Σελ. 175 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 155165170173174175176177180185195 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.611-2.625 από 3709
  1. #2611
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τέτοιο σχόλιο για τέτοια δοξασμένη σειρά, που έχει σπάσει βραβεία και έχουν γραφτεί άπειρα άρθρα για το πόσο απίστευτη δουλειά έχει πέσει με αστυνομικό ρεπορτάζ για αυτή τη σειρά θες τιμωρία.

    Αλλά επειδή μάλλον δεν ασχολήθηκες αρκετά θα σου έλεγα να το πάρεις σοβαρά, αν σε ενδιαφέρουν τετοιου ειδους σειρές βέβαια.
    Αν περίμενες να δεις κάτι σαν CSI, SWAT ναι προφανώς δεν έχει καμία σχέση.
    Ναι, γι' αυτό έκατσα να την δω, επειδή έχει πολύ καλές κριτικές. Φυσικά και μ' ενδιαφέρουν τ' αστυνομικά. Δεν ξέρω, θα της δώσω μια 2η ευκαιρία, χωρίς να περιμένω αυτή τη φορά κάτι "extreme" να συμβεί.

    Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

    Υ.Γ. Ξεκίνησα το Bosch: Legacy, χωρίς να έχω δει την παλαιότερη σειρά. Μέχρι τώρα μου αρέσει.

  2. #2612
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Σταμάτα το και πιάσε το original πρώτα Μήτσε. Δεν είναι ότι θα χάσεις κάτι σώνει και καλά, αλλά το Bosch είναι πολύ πολύ τίμια αστυνομική σειρά, με κάθε κύκλο να έχει ένα μεγάλο story arc.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  3. #2613
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταμάτα το και πιάσε το original πρώτα Μήτσε. Δεν είναι ότι θα χάσεις κάτι σώνει και καλά, αλλά το Bosch είναι πολύ πολύ τίμια αστυνομική σειρά, με κάθε κύκλο να έχει ένα μεγάλο story arc.
    Συμφωνώ απολύτως, χρόνος πολύ καλά ξοδεμένος σε μια πολύ τίμια σειρά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #2614
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.057
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις χθες τελειώσαμε το Slow Horses, έξι επεισοδιάκια των 40 λεπτών με έναν Gary Oldman να δίνει ρέστα.

    Μια χαρά, άνετα 8/10. Έχει κάποιες σεναριακές τρύπες για να προχωρήσει η ιστορία (ειδικά στα τελευταία δύο επεισόδια) αλλά δεν μπορεί να τα έχει όλα κανείς.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  5. #2615
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Και σε σειρές, η D+ έβγαλε όλους τους κύκλους του American Horror Story: είμαι στον πρώτο και να υπερτονίσω ότι επίσης πρόκειται για μια πολύ τίμια σειρά για το είδος της.

    Είδα σε κριτικές ότι έχει σκαμπανεβάσματα στους κύκλους / θεματικές ιστορίες αλλά μέχρι στιγμής προχωρώ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #2616
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις χθες τελειώσαμε το Slow Horses, έξι επεισοδιάκια των 40 λεπτών με έναν Gary Oldman να δίνει ρέστα.

    Μια χαρά, άνετα 8/10. Έχει κάποιες σεναριακές τρύπες για να προχωρήσει η ιστορία (ειδικά στα τελευταία δύο επεισόδια) αλλά δεν μπορεί να τα έχει όλα κανείς.
    Gary Oldman? Kristin Scott Thomas? Λίγα επεισόδια;

    Και δεν το έχω δει ακόμα;

    Θενκς τα μάλα.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #2617
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, γι' αυτό έκατσα να την δω, επειδή έχει πολύ καλές κριτικές. Φυσικά και μ' ενδιαφέρουν τ' αστυνομικά. Δεν ξέρω, θα της δώσω μια 2η ευκαιρία, χωρίς να περιμένω αυτή τη φορά κάτι "extreme" να συμβεί.

    Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

    Υ.Γ. Ξεκίνησα το Bosch: Legacy, χωρίς να έχω δει την παλαιότερη σειρά. Μέχρι τώρα μου αρέσει.
    Πάντως δεν είναι απαραίτητο να σου αρέσει μια βραβευμένη σειρά ντε και καλά γιατί άρεσαν σε όλους και βραβεύτηκε. Νομίζω η ποιότητα φαίνεται αλλά και τότε παλαιότερα είχα βαρεθεί. Αν την έβλεπα τώρα μάλλον θα βαραγα ενέσεις. Εγώ με τα χίλια ζόρια είχα δει την πρώτη και δεν είναι ότι θα την πρότεινα εύκολα.

  8. #2618
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε σειρές, η D+ έβγαλε όλους τους κύκλους του American Horror Story: είμαι στον πρώτο και να υπερτονίσω ότι επίσης πρόκειται για μια πολύ τίμια σειρά για το είδος της.

    Είδα σε κριτικές ότι έχει σκαμπανεβάσματα στους κύκλους / θεματικές ιστορίες αλλά μέχρι στιγμής προχωρώ
    Ειδικά οι 3 πρώτες σεζόν είναι κορυφή, με την 2η για μένα να διαπρέπει!!!!!
    Και οι επόμενες είναι καλές.
    Απέφυγε την 10η πάση θυσία....

  9. #2619
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά οι 3 πρώτες σεζόν είναι κορυφή, με την 2η για μένα να διαπρέπει!!!!!
    Και οι επόμενες είναι καλές.
    Απέφυγε την 10η πάση θυσία....
    Συμφωνώ, αλλά μόνο με το πρώτο μισό του σχολίου σου.
    2 > 1 > 3 >>> ....

    Οι 3 πρώτες σεζόν είναι πολύ δυνατές, αλλά μετά το χάος.Οι υπόλοιπες είναι από κακές έως μέτριες το πολύ.
    Είναι από εκείνες τις σειρές, που πολλές φορές αναρωτιέται κανείς: Γιατί βλέπω ακόμα αυτή τη σειρά;
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  10. #2620
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, αλλά μόνο με το πρώτο μισό του σχολίου σου.
    2 > 1 > 3 >>> ....

    Οι 3 πρώτες σεζόν είναι πολύ δυνατές, αλλά μετά το χάος.Οι υπόλοιπες είναι από κακές έως μέτριες το πολύ.
    Είναι από εκείνες τις σειρές, που πολλές φορές αναρωτιέται κανείς: Γιατί βλέπω ακόμα αυτή τη σειρά;


    Πάντως οι κριτικές δίνουν γενικά θετικά σχόλια έως και πάρα πολύ θετικά και για κάποιες μετά τον 3ο κύκλο του American Horror Story νομίζω για τον 6ο και 9ο κύκλο ιδιαιτέρως.

    Τέλος πάντων, δεν καίγομαι γενικά για το είδος αλλά ο πρώτος κύκλος ομολογουμένως έχει πολύ πλάκα και θα τον τελειώσω στα σίγουρα. Θα προχωρήσω μέχρι κούρασης

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις χθες τελειώσαμε το Slow Horses, έξι επεισοδιάκια των 40 λεπτών με έναν Gary Oldman να δίνει ρέστα.

    Μια χαρά, άνετα 8/10. Έχει κάποιες σεναριακές τρύπες για να προχωρήσει η ιστορία (ειδικά στα τελευταία δύο επεισόδια) αλλά δεν μπορεί να τα έχει όλα κανείς.
    Μπήκε και στη δική μου λίστα! Διάβασα θετικές αλλά ψιλοmeh κριτικές με την έννοια πως αναπαράγει John Le Carre αλλά σίγουρα Oldman είναι αυτός
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #2621
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων


    Πάντως οι κριτικές δίνουν γενικά θετικά σχόλια έως και πάρα πολύ θετικά και για κάποιες μετά τον 3ο κύκλο του American Horror Story νομίζω για τον 6ο και 9ο κύκλο ιδιαιτέρως.
    Ο 6ος είδα ότι ήταν ο Roanoke, που όντως είχε κάποιο ενδιαφέρον και ψιλο-βλεπόταν. Ο 9ος ήταν η eightie-ιλα, που ήταν χαβαλες τελείως. Βέβαια, καμία σχέση όμως και οι 2, σε ποιότητα, σε σχέση με τους 3 πρώτους.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  12. #2622
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως δεν είναι απαραίτητο να σου αρέσει μια βραβευμένη σειρά ντε και καλά γιατί άρεσαν σε όλους και βραβεύτηκε. Νομίζω η ποιότητα φαίνεται αλλά και τότε παλαιότερα είχα βαρεθεί. Αν την έβλεπα τώρα μάλλον θα βαραγα ενέσεις. Εγώ με τα χίλια ζόρια είχα δει την πρώτη και δεν είναι ότι θα την πρότεινα εύκολα.
    Εντάξει είναι και 20 ετών σειρά. Ακόμα και τεχνολογικά γελάς σε κάποια θέματα γιατί δεν υπάρχουν καν smartphone.
    Αλλά το έχω δει 2 φορές και τις 6 σεζόν, γιατί έχει απίστευτο καστ, απίστευτη ηθοποιία και τρελό κονσεπτ.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #2623
    Ειδα το δευτερο season του Resident Alien. Κομωδια ειναι και ενω η πρωτη season μου φανηκε καλη, δεν μπορω να πω το ιδιο για τη δευτερη. Σταματησε προς το παρον στο επεισοδιο 8 η δευτερη season και θα συνεχιστει μαλλον το καλοκαιρι.

  14. #2624
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει είναι και 20 ετών σειρά. Ακόμα και τεχνολογικά γελάς σε κάποια θέματα γιατί δεν υπάρχουν καν smartphone.
    Αλλά το έχω δει 2 φορές και τις 6 σεζόν, γιατί έχει απίστευτο καστ, απίστευτη ηθοποιία και τρελό κονσεπτ.
    Να δεν το είδα πρόσφατα. Νομίζω χάνεις το σημαντικό σημείο. Δεν λέει κανείς το αντίθετο. Αντιθέτως. Απλα αυτό δεν αποκλείει το "δεν το εκτίμησα" για οποιεσδήποτε λόγο. Και πιστεύω ότι κάπου έχουμε "χάσει" αυτή την "ελευθερία" στην κοινωνία. Να μπορείς δηλαδή να πεις, δεν μου άρεσε και να μην πέσουν 15 γνωστές των βραβείων να σε φάνε με διάφορους τρόπους. Πιστεύω ο κόσμος αισθάνεται ενοχή να δηλώσει την αντίθεση του με ένα αριστούργημα.

  15. #2625
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δεν το είδα πρόσφατα. Νομίζω χάνεις το σημαντικό σημείο. Δεν λέει κανείς το αντίθετο. Αντιθέτως. Απλα αυτό δεν αποκλείει το "δεν το εκτίμησα" για οποιεσδήποτε λόγο. Και πιστεύω ότι κάπου έχουμε "χάσει" αυτή την "ελευθερία" στην κοινωνία. Να μπορείς δηλαδή να πεις, δεν μου άρεσε και να μην πέσουν 15 γνωστές των βραβείων να σε φάνε με διάφορους τρόπους. Πιστεύω ο κόσμος αισθάνεται ενοχή να δηλώσει την αντίθεση του με ένα αριστούργημα.
    Δεν κατάλαβες. Όταν υπάρχουν επιχειρήματα, τότε υπάρχει και αντικειμενικότητα.
    Παράδειγμα:μπορεί να πει κάποιος δεν μου αρέσει η αισθητική της σειράς The Wire ή η ωμή βία, άρα δεν μου αρέσει η σειρά. Αυτό είναι απόλυτα δικαιολογημένο.
    Αν βγει όμως κάποιος και πει, Δεν μου άρεσε η σειρά γιατί δεν έχει καλούς ηθοποιούς, τότε μπορεί να φάει κράξιμο, γιατί προφανώς δεν ξέρει καν για τι μιλάει και δεν ασχολήθηκε καν να δει τι παίζει, οπότε πώς να έχει άποψη;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 175 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 155165170173174175176177180185195 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας