Σελ. 229 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 209219224227228229230231234239 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.421-3.435 από 3709
  1. #3421
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι - δεν είναι αγγούρι, μπαίνει με γκολ από τα αποδυτήρια. Από τη μια έχει να φτάσει την μπάρα που έθεσε πολύ ψηλά ο Cavill, από την άλλη τους πολωμένους και φανατικούς φανς της σειράς που τον θέλουν έξω χθες...
    Xωρίς τους πορωμένους να το προωθούν δεν έχεις hype, άρα θα "ψοφήσει" η σειρά. Καλή ώρα σαν το Rings of Power, που έχει φάει κράξιμο του αιώνα.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #3422
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xωρίς τους πορωμένους να το προωθούν δεν έχεις hype, άρα θα "ψοφήσει" η σειρά. Καλή ώρα σαν το Rings of Power, που έχει φάει κράξιμο του αιώνα.
    Νομίζω πως συγκρίνεις μήλα με μουστάρδα.

    Το RoP έχει φάει δικαίως κράξιμο και λίγο ίσως είναι με αυτό το χ#$%μο που έχουν κάνει σε ό,τι έγραψε και δημιούργησε ο Τόλκιεν.

    Στο Witcher, το κράξιμο έχει πέσει ήδη και επίσης δικαίως λόγω της ίδιας της σειράς που εδώ που τα λέμε αν εξαιρέσεις τον Cavill και ορισμένες αναλαμπές στον 2ο κύκλο, απλά είναι μια μέτρια σειρά και μάλιστα μετριότατη και ίσως και ενίοτε κακή.

    Νομίζω πως αυτό που εννοεί ο euri είναι πως έτσι και φύγει και ο Cavill και αν δεν έχουν γίνει σοβαρές διορθωτικές κινήσεις, ο Hemsworth απλά θα δέσει το γλυκό και η σειρά θα φάει μαύρο ολούθε και μάλλον μπορεί να είναι έτσι.

    Ας δούμε τι θα είναι ο 3ος κύκλος και το συζητάμε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #3423
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xωρίς τους πορωμένους να το προωθούν δεν έχεις hype, άρα θα "ψοφήσει" η σειρά. Καλή ώρα σαν το Rings of Power, που έχει φάει κράξιμο του αιώνα.
    Κι εγώ αυτό πιστεύω. Εκτός κι αν ο μικρός Hemsworth καταφέρει να στήσει καλό Geralt.

    Δεν έχω άποψη για τον ηθοποιό, δε θυμάμαι αν τον έχω δει ποτέ κάπου...

    Ούτε για το Rings or power έχω άποψη, δεν το έχω δει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στο Witcher, το κράξιμο έχει πέσει ήδη και επίσης δικαίως λόγω της ίδιας της σειράς που εδώ που τα λέμε αν εξαιρέσεις τον Cavill και ορισμένες αναλαμπές στον 2ο κύκλο, απλά είναι μια μέτρια σειρά και μάλιστα μετριότατη και ίσως και ενίοτε κακή.

    Νομίζω πως αυτό που εννοεί ο euri είναι πως έτσι και φύγει και ο Cavill και αν δεν έχουν γίνει σοβαρές διορθωτικές κινήσεις, ο Hemsworth απλά θα δέσει το γλυκό και η σειρά θα φάει μαύρο ολούθε και μάλλον μπορεί να είναι έτσι.

    Ας δούμε τι θα είναι ο 3ος κύκλος και το συζητάμε
    Για να είμαι ειλικρινής, τη σειρά τη διασκέδασα και την παρακολούθησα πολύ ευχάριστα. Προφανώς λόγω θετικής προκατάληψης από τη σειρά των παιχνιδιών. Βρήκα την ενσάρκωση του Geralt εξαιρετική, ο Cavill ήταν πολύ κοντά στο ύφος του χαρακτήρα των παιχνιδιών. Ανυπομονώ την επόμενη σεζόν.

    Κατανοώ ότι για τους "απέξω" η σειρά δεν έχει να δείξει κάτι ιδιαίτερο ή θελκτικό.

    Αυτό που με χάλασε από την αρχή ήταν το casting της Triss. Να έχεις στο μυαλό εκείνες τις εικόνες από την εισαγωγή του The Witcher 2, και να βλέπεις στην τηλεόραση... κάτι άλλο... Αίσχος και αιδώς!
    Ανυπόγραφος

  4. #3424
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως συγκρίνεις μήλα με μουστάρδα.

    Το RoP έχει φάει δικαίως κράξιμο και λίγο ίσως είναι με αυτό το χ#$%μο που έχουν κάνει σε ό,τι έγραψε και δημιούργησε ο Τόλκιεν.

    Στο Witcher, το κράξιμο έχει πέσει ήδη και επίσης δικαίως λόγω της ίδιας της σειράς που εδώ που τα λέμε αν εξαιρέσεις τον Cavill και ορισμένες αναλαμπές στον 2ο κύκλο, απλά είναι μια μέτρια σειρά και μάλιστα μετριότατη και ίσως και ενίοτε κακή.

    Νομίζω πως αυτό που εννοεί ο euri είναι πως έτσι και φύγει και ο Cavill και αν δεν έχουν γίνει σοβαρές διορθωτικές κινήσεις, ο Hemsworth απλά θα δέσει το γλυκό και η σειρά θα φάει μαύρο ολούθε και μάλλον μπορεί να είναι έτσι.

    Ας δούμε τι θα είναι ο 3ος κύκλος και το συζητάμε
    H 2η σαιζόν για μένα ήταν μία βλακεία και μισή*, καθισα και το είδα επειδή είμαι Witcher fan και επειδή ο Cavill φαινόταν ότι το γουστάρει 1000%. Τώρα καλή τυχη


    *αλλάζει η ιστορία ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ που στην ουσία οτιδήποτε δουμε πλεον οριακά δεν είναι canon. Fanfic ναι.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #3425
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να είμαι ειλικρινής, τη σειρά τη διασκέδασα και την παρακολούθησα πολύ ευχάριστα. Προφανώς λόγω θετικής προκατάληψης από τη σειρά των παιχνιδιών. Βρήκα την ενσάρκωση του Geralt εξαιρετική, ο Cavill ήταν πολύ κοντά στο ύφος του χαρακτήρα των παιχνιδιών. Ανυπομονώ την επόμενη σεζόν.

    Κατανοώ ότι για τους "απέξω" η σειρά δεν έχει να δείξει κάτι ιδιαίτερο ή θελκτικό.

    Αυτό που με χάλασε από την αρχή ήταν το casting της Triss. Να έχεις στο μυαλό εκείνες τις εικόνες από την εισαγωγή του The Witcher 2, και να βλέπεις στην τηλεόραση... κάτι άλλο... Αίσχος και αιδώς!
    Και εγώ τη διασκέδασα και εγώ επίσης είμαι προφανώς τρελός φαν των παιχνιδιών και ήταν πραγματικά ευχαρίστηση να βλέπω σε σειρά ίσως τον πιο αγαπημένο μου χαρακτήρα σε παιχνίδι και στην τελική δεν έχω διαβάσει τα βιβλία για να έχω άποψη.

    Από εκείνους που έχουν, εξόσων αντιλαμβάνομαι η σειρά είναι έτσι κι έτσι και μάλλον προς το αρνητικό.

    Προσωπικά τη σειρά την κρίνω ως σειρά και είναι μέτρια, οι αφηγήσεις κακές, ανισόρροπη στη ροή, χαρακτήρες δεν έχουν μια καλή παρουσίαση με πολλές ανισορροπίες και προφανώς δεν πιάνω καν το casting ορισμένων χαρακτήρων τουλάχιστον κρίνοντας από αυτά που έχω δει στα παιχνίδια, αν η Triss ήταν ένα θέμα πόσο μάλλον ο Dandellion.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #3426
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Είδα και την επίσημη ανακοίνωση του.Cavill..
    Πραγματικά μέγα λάθος απόφαση..
    Να κόψεις τον κύριο πρωταγωνιστή, για τον οποίο βλέπει το 90% μια σειρά.
    Ας το κλείσουν καλύτερα το μαγαζί.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #3427
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξέρω ειλικρινά αν τον έκοψαν, αν κάτι δεν πήγε καλά στις διαπραγματεύσεις ή / και αν - που για μένα το βασικότερο - προτιμά να συνεχίσει την καριέρα του και σε άλλους ρόλους σε ταινίες τώρα ακόμα που τον παίρνει ηλικιακά.

    Λογικό είναι ΙΜΟ ηθοποιοί που είναι τέτοιας κατηγορίας να μην "κλείνονται" επί σειρά ετών σε ένα πλαίσιο μόνο και νομίζω ότι ήδη το έκανε για την ευχαρίστηση αλλά η καριέρα είναι καριέρα.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #3428
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ανακοίνωσε το official witchernetflix στο Twitter:

    https://twitter.com/witchernetflix/s...33840318648321

    Κυκλοφορεί η φήμη ότι ο ίδιος δε θέλησε να συνεχίσει επειδή οι παραγωγοί και οι συγγραφείς αποκλίνουν πολύ από τα βιβλία και το lore:

    https://www.ign.com/articles/netflix...ormer-producer
    Must...not...comment....must...fight....the ...urge

    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  9. #3429
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Must...not...comment....must...fight....the ...urge

    Γιατί καλέ; Εκφράσου ελεύθερα άλλωστε όπου μη lore ο chingachgook χαίρεται λόγω έλλειψης πλοκής και άρα εύπεπτο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #3430
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Βασικά το μόνο που ξέρω για το σύμπαν του Witcher είναι ότι υπάρχουν τα παιχνίδια, τα οποία δεν έχω παίξει ποτέ και το 1; 2; επεισόδια που είδα και το βρήκα boring AF.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #3431
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ειλικρινά αν τον έκοψαν, αν κάτι δεν πήγε καλά στις διαπραγματεύσεις ή / και αν - που για μένα το βασικότερο - προτιμά να συνεχίσει την καριέρα του και σε άλλους ρόλους σε ταινίες τώρα ακόμα που τον παίρνει ηλικιακά.

    Λογικό είναι ΙΜΟ ηθοποιοί που είναι τέτοιας κατηγορίας να μην "κλείνονται" επί σειρά ετών σε ένα πλαίσιο μόνο και νομίζω ότι ήδη το έκανε για την ευχαρίστηση αλλά η καριέρα είναι καριέρα.
    Είχε απογοητευτεί και τα είχε ελαφρώς τσουγκρίσει με showrunner και scriptwriters. Γι'αυτόν, ως φαν των ββλίων και των παιχνιδιών, ήταν passion project. Η πλειοψηφία των υπολοίπων, μετά από δικιά τους παραδοχή πριν λίγο καιρό, δε γούσταραν ούτε βιβλία, ούτε παιχνίδια. Και θα βγουν κι άλλα στη φόρα οσονούπω.
    Υπογραφή

  12. #3432
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχοντας διαβάσει όλα τα βιβλία (και χωρίς να έχω παίξει κανένα παιχνίδι), με χάλασαν αρκετά στη σειρά. Ο Cavill ήταν αποκάλυψη για εμένα. Οι υπόλοιποι αδιάφοροι. Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, έτσι όπως έχουν γραφτεί τα βιβλία είναι δύσκολη η μεταφορά τους σε σειρά. Μικρές ιστορίες στα πρώτα, από το 3 εάν θυμάμαι καλά αρχίζει η χρονολογική ροή.
    Mono No Aware

  13. #3433
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυκλοφορεί η φήμη ότι ο ίδιος δε θέλησε να συνεχίσει επειδή οι παραγωγοί και οι συγγραφείς αποκλίνουν πολύ από τα βιβλία και το lore:

    https://www.ign.com/articles/netflix...ormer-producer
    Καλά αυτό ήταν προφανές από την αρχή, με το miscasting εκείνης της ανίκανης ως Yennefer, απλά για την ποσόστωση χρώματος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω άποψη για τον ηθοποιό, δε θυμάμαι αν τον έχω δει ποτέ κάπου...
    Έπαιζε στα Hunger Games.

    - - - Updated - - -

    Αλλά μιας και λέμε για witcher, σήμερα κατάλαβα γιατί μ' αρέσει πολύ η Imperial τύπισσα στο Andor:

    https://www.imdb.com/title/tt9253284...ters/nm1740112

    Αναγνώρισα τη φωνή.

    Αυτή έκανε το voice acting της Yennefer στο Witcher 3.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #3434
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Είχα ξενερώσει όταν άκουσα πως ο Cavill θα κάνει τον Γκέραλτ, επειδή θεωρούσα πως είναι λίγος για το ρόλο. Τελικά με διέψευσε, θεωρώ ότι έπαιζε εξαιρετικά. Ο καινούριος Γκέραλτ φοβάμαι ότι επίσης θα είναι miscast. Δεν μου κάνει ότι έχει το βάρος να ανταπεξέλθει.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  15. #3435
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχοντας δει μόνο τις σειρές, πόσο δύσκολος ήταν πια αυτός ο ρόλος του Gerald? Εμφανισιακά το είχε όμως.

Σελ. 229 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 209219224227228229230231234239 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας