Σελ. 102 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.516-1.530 από 3709
  1. #1516
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την είχα δει και εγώ και δεν θα την προτείνω. Δεν είναι το τεράστιο λογικό κενό της σειράς όσο ότι η σειρά για μένα δεν είχε σενάριο. Οι χαρακτήρες κάνουν τα δικά τους. Επίσης επειδή είναι παραγωγή με συνεργασία χωρών, φαίνεται ότι υπάρχουν αντιφατικές πτυχές στους διάφορους ευρωπαϊους χαρακτήρες. Ειδικά στα βελγικά, μιας και είμαι εδώ.

    Κοινώς μουφα.
    Πιστεύω θα φανεί στην επόμενη σεζόν, το αν έχει σενάριο ή απλά είχαν μια καλή ιδέα και that's it. Για μένα προς το παρόν έχει ενδιαφέρον και θέλω να δω τη συνέχεια και πως θα επιβιώσουν.

  2. #1517
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω θα φανεί στην επόμενη σεζόν, το αν έχει σενάριο ή απλά είχαν μια καλή ιδέα και that's it. Για μένα προς το παρόν έχει ενδιαφέρον και θέλω να δω τη συνέχεια και πως θα επιβιώσουν.
    Και εγώ θα την δω. Γιατί δεν έχει και τίποτα άλλο και γενικά είμαι θύμα για μεταποκαλυπτικα σενάρια σενάριασε

  3. #1518
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    DEADLY CLASS

    Νέα Netflix.σειρά με ωραίο concept με Σχολή για παιδιά που τους εκπαιδεύει πώς να γίνουν δολοφόνοι.
    Μουσικαρες από 80ς και αρκετή βία και δράση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #1519
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Jupiter's Legacy - Όλα τα superhero πράγματα περίπου στο μπλέντερ από Marvel έως DC και από Watchmen έως X-Men και μέχρι στιγμής, 2 επεισόδια εντός του πρώτου κύκλου δεν μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί.

    Από την άλλη είναι καλογυρισμένο και για μακακιούλα και μόνο με κρατά. Θα το συνεχίσω και θα επανέλθω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #1520
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Jupiter's Legacy - Όλα τα superhero πράγματα περίπου στο μπλέντερ από Marvel έως DC και από Watchmen έως X-Men και μέχρι στιγμής, 2 επεισόδια εντός του πρώτου κύκλου δεν μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί.

    Από την άλλη είναι καλογυρισμένο και για μακακιούλα και μόνο με κρατά. Θα το συνεχίσω και θα επανέλθω
    Θα έλεγα οτι είναι πιο κοντά σε αυτο που σου αρέσει, adults superhero series

  6. #1521
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έλεγα οτι είναι πιο κοντά σε αυτο που σου αρέσει, adults superhero series
    Έχει και μπόλικη σαπουνόπερα μέσα, αλλά μέχρι στιγμής το βλέπω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #1522
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    DEADLY CLASS

    Νέα Netflix.σειρά με ωραίο concept με Σχολή για παιδιά που τους εκπαιδεύει πώς να γίνουν δολοφόνοι.
    Μουσικαρες από 80ς και αρκετή βία και δράση.
    Το ξεκίνησα και εγώ από περιέργεια και έχω δει 5-6 επεισόδια. Περίεργη σειρά. Προσπαθει να έχει μια αισθητική, με πολύ μικρά κομμάτια από 80ς μουσική και πολλές αναφορές στην δεκαετία αυτή που εξελίσσεται κιόλας. Έχει μια τεράστια αύρα από breakfast club, και παρόλο που το παίζει διαφορετική στην βάση της η σειρά είναι μια teen school movie με love story με παρα πολλά λόγικα κενά. Επίσης αυτό που την κάνει ιδιαίτερη (το σχολείο δολοφόνων) είναι κατά βάση διακοσμητικο στην σειρά καθώς ουσιαστικά είναι ένα σχολικό σενάριο.

    Το χειρότερο όμως είναι ότι οι ηθοποιοί ούτε για πλάκα δεν φαίνονται για παιδιά. Απαράδεκτο κάστινγκ.

  8. #1523
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Τέλειωσα το Jupiter's Legacy, ΟΚ μετριότατο αλλά αφήνει μια πολύ μικρή ελπίδα ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ καλύτερο στον επόμενο κύκλο. Πολύ μικρή όμως...

    Από την άλλη δεν ξέρω αν έχει ήδη σχολιαστεί αλλά διασκεδάζω πολύ με το Dix Pour Cent (Call My Agent! στο Netflix) μια σειρά πολύ γαλλική, κωμική αλλά με σαφώς γαλλικό χιούμορ και με original γάλλους ηθοποιούς να παίζουν τους εαυτούς τους
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #1524
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλειωσα το Jupiter's Legacy, ΟΚ μετριότατο αλλά αφήνει μια πολύ μικρή ελπίδα ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ καλύτερο στον επόμενο κύκλο. Πολύ μικρή όμως...
    Είμαι στο 3ο και προς το παρών έχει ενδιαφέρον. Ελπίζω το σενάριο να δέσει γιατί το συγκεκριμένο στίλ εξέλιξης είναι πολύ επικίνδυνο. Στο Watchlist το δέσανε φανταστικά αλλά γενικά δεν πετυχαίνει.

  10. #1525
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Invincible. Κάποιος το είχε προτείνει πρόσφατα. Εξαιρετική σειρά. Έχει πολύ ενδιαφέρον σενάριο, είναι τρελή σπλατεριά, δεν είναι happy happy goodie goodie, πεθαίνει κόσμος, έχει έξυπνα segway στον τίτλο και όνομα του χαρακτήρα και εξαιρετικές ανατροπές στο τέλος κάθε επεισοδίου. Και μεγάλους ηθοποιούς στις φωνές.

  11. #1526
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Invincible. Κάποιος το είχε προτείνει πρόσφατα. Εξαιρετική σειρά. Έχει πολύ ενδιαφέρον σενάριο, είναι τρελή σπλατεριά, δεν είναι happy happy goodie goodie, πεθαίνει κόσμος, έχει έξυπνα segway στον τίτλο και όνομα του χαρακτήρα και εξαιρετικές ανατροπές στο τέλος κάθε επεισοδίου. Και μεγάλους ηθοποιούς στις φωνές.
    Φαίνεται σαν πιο dark εκδοχή του One-Punch Man με daddy issues. Θα το τσεκάρω. Thanks for the heads-up.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  12. #1527
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται σαν πιο dark εκδοχή του One-Punch Man με daddy issues. Θα το τσεκάρω. Thanks for the heads-up.
    Είδα τα δύο τρέιλερ και έχοντας δει το invincible μόνο δεν μπορώ να βρω την σύνδεση. Το τρέιλερ δεν αφήνει καμία υπόνοια για την κεντρική ανατροπή που κάνει το σενάριο εξαιρετικό. Αν το one-man-punch δεν έχει ανατροπή εμβέλειας, τότε πιστεύω δεν έχει ομοιότητες. Πιστεύω θα καταλάβεις στο πρώτο επεισόδιο.

    Αλλά ξανά λέω, δεν έχω δει το one-man-punch. Κάποτε έβλεπα γιαπωνέζικα αλλά όχι πια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Invincible. Κάποιος το είχε προτείνει πρόσφατα. Εξαιρετική σειρά. Έχει πολύ ενδιαφέρον σενάριο, είναι τρελή σπλατεριά, δεν είναι happy happy goodie goodie, πεθαίνει κόσμος, έχει έξυπνα segway στον τίτλο και όνομα του χαρακτήρα και εξαιρετικές ανατροπές στο τέλος κάθε επεισοδίου. Και μεγάλους ηθοποιούς στις φωνές.
    Να προσθέσω γιατί το τελείωσα.
    Σειρά με πολλά @@ και κατά την γνώμη αυστηρά για ενήλικες. Σίγουρα όχι για παιδιά. Το σενάριο του είναι εξαιρετικό πραγματικά και πολύ ασυνήθιστο για κόμικ. Τουλάχιστον εγώ δεν περίμενα αυτή την πολύ φρέσκια προσέγγιση. Διατηρεί κάποια από τα νεανικά, goodie goodie στοιχεία με ένα σημείο στην εξέλιξη πολύ απογοητευτικό. Έχει πολύ έξυπνη σπλατεριά.
    Πέρα από όλα όμως, είναι πολύ σοβαρή σειρά κατά την γνώμη καμουφλαρισμένη σε super hero, anim και λίγο teen/school σειρά/ταινία.

    Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Και ευχαριστώ σε αυτόν που το είχε αναφέρει.

    Με προσοχή στα spoiler σε αυτό το λινκ, αλλά σχεδόν όλοι οι αγαπημένοι μου ηθοποιοί κάνουν παρέλαση από την σειρά.

  13. #1528
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Black Mirror

    Μόνο με fast forward υποφέρεται.

  14. #1529
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    That's one controversial opinion
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #1530
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι το ξέρω. Είναι η τρίτη ευκαιρία που του έδωσα, αλλά τελικά δεν είναι για μένα.

Σελ. 102 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας