Σελ. 16 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 3709
  1. #226
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω άνετα θα έμπαινε όλη η σαιζόν σαν επεισόδιο TNG πάντως. Ίσα ίσα δανείζονται αρκετά πράγματα αυτούσια απο TNG επεισόδιο. Αλλα ναι η έλλειψη του Enterprise και του Cast του enterprise ήταν φανερή. Σίγουρα χάσανε ευκαιρίες.

    Μαρεσε παραυτα
    Μόνο που το Picard γκρέμισε ακρογωνιαίους λίθους του TNG όσον αφορά τo Star Fleet, την κοινωνία του Federation και το πώς αντιμετώπιζε τα κοινωνικά θέματα.

    Ήταν λες και ο Alex Kurtzman είδε μόνο τις ταινίες.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  2. #227
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που το Picard γκρέμισε ακρογωνιαίους λίθους του TNG όσον αφορά τo Star Fleet, την κοινωνία του Federation και το πώς αντιμετώπιζε τα κοινωνικά θέματα.

    Ήταν λες και ο Alex Kurtzman είδε μόνο τις ταινίες.
    Και το Voyager στα ίδια βήματα πήγαινε. Γενικά όλες οι μετά TNG σειρές/ταινίες νομίζω το ίδιο μοτίβο του αυταρχικού starfleet ακολουθούσαν (disclaimer δεν έχω δει DS9). Ήδη απο τα τελευταία TNG νομίζω είχε ξεκινήσει αυτό.

    (κάτι μου λέει οτι θα έρθει να πει τώρα ο sdkir οτι αυτά τα έχουμε ξανασυζητήσει στο αντίστοιχο θέμα)

  3. #228
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την βρήκα απευθείας μέσω του traktv. Ο λόγος που δεν την εμφάνισε στην αναζήτηση Google ίσως έχει να κάνει με την ημερομηνία που προστέθηκε στο Trakt.tv Γιατί αν έγινε πολύ πρόσφατα ίσως θέλει λίγο ακόμα χρόνο να περαστεί στον ιστό της Google.

    Ίσως βέβαια το όλο οικοσύστημα της Google δεν δουλεύει στο 100% το τελευταίο διάστημα, διότι πολλοί εργαζόμενοι δουλεύουν πλέον από τα σπίτια και έχει επηρεάσει διάφορα πραματάκια. Διάβαζα για τρομερά προβλήματα σε live stream κλπ, επειδή λειτουργούσαν τα περισσότερα στον αυτόματο μέσω Machine Learning. Επιπλέον παρατήρησα μία έκρηξη στα false positive spam μηνύματα στο Gmail.
    Καλά τώρα σοβαρά;
    Έχεις κάνει και ειδικός στο Search Engine Optimization;
    Πόσο αφελής μπορεί να είναι κάποιος που να νομίζει ότι ο κολοσσός που ακούει στο όνομα Google επηρεάζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης από το ότι οι εργαζόμενοι δουλεύουν από το σπίτι.
    Δεν έχεις ιδέα τι ΑΙ υπάρχει από πίσω από την GOOGLE, αλλά θα σου κάνω την χάρη να σου δώσω λίγο food for thought.
    Ψάξε λίγο για το τι σημαίνει μια πρόσφατη η τεχνολογία που ανέπτυξεε που λέγεται BERT μπας και μάθεις 5 πράγματα παραπάνω.

    Τώρα όσον αφορά το πήξιμο του live streaming, πάλι καμία σχέση με την GOOGLE, και τους εργαζόμενους της.
    Ξέρεις αν όλος ο πλανήτης κάθεται στο σπίτι, λογικό να έχει κολλήσει όλο το ίντερνετ.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #229
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το Voyager στα ίδια βήματα πήγαινε. Γενικά όλες οι μετά TNG σειρές/ταινίες νομίζω το ίδιο μοτίβο του αυταρχικού starfleet ακολουθούσαν (disclaimer δεν έχω δει DS9). Ήδη απο τα τελευταία TNG νομίζω είχε ξεκινήσει αυτό.

    (κάτι μου λέει οτι θα έρθει να πει τώρα ο sdkir οτι αυτά τα έχουμε ξανασυζητήσει στο αντίστοιχο θέμα)
    Το Star Trek πάντα εξέφραζε την άποψη της Αμερικής για τον εαυτό της και τον υπόλοιπο πλανήτη και συγκεκριμένα τους μεγάλους αντιπάλους της. Δεν έχουν και πολύ φαντασία εκεί. Επίσης, πάντα προσπαθούσε να στοχεύσει κοινό με χαρακτήρες όπως ο πιλότος με τα ρώσικα αγγλικά αλλά αυτό το απαράδεκτο με τον ισπανόφωνο πιλότο στο picard. Νομίζω ήταν το χειρότερο σημείο αυτου star trek και δείχνει πολλά για τις παραγωγές τους. Έχουν περάσει 500 χρόνια, ένας παγκόσμιος πόλεμος και ακόμα οι κουτάμαρες του 20αιώνα σαν ιδιοτροπίες χαρακτήρων.

    Πάντως ναι τα έχωσε πολύ στο federation αλλά ξέρεις στο τέλος. Ένα μικρό τηλέφωνημα και .....

  5. #230
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά τώρα σοβαρά;
    Έχεις κάνει και ειδικός στο Search Engine Optimization;
    Πόσο αφελής μπορεί να είναι κάποιος που να νομίζει ότι ο κολοσσός που ακούει στο όνομα Google επηρεάζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης από το ότι οι εργαζόμενοι δουλεύουν από το σπίτι.
    Δεν έχεις ιδέα τι ΑΙ υπάρχει από πίσω από την GOOGLE, αλλά θα σου κάνω την χάρη να σου δώσω λίγο food for thought.
    Ψάξε λίγο για το τι σημαίνει μια πρόσφατη η τεχνολογία που ανέπτυξεε που λέγεται BERT μπας και μάθεις 5 πράγματα παραπάνω.

    Τώρα όσον αφορά το πήξιμο του live streaming, πάλι καμία σχέση με την GOOGLE, και τους εργαζόμενους της.
    Ξέρεις αν όλος ο πλανήτης κάθεται στο σπίτι, λογικό να έχει κολλήσει όλο το ίντερνετ.
    Σόρρυ παιδιά για το off topic.

    Spoiler:
    Ειδικός φυσικά όχι. Αλλά κάποια keywords που με ενδιέφεραν, είχα καταφέρει να τα ανεβάσω στην πρώτη σελίδα. Μία εποχή μου άρεσε πολύ η ιδέα του affiliate και το είχα καταφέρει έως ένα σημείο. Έβγαζα ένα καλό σταθερό χαρτζιλίκι τον μήνα. Απαιτούσε φυσικά πολύ content και ψάξιμο και κάποια στιγμή βαρέθηκα. Άσε που για κάποιο ξαφνικό λόγο μέσα σε ένα βράδυ, έχασα την μισή και βάλε "δύναμή μου" στα αποτελέσματα αναζήτησης. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί.

    Στις 26 του μήνα πάντως βγήκε η σειρά. Αν δηλαδή ανέβηκε στο site λίγες μέρες πριν, είναι τόσο απίθανο το ότι δεν εμφανίζεται σήμερα ψηλά στην αναζήτηση? Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται περίεργο.

    Για το άλλο θέμα δεν τα γράφω εγώ.

    The coronavirus is forcing tech giants to make a risky bet on AI

    YouTube tells creators to expect more video removals during coronavirus pandemic

    Είναι κάποια streams στο YouTube τα οποία ακολουθώ. Τα είχαν ταράξει στο remove χωρίς λόγο και αιτία. Τις τελευταίες μέρες έστρωσε.

    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #231
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Star Trek πάντα εξέφραζε την άποψη της Αμερικής για τον εαυτό της και τον υπόλοιπο πλανήτη και συγκεκριμένα τους μεγάλους αντιπάλους της. Δεν έχουν και πολύ φαντασία εκεί. Επίσης, πάντα προσπαθούσε να στοχεύσει κοινό με χαρακτήρες όπως ο πιλότος με τα ρώσικα αγγλικά αλλά αυτό το απαράδεκτο με τον ισπανόφωνο πιλότο στο picard. Νομίζω ήταν το χειρότερο σημείο αυτου star trek και δείχνει πολλά για τις παραγωγές τους. Έχουν περάσει 500 χρόνια, ένας παγκόσμιος πόλεμος και ακόμα οι κουτάμαρες του 20αιώνα σαν ιδιοτροπίες χαρακτήρων.

    Πάντως ναι τα έχωσε πολύ στο federation αλλά ξέρεις στο τέλος. Ένα μικρό τηλέφωνημα και .....
    Εκεί έφυγε ένα cringe, ειδικά όταν τον έδειξε να παίζει μπάλα.

    Κατα τα άλλα πλέον ο Patrick Stewart έχει βαλθεί να ανεβάζει βίντεο με το να απαγγέλει Σαίξπηρ.

  7. #232
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που το Picard γκρέμισε ακρογωνιαίους λίθους του TNG όσον αφορά τo Star Fleet, την κοινωνία του Federation και το πώς αντιμετώπιζε τα κοινωνικά θέματα.

    Ήταν λες και ο Alex Kurtzman είδε μόνο τις ταινίες.
    Για την τηλεοπτική μεταφορά του Mass Effect λες; Βλακεία που την έκαναν στο κόσμο του Star Trek.

    O Kurtzman έχει δει μόνο το First Contact, και μάλλον όχι όλο.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  8. #233
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το DS9 μια χαρά σειρά ήταν. Αργότερα που πάει στο Gamma Quadrant με τους shapeshifters και στην Cardassia μια χαρά Σταρ Τρεκ είναι. Αρκεί να αντέξετε τη Λώρα στο Μικρό σπίτι στο λιβάδι, τον σίσκο και το σισκάκι χάπυ άουαρ.

    Το VOY αν δεν είχε Μπόργκ μέσα θα ήτανε Τόλμη και Γοητεία στ' αστέρια και το TNG κόντευε να είναι άλλο ενα BSG 1978 με μάλλινα σκυλάκια και τον Μπόξι να χαιδεύει τη χαίτη του Στάρμπακ.

    Cheesy shows γενικά. To DS9 ήταν το πιο σκοτεινό όλων, τα πετσόκοψε όλα χαλαρά.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  9. #234
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το DS9 μια χαρά σειρά ήταν. Αργότερα που πάει στο Gamma Quadrant με τους shapeshifters και στην Cardassia μια χαρά Σταρ Τρεκ είναι. Αρκεί να αντέξετε τη Λώρα στο Μικρό σπίτι στο λιβάδι, τον σίσκο και το σισκάκι χάπυ άουαρ.

    Το VOY αν δεν είχε Μπόργκ μέσα θα ήτανε Τόλμη και Γοητεία στ' αστέρια και το TNG κόντευε να είναι άλλο ενα BSG 1978 με μάλλινα σκυλάκια και τον Μπόξι να χαιδεύει τη χαίτη του Στάρμπακ.

    Cheesy shows γενικά. To DS9 ήταν το πιο σκοτεινό όλων, τα πετσόκοψε όλα χαλαρά.
    Αυτό δεν άντεξα στο DS9 και το σταμάτησα αρκετά στην αρχή του (και τον Σίσκο τον αντιπάθησα απο την αρχή). Αλλα γενικά δεν έψαχνα ποτέ σκοτεινίλα στα Star Trek: μου άρεσε το cheesyness. Νομίζω οτι άλλα σόου την έχουν πολύ πιο έντονα (αν και τα περισσότερα sci-fi των 80s-90s ήταν κουκουρούκου).


    Στο VOY πέρα απο τα Borg άξιζε και ο Doctor σαν χαρακτήρας και

    Spoiler:

    στεναχωρήθηκα που έστω δεν τον αναφέρανε δεδομένου το πόσο κοντά ήταν στην 7o9

  10. #235
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν άντεξα στο DS9 και το σταμάτησα αρκετά στην αρχή του (και τον Σίσκο τον αντιπάθησα απο την αρχή). Αλλα γενικά δεν έψαχνα ποτέ σκοτεινίλα στα Star Trek: μου άρεσε το cheesyness. Νομίζω οτι άλλα σόου την έχουν πολύ πιο έντονα (αν και τα περισσότερα sci-fi των 80s-90s ήταν κουκουρούκου).

    Πάντα θα κράζω το τσιζινες σε βαθμό καλύτερα τίποτα παρά αυτό το χάλι. Ας δώσουν την ίδια περιουσία σε 2 ή και 3 σειρές. Αν είναι να βγει όμως κάτι συμφωνώ.

    Να πω τώρα γιατί πιστεύω ότι δεν άντεξα τα ds9 & voyager. Προσπάθησα να τα δω μετά την πορώση των Babylon 5, farecape, bh2004 και sg1 (εντάξει όχι πορώση ακριβώς). Η σύγκριση ήταν πολύ εναντίον τους και τις παράτησα. Μέχρι και ο Ηρακλής στο διάστημα φαινόταν καλύτερα τότε. Μετά από κάποιο καιρό που στερεψαμε από sci-fi ήρθε το enterprise που αν και γενικά πατάτα έδειχνε ένα star trek όχι τόσο τσιζι. Όμως στην 3η του ξεκίνησε επιτέλους και ένα σοβαρό στορυ Αρκ με λίγα φιλερς. Το αντίστοιχο του ds9 χρειάστηκε 5 σεζόν και είχε και πάλι πολύ φιλερ. Κάποια στιγμή προσπάθησαν να δω tng αλλά μόνο οι ηθοποιοί την σώζουν και το γεγονός ότι αυτή είδα σαν παιδί.

    Πιστεύω έμαθαν γιατί από την 3η και μετά του enterprise δεν έχει ξαναβγει star trek παραγωγή με τόσο φιλλερ εκτός και αν θεωρήσουμε όλων την σειρά ένα φιλλερ όπως κατά βάση ήταν το discovery και Picard

  11. #236
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #237
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για τους φίλους μου εδω στο θέμα που αγαπάτε τον Πικάρντ και το τσίζινες!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  set-a-course-for-intercourse-13587904.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  141,9 KB 
ID: 213249

    Ποδάρα δίμετρη και τσίζυ!

    They don't make him like that anymore I guess
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  13. #238
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους φίλους μου εδω στο θέμα που αγαπάτε τον Πικάρντ και το τσίζινες!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  set-a-course-for-intercourse-13587904.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  141,9 KB 
ID: 213249

    Ποδάρα δίμετρη και τσίζυ!

    They don't make him like that anymore I guess
    Κοντός είναι βρε. Τι διμετρη; Από το TNG δεν είναι αυτή η εικόνα;

  14. #239
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Αχνοφαίνονται και γονίδια απ'τον Κώστα.

    (λίγα ξέρουμε για τους Picards έτσι και αλλιώς - τίποτα δεν αποκλείεται)

  15. #240
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Βλέπω το Westworld και σκέφτομαι πόσο τρομερή επιλογή έκαναν για τα γυρίσματα στην Βαλένθια στο Park of Sciences.
    Είχα πάει πριν 2 χρόνια και τα κτίρια είναι ακριβώς έτσι όπως στην σειρά.
    Πραγματικά ταιριάζουν τέλεια με την σειρά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 16 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας