Σελ. 5 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 3709
  1. #61
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.034
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ ξεχειλωμα; η τελευταια σεζον ας πουμε τι σχεση ειχε με την ιστορια του mr mercedes;
    Mr. Mercedes is a novel by American writer Stephen King. He calls it his first hard-boiled detective book. It was published on June 3, 2014.[1] On June 10, 2014 the author described Mr. Mercedes on as the first volume of a projected trilogy, to be followed in the first half of 2015 by Finders Keepers, the first draft of which was finished around the time Mr. Mercedes was published, and End of Watch.
    Σαν τριλογία που ήταν το έργο, δεν παρατήρησα κανένα ξεχείλωμα.

  2. #62
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ ξεχειλωμα; η τελευταια σεζον ας πουμε τι σχεση ειχε με την ιστορια του mr mercedes;
    Δεν ήταν ξεχείλωμα. Ούτε το βιβλίο έχει σχέση με την αρχική ιστορία, πέρα απο το γεγονός οτι ο πατέρας του πρωταγωνιστή είναι θύμα του Mr. Mercedes.
    Ξεχείλωμα ήταν το δικαστικό που έβαλαν με ένα χαρακτήρα που ελάχιστα εμφανίζεται στα βιβλία.

  3. #63
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Γνώμες για Piccard; Δεν είμαι και ο μέγιστος Trekkie (κάθε άλλο) αλλά ως concept το βλέπω με ενδιαφέρον.

    Από την άλλη η Αμαζόνα το δίνει εβδομαδιαία (ντροπή τους ) και θα περιμένω να μαζευτούν κάμποσα στο Prime
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #64
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμες για Piccard; Δεν είμαι και ο μέγιστος Trekkie (κάθε άλλο) αλλά ως concept το βλέπω με ενδιαφέρον.

    Από την άλλη η Αμαζόνα το δίνει εβδομαδιαία (ντροπή τους ) και θα περιμένω να μαζευτούν κάμποσα στο Prime
    Με σπόιλερ όμως, γιατί θα αιτηθώ να γίνω σούπερ μοντ και θα αρχίσω να στέλνω κόσμο για μπάνιο χειμωμιάτικα
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  5. #65
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ

  6. #66
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ την 1η σαιζόν καλύτερη, αλλά αρκετά καλή και αυτή. Maeve
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #67
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Μόνο σε μένα φάνηκε σαν μίξη Porky's και Ρόδα, Τσάντα και Κοπάνα;

  8. #68
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμες για Piccard; Δεν είμαι και ο μέγιστος Trekkie (κάθε άλλο) αλλά ως concept το βλέπω με ενδιαφέρον.

    Από την άλλη η Αμαζόνα το δίνει εβδομαδιαία (ντροπή τους ) και θα περιμένω να μαζευτούν κάμποσα στο Prime
    Ξεχνάς ότι νομίζεις πως θα ήταν η εξέλιξη της United Fedration of Planets. Ο γαλαξάις που μας δείχνει, σου φέρνει αμέσως συνειρμούς με την γη του 2020.

    Ο σερ Πάτρικ "γεμίζει" την οθόνη και κυρίως δεν έχει σχέση -τουλάχιστον στο 1ο επεισόδιο- με την σαχλαμάρα Discovery.

    Η εξέλιξη δείχνει ενδιαφέρουσα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #69
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάς ότι νομίζεις πως θα ήταν η εξέλιξη της United Fedration of Planets. Ο γαλαξάις που μας δείχνει, σου φέρνει αμέσως συνειρμούς με την γη του 2020.

    Ο σερ Πάτρικ "γεμίζει" την οθόνη και κυρίως δεν έχει σχέση -τουλάχιστον στο 1ο επεισόδιο- με την σαχλαμάρα Discovery.

    Η εξέλιξη δείχνει ενδιαφέρουσα.
    To Discovery το παράτησα στο 3ο - 4o επεισόδιο όταν πλέον είδα το mirroring

    OK, θα περιμένω να μαζευτούν κάμποσα επεισόδια Piccard και θα επανέλθω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #70
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Είδα και εγώ το πρώτο του Picard. Από την μια μου φαίνεται λίγο αρπαχτη γιατί πατάει παρά πολύ σε παλιούς χαρακτήρες. Αναφέρομαι στην γνωστή λογική εκεί στο Αμέρικα. Από την άλλη, όταν βάλεις ένα δύο σοβαρούς ηθοποιούς το επίπεδο ανεβαίνει κατακόρυφα και ο Stewart ήταν ο παράγοντας που έκανε την διαφορά και σε αυτό βασίζονται. Κατά την γνώμη μου μόνος του έσωσε το trek universe μαζί με την ιδέα των borg που ήρθε σχεδόν 4 χρόνια μετά. Ίσως το ξανασωσει τώρα στα γεράματα του μετά τις κουταμαρες των μαναζτερ. Πολύ παππούς όμως και φαίνεται πολύ στην φωνή του.

    Το σενάριο φαίνεται ενδιαφέρον αν και για τα σταρ τρεκ κρατάω μικρό το καλάθι. Ένα πράγμα που με ενόχλησε στο πρώτο επεισόδιο ήταν η σχεδόν παντελής έλλειψη του παράγοντα διάστημα κατι που γενικά στην σειρά είχε γίνει ψωμοτυρί με το holodeck. Είχαμε και την κλασική σκηνή μάχης με ξύλο που κατά την γνώμη μου είναι εντελώς άσχετη με είδη με τέτοια όπλα.

    Η παραγωγή πάντως φαίνεται αξία της οικονομικής επένδυσης έστω και αν προς το παρών δεν είδαμε διάστημα. Επίσης παρατήρησα στα προσεχώς ότι κάνουν το ίδιο πράγμα με τα star wars. Επιμένουν σε σκηνοθετικά πλάνα που δείχνουν το μέγεθος των μελλοντικών κατασκευών σε σχέση με φυσικές οντότητες. Πολύ μου αρέσει αυτό εμένα.

    - - - Updated - - -

    Είδα και το πρώτο από avenue 5. Δεν ξέρω τι συμπέρασμα να βγάλω; Τελείως αδιάφορο. Ούτε μου φάνηκε αστείο αλλά ούτε και κουταμαρα για απευθείας άκυρο. Νομίζω θα δω ένα επεισόδιο ακόμα.

    Πάντως ένα πράγμα που πρόσεξα και δεν ξέρω αν ήταν επίτηδες από την παραγωγή ήταν ότι οι πιο χρήσιμοι στο διαστημόπλοιο ήταν στο χειρότερο μέρος και ντυμένοι αν χαμάληδες. Όλοι οι άσχετοι και γλάστρες μέσα στην γκλαμουρα. Να δείς τί μου θυμίζει;

  11. #71
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Εχουμε και τη δευτερη σαιζον του Project Blue Book.

    - - - Updated - - -

    Δεν ειχα αντιληφθει οτι στη μαρκιζα του -κυρολεκτικα- εργοστασιου, προστεθηκε και το "υιος"....

    https://www.newsbeast.gr/entertainme...-7-fevroyarioy

  12. #72
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ένα μικρό λάθος. Σε λάθος νήμα ποστσρσ. Μια μετακίνηση παρακαλώ.
    Με τόσα sequels, το λες και μίνι-σειρά

  13. #73
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάς ότι νομίζεις πως θα ήταν η εξέλιξη της United Fedration of Planets. Ο γαλαξάις που μας δείχνει, σου φέρνει αμέσως συνειρμούς με την γη του 2020.

    Ο σερ Πάτρικ "γεμίζει" την οθόνη και κυρίως δεν έχει σχέση -τουλάχιστον στο 1ο επεισόδιο- με την σαχλαμάρα Discovery.

    Η εξέλιξη δείχνει ενδιαφέρουσα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα και εγώ το πρώτο του Picard. Από την μια μου φαίνεται λίγο αρπαχτη γιατί πατάει παρά πολύ σε παλιούς χαρακτήρες. Αναφέρομαι στην γνωστή λογική εκεί στο Αμέρικα. Από την άλλη, όταν βάλεις ένα δύο σοβαρούς ηθοποιούς το επίπεδο ανεβαίνει κατακόρυφα και ο Stewart ήταν ο παράγοντας που έκανε την διαφορά και σε αυτό βασίζονται. Κατά την γνώμη μου μόνος του έσωσε το trek universe μαζί με την ιδέα των borg που ήρθε σχεδόν 4 χρόνια μετά. Ίσως το ξανασωσει τώρα στα γεράματα του μετά τις κουταμαρες των μαναζτερ. Πολύ παππούς όμως και φαίνεται πολύ στην φωνή του.

    Το σενάριο φαίνεται ενδιαφέρον αν και για τα σταρ τρεκ κρατάω μικρό το καλάθι. Ένα πράγμα που με ενόχλησε στο πρώτο επεισόδιο ήταν η σχεδόν παντελής έλλειψη του παράγοντα διάστημα κατι που γενικά στην σειρά είχε γίνει ψωμοτυρί με το holodeck. Είχαμε και την κλασική σκηνή μάχης με ξύλο που κατά την γνώμη μου είναι εντελώς άσχετη με είδη με τέτοια όπλα.

    Η παραγωγή πάντως φαίνεται αξία της οικονομικής επένδυσης έστω και αν προς το παρών δεν είδαμε διάστημα. Επίσης παρατήρησα στα προσεχώς ότι κάνουν το ίδιο πράγμα με τα star wars. Επιμένουν σε σκηνοθετικά πλάνα που δείχνουν το μέγεθος των μελλοντικών κατασκευών σε σχέση με φυσικές οντότητες. Πολύ μου αρέσει αυτό εμένα.
    Ακόμα και εγώ που ξέρω μόνο τα βασικά περί Star Trek καταλαβαίνω ότι ο Alex Kurtzman και οι υπόλοιποι συγγραφείς του Picard διαβάσανε μόνο περιλήψεις του TNG και γράφουνε fanfics με τα πολιτικά hot topics του <current year>.

    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #74
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ συμφωνω με τον Ερεβο.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  15. #75
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ συμφωνω με τον Ερεβο.
    Και εγώ. Σταρ τρεκ είναι άλλωστε και ο πήχης πολύ χαμηλά αν και πολύ δύσκολος πάραυτα. Γι'αυτό και εγώ θεωρώ ότι παρόλο που ο erebos έχει δίκιο, ίσως με τον Stewart να μπορέσουν μια φορά να σταθούν με μια αξιοπρέπεια.

Σελ. 5 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας