Σελ. 116 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 96106111114115116117118121126136 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.726-1.740 από 3709
  1. #1726
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαβάσει τα βιβλία - την πρώτη τριλογία, όχι όσα προστέθηκαν μετά - και μάλιστα τα ξαναέπιασα πρόσφατα. Θα περιμένω να μαζευτούν κάμποσα επεισόδια ακόμα
    Και εγω εχω διαβασει ολη τη Γαλαξιακη Αυτοκρατορια καθως και αλλα βιβλια του Ασιμοφ στα νιατα μου. Τωρα θυμαμαι πολυ λιγα πραγματα ομως. Οταν ειδα οτι βγαινει σειρα την περιμενα πως και πως.

  2. #1727
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαβάσει τα βιβλία - την πρώτη τριλογία, όχι όσα προστέθηκαν μετά - και μάλιστα τα ξαναέπιασα πρόσφατα. Θα περιμένω να μαζευτούν κάμποσα επεισόδια ακόμα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω εχω διαβασει ολη τη Γαλαξιακη Αυτοκρατορια καθως και αλλα βιβλια του Ασιμοφ στα νιατα μου. Τωρα θυμαμαι πολυ λιγα πραγματα ομως. Οταν ειδα οτι βγαινει σειρα την περιμενα πως και πως.
    Διάβασα σε comments ότι τους αλλάξανε τα φώτα και δεν έχει καμία σχέση η σειρά με τα βιβλία. Δεν περίμενα και πολλά από τον David Goyer που δεν έχει γράψει τίποτα της προκοπής τα τελευταία 10+ χρόνια (από το Flashforward).
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  3. #1728
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα σε comments ότι τους αλλάξανε τα φώτα και δεν έχει καμία σχέση η σειρά με τα βιβλία. Δεν περίμενα και πολλά από τον David Goyer που δεν έχει γράψει τίποτα της προκοπής τα τελευταία 10+ χρόνια (από το Flashforward).
    Του δημιούργησαν ψυχολογικά γιατί είχαν μια σειρά με πολύ καλές βάσεις.

  4. #1729
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα σε comments ότι τους αλλάξανε τα φώτα και δεν έχει καμία σχέση η σειρά με τα βιβλία. Δεν περίμενα και πολλά από τον David Goyer που δεν έχει γράψει τίποτα της προκοπής τα τελευταία 10+ χρόνια (από το Flashforward).
    Γενικά το Foundation είναι κατά τη γνώμη μου ένα πολύ βαρύ έργο για μεταφορά σε οθόνη, διασχίζει χιλιετίες σαν ιστορία, έχει αρκετά άσχετες μεταξύ τους υπο-ιστορίες που όμως δένουν αλλά απαιτείται γερή προσοχή και κατά συνέπεια πάντοτε θεωρούσα οποιοδήποτε τέτοιο project εξαιρετικά δύσκολο και μεγάλη πρόκληση. Αλλά, είμαστε 2 επεισόδια εντός, θα το αφήσω να τρέξει και αναλόγως θα το πιάσω.

    Σε άλλα τώρα, τελείωσα το For All Mankind, δλδ τους 2 κύκλους που έχουν βγει. Ανάμεικτα συναισθήματα, γενικά το βρήκα πολύ μέτριο αλλά με αρκετά καλές αναλαμπές και ορισμένα άκρως ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά. Δλδ, βρίσκω απόλυτα πρωτότυπο και καλοδουλεμένο το όλο alt history πλαίσιο της μεταφοράς του Ψυχρού Πολέμου αλλά και γενικά τεχνολογικής προόδου στον αγώνα για την επικράτηση στο διάστημα. Εδώ, όντως βρίσκω τις αναλαμπές που με κρατούν.

    Στα μέτρια - έως ΙΜΟ άσχημα - βάζω την ανάγκη για σαπουνοπεριά διαρκώς, σε σημείο που έχουμε οικογένειες αστροναυτών Bold and the Beautiful φάση . Επίσης αρνητική βρίσκω τη 'μανία' να απλωθεί σώνει και καλά σε κάθε κοινωνική προέκταση, αλλά αυτό το τοποθετώ και στο PC κλίμα ιδιαίτερα στις ΗΠΑ όπου σώνει και καλά πρέπει να υπάρχει Diversity and Inclusion κατάσταση. Και εδώ, ιδιαίτερα στα κοινωνικά, όμως πραγματικά έχει κορυφαίες αναλαμπές.

    Αρνητικό είναι επίσης ότι πρέπει η σειρά να προχωρεί μέσω 'κρίσεων' και έχουμε ξεπατικώματα από Apollo 13 έως Crimson Tide 'κρίσιμων καταστάσεων', δεν λέω περισσότερα αλλά το ότι ο θεατής από την αρχή μπαίνει σε ένα ταξίδι με σταθμό κρίσεις που αλλάζουν την πορεία το βρίσκω κουραστικό..

    Αυτά, και ένα ασυγχώρητο λάθος / ανακρίβεια για μία σειρά που καίγεται τόσο να παρουσιάζει alt history λεπτομέρειες (σε σημείο που και καλά είχε επικρατήσει το Betamax και όχι το VHS ):

    Spoiler:
    Στο τέλος του 2ου κύκλου και καλά οι ΗΠΑ βρίσκονται σε κατάσταση συναγερμού και ο κόσμος πάει στα καταφύγια επειδή ο Σοβιετικός Β. Στόλος άραξε στον Παναμά και ήταν έτοιμος να αμολήσει πυρηνικά στις ΗΠΑ;;;; Ο Βόρειος Στόλος; Με τι;;; Με τα Kirov και Kiev που 2 Alpha Strikes από ΕΝΑ αεροπλανοφόρο ΗΠΑ θα τα είχαν στείλει στο βυθό;;;;; Όσο alt history και νάναι δλδ οι Σοβιετικοί επένδυσαν σε ναυτικό ισάξιο των ΗΠΑ στα 70s και 80s; Μόνο με βοήθεια από κάποια Galactic Empire που θα είχαν ανακαλύψει εκεί στο διάστημα


    Απαράδεκτο και δεν χρειαζόταν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #1730
    Να συμπληρωσω οτι το Foundation απο την Γαλαξιακη Αυτοκτατορια εκδοθηκε το 1945- 1951 για αυτο θα δειτε υπερυψηλη τεχνολογια, οπως διαστημικα ταξιδια σε ασυλληπτες ταχυτητες κλπ, αλλα δεν θα δειτε ανθρωπους κολλημενους σε μια οθονη. Θα δειτε ακομα και βιβλιοθηκες με βιβλια, ναι που χωρανε τωρα σε ενα stick.
    Enjoy the journey, δεν περιμενω την απολυτη μεταφορα, δεν ειναι καν σκληρη επιστημονικη φαντασια.

  6. #1731
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Έχω διαβάσει μόνο το 1ο Foundation και για μένα είναι πραγματικά πάμπολλες δεκαετίες μπροστά από την εποχή του. Πολύ "fresh".
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #1732
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.749
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΓΙΑΤΙ?????????
    It’s time for one of the most beloved sci-fi classics of the ‘90s to come back—and the man behind it the first time round is back for more.

    Variety reports that Warner Bros. has ordered a reboot of Bablyon 5, produced and written by Straczynski as part of a deal between Warner Bros. TV and Straczynski’s Studio JMS. The series is not a continuation of the show, but a “from the ground up” reboot of the cult classic 1993 series, which ran across five seasons and seven made-for-TV movies until 1998. Set in a future where humanity has gone into the stars and found a plethora of alien civilizations to attempt to live in harmony, Babylon 5 followed Earthforce officer John Sheridan (Bruce Boxleitner) as he took command of the titular space station Babylon 5, a hub for diplomatic meetings, trade negotiations, and eventually a staging ground among renewed conflicts between the civilizations of the world and even humanity’s own decent into totalitarianism.

    The series was beloved for its dark sci-fi plots and its approach to a massive, intertwined narrative over the course of its seasons and movies—and spinoffs like the TNT series Crusade—to tell a long form story, rather than plots-of-the-week with iconic alien characters like Mira Furlan’s Delenn and Andreas Katsulas’ petty villain turned spiritual figure G’Kar. Although the series came to an end in 1998, it inspired a whole universe of tie-in novels, and its influence can be felt everywhere from the likes of Star Trek: Deep Space Nine to Straczynski’s own work collaborating with the Wachowskis on Sense8.

    We’ll bring you more on The CW’s plans for Babylon 5 as and when we learn them.
    Και από το σαπουνοπερέ CW
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #1733
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Εγώ περιμένω πως και πως αυτό:


  9. #1734
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΙΑΤΙ?????????
    Επειδή τα remakes είναι ευκολότερα αφού απλά στηρίζεσαι στη δουλειά και τον ιδρώτα άλλων χρόνια πριν. και έχεις τα πελατάκια τους 40κάτι που θα φέρουν και κάμποσους millenials (και θα ρίξεις και διάφορα millenialικά "μηνύματα" για τα οποία φημίζεται το CW) και θα βγάλεις την αρπαχτή που θέλουν οι μανατζαραίοι. Κατόπιν, απλά θα ακυρώσεις τη σειρά αν είναι μάπα αλλά τα λεφτά στην τσέπη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #1735
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Σαν το Charmed CW, που ενώ οι OG Charmed είναι "πρόσφατη" σειρά, έγινε reboot και είναι ένα politically correct νερόβραστο άνευρο πράγμα.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  11. #1736
    Βλεπω το Seinfeld (1989-1998)
    https://www.imdb.com/title/tt0098904/

    Ειναι μια comedy sitcom πολυ καλη και εχω δει τα 4 πρωτα season, απο τα 9 συνολικα. Γενικα μου αρεσουν οι sitcom.

  12. #1737
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.749
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Squid Game @ Netflix
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #1738
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλεπω το Seinfeld (1989-1998)
    https://www.imdb.com/title/tt0098904/

    Ειναι μια comedy sitcom πολυ καλη και εχω δει τα 4 πρωτα season, απο τα 9 συνολικα. Γενικα μου αρεσουν οι sitcom.
    Ξέρω και μια άλλη καλή, Τα Φιλαράκια τη λένε


  14. #1739
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Βλέπω με καθυστέρηση 20 ετών το Sopranos.

    Καταπληκτικό cast, και πραγματικά εξαιρετικός ο Gandolfini (Rip).

    Έχω δει τις πρώτες τέσσερις σεζόν, και θεωρώ ότι πρόκειται για κωμική σαπουνόπερα. Το χιούμορ μάλιστα είναι εξαιρετικό. Περίμενα πολύ περισσότερο action για να είμαι ειλικρινής. Πολλές ομοιότητες με Goodfellas, κάτι που είναι καλό.

    Πολύ καλή σειρά σίγουρα, αλλά επ'ουδενί δεν συμφωνώ με κάτι rankings που την τοποθετούν σε θέσεις top 10 ever κλπ.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  15. #1740
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Squid Game @ Netflix
    Έχουν μια πορωση με αυτή την ιδέα από εκεί. Για πες όμως δική σου άποψη.

Σελ. 116 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 96106111114115116117118121126136 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας