Σελ. 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 337
  1. #151
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλας για αγωνες που γινανε οταν εσυ ησουν αγεννητος - τα πραγματα απο τοτε εχουν αλλαξει ριζικα, οι εποχες αλλαζουν, οι απεργιες ειναι καμμενο χαρτι και καποιοι αρνειστε να το αποδεχτειτε.
    Εισαι ικανος να μας πεις οτι πολεμησες στο Ιρακ με δορι κι ασπιδα κι οτι "οι αγωνες κερδηθηκαν"

    Αλλα αυτο που με ενοχλει περισσοτερο απ' ολα ειναι οτι ορισμενοι ισχυριζεστε οτι εσεις ειστε με τους αδυναμους και τους δυστιχισμενους κι οποιος διαφωνει μαζι σας θελει να επικρατησει σκλαβοπαζαρο. Ελεος με τετοια αξιολυπητα σχολια, δεν βαρεθηκατε;

    Και μιας και αναφερθηκες σε χωρες της Λατινικης Αμερικης, φανταζομαι ειναι τυχαιο το οτι δεν ανεφερες χωρες οπως η Βενεζουελα κι η Κουβα, σωστα;
    Αν πραγματικα θες να αγωνιστεις για τους συναδελφους σου τοτε η συβμουλη μου θα ηταν να αλλαξεις πρωτα τον δικο σου τροπο σκεψης.
    Δεν ειναι δυνατον εν ετει 2020 να δογματιζετε την κοινη λογικη σε νεο-φιλελευθερισμο ή οτι αλλη ταμπελα προτιματε.
    Η σχέση σου με τη σημερινή πραγματικότητα ποια είναι? Γιατί της πουτάν** αυτήν την ώρα γίνεται στη Χιλή και στην Κολομβία (Σε περίπτωση που δεν έχει πάρει κάτι το μάτι σου ή το αυτί σου).
    Πες το και στους Γάλλους αυτό με τις απεργίες για το τι μλκιες κάνουν αφού πλέον είναι ξεπερασμένα αυτά και ανήκουν σε τίποτα βιομηχανικές επαναστάσεις.
    Και ναι Βενεζουέλα και Κούβα άφησα απ' έξω καθότι αντιλαμβάνεσαι ότι έχουν εμπάργκο εκτός των άλλων.... Δεν ξέρω αν θέλεις να επικρατήσει σκλαβοπάζαρο. Αμφιβάλλω, αλλά η δική σου κοινή λογική δεν συμβαδίζει με τη δική μου. Και μια χαρά σε λογικές μπορείς να κολλήσεις ταμπέλες. Για αυτό βγήκαν. Επίσης κοινή λογική στη Γερμανία του 30 ήταν και ο ναζισμός.

    Αν πραγματικα θες να αγωνιστεις για τους συναδελφους συνανθρώπους σου τοτε η συμβουλη μου θα ηταν να αλλαξεις τον δικο σου τροπο σκεψης.

    Και για να μην μπερδευόμαστε δεν δουλεύω στον ΟΤΕ. Το ζήτημα είναι να μιλάμε για το πρόβλημα ΄και την κατάσταση των ανθρώπων εκεί και όχι πως αυτό είναι σχετικό με του καθενός μας την περίπτωση....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostass1us Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο νόμος είναι ένας: Το δίκαιο του εργάτη.. Μπαχαλισταν.. Λογικό το επιχειρήμα η κατάσταση στη Χιλή.. Δίπλα μας.. Να κατεβάσουμε τα λάβαρα της επανάστασης.. , και μην ξεχάσουμε να ανεβάσουμε τα βρακιά μας..
    Ό,τι του φανεί... Δηλαδή αν γινόταν στην Αλβανία που είναι δίπλα μας θα είχε άλλη βαρύτητα?

  2. #152
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το ότι μπλέκεις το ρουσφετολόι με τον μισθό πείνας πρέπει να τον κοιτάξεις. Εκτός αν αυτοί που παλεύουν και χάνουν από το μεροκάματο των 500 και 600 ευρώ μπας και γίνει 800 (γιατί αμφιβάλλω ότι οι ίδιοι ζητάνε 2000) είναι κομματόσκυλα. Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?

    Επίσης αυτοί που παλεύουν για όλους σπανίως είναι κομματόσκυλα οπότε... Τέλος αν δεν παλέψουν τα 600 δεν θα γινουν 900 αλλά 400.

    Επίσης το ότι μιλάς αφ' υψηλού για μια μεγάλη μερίδα ατόμων λες και είσαι δεν ξέρω και εγώ ποιος πρέπει να το κοιτάξεις. Το ότι βγάζεις 2 φράγκα παραπάνω (κατ όπως φαίνεται) δεν σε κάνει τίποτα ανώτερο.
    Αντίθετα το ότι πιστεύεις ότι με ανεργία 20% μπορούν να κάνουν τους καμπόσους ατομικά και θα ιδρώσουν (τουλάχιστον βραχυχρόνια) τα στελέχη σε κάνει - όσο πιο κομψά γίνεται - αδαή.
    Δεν μιλάς για εργαζόμενους που είναι τόσο highly skilled σε μια ανταγωνιστική αγορά. Ούτε οι θέσεις είναι για τίποτα super duper. Δεν θυμάμαι καν είσαι ο ίδιος πάντως υπήρχε ένας νωρίτερα που έκανε τη φοβερή σύγκριση μεταξύ ενός retail seller και μιας υπεύθυνης storage centre σε τράπεζα και κατάφερε να βγάλει συμπέρασμα....
    Άκου, αρκεί ένα τηλεφώνημα μου για να βρεις δουλειά με 1500 ευρώ σε οποιαδήποτε εταιρεία θέλεις. Ποια είναι τα skill σου; Το μεταπτυχιακό σου; Αυτό μπορείς να το κάνεις σαιτα να παίζεις....

    Πριν 4 μήνες έστειλα μια θέση σε έναν πιτσιρίκο καλή ώρα μιλώντας σε ένα φόρουμ. Διάβαζα τις απόψεις του και τον λυπήθηκα γιατί είχε καλά πρότζεκτ.

    Για τη θέση αυτή κάποιοι θα σκότωναν τη μάνα τους, ξέρεις τι έγινε;
    ΔΕ μου απάντησε καν.

    Για αυτό τα σου ξου μου ξου σε εμένα δεν περνάνε. Αν θέλεις δουλειά 7 ωρίτσες Αθήνα δίπλα από τα Έβερεστ με 900 ευρώ να γινόσουν αστυνομικός. Στην τεχνολογία δε χωράς πως να το κάνουμε, χτυπησου όσο θέλεις με απεργίες και πορείες καπελωμενες από το ΠΑΜΕ.

    Αν ήμουν ο Τσαμαζ θα επερνα πακιστανούς και αλγερινους στη δουλειά να σας βραχυκυκλωσω όλους μια και καλή. Και μετά θα έβαζα από τα μεγάφωνα "πως τους πετσοκοψες έτσι; "

  3. #153
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για αυτό τα σου ξου μου ξου σε εμένα δεν περνάνε. Αν θέλεις δουλειά 7 ωρίτσες Αθήνα δίπλα από τα Έβερεστ με 900 ευρώ να γινόσουν αστυνομικός. Στην τεχνολογία δε χωράς πως να το κάνουμε, χτυπησου όσο θέλεις με απεργίες και πορείες καπελωμενες από το ΠΑΜΕ.

    Αν ήμουν ο Τσαμαζ θα επερνα πακιστανούς και αλγερινους στη δουλειά να σας βραχυκυκλωσω όλους μια και καλή. Και μετά θα έβαζα από τα μεγάφωνα "πως τους πετσοκοψες έτσι; "
    Πως δεν το σκέφτηκε αυτό ο Τσαμάζ. Πρότεινέ το να δω κάτι
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #154
    Εγγραφή
    11-04-2008
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΓΟΣ
    Router
    FritzBox 7530
    Μου αρέσει το σκεπτικό σου

  5. #155
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostass1us Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει το σκεπτικό σου
    Φυσικά, άντε να βγουν μετά να διαδηλώσουν γιατί τους πήραν τις δουλειές οι αλλοδαποί που τόσο κόπτονται.
    Και κανονικά ε; ΙΚΑ , άδειες, τα πάντα και 30 ευρώ πάνω.
    Και άντε γεια. Σιγά σιγά θα τα ζήσουμε και αυτά, αν όχι σήμερα σε 20 χρόνια.

  6. #156
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά, άντε να βγουν μετά να διαδηλώσουν γιατί τους πήραν τις δουλειές οι αλλοδαποί που τόσο κόπτονται.
    Και κανονικά ε; ΙΚΑ , άδειες, τα πάντα και 30 ευρώ πάνω.
    Και άντε γεια. Σιγά σιγά θα τα ζήσουμε και αυτά, αν όχι σήμερα σε 20 χρόνια.
    Δώσε μας λίγες πληροφορίες και μας χαιρετάς μετά. Πόσους και σε ποιες θέσεις να πάρουν? Φαίνεται τρομερή η ιδέα σου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #157
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε μας λίγες πληροφορίες και μας χαιρετάς μετά. Πόσους και σε ποιες θέσεις να πάρουν? Φαίνεται τρομερή η ιδέα σου.

    Για αρχή όσους κάνουν τηλεπωλήσεις και υποστήριξη remote που απλά σου διαβάζουν το script ή σου κάνουν reset Το router... Σιγά σιγά και άλλους

  8. #158
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου, αρκεί ένα τηλεφώνημα μου για να βρεις δουλειά με 1500 ευρώ σε οποιαδήποτε εταιρεία θέλεις. Ποια είναι τα skill σου; Το μεταπτυχιακό σου; Αυτό μπορείς να το κάνεις σαιτα να παίζεις....

    Πριν 4 μήνες έστειλα μια θέση σε έναν πιτσιρίκο καλή ώρα μιλώντας σε ένα φόρουμ. Διάβαζα τις απόψεις του και τον λυπήθηκα γιατί είχε καλά πρότζεκτ.

    Για τη θέση αυτή κάποιοι θα σκότωναν τη μάνα τους, ξέρεις τι έγινε;
    ΔΕ μου απάντησε καν.

    Για αυτό τα σου ξου μου ξου σε εμένα δεν περνάνε. Αν θέλεις δουλειά 7 ωρίτσες Αθήνα δίπλα από τα Έβερεστ με 900 ευρώ να γινόσουν αστυνομικός. Στην τεχνολογία δε χωράς πως να το κάνουμε, χτυπησου όσο θέλεις με απεργίες και πορείες καπελωμενες από το ΠΑΜΕ.

    Αν ήμουν ο Τσαμαζ θα επερνα πακιστανούς και αλγερινους στη δουλειά να σας βραχυκυκλωσω όλους μια και καλή. Και μετά θα έβαζα από τα μεγάφωνα "πως τους πετσοκοψες έτσι; "
    Σιγά ρε παράγοντα... Εσύ είσαι αυτός που καταδίκαζες πριν τη ρουσφετολογία και τώρα βολεύεις κόσμο για πλάκα? Δεν αμφιβάλλω ότι αν ήσουν ο Τσαμάζ αυτό θα έκανες. Και αν δεν υπάρχουν άτομα όπως οι απεργοί τώρα εκεί θα πάνε τα πράγματα. Και επειδή μπορεί να αισθάνεσαι ότι έχεις πιάσει τον Πάππα από τα @@ αλλά δεν είσαι ο Πάππας μάντεψε που θα είσαι εσύ... Προς Πακιστάν και Αλγερία ή στην Ελλάδα με μισθούς Πακιστάν. Και θα έχεις κάτι τύπους σαν και σένα τώρα να σου λένε πόσο πρέπει να προσπαθείς και αν αξίζεις τα λεφτά σου..

  9. #159
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά ρε παράγοντα... Εσύ είσαι αυτός που καταδίκαζες πριν τη ρουσφετολογία και τώρα βολεύεις κόσμο για πλάκα? Δεν αμφιβάλλω ότι αν ήσουν ο Τσαμάζ αυτό θα έκανες. Και αν δεν υπάρχουν άτομα όπως οι απεργοί τώρα εκεί θα πάνε τα πράγματα. Και επειδή μπορεί να αισθάνεσαι ότι έχεις πιάσει τον Πάππα από τα @@ αλλά δεν είσαι ο Πάππας μάντεψε που θα είσαι εσύ... Προς Πακιστάν και Αλγερία ή στην Ελλάδα με μισθούς Πακιστάν. Και θα έχεις κάτι τύπους σαν και σένα τώρα να σου λένε πόσο πρέπει να προσπαθείς και αν αξίζεις τα λεφτά σου..
    Not gonna happen dude, γιατί δε βασίζομαι στα @@ άλλων για να πάω μπρος, ούτε απειλώντας. Ένα πρωί τα skills μου είναι 2 φορές πάνω από τον average Joe. Αφού έχω λιώσει στη δουλειά και στο διάβασμα.

    Σιγά μην κάτσω με ένα μπουλούκι λοστοφορων να πάρω 30 ευρώ πάνω, αποκτώντας ικανότητες πάω αλλού. Κάθε χρόνο έχω 2-4 offers με περισσότερα λεφτά by the way .

  10. #160
    Εγγραφή
    11-04-2008
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΓΟΣ
    Router
    FritzBox 7530
    Ενώ τώρα πάνε καλά τα πράγματα.. Δεν μάθαμε τίποτα από την κρίση..

  11. #161
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου, αρκεί ένα τηλεφώνημα μου για να βρεις δουλειά με 1500 ευρώ σε οποιαδήποτε εταιρεία θέλεις. Ποια είναι τα skill σου; Το μεταπτυχιακό σου; Αυτό μπορείς να το κάνεις σαιτα να παίζεις....

    Πριν 4 μήνες έστειλα μια θέση σε έναν πιτσιρίκο καλή ώρα μιλώντας σε ένα φόρουμ. Διάβαζα τις απόψεις του και τον λυπήθηκα γιατί είχε καλά πρότζεκτ.

    Για τη θέση αυτή κάποιοι θα σκότωναν τη μάνα τους, ξέρεις τι έγινε;
    ΔΕ μου απάντησε καν.

    Για αυτό τα σου ξου μου ξου σε εμένα δεν περνάνε. Αν θέλεις δουλειά 7 ωρίτσες Αθήνα δίπλα από τα Έβερεστ με 900 ευρώ να γινόσουν αστυνομικός. Στην τεχνολογία δε χωράς πως να το κάνουμε, χτυπησου όσο θέλεις με απεργίες και πορείες καπελωμενες από το ΠΑΜΕ.

    Αν ήμουν ο Τσαμαζ θα επερνα πακιστανούς και αλγερινους στη δουλειά να σας βραχυκυκλωσω όλους μια και καλή. Και μετά θα έβαζα από τα μεγάφωνα "πως τους πετσοκοψες έτσι; "
    Α κόμπλεξ ήταν τελικά. Ντροπή.

  12. #162
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α κόμπλεξ ήταν τελικά. Ντροπή.
    Κόμπλεξ ενάντια σε ποιον; χαχα

  13. #163
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου, αρκεί ένα τηλεφώνημα μου για να βρεις δουλειά με 1500 ευρώ σε οποιαδήποτε εταιρεία θέλεις. Ποια είναι τα skill σου; Το μεταπτυχιακό σου; Αυτό μπορείς να το κάνεις σαιτα να παίζεις....

    Πριν 4 μήνες έστειλα μια θέση σε έναν πιτσιρίκο καλή ώρα μιλώντας σε ένα φόρουμ. Διάβαζα τις απόψεις του και τον λυπήθηκα γιατί είχε καλά πρότζεκτ.

    Για τη θέση αυτή κάποιοι θα σκότωναν τη μάνα τους, ξέρεις τι έγινε;
    ΔΕ μου απάντησε καν.

    Για αυτό τα σου ξου μου ξου σε εμένα δεν περνάνε. Αν θέλεις δουλειά 7 ωρίτσες Αθήνα δίπλα από τα Έβερεστ με 900 ευρώ να γινόσουν αστυνομικός. Στην τεχνολογία δε χωράς πως να το κάνουμε, χτυπησου όσο θέλεις με απεργίες και πορείες καπελωμενες από το ΠΑΜΕ.

    Αν ήμουν ο Τσαμαζ θα επερνα πακιστανούς και αλγερινους στη δουλειά να σας βραχυκυκλωσω όλους μια και καλή. Και μετά θα έβαζα από τα μεγάφωνα "πως τους πετσοκοψες έτσι; "
    Μετριοπάθεια και ταπεινοφροσύνη.

  14. #164
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που λες πως φταίει το νόμισμα που δεν μπορούμε να κόψουμε και καπάκι μιλάς για την Αμερική που έχει μεγαλύτερα θέματα και έχει δικό της νόμισμα
    Ούτε μεγαλύτερα είναι τα θέματα της Αμερικής, ούτε το νόμισμα πανάκεια είναι, ούτε έχει σχέση, βάρος το διαστρέφον «επιχείρημά» σου επί αυτού το οποίο σχολίαζα, ούτε με εκπλήσσει ότι προσπαθείς κλασικά να πιαστείς από παντού, από όπου μπορείς για να υπερασπισθείς το Σύστημα.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  15. #165
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    54000/1100
    ISP
    Ote Vdsl-wholebuy
    Router
    speedport plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι μπορεί να κάνει ένας εργαζόμενος αν όχι απεργία. Ποιο είναι το όπλο του? Να φύγει στο εξωτερικό όπως τόσο εύκολα γράφεται εδώ μέσα?

    Μ
    Η απεργια ειναι το οπλο του και για να ακριβολογουμε ενα απο τα οπλα του. Ποσοι ομως ειναι προετοιμασμενοι για απεργια; Θεωρω πολυ ελαχιστοι, για να μην ειμαι απολυτος. Ευχομαι να διαψευστω. Θα μας το δείξει η ιστορια.
    Ριξε μια ματια σε αυτες που πετυχαν κατι παραπανω απο ενα κομματι ψωμι να δεις τι εκαναν και τι πετυχαν.

Σελ. 11 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας