξέρω αν η λέξη χαλάω είναι η σωστή αλλά εγώ δεν το έχω συνηθίσει. Είμαι λίγο κυνικός, γιατί έτσι το έχω συνηθίσει μάλλον, με το που πας μωρη με τέτοια... αλλά ξέρω ότι ειμαι λάθος.

  9. #1359
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.436
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    It's a sin - Βαριά και δύσκολη σειρά που εξερευνεί την έλευση της επιδημίας του AIDS στην gay κοινότητα του Λονδίνου στις αρχές των 80s.

    Βαθύτατα ανθρώπινη και παράλληλα σκληρή, πολύ σκληρή και δύσκολη στη θέαση αλλά εξαιρετική.

    Ταυτόχρονα, είναι πολύ ενδιαφέρον πώς κανείς μπορεί να δει πού βρισκόταν το κίνημα των gay δικαιωμάτων και πού βρίσκεται σήμερα πια αναλισκόμενο σε identity politics και με χαμένη εντελώς την ταξική του διάσταση. Αλλά, αυτό είναι μια άλλη συζήτηση.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #1360
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο 2/3 και δεν εχει γραψει κανενας?
    Ειδα και τα υπολοιπα 3 επεισοδια της σειρας, τα οποια εχουν κυκλοφορησει. Ενταξει καλη ειναι.
    Ο πρωταγωνιστης ειναι λιγο κρυοκωλος, αλλα ισως ταιριαζει με το ρολο, δεν ξερω.
    Το αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τρεις πρωταγωνιστριες, εχουν τις περιφερειες τους, οπως οι περισσοτερες γυναικες. Κατι που δεν με χαλαει αλλα δεν μας εχει συνηθισει το χολυγουντ σε τετοια. Οι δυο ειναι πολυ ομορφες βεβαια, μην ξεκινησουμε και επανασταση.

    Ειδα και το πρωτο επεισοδιο του expanse και μαλλον βρηκα κατι να παρακολουθω για αρκετο καιρο, ωραια ε.φ φαινεται, οπως ειχα ακουσει και απο τα σχολια εδω. Θα ηθελα ισως να διαβασω και κανα βιβλιο, αλλα διαβαζω αλλα τωρα και μαλλον δεν θα ασχοληθω.
    Τώρα το βλέπω και εγώ. Εντάξει απλά για καις την ώρα σου.

    Αυτό που βλέπεις πλέον στις σειρές, είναι το μεγαλύτερο diversity. σωματότυποι, χρώμα, χαρακτήρες, LGBT κλπ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #1361
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελείωσε και το Wandavision. Μια τρύπα στο νερό και πίσω στο status quo.
    Θα του έβαζα 5/10 αλλά τα τελευταία 2 λεπτά μεταξύ Wanda και Monica ήταν απαράδεκτα από πλευράς ηθικής και ρίχνουν την βαθμολογία σε 3/10.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  12. #1362
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Resident Alien. Εχουν βγει μεχρι τωρα πεντε επεισοδια μεχρι τωρα, εχω δει τα δυο πρωτα. Κωμικη σειρα. Ενας εξωγηινος κανει ανωμαλη προσγειωση μετα απο ατυχημα στη Γη και αναγκαζεται να συναναστραφει με τους κατοικους. Απωτερος σκοπος του ευφυεστατου και συμπαθεστατου εξωγηινου ειναι να γυρισει στον πλανητη του καθως και να αφανισει την ανθρωποτητα.

    Πλακα εχει, το δευτερο επεισοδιο ειχε περισσοτερη πλακα απο το πρωτο. Μην περιμενετε να ξεραθειτε στα γελια με ατελειωτες ατακες, απλως βλεπετε ευχαριστα. Το καθε επεισοδιο ειναι 40λεπτο περιπου.
    φίλε από το post σου το έμαθα και είδα ολα τα επεισόδια με μιας. Πάρα πολύ ευχάριστη σειρά

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  13. #1363
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δεν μπορώ να καταλάβω τί βρήκατε στο resident alien πέρα από τα όμορφα τοπία. Εγώ δεν άντεχα να την βλέπω έστω και στο background. Καλύτερα να ξαναδώ τον σερίφη lonemire για τοπία.

    - - - Updated - - -

    Θυμάστε μια σειρά κινουμένων σχεδίων που λεγόταν υποβρύχιο κεραυνός; Τότε που μεταγλωτιζαμε τα πάντα και τους αλλάζαμε ονόματα. Δεν ξέρω πως λεγόταν η σειρά κανονικα αλλά έβλεπα ένα βίντεο στο YouTube και εχω την αίσθηση ότι έχει βγει remake. Την έχει δει κανείς; Μήπως έχει βγει και του robotech?

    https://youtu.be/4phT2Vukvn0

  14. #1364
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω τί βρήκατε στο resident alien πέρα από τα όμορφα τοπία. Εγώ δεν άντεχα να την βλέπω έστω και στο background. Καλύτερα να ξαναδώ τον σερίφη lonemire για τοπία.

    - - - Updated - - -

    Θυμάστε μια σειρά κινουμένων σχεδίων που λεγόταν υποβρύχιο κεραυνός; Τότε που μεταγλωτιζαμε τα πάντα και τους αλλάζαμε ονόματα. Δεν ξέρω πως λεγόταν η σειρά κανονικα αλλά έβλεπα ένα βίντεο στο YouTube και εχω την αίσθηση ότι έχει βγει remake. Την έχει δει κανείς; Μήπως έχει βγει και του robotech?

    https://youtu.be/4phT2Vukvn0
    Το Resident Alien δεν κάνει και τίποτα πρωτοποριακό αλλά έχει κάποιες καλές στιγμές κοινωνικής ευαισθησίας. Το point of view του εξωγήινου είναι εξαιρετική επιλογή για να δείξει συγκεκριμένες πτυχές της ψυχολογίας των ανθρώπων.


    Άλλο το Space Carrier Blue Noah (Υποβρύχιο Κεραυνός) που λες και άλλο το Space Battleship Yamato. Διαφορετικά anime.
    Live action remake του Macross δεν έχει βγει. Υπάρχουν όμως πολλά anime sequels που σίγουρα δεν θα έχεις δει (Macross Plus, Macross 7, Macross Zero, Macross Frontier, Macross Delta).
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #1365
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω τί βρήκατε στο resident alien πέρα από τα όμορφα τοπία. Εγώ δεν άντεχα να την βλέπω έστω και στο background. Καλύτερα να ξαναδώ τον σερίφη lonemire για τοπία.

    - - - Updated - - -

    Θυμάστε μια σειρά κινουμένων σχεδίων που λεγόταν υποβρύχιο κεραυνός; Τότε που μεταγλωτιζαμε τα πάντα και τους αλλάζαμε ονόματα. Δεν ξέρω πως λεγόταν η σειρά κανονικα αλλά έβλεπα ένα βίντεο στο YouTube και εχω την αίσθηση ότι έχει βγει remake. Την έχει δει κανείς; Μήπως έχει βγει και του robotech?

    https://youtu.be/4phT2Vukvn0
    Αυτό εδώ λες. https://anidb.net/anime/2467
    Αυτό που έχεις στο λινκ είναι μη animation remake (live-action τα λένε εκεί) άλλης θρυλικής σειράς.

    Το robotech ήταν μια σύνθεση τριών διαφορετικών σειρών που είχε κυκλοφορήσει στην αμερικάνικη αγορά και μετά έγινε εξαγωγή σε όλο τον κόσμο. Η βασική -και αυτή που είχε και την μεγαλύτερη επιτυχία στην Ιαπωνία- ήταν το Super Dimension Fortress Macross. Έχουν βγει μπόλικα sequels.

Σελ. 91 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας