Σελ. 218 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 198208213216217218219220223228238 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.256-3.270 από 3709
  1. #3256
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείωσα το The Boys.
    Δεν λέω, καλή σειρά αλλά η 3η δεν μου έκατσε τόσο καλά όσο οι προηγούμενες.
    Νομίζω ειναι το κλασσικό γεγονός ότι η καφρίλα πρέπει να γίνεται όλο και περισσότερη και φαύλος κύκλος. Είχε και λίγο από αυτά τα άσχετα τύπου καρτούν και δεν μου κόλλησαν καλά. Βέβαια, την ιστορία την είπαν καλά. Αλλά μου φάνηκε σαν πειραματισμός.

    Πως αδυνάτησε έτσι η StarLight? Πολύ όμορφη κοπέλα αλλά πριν γίνει ανορεξιακιά ήταν πολύ πιο θηλυκό.


    Στην τηλεόραση συνεχίζει η ένοχη εβδομαδιαία απόλαυση The Last Dance που το έχω δει. Και έχουμε και Cobra Kai.
    Εμένα μου φάνηκε, ότι η 3η σεζόν ήταν η καλύτερη του The Boys.


    Λίγο άσχετο, αλλά πως θα έμοιαζε το ελληνικό cast του The Boys.

    Spoiler:





  2. #3257
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου φάνηκε, ότι η 3η σεζόν ήταν η καλύτερη του The Boys.

    Τι σου άρεσε περισσότερο; Γιατί για μένα σεναριακά ήταν πολύ αδύναμο. Δεν είχε κάποια ουσιαστική αποκάλυψη και εξέλιξη πέρα από ότι μάθαμε για τον soldier boy.

  3. #3258
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου άρεσε περισσότερο; Γιατί για μένα σεναριακά ήταν πολύ αδύναμο. Δεν είχε κάποια ουσιαστική αποκάλυψη και εξέλιξη πέρα από ότι μάθαμε για τον soldier boy.
    Έχουν περάσει πάνω από 3 μήνες που την είδα, αλλά θυμάμαι κυρίως τις ανατροπές που είχε, όπως και το επεισόδιο 6 (Herogasm), που είχε πολλή φάση.

  4. #3259
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου άρεσε περισσότερο; Γιατί για μένα σεναριακά ήταν πολύ αδύναμο. Δεν είχε κάποια ουσιαστική αποκάλυψη και εξέλιξη πέρα από ότι μάθαμε για τον soldier boy.
    lol

    Spoiler:
    Το κεντρικό θέμα της 3ης περιστρεφόταν γύρω από το γνωστό γνωμικό:
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely. Great men are almost always bad men."
    - John Emerich Edward Dalberg-Acton

    Είδαμε το arc του καθενός από τα Boys να κάνει τον κύκλο του και να καταλήγουν πάλι έτσι όπως ξεκίνησαν, ως anti-villains (i.e. doing bad things with good intentions), ενώ είχαν επανειλημμένως ευκαιρίες να πάρουν τον σωστό/καλό δρόμο. Αυτό δείχνει πόσο ισχυρός είναι ο πειρασμός της δύναμης και πώς διαφθείρει, ειδικά άτομα με βαθιά ψυχολογικά τραύματα (όπως είναι όλοι τους, Boys και Supes).

    Θεωρώ ότι η 3η ήταν η πιο καθοριστική μέχρι τώρα, με ξεκάθαρο μήνυμα ως ταυτότητα του franchise. Οι "The Boys" δεν είναι "οι καλοί".
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #3260
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου άρεσε περισσότερο; Γιατί για μένα σεναριακά ήταν πολύ αδύναμο. Δεν είχε κάποια ουσιαστική αποκάλυψη και εξέλιξη πέρα από ότι μάθαμε για τον soldier boy.
    Θα συμφωνήσω, σεναριακά έκανε μια τρύπα στο νερό. Και η καφρίλα, αρκετές φορές έδειχνε να υπάρχει, απλά και μόνο για να υπάρχει. Γενικά, μέτρια σεζόν IMHO.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  6. #3261
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αντίο adslgr, πιάνω από την αρχή το Better Call Saul
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #3262
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίο adslgr, πιάνω από την αρχή το Better Call Saul
    Μπα δεν υπάρχει θέμα, εγώ έπιασα τα φιλαράκια και το buffy και εδώ είμαι

  8. #3263
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    lol

    Spoiler:
    Το κεντρικό θέμα της 3ης περιστρεφόταν γύρω από το γνωστό γνωμικό:
    "Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely. Great men are almost always bad men."
    - John Emerich Edward Dalberg-Acton

    Είδαμε το arc του καθενός από τα Boys να κάνει τον κύκλο του και να καταλήγουν πάλι έτσι όπως ξεκίνησαν, ως anti-villains (i.e. doing bad things with good intentions), ενώ είχαν επανειλημμένως ευκαιρίες να πάρουν τον σωστό/καλό δρόμο. Αυτό δείχνει πόσο ισχυρός είναι ο πειρασμός της δύναμης και πώς διαφθείρει, ειδικά άτομα με βαθιά ψυχολογικά τραύματα (όπως είναι όλοι τους, Boys και Supes).

    Θεωρώ ότι η 3η ήταν η πιο καθοριστική μέχρι τώρα, με ξεκάθαρο μήνυμα ως ταυτότητα του franchise. Οι "The Boys" δεν είναι "οι καλοί".
    Πιστεύω έχουμε αρκετά διαφορετική προοπτική. Δεν βλεπω το "βάθος" που βλέπεις εσύ και απορώ κιόλας που τα πιάνεις δεδομένου ότι συχνά τα βλέπεις σε 3ο χρόνο όπως έχεις γράψει. Όπως και να το γράφω, αρνητικη θα βγει η αναφορά στο βάθος, συνεπώς το γράφω και ελπίζω να μην το παρανοήσεις σαν επίθεση. Απλά βλέπουμε διαφορετικά τον χώρο της 5v/cine διασκέδασης.

    Σε κάθε περίπτωση, αυτό που περιγράφεις είναι το αποτέλεσμα. Εγώ θεωρώ ότι ο δρόμος προς αυτό ήταν κακος. Για παράδειγμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω, σεναριακά έκανε μια τρύπα στο νερό. Και η καφρίλα, αρκετές φορές έδειχνε να υπάρχει, απλά και μόνο για να υπάρχει. Γενικά, μέτρια σεζόν IMHO.

  9. #3264
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα χτες το 4ο του House of the Dragon... νταξ θα πω.. είχε μια ωραία τούμπα στο πλοτ από την άλλη πολύ καθυστέρησαν, όσοι το δείτε θα καταλάβετε.
    Ναι εντάξει το τερμάτισαν σε αυτό το επεισόδιο.
    Πάντως η ξανθούλα δεν φαίνεται καθόλου για 22 χρονών και αυτό είναι που κάνει το επεισόδιο ακόμα πιο διαστροφή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #3265
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εντάξει το τερμάτισαν σε αυτό το επεισόδιο.
    Πάντως η ξανθούλα δεν φαίνεται καθόλου για 22 χρονών και αυτό είναι που κάνει το επεισόδιο ακόμα πιο διαστροφή.
    Μα αυτά γουστάρει ο κόσμος πια, αυτά προσφέρουν, δεν έγινε χαλασμός με το GoT για πλάκα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #3266
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σας χάλασε ο διαστροφοπορνόγερος ο Μάρτιν;


  12. #3267
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας χάλασε ο διαστροφοπορνόγερος ο Μάρτιν;
    Εγώ δεν έχω παράπονο, το πιπινι είναι μια χαρά

    - - - Updated - - -

    Αν θυμάμαι σωστά, στο ίδιο περίπου επεισόδιο είχε στη 1η σεζόν το πανηγύρι και το GoT, οπότε το περίμενα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #3268
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το πιπίνι είναι κάτι ανάμεσα σε αυτόν

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  hqdefault.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 241226

    και αυτό

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2017-03-23_18h26_43.png 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,46 MB 
ID: 241227



  14. #3269
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω έχουμε αρκετά διαφορετική προοπτική. Δεν βλεπω το "βάθος" που βλέπεις εσύ και απορώ κιόλας που τα πιάνεις δεδομένου ότι συχνά τα βλέπεις σε 3ο χρόνο όπως έχεις γράψει. Όπως και να το γράφω, αρνητικη θα βγει η αναφορά στο βάθος, συνεπώς το γράφω και ελπίζω να μην το παρανοήσεις σαν επίθεση. Απλά βλέπουμε διαφορετικά τον χώρο της 5v/cine διασκέδασης.

    Σε κάθε περίπτωση, αυτό που περιγράφεις είναι το αποτέλεσμα. Εγώ θεωρώ ότι ο δρόμος προς αυτό ήταν κακος. Για παράδειγμα
    Έχω ξαναπεί, σειρές που αξίζουν προσοχής έχουν την προσοχή μου. Και σιγά το "βάθος", λες και πρόκειται για κανένα αινιγματικό ή συμβολικό έργο. Ο ίδιος ο Butcher είπε παραφραστικά το γνωμικό που ανέφερα παραπάνω, και οι υπόλοιποι χαρακτήρες λένε αυτολεξεί ό,τι θέλει να πει η σειρά.

    Ο "δρόμος" ήταν αυτός του mass entertainment, με ξύλο, καφρίλες, memes, social justice κλπ. γιατί αυτά τραβάνε τα πλήθη, και κάπως πρέπει να βγάλει τα λεφτά της η σειρά.

    Αν εσείς τρώτε ποπκορν ή δεν προσέχετε, και μετά παραπονιέστε για τους λαϊκισμούς, δεν σας φταίει η σειρά.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #3270
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έβαλα εισαγωγικά για κάποιο λόγο. Ειδικά για το the boys εντάξει είναι ξεκάθαρο από την αρχή. Αν τώρα θα ανάγουμε τα πιο οφθαλμοφανοι σε κάτι διαφορετικό ε τότε πάσο. Προσωπικά δεν ασχολούμαι στο να κάνω συγκεκριμένα δίνοντας αξία αυτά. Καφριλα σειρά είναι με καφρικες μπιχτες για την αμερικανική κοινωνία με περιτύλιγμα sups. Εκεί σταματάει για μένα. Και το έκανε εξαιρετικα στην 1η και 2η. Να κάνουμε ανάλυση για το how to break bad να το καταλάβω.

    Σε κάθε περίπτωση τα σχόλια μας δεν ήταν περί του τι ήθελε να πει ο ποιητής αλλά πως το είπε. Αυτό γράψαμε, ότι σε αντίθεση με σεζόν 1 και 2, η 3η ήταν κακή για το πλαίσιο της σειράς. Και χωρίς να κάνω quote, η άμεση απάντηση σε αυτό ήταν ότι μάλλον δεν κατάλαβαμε το νόημα της 3ης ότι δηλαδή είναι bad τα boys. Κάτσε.

    Καμία φορά erebos έχω την αίσθηση ότι η τοποθέτηση σου είναι τόσο απόλυτη όσο αυτή που συναντάς με τους κριτικούς της τέχνης και γεύσης κτλ. Πέρα από την υποκειμενική ερμηνεία, απλά δεν βλέπουμε όλοι με τον ίδιο τρόπο, και δυστυχώς αυτό είναι το πιο σημαντικό που ξεχνιέται.

Σελ. 218 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 198208213216217218219220223228238 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας