Σελ. 225 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 205215220223224225226227230235245 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.361-3.375 από 3709
  1. #3361
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει από σαπουνόπερα σε σαπουνόπερα το πάει και σε κάθε σεζόν πολλαπλασιάζει τις Apollo 13 / Gravity και βάλτε όποιες άλλες ιδέες έχουν περάσει για κρίση στο διάστημα.

    Αλλά, η αλήθεια είναι ότι εξακολουθεί να με κρατά επειδή το ευρύτερο μακρο-πλαίσιο εναλλακτικής ιστορίας είναι πολύ καλοστημένο.

    - - - Updated - - -

    Αν και μετά το ξέσκισμα που έπεσε στην 3η σεζόν και ιδιαίτερα στα τελευταία 2 επεισόδια με δυσκολία θα παρακολουθήσω την 4η εάν προκύψει
    Το παντρεύει εξαιρετικά. Σχεδόν το πιστεύεις ότι αυτό έγινε. Αλλά τώρα με τρομάζεις. Αλλά οκέι, ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο που θα φάει κόψιμο. Τα έχω ξεπεράσει τα παλαιότερο μου ψυχαναγκαστικά.


    Μια απορία.
    Πως δεν είχαν πεθάνει όλοι από το τσιγάρο; Ενεργοί και Παθητικοί καπνιστές, όχι ότι δείχνει κάποιον να μην καπνίζει.
    Υπάρχει κάποιος/α που να γνωρίζει σε ποιο βαθμό το κάπνισμα ήταν τόσο δεδομένο σε βαθμό που δεν δείχνει ούτε ένα που να μην καπνίζει;


    Μια δευτερη απορία.
    Τώρα, οι εθισμένοι στο κάπνισμα αστροναύτες πήγαιναν 5ημερη σε κλειστό χώρο χωρίς να καπνίσουν τίποτα και ήταν λειτουργικοί;

  2. #3362
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    https://www.imdb.com/title/tt5645432/

    Το ξεκίνηση λόγω Jeff Bridges, δύο επεισόδια έχω δει, το πάει πολύ καλά. (Κατασκοπικό/δράσης)

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  3. #3363
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    εχει ξανα αναφερθει και στην προηγουμενη σελιδα, not great, not terrible θα πω εγω (εχοντας τελειωσει το)

  4. #3364
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παντρεύει εξαιρετικά. Σχεδόν το πιστεύεις ότι αυτό έγινε. Αλλά τώρα με τρομάζεις. Αλλά οκέι, ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο που θα φάει κόψιμο. Τα έχω ξεπεράσει τα παλαιότερο μου ψυχαναγκαστικά.
    H 3η σεζόν του For All Mankind απλά εκεί στο τέλος το ξεσκίζει σε σημείο που σιχτιρίζεις. Και είναι κρίμα επειδή ειλικρινά έως περίπου τα μισά, ΟΚ, κάπως το βαστάει σε λογικά πλαίσια, μετά στα τελευταία 2 επεισόδια απλά γελάω με το ξεχείλωμα και όλα στο μπλέντερ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #3365
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Είδα το 7ο του Δρακόοικου. Σαν να βλέπω το Succession στο Westeros έχει καταντήσει. Είχε και το GoT αρκετή σαπουνόπερα αλλά εδώ το έχουν παρακάνει.

    Θα ξαναβάλω τον Αμαζονοάρχοντα αν είναι να βλέπω χαζομάρες ας μην βλέπω και το στην ξαδέρφη και τη θεία το κοράκι πάει ευθεία.


  6. #3366
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το 7ο του Δρακόοικου. Σαν να βλέπω το Succession στο Westeros έχει καταντήσει. Είχε και το GoT αρκετή σαπουνόπερα αλλά εδώ το έχουν παρακάνει.

    Θα ξαναβάλω τον Αμαζονοάρχοντα αν είναι να βλέπω χαζομάρες ας μην βλέπω και το στην ξαδέρφη και τη θεία το κοράκι πάει ευθεία.
    Προσωπικά βλέπω τους Δράκους στο ρελαντί, στην τελική λίγο-πολύ είναι ένα τσικ καλύτερο από το τελευταίο των Θρόνων και νομίζω ότι έως εκεί - στους Δράκους - φτάνει ο Ρου Ρου, τόσο μπορεί τόσο βγάζει

    Τον Αμαζονοάρχοντα, μετά τα πρώτα 3 επ, τέλος, δεν μπορώ να βλέπω να βιάζεται έτσι με corporate mentality ένα βιβλίο και ένας κόσμος που με μάγεψαν παιδί σχεδόν και που όποτε το ξαναπιάνω με μαγεύει (και που τουλάχιστον η αρχική τριλογία του Τζάκσον προσέγγισε με απίστευτο σεβασμό και ταπεινότητα)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #3367
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Συνεχιζοντας με το For All Mankind, είναι ξεκάθαρο ότι η σειρά είναι μια κοινωνική σειρά σε περιτύλιγμα space exploration σε εναλλακτικό universe. Περιτύλγιμα όμως.
    Δεν λέω, σαν κοινωνική σειρά είναι καλή και πιάνει αρκετά θέματα που ειναι εξοργιστικά για την εποχή. Αλλά μετά τα μισά του πρώτου κύκλου μπαίνουν πολλά προσωπικά και ενδοοικογενιακά δράματα και έχω ήδη αρχίσει να βαριέμαι.
    Στο κομμάτι του διαστήματος έχει ενδιαφέρον αλλά σε κάποιο βαθμό ειναι εντελώς fiction καθώς εκείνην την εποχή θεωρείται ότι πήγαμε στο φεγγάρι χωρίς θανάτους δια της extreme κωλοφαρδίας. Λείπει το τεχνολογικό κομμάτι, την αναφορά στην διαφορετική εξέλιξη λόγω σοβιετικών για το πως κάνουν αυτές τις κωλοτούμπες. Γιαυτό και πιστεύω η σειρά θα κινηθεί προς ποιοτική σαπουνόπερα.

  8. #3368
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Spoiler:

    Σκοτώσανε και την μιλφάρα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #3369
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά βλέπω τους Δράκους στο ρελαντί, στην τελική λίγο-πολύ είναι ένα τσικ καλύτερο από το τελευταίο των Θρόνων και νομίζω ότι έως εκεί - στους Δράκους - φτάνει ο Ρου Ρου, τόσο μπορεί τόσο βγάζει

    Τον Αμαζονοάρχοντα, μετά τα πρώτα 3 επ, τέλος, δεν μπορώ να βλέπω να βιάζεται έτσι με corporate mentality ένα βιβλίο και ένας κόσμος που με μάγεψαν παιδί σχεδόν και που όποτε το ξαναπιάνω με μαγεύει (και που τουλάχιστον η αρχική τριλογία του Τζάκσον προσέγγισε με απίστευτο σεβασμό και ταπεινότητα)
    Ναι η αλήθεια είναι ότι οι προσδοκίες στη μεταχείριση του έργου το Τόλκιν είναι διαφορετικές.

    Άντε ας συνεχίσω το σοφτ πορνό του Μάρτιν.


  10. #3370
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εξαιρετικό επεισόδιο She-Hulk εχθές.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #3371
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:

    Σκοτώσανε και την μιλφάρα
    Αααααααα just watching. Πολύ όμορφη

  12. #3372
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετικό επεισόδιο She-Hulk εχθές.
    Ε ναι αφού όλο στηρίζεται στον αγαπημένο μας δικηγόρο αλλά πώς μπλέξανε και ρομάντζο έτσι μέσα!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #3373
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.697
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι αφού όλο στηρίζεται στον αγαπημένο μας δικηγόρο αλλά πώς μπλέξανε και ρομάντζο έτσι μέσα!
    Το "She" δεν σε προϊδεάσε εσένα? Εδώ βλέπουμε τη ξένη "Λάμψη" με δράκους σα μπόνους...

  14. #3374
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    539
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Andor

    Έχω δει 2 επεισόδια μέχρι τώρα και πραγματικά μου άρεσε. Επιτέλους διάλογοι ενηλίκων από ενήλικες, καλές ερμηνείες, gritty όσο πρέπει, καλή σκηνοθεσία και ωραία φωτογραφία/μουσική υπόκρουση.
    Δεν είναι τέλεια , αλλά σε σχέση με άλλες σειρές της disney είναι πολύ καλή, και δείχνει ότι δεν είναι όλοι οι σεναριογράφοι/showrunners της disney ατάλαντοι ερασιτέχνες έφηβοι.
    Αν και είναι μόνο αρχή , ελπίζω να το χ!@#ουν στη συνέχεια, γι αυτό και δεν βάζω βαθμολογία ακόμη.

  15. #3375
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.437
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArchAngel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Andor

    Έχω δει 2 επεισόδια μέχρι τώρα και πραγματικά μου άρεσε. Επιτέλους διάλογοι ενηλίκων από ενήλικες, καλές ερμηνείες, gritty όσο πρέπει, καλή σκηνοθεσία και ωραία φωτογραφία/μουσική υπόκρουση.
    Δεν είναι τέλεια , αλλά σε σχέση με άλλες σειρές της disney είναι πολύ καλή, και δείχνει ότι δεν είναι όλοι οι σεναριογράφοι/showrunners της disney ατάλαντοι ερασιτέχνες έφηβοι.
    Αν και είναι μόνο αρχή , ελπίζω να το χ!@#ουν στη συνέχεια, γι αυτό και δεν βάζω βαθμολογία ακόμη.
    Mέχρι το 5ο που είδα (αυτή την τετάρτη βγαίνει και το 6ο), μου άρεσε κι εμένα αρκετά.

    Λίγο εκνευριστικό το γεγονός πως "σπάει" η δράση σε κάποια επεισόδια (δεν λέω σε ποια), αλλά όσο θα πηγαίνει προς το τέλος, τόσο θα ανεβαίνει η ένταση πιστεύω.

Σελ. 225 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 205215220223224225226227230235245 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας