Σελ. 222 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 202212217220221222223224227232242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.316-3.330 από 3709
  1. #3316
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.785
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ούτε την 1η του Cobra Kai δεν άντεξα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #3317
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε την 1η του Cobra Kai δεν άντεξα.
    This
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #3318
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε την 1η του Cobra Kai δεν άντεξα.
    Αφου είσαι νεολέρος εσύ, δεν είναι της γενιάς σου
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #3319
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.104
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρχής ήταν μπούρδα. Είναι ένα the oc (the orange county) με καράτε. Η νοσταλγία ήταν ο μόνος λόγος που είχε τόσο hype. Και οι original πρωταγωνιστές.

    Τίποτ' άλλο.
    Εγώ και όσοι γνωστοί μου το έχουν δει θα διαφωνήσουν μαζί σου. Δεν λέμε ότι έχει κάποιο βάθος αλλά στην κατηγορία του mainstream ειναι πολύ καλό.

    Για μένα δεν ήταν απλά ο παράγοντας νοσταλγία, όσο το πολύ καλό πάντρεμά μεταξύ παλιάς και καινούργιας γενιάς γύρω από τις βλακείες και κολλήματα των δύο dojos aka κλασσική φάση γονιών που νομίζουν πάντα ότι ξέρουν καλύτερα. Επίσης πες το νοσταλγία, η μουσική επένδυση ειναι απλά φανταστική και αυτό στην 5η το σκοτωσαν. Οι μάχες ειναι καλογυρισμένες εντός και εκτός των τουρνουά. Οι ηθοποιοί είναι κακοί, απαραίτητο για μένα. Δεν ξέρω τι άλλο θέλει κανείς από χαβαλέ διασκέδαση σειρά αν αυτό ψάχνει. Όλη η mainstream τηλεόραση προσπαθεί να επιτύχει αυτό το σκοπό και αυτοί το έκαναν εξαιρετικά. Αυτό που τους βγάζω το καπέλο όμως είναι ότι πήραν ένα εντελώς μάπα και άδειο universe από τις ταινίες και του έδωσαν σενάριο και κάποιο σκοπό, προσπαθώντας να δώσουν μια πιο δίκαιη οπτική.

    Πάντως για όσους το παράτησαν στην πρώτη, η σειρά φτιάχνει πολύ στην 2η. Και μετά ήρθε η 5η και τα σκάτωσε κυριολεκτικά. Πάντως ειναι μια σειρά που όταν και αν έρθει στην τηλεόραση, θα πέσει εύκολη after work επανάληψη αλλά TBBT και HIMYM και Friends.

    Γενικά θα δω mainstream κουταμάρες αλλά οι φίλοι μου και εγώ, γνήσια περιμέναμε να δούμε τις καινούργιες σεζόν. Δύσκολος συνδυασμός για mainstream και προσδοκία.

  5. #3320
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ και όσοι γνωστοί μου το έχουν δει θα διαφωνήσουν μαζί σου. Δεν λέμε ότι έχει κάποιο βάθος αλλά στην κατηγορία του mainstream ειναι πολύ καλό.
    Εντάξει, είναι mainstream, ως εκεί. Από ουσία, 0.

    Κι εγώ τους είδα όλους τους κύκλους, αλλά δεύτερη φορά δεν θα βάλω να δω κανένα επεισόδιο, πράγμα που δεν συμβαίνει με άλλες σειρές.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα δεν ήταν απλά ο παράγοντας νοσταλγία, όσο το πολύ καλό πάντρεμά μεταξύ παλιάς και καινούργιας γενιάς γύρω από τις βλακείες και κολλήματα των δύο dojos aka κλασσική φάση γονιών που νομίζουν πάντα ότι ξέρουν καλύτερα. Επίσης πες το νοσταλγία, η μουσική επένδυση ειναι απλά φανταστική και αυτό στην 5η το σκοτωσαν. Οι μάχες ειναι καλογυρισμένες εντός και εκτός των τουρνουά. Οι ηθοποιοί είναι κακοί, απαραίτητο για μένα. Δεν ξέρω τι άλλο θέλει κανείς από χαβαλέ διασκέδαση σειρά αν αυτό ψάχνει. Όλη η mainstream τηλεόραση προσπαθεί να επιτύχει αυτό το σκοπό και αυτοί το έκαναν εξαιρετικά. Αυτό που τους βγάζω το καπέλο όμως είναι ότι πήραν ένα εντελώς μάπα και άδειο universe από τις ταινίες και του έδωσαν σενάριο και κάποιο σκοπό, προσπαθώντας να δώσουν μια πιο δίκαιη οπτική.
    Το soundtrack, σαφώς και τα σπάει. Δεν διαφωνούμε σε αυτό, ούτε κρίνουμε το soundtrack, άλλωστε.

    Τα πιτσιρίκια, δεν μου αρέσουν καθόλου στη σειρά. Ό,τι είναι, είναι οι original ηθοποιοί, προσωπική γνώμη πάντα.

    Και η 5η σεζόν δεν με χάλασε (σε συνάρτηση με τις προηγούμενες πάντα). Ίσα-ίσα, ο Terry Silver και ο John Kreese, δίνουν καλό boost στο ενδιαφέρον της σειράς.

  6. #3321
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Στην κατηγορία Χτυποκάρδια στο Μπέβερλι Χιλς με καράτε καλό είναι

    Είδα την πρώτη περίοδο και νομίζω κομμάτι της δεύτερης αλλά η αρχική νοσταλγία μετατράπηκε σε σκέτο άλγος και σταμάτησα.

  7. #3322
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.104
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, είναι mainstream, ως εκεί. Από ουσία, 0.

    Κι εγώ τους είδα όλους τους κύκλους, αλλά δεύτερη φορά δεν θα βάλω να δω κανένα επεισόδιο, πράγμα που δεν συμβαίνει με άλλες σειρές.




    Το soundtrack, σαφώς και τα σπάει. Δεν διαφωνούμε σε αυτό, ούτε κρίνουμε το soundtrack, άλλωστε.

    Τα πιτσιρίκια, δεν μου αρέσουν καθόλου στη σειρά. Ό,τι είναι, είναι οι original ηθοποιοί, προσωπική γνώμη πάντα.

    Και η 5η σεζόν δεν με χάλασε (σε συνάρτηση με τις προηγούμενες πάντα). Ίσα-ίσα, ο Terry Silver και ο John Kreese, δίνουν καλό boost στο ενδιαφέρον της σειράς.
    Ποια mainstream σειρά έχει ουσία για να καταλάβω την αναφορά στο μηδέν σαν επιχείρημα. Για μένα είναι πλεονέκτημα που είχε ουσία σχεδόν μηδέν (δεν υπάρχει μηδέν). Για παράδειγμα, η 5η σοβάρεψε, πήγε να βάλει ουσία και σενάριο και τα σκατωσε. Εξαρτάται από τα γούστα του καθενός, αλλά αν το ελαφρολαικό είναι αποδεκτό, τότε καμιά φορά τα χαρακτηριστικά του ελαφρολαικού θα κάνουν κάνουν την παραγωγή μια εξαιρετική ελαφρολαικούρα. Αυτό βέβαια απαιτεί να θες να δεις ελαφρολαικούρα. Δεν μπορώ να κρίνω μια ταινία που μοναδικό σκοπό έχει να δείξει σπεσιαλ εφε, με κριτήρια ταινιών με πολύ βάθος στην ανάπτυξη των χαρακτήρων.

    Μια γενική παρένθεση μη politically correct
    Θυμάμαι παλιά πολλοί βλέπαμε διάφορες σειρές και ταινίες για τις γκόμενες. Λες και δεν το έκανε κανείς πχ με το beverly hills. Αλλά παράλληλα θα κράζαμε για την σαβούρα. Αφού γκόμενες πουλαγε και γκόμενες αγοράζαμε τα αγόρια μεταξύ άλλων. Τα υπόλοιπα ήταν για το ξεκάφωρμα. Τωρα που έχουμε ωριμάσει, τουλάχιστον εγώ το βλέπω πιο ωμά για το τι συνέβαινε συμπεριλαμβανομένου και μένα που έχω σειρές γιατί η πρωταφωνιστρια ήταν πανέμορφη.

    Πάντως τα παιδιά ήταν πράγματικά αντιπαθή με εξαίρεση τους μη αρχικούς πρωταγωνιστές. Ο Hawk μου άρεσε. Ειδικά η κόρη Λαρούσο και η Τορι είναι απίστευτα αντιπαθείς όπως ειναι και ο γιος Λορενς, οποίος νομίζε ότι με το στημένο χαμογέλο αλλά τομ κρουζ θα παίξει στο επόμενο τοπ γκαν.

  8. #3323
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια mainstream σειρά έχει ουσία για να καταλάβω την αναφορά στο μηδέν σαν επιχείρημα. Για μένα είναι πλεονέκτημα που είχε ουσία σχεδόν μηδέν (δεν υπάρχει μηδέν). Για παράδειγμα, η 5η σοβάρεψε, πήγε να βάλει ουσία και σενάριο και τα σκατωσε. Εξαρτάται από τα γούστα του καθενός, αλλά αν το ελαφρολαικό είναι αποδεκτό, τότε καμιά φορά τα χαρακτηριστικά του ελαφρολαικού θα κάνουν κάνουν την παραγωγή μια εξαιρετική ελαφρολαικούρα. Αυτό βέβαια απαιτεί να θες να δεις ελαφρολαικούρα. Δεν μπορώ να κρίνω μια ταινία που μοναδικό σκοπό έχει να δείξει σπεσιαλ εφε, με κριτήρια ταινιών με πολύ βάθος στην ανάπτυξη των χαρακτήρων.

    Μια γενική παρένθεση μη politically correct
    Θυμάμαι παλιά πολλοί βλέπαμε διάφορες σειρές και ταινίες για τις γκόμενες. Λες και δεν το έκανε κανείς πχ με το beverly hills. Αλλά παράλληλα θα κράζαμε για την σαβούρα. Αφού γκόμενες πουλαγε και γκόμενες αγοράζαμε τα αγόρια μεταξύ άλλων. Τα υπόλοιπα ήταν για το ξεκάφωρμα. Τωρα που έχουμε ωριμάσει, τουλάχιστον εγώ το βλέπω πιο ωμά για το τι συνέβαινε συμπεριλαμβανομένου και μένα που έχω σειρές γιατί η πρωταφωνιστρια ήταν πανέμορφη.

    Πάντως τα παιδιά ήταν πράγματικά αντιπαθή με εξαίρεση τους μη αρχικούς πρωταγωνιστές. Ο Hawk μου άρεσε. Ειδικά η κόρη Λαρούσο και η Τορι είναι απίστευτα αντιπαθείς όπως ειναι και ο γιος Λορενς, οποίος νομίζε ότι με το στημένο χαμογέλο αλλά τομ κρουζ θα παίξει στο επόμενο τοπ γκαν.
    Σε νοιώθω, κι εγώ δεν κρύβω ότι έχω περάσει καλά στον Μαζωνάκη, ενώ Ρέμο πάω με κλειστά μάτια που λέει ο λόγος
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #3324
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.104
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε νοιώθω, κι εγώ δεν κρύβω ότι έχω περάσει καλά στον Μαζωνάκη, ενώ Ρέμο πάω με κλειστά μάτια που λέει ο λόγος
    Τυχερός ήσουν.

    Αν δείς τον καπετάνιο στο σινέμα να βλέπει τανία με βουνά, ε .... (Δεν πήγε και μόνος)

  10. #3325
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.393
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είχα ακούσει ότι έπαιξε τόσο καλό deep fake.στο Cobra Kai!!
    Έγραψε λέμε!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #3326
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.463
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    For All Mankind Season 3 - σταθερή αξία δεν λέω αλλά αυτό που σχεδόν κάθε λίγο και λιγάκι έχουμε ένα crisis situation μεταξύ Apollo 13 και Gravity με έχει κουράσει τρελά.

    Εντάξει είπαμε το διάστημα είναι επικίνδυνο αλλά το ξεσκίσατε.

    Πέραν τούτου, το alt history που έχει φτιάξει σε macro πλαίσιο τα σπάει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #3327
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.629
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η 2η και 3η σεζόν του expanse γ@μ@νε.
    Η 4η είναι μάπα, αλλά μην το παρατήσεις. καθώς Θα αποζημιωθείς με την τελευταία σεζόν.
    Eπανέρχομαι... η 4η είναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ. Οριακά το βάζω να παίζει μόνο του στο background.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #3328
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπανέρχομαι... η 4η είναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ. Οριακά το βάζω να παίζει μόνο του στο background.
    Επίσης έχω κολλήσει στην 4η, αλλά αφού έγραψε ο άλλος οτι αξίζει η επόμενη, θα το 'σπρώξω'...

  14. #3329
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Rhaenyra και Alicent, s01e06 αλλαγή ηθοποιού - 10 χρόνια μετά. Στα db φαινόταν από την αρχή η αλλαγή.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  a98cae66-c4c3-4027-b6a3-4cb7639499d2.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  99,0 KB 
ID: 241592
    Mono No Aware

  15. #3330
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.104
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπανέρχομαι... η 4η είναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ. Οριακά το βάζω να παίζει μόνο του στο background.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GZahos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης έχω κολλήσει στην 4η, αλλά αφού έγραψε ο άλλος οτι αξίζει η επόμενη, θα το 'σπρώξω'...
    Το πρόβλημα της 4η ήταν ότι ακολούθησε το έπος της 3ης και είχες τρελές προσδοκίες σχετικά με τα τεκτενόμενα στο r***(για να μην βαζω spoilers).

    Αλλά εστιασε αλλού (για να μην βάζω spoilers). Σαν σεζόν δεν ήταν τόσο κακή αλλά είχε την τρίτη να την κάνει να δείχνει βαρετή.

Σελ. 222 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 202212217220221222223224227232242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας