Σελ. 141 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 121131136139140141142143146151161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.101-2.115 από 3709
  1. #2101
    Jerry Seinfeld. Η κορυφαία κωμική σειρά που αντιγράψανε όλοι στη συνέχεια!

  2. #2102
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Move to Heaven. Κορεάτικο κοινωνικό δράμα.

    Ελάχιστο action και απελπιστικά αργό σε ρυθμό, αλλά είχε ωραίες ιστορίες/acting.

    https://imdb.com/title/tt11052470/

  3. #2103
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Κατόπιν παρότρυνσης του PopManiac ξεκίνησα το Dopesick.

    Πολύ καλή παραγωγή, ενδιαφέρουσα θεματολογία και πολύ καλές ερμηνείες. Ο Micheal Keaton είναι εξαιρετικός.
    Ανυπόγραφος

  4. #2104
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolispap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Jerry Seinfeld. Η κορυφαία κωμική σειρά που αντιγράψανε όλοι στη συνέχεια!
    Ναι ωραιο ηταν. Τα εχω δει ολα τα επεισοδια της σειρας.

  5. #2105
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolispap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Jerry Seinfeld. Η κορυφαία κωμική σειρά που αντιγράψανε όλοι στη συνέχεια!
    Δεν το πρόλαβα στο primevideo πριν το κατεβάσουν, αλλά το ανέβασε το Netflix και το βλέπω εκεί. Όντως αντιλαμβάνεσαι ότι πολλές σειρές στη συνέχεια έχουν δανειστεί στοιχεία.

  6. #2106
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.069
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατόπιν παρότρυνσης του PopManiac ξεκίνησα το Dopesick.

    Πολύ καλή παραγωγή, ενδιαφέρουσα θεματολογία και πολύ καλές ερμηνείες. Ο Micheal Keaton είναι εξαιρετικός.
    Νόμιζω και εγώ έτσι το είδα. Ειλικρινά πιστεύω ότι αν και μυθοπλασία στην απόδοση, έχουν γίνει ίδια και χειρότερα. Το επόμενο πρέπει να είναι για τα 737max έτσι γιατι κατά βάση, η εξαγορά και τελικά ανυπαρξία των ελεγκτικών μηχανισμών στην Αμερική ίσως είναι χειρότερη των και καλά χώρων της μπανανίας. Έδωσα λίγο πόνο . Ε δεν κρατήθηκα, γιατί έλεος πραγματικά και έχω μια ευαισθησία.

    Είχαν πάει στο Βέλγιο να μου φορέσουν ισχυρά παυσίπονα και ήταν η πρώτη μου ερώτηση, αν είναι δηλαδή οπιούχα.Προτιμώ να πονάω παρά να αποκτήσω οποιασδήποτε μορφής εξάρτηση. Και εκεί τους το έδιναν για πονόδοντο. Έχω και ένα γνωστό που η μάνα του σχεδόν σκότωσε το παιδί τους όταν κατά βάση ναρκωμενη και την έβαλαν σε κέντρο απεξάρτησης, και η κυρία ούτε το είδε να έρχεται. Γιατρός σου λέει.

  7. #2107
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζω και εγώ έτσι το είδα. Ειλικρινά πιστεύω ότι αν και μυθοπλασία στην απόδοση, έχουν γίνει ίδια και χειρότερα. Το επόμενο πρέπει να είναι για τα 737max έτσι γιατι κατά βάση, η εξαγορά και τελικά ανυπαρξία των ελεγκτικών μηχανισμών στην Αμερική ίσως είναι χειρότερη των και καλά χώρων της μπανανίας. Έδωσα λίγο πόνο . Ε δεν κρατήθηκα, γιατί έλεος πραγματικά και έχω μια ευαισθησία.

    Είχαν πάει στο Βέλγιο να μου φορέσουν ισχυρά παυσίπονα και ήταν η πρώτη μου ερώτηση, αν είναι δηλαδή οπιούχα.Προτιμώ να πονάω παρά να αποκτήσω οποιασδήποτε μορφής εξάρτηση. Και εκεί τους το έδιναν για πονόδοντο. Έχω και ένα γνωστό που η μάνα του σχεδόν σκότωσε το παιδί τους όταν κατά βάση ναρκωμενη και την έβαλαν σε κέντρο απεξάρτησης, και η κυρία ούτε το είδε να έρχεται. Γιατρός σου λέει.
    Για χρόνιους και συνεχείς πόνους προφανώς τα οπιούχα είναι παιχνίδι με τη φωτιά.
    Ανυπόγραφος

  8. #2108
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.069
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Hellbound
    Ενδιαφέρον πολύ σενάριο και αν και έχει 6 επεισόδια, είναι λες και ειναι δύο σεζόν. Δυστυχώς κόλλησα πριν το 5ο και δεν έχω άποψη για ολόκληρη την σειρά.
    Γενικά έχουν σειρές με ενδιαφέρον σενάριο αλλά δεν την μου αρέσει η κουλτούρα τους και ειδικά η γλώσσα τους και συγκεκριμένα το άκουσμα της γλώσσας τους και τα ανεβοκατεβάσματα της φωνής.

    Άσχετο αλλά συχνά πυκνά βλέπω αρκετές αναφορές στο θείο σε κορεατικές σειρές, με στοιχεία που έχουν ομοιότητες ή βάσεις με τις εβραικές θρησκείες (πχ κόλαση και παράδεισος). Ξέρω ότι οι καθολικοί έχουν σχετικά για ασία ισχυρή παρουσία αλλά μου φαίνεται λίγο περιέργη η τόσο έντονη ενασχόληση με την θρησκεία στο τηλεοπτικό σου κόσμο.

  9. #2109
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο αλλά συχνά πυκνά βλέπω αρκετές αναφορές στο θείο σε κορεατικές σειρές, με στοιχεία που έχουν ομοιότητες ή βάσεις με τις εβραικές θρησκείες (πχ κόλαση και παράδεισος). Ξέρω ότι οι καθολικοί έχουν σχετικά για ασία ισχυρή παρουσία αλλά μου φαίνεται λίγο περιέργη η τόσο έντονη ενασχόληση με την θρησκεία στο τηλεοπτικό σου κόσμο.
    Συμβαίνει για τον ίδιο λόγο που θα δεις σε λίγο καιρό στις ελληνικές σειρές να γιορτάζουν Halloween, να ψωνίζουν στην Black Friday, (οσονούπω) να κόβουν την γαλοπούλα του Thanksgiving και ό,τι άλλο τους γυαλίζει απο τις αμερικανικές σειρές και ταινίες. Στην Κορέα είναι ακόμα πιο εύκολο να περάσουν ξένα στοιχεία, απο τη στιγμή που πάνω απο το 50% του πληθυσμού δηλώνει οτι δεν ακολουθεί κάποια θρησκεία.

  10. #2110
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hellbound
    Ενδιαφέρον πολύ σενάριο και αν και έχει 6 επεισόδια, είναι λες και ειναι δύο σεζόν. Δυστυχώς κόλλησα πριν το 5ο και δεν έχω άποψη για ολόκληρη την σειρά.
    Γενικά έχουν σειρές με ενδιαφέρον σενάριο αλλά δεν την μου αρέσει η κουλτούρα τους και ειδικά η γλώσσα τους και συγκεκριμένα το άκουσμα της γλώσσας τους και τα ανεβοκατεβάσματα της φωνής.

    Άσχετο αλλά συχνά πυκνά βλέπω αρκετές αναφορές στο θείο σε κορεατικές σειρές, με στοιχεία που έχουν ομοιότητες ή βάσεις με τις εβραικές θρησκείες (πχ κόλαση και παράδεισος). Ξέρω ότι οι καθολικοί έχουν σχετικά για ασία ισχυρή παρουσία αλλά μου φαίνεται λίγο περιέργη η τόσο έντονη ενασχόληση με την θρησκεία στο τηλεοπτικό σου κόσμο.

    Δεν είναι να απορείς. Ο Χριστιανισμός είναι η μεγαλύτερη σε ποσοστό θρησκεία που έχουν.

    Christianity is South Korea's largest organized religion, accounting for more than half of all South Korean adherents of religious organizations. There are approximately 13.5 million Christians in South Korea today; about two thirds of them belonging to Protestant churches, and the rest to the Catholic Church
    https://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea



    Επίσης έχουν πρόσφατο αυτό: https://www.bbc.com/news/world-asia-37971085 στο οποίο μάλλον κάνει αναφορές το Hellbound.

  11. #2111
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.069
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι να απορείς. Ο Χριστιανισμός είναι η μεγαλύτερη σε ποσοστό θρησκεία που έχουν.
    Ώπα δεν είχα πάρει χαμπάρι τέτοια κυριαρχία. Ευχαριστώ.

  12. #2112
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώπα δεν είχα πάρει χαμπάρι τέτοια κυριαρχία. Ευχαριστώ.
    Εχουν ναούς με νέον σταυρούς

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  unnamed.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  44,4 KB 
ID: 234328
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #2113
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Η αλήθεια είναι πως κάνουν πολύ θόρυβο για τα ποσοστά τους. Παίζει ρόλο και η ιστορία τους, κυρίως η σύγχρονη.

  14. #2114
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.069
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hellbound
    Ενδιαφέρον πολύ σενάριο και αν και έχει 6 επεισόδια, είναι λες και ειναι δύο σεζόν. Δυστυχώς κόλλησα πριν το 5ο και δεν έχω άποψη για ολόκληρη την σειρά.
    Πως τελείωσε έτσι ρε παιδιά και δεν αναφέρομαι στην σκηνή πρόλογο για την επόμενη σεζόν αλλα;
    Spoiler:
    Την σκηνή με το μωρό.
    Πάντως η ιδεά του μωρού και το προπατορικό αμάρτημα ήταν πολύ καλή. Καλύτερη από το να πάρει decree ο chairman.
    Επίσης εξαιρετική η σπόντα για την αποκλειστικότητα στην ερμηνεία του θείου.

    Πάντως με εξαίρεση το παραπάνω, πιστεύω το 2ο μισό της πρώτης έκανε κοιλιά.

    Και θα πάει και 2η από ότι κατάλαβα.

  15. #2115
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως τελείωσε έτσι ρε παιδιά και δεν αναφέρομαι στην σκηνή πρόλογο για την επόμενη σεζόν αλλα;
    Spoiler:
    Την σκηνή με το μωρό.
    Πάντως η ιδεά του μωρού και το προπατορικό αμάρτημα ήταν πολύ καλή. Καλύτερη από το να πάρει decree ο chairman.
    Επίσης εξαιρετική η σπόντα για την αποκλειστικότητα στην ερμηνεία του θείου.

    Πάντως με εξαίρεση το παραπάνω, πιστεύω το 2ο μισό της πρώτης έκανε κοιλιά.

    Και θα πάει και 2η από ότι κατάλαβα.
    Σίγουρα θα πάει και ναι είχε τρελή εξέλιξη η ιστορία.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 141 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 121131136139140141142143146151161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας