Σελ. 12 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2710111213141722 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 337
  1. #166
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε μεγαλύτερα είναι τα θέματα της Αμερικής, ούτε το νόμισμα πανάκεια είναι, ούτε έχει σχέση, βάρος το διαστρέφον «επιχείρημά» σου επί αυτού το οποίο σχολίαζα, ούτε με εκπλήσσει ότι προσπαθείς κλασικά να πιαστείς από παντού, από όπου μπορείς για να υπερασπισθείς το Σύστημα.
    Άλλος είναι που φέρνει σε άσχετο θέμα το νόμισμα, όχι εγώ.
    Τώρα βλέπω είσαι και αυτός που κατέχει την μοναδική αλήθεια και όλοι οι άλλοι είναι με το το Σύστημα, να υποθέσω πως σε λίγο θα διαβάσουμε για την Σιον;

  2. #167
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Ναι ΟΚ συνέχισε την διαστροφή, το να μου βάζεις λόγια στο στόμα, το βολικό κρύψιμο κάτω από το χαλάκι του τί ισχυρίσθηκε αυτός στον οποίο εγώ απάντησα*, την προβολή, την επιβεβαίωση του νόμου του Godwin.
    Δεν εκπλήσσομαι.

    *Συγκεκριμένα η περί ψωροκώσταινας, ευρωλιγούρικη, φιλελεύθερη μνημονιακή πιπίλα, κασσέττα του τύπου:
    Εγω αυτο που λεω ειναι οτι αν ζουσαμε σε μια κανονικη Ευρωπαϊκη οικονομια, οπου οι θεσεις θα ηταν περισσοτερες απο τη ζητηση, οι αμοιβες αυτοματως θα ηταν μεγαλυτερες.
    Αν ο ΟΤΕ δεν μπορει να βρει υπαλληλο με 500€, θα δωσει 600€ κοκ.

    Υπαρχουν συγκεκριμενοι λογοι που οι θεσεις ειναι πολυ λιγοτερες απο την ζητηση - κυριως η υψηλη φορολογια και η ελλειψη εθνικης στρατηγικης για προσελκυση νεων εταιριων.
    Αλλά εν τάξει όχι ότι η ίδια μνημονιακή ευρωλιγούρικη κασσέττα παίζει ξανά και ξανά και ξανά παντού. Όχι προς θεού. Όχι η αλήθεια είναι ότι εγώ αντιθέτως κλασικά έφερα άσχετα πράγματα στο θέμα γιατί είμαι προφανώς κολλημένος...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 09-01-20 στις 22:30.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  3. #168
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.794
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου, αρκεί ένα τηλεφώνημα μου για να βρεις δουλειά με 1500 ευρώ σε οποιαδήποτε εταιρεία θέλεις. Ποια είναι τα skill σου; Το μεταπτυχιακό σου; Αυτό μπορείς να το κάνεις σαιτα να παίζεις....

    Πριν 4 μήνες έστειλα μια θέση σε έναν πιτσιρίκο καλή ώρα μιλώντας σε ένα φόρουμ. Διάβαζα τις απόψεις του και τον λυπήθηκα γιατί είχε καλά πρότζεκτ.

    Για τη θέση αυτή κάποιοι θα σκότωναν τη μάνα τους, ξέρεις τι έγινε;
    ΔΕ μου απάντησε καν.

    Για αυτό τα σου ξου μου ξου σε εμένα δεν περνάνε. Αν θέλεις δουλειά 7 ωρίτσες Αθήνα δίπλα από τα Έβερεστ με 900 ευρώ να γινόσουν αστυνομικός. Στην τεχνολογία δε χωράς πως να το κάνουμε, χτυπησου όσο θέλεις με απεργίες και πορείες καπελωμενες από το ΠΑΜΕ.

    Αν ήμουν ο Τσαμαζ θα επερνα πακιστανούς και αλγερινους στη δουλειά να σας βραχυκυκλωσω όλους μια και καλή. Και μετά θα έβαζα από τα μεγάφωνα "πως τους πετσοκοψες έτσι; "
    Αρκεί ένα τηλεφώνημα για να βρεις τέτοια δουλειά, ή κάποιοι θα σκότωναν τη μάνα τους; Και τα δύο δεν γίνεται...
    Παρεμπιπτόντως οι "Πακιστανοί και Αλγερινοί" που επικαλείσαι δεν θα περνούσαν καν απ' εξω από τα call centers του ΟΤΕ, που ξεκινάνε από 200€.
    Για τις πιο εξειδικευμένες θέσεις τεχνικών, πραγματικά δεν νομίζω ότι μπορούν να πέσουν χαμηλότερα από τα ποσά που ήδη δίνουν οι μεγάλοι πάροχοι στην Ελλάδα.
    Σου εύχομαι ολόψυχα πάντως να είσαι αρκετά τυχερός και να μην σκάσει η προσωπική σου φούσκα, ώστε να χρειαστεί να δεις τα πράγματα με άλλο μάτι.
    Εάν η αυξανόμενη ευημερία των επιχειρήσεων καθώς βγαίνουν από την κρίση, δεν μεταφραστεί και σε αυξανόμενη ευημερία των εργαζομένων, το πρόβλημα δεν είναι μόνο ηθικό, αλλά και οικονομικό.

  4. #169
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ΟΚ συνέχισε την διαστροφή, το να μου βάζεις λόγια στο στόμα, το βολικό κρύψιμο κάτω από το χαλάκι του τί ισχυρίσθηκε αυτός στον οποίο εγώ απάντησα*, την προβολή, την επιβεβαίωση του νόμου του Godwin.
    Δεν εκπλήσσομαι.

    *Συγκεκριμένα η περί ψωροκώσταινας, ευρωλιγούρικη, φιλελεύθερη μνημονιακή πιπίλα, κασσέττα του τύπου:

    Αλλά εν τάξει όχι ότι η ίδια μνημονιακή ευρωλιγούρικη κασσέττα παίζει παντού και πάντα. Όχι προς θεού. Όχι η αλήθεια είναι ότι εγώ αντιθέτως κλασικά έφερα άσχετα πράγματα στο θέμα προφανώς γιατί είμαι κολλημένος...
    Δεν σου βάζω τίποτα στο στόμα, μόνος σου το λες


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή το ότι εμείς εξαιρεθήκαμε από τα τρισεκατομμύρια του QE και ότι είμαστε χρεωκοπημένοι σε εξωτερικό μη πληθωρiσίμου εθνικού νομίσματος χρέος δεν έχει να κάνει κάτι, αλλά η φορολογία -που ούτως ή άλλως απαιτείται για τα μνημονιακώς απαιτούμενα πρωτογενή πλεονάσματα, για την αποπληρωρωμή του εξωτερικού χρέους- φταίει κυρίως όπως και οι λοιπές γνωστές !@#@#$@.

  5. #170
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Ναι καμάρι μου.
    Απέδωσε αιτιακά την ανεργία και τους χαμηλούς μισθούς, τα δεινά της χώρας σε συγκεκριμένα πράγματα ακολουθώντας, επαναλαμβάνοντας εκ καθέδρας συγκεκριμένη κασσέττα.
    Και εγώ τότε αντιπαρέβαλα εν συνόψει τα σχετικά μακροοικονομικά κτλ που έχουμε πολλάκις συζητήσει.*
    Δεν θα είχα αντιπαραβάλει νόμισμα κτλ αν δεν είχε παίξει την γνωστή κασσέττα.
    Εσύ αντιθέτως ισχυρίζεσαι -μεταξύ άλλων- ότι εγώ έφερα άσχετα πράγματα από το πουθενά στο θέμα.
    Για το τί μεταξύ άλλων είπε αυτός φυσικά, βολικά κάνεις κλασικά την πάπια ή διαστρέφεις τα πάντα.

    Και κάπου εδώ εγώ σταματώ γιατί βαριέμαι.

    *Παρόμοιο πράγμα έγινε και σε προηγούμενη σελίδα του ίδιου νήματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 09-01-20 στις 23:55.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  6. #171
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι καμάρι μου.
    Απέδωσε αιτιακά την ανεργία και τους χαμηλούς μισθούς, τα δεινά της χώρας σε συγκεκριμένα πράγματα ακολουθώντας, επαναλαμβάνοντας εκ καθέδρας συγκεκριμένη κασσέττα.
    Και εγώ τότε αντιπαρέβαλλα εν συνόψει τα σχετικά μακροοικονομικά κτλ που έχουμε πολλάκις συζητήσει.
    Δεν θα είχα αντιπαραβάλλει νόμισμα κτλ αν δεν είχε παίξει την γνωστή κασσέττα.
    Εσύ αντιθέτως ισχυρίζεσαι -μεταξύ άλλων- ότι εγώ έφερα άσχετα πράγματα από το πουθενά στο θέμα.
    Για το τί μεταξύ άλλων είπε αυτός φυσικά, βολικά κάνεις κλασικά την πάπια ή διαστρέφεις τα πάντα.
    Στο έχω ξαναπεί πως δεν είμαι καμάρι σου, κράτα το για τον εαυτό σου
    Έφερες το νόμισμα στην συζήτηση; ναι, οκ πάμε παρακάτω τώρα

  7. #172
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Περιοχή
    Στην μαφία των τηλεπικοινωνιών
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    ΕΕΤΤ
    Path Level
    Interleaved
    Η DT θέλει να πληρώνει μισθούς Βουλγαρίας και να πουλάει τις ελεεινές τις υπηρεσίες σε βαρβάτες τιμές.
    Να υποθέσω τους ιδίους μισθούς δίνει και στους γερμανούς υπαλλήλους της

  8. #173
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων

    *Συγκεκριμένα η περί ψωροκώσταινας, ευρωλιγούρικη, φιλελεύθερη μνημονιακή πιπίλα, κασσέττα του τύπου:

    Αλλά εν τάξει όχι ότι η ίδια μνημονιακή ευρωλιγούρικη κασσέττα παίζει ξανά και ξανά και ξανά παντού. Όχι προς θεού. Όχι η αλήθεια είναι ότι εγώ αντιθέτως κλασικά έφερα άσχετα πράγματα στο θέμα γιατί είμαι προφανώς κολλημένος...
    Μου κολλας ταμπελες λες και με ξερεις απο χθες. Μεχρι εκει φτανει το επιπεδο της σκεψης σου;

    Τουλαχιστον κανε ενα κοπο να δεις και λιγο το ιστορικο μου - Ειμαι απο τους πρωτους που λεω κι εδω μεσα αλλα και σε αλλα forums οτι ο ΟΤΕ ειναι κακος εργοδοτης γιατι τα εζησα εκ των εσω.

    Πως εξαλειφεται ομως ενας κακος εργοδοτης σε μια συγχρονη κοινωνια; Με το να φερεις εναν καλυτερο εργοδοτη στην αγορα εργασιας.
    Δεν ειναι νεοφιλελευθερισμος, κοινη λογικη το λενε, αλλα καποιοι για ιδεοληπτικους σκοπους κολλατε ταμπελες.

    Με τετοιες νοοτροπιες, πως να παμε μπροστα σαν χωρα;
    Μια ζωη στα 500€ θα εισαι - με την αξια σου παντα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ναι Βενεζουέλα και Κούβα άφησα απ' έξω καθότι αντιλαμβάνεσαι ότι έχουν εμπάργκο εκτός των άλλων.... Δεν ξέρω αν θέλεις να επικρατήσει σκλαβοπάζαρο. Αμφιβάλλω, αλλά η δική σου κοινή λογική δεν συμβαδίζει με τη δική μου. Και μια χαρά σε λογικές μπορείς να κολλήσεις ταμπέλες. Για αυτό βγήκαν.
    Μια παροιμια λεει - θελει η που*** να κρυφτει, κι η χαρα δεν την αφηνει.
    Αλλα ναι, οσοι διαφωνουν με τους δεινοσαυρους και τις κοσμοθεωριες τους, θελουν να επικρατησει το σκλαβοπαζαρο.

  9. #174
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TEXNIKOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η DT θέλει να πληρώνει μισθούς Βουλγαρίας και να πουλάει τις ελεεινές τις υπηρεσίες σε βαρβάτες τιμές.
    Να υποθέσω τους ιδίους μισθούς δίνει και στους γερμανούς υπαλλήλους της
    Η DT πληρωνει με βαση τους νομιμους μισθους στην ΕΛΛΑΔΑ.
    Στη Γερμανια πληρωνει με βαση τους νομιμους μισθους εκει.

    Ξερεις καμια Ελληνικη εταιρια με Γερμανικους μισθους;

  10. #175
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.794
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κολλας ταμπελες λες και με ξερεις απο χθες. Μεχρι εκει φτανει το επιπεδο της σκεψης σου;

    Τουλαχιστον κανε ενα κοπο να δεις και λιγο το ιστορικο μου - Ειμαι απο τους πρωτους που λεω κι εδω μεσα αλλα και σε αλλα forums οτι ο ΟΤΕ ειναι κακος εργοδοτης γιατι τα εζησα εκ των εσω.

    Πως εξαλειφεται ομως ενας κακος εργοδοτης σε μια συγχρονη κοινωνια; Με το να φερεις εναν καλυτερο εργοδοτη στην αγορα εργασιας.
    Δεν ειναι νεοφιλελευθερισμος, κοινη λογικη το λενε, αλλα καποιοι για ιδεοληπτικους σκοπους κολλατε ταμπελες.

    Με τετοιες νοοτροπιες, πως να παμε μπροστα σαν χωρα;
    Μια ζωη στα 500€ θα εισαι - με την αξια σου παντα.

    - - - Updated - - -



    Μια παροιμια λεει - θελει η που*** να κρυφτει, κι η χαρα δεν την αφηνει.
    Αλλα ναι, οσοι διαφωνουν με τους δεινοσαυρους και τις κοσμοθεωριες τους, θελουν να επικρατησει το σκλαβοπαζαρο.
    Φαντάζομαι συμφωνείς ότι είναι αδύνατο να δημιουργηθεί σε οποιαδήποτε χώρα εργοδότης με τα χαρακτηριστικά του ΟΤΕ;
    Στις περισσότερες χώρες, οι παραδοσιακοί κρατικοί τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι έχουν δεσπόζουσα θέση στην αγορά και εν πολλοίς την διαμορφώνουν.
    Γι' αυτό γίνεται τόσος ντόρος, δεν μιλάμε για το μαγαζάκι της γειτονιάς, που είναι πολύ πιο επιρρεπές στους κανόνες της αγοράς.

  11. #176
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απεργια ειναι το οπλο του και για να ακριβολογουμε ενα απο τα οπλα του. Ποσοι ομως ειναι προετοιμασμενοι για απεργια; Θεωρω πολυ ελαχιστοι, για να μην ειμαι απολυτος. Ευχομαι να διαψευστω. Θα μας το δείξει η ιστορια.
    Ριξε μια ματια σε αυτες που πετυχαν κατι παραπανω απο ενα κομματι ψωμι να δεις τι εκαναν και τι πετυχαν.
    Αυτό είναι άλλη συζήτηση, γενικότερη. Αλλά το έγραψα γιατί κοντεύουμε να ξεχάσουμε την αλφαβήτα με αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα.

    Το αν θα είναι πετυχημένη μένει να φανεί.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #177
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι συμφωνείς ότι είναι αδύνατο να δημιουργηθεί σε οποιαδήποτε χώρα εργοδότης με τα χαρακτηριστικά του ΟΤΕ;
    Στις περισσότερες χώρες, οι παραδοσιακοί κρατικοί τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι έχουν δεσπόζουσα θέση στην αγορά και εν πολλοίς την διαμορφώνουν.
    Γι' αυτό γίνεται τόσος ντόρος, δεν μιλάμε για το μαγαζάκι της γειτονιάς, που είναι πολύ πιο επιρρεπές στους κανόνες της αγοράς.
    Εξαρταται για ποιον κλαδο μιλας - στις τηλεπικοινωνιες ειναι πραγματι δυσκολα τα πραγματα γιατι κατα τη δικη μου αποψη υπαρχει μονοπωλιο στον συγκεκριμενο κλαδο.

    Για το κομματι του outsource και του business consulting ομως, μολις χθες συζητουσα με μια γνωστη μου μια θεση που της προταθηκε απο πολυ γνωστη outsource εταιρια, για τηλεφωνικο κεντρο με 850€ καθαρα.
    Κι απο οτι βλεπω (και ακουω) ερχονται και αρκετοι ξενοι να δουλεψουν στη συγκεκριμενη εταιρια γιατι παιρνει μαζικα παρα πολλα εργα απο ελληνικες και ξενες επιχειρησεις.
    Αν εισαι δε σε ξενο project στο τηλεφωνικο κεντρο, καθαριζεις πανω απο 1000€.
    Νομοτελιακα, να εισαι σιγουρος οτι η Cosmote (Evalue) με τον εναν ή τον αλλο τροπο θα αναγκαστει να ακολουθησει τις εξελλιξεις, οχι λογω καποιας απεργιας φυσικα, αλλα γιατι θα νιωσει τον ανταγωνισμο.

    Αν απο την αλλη η Ελλαδα φερθει σαν σοβαρο κρατος επιτελους, θα δωσει περισσοτερα ουσιαστικα κινητρα για να ερθουν κι αλλοι εργοδοτες να κανουν παρομοια μαζικα ανοιγματα.
    Οπως ειπα στο αρχικο μου post, ειναι θεμα εθνικης στρατιγικης.
    Οι απεργιες ειναι ξεπερασμενες και ανουσιες στη σημερινη κατασταση, δεν πετυχαινουν απολυτως τιποτα.

  13. #178
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το κομματι του outsource και του business consulting ομως, μολις χθες συζητουσα με μια γνωστη μου μια θεση που της προταθηκε απο πολυ γνωστη outsource εταιρια, για τηλεφωνικο κεντρο με 850€ καθαρα.
    Κι απο οτι βλεπω (και ακουω) ερχονται και αρκετοι ξενοι να δουλεψουν στη συγκεκριμενη εταιρια γιατι παιρνει μαζικα παρα πολλα εργα απο ελληνικες και ξενες επιχειρησεις.
    Αν εισαι δε σε ξενο project στο τηλεφωνικο κεντρο, καθαριζεις πανω απο 1000€.
    Για το ότι είναι εργασιακή γαλέρα η συγκεκριμένη εταιρία και όλοι οι υπάλληλοι της -σε όλα τα μέσα- την κράζουν, στο είπανε;
    Το ότι πληρώνει με κουπόνια στο είπανε;
    Δεν είναι όλα τόσο ρόδινα όσο ακούγονται/γράφονται.

  14. #179
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το ότι είναι εργασιακή γαλέρα η συγκεκριμένη εταιρία και όλοι οι υπάλληλοι της -σε όλα τα μέσα- την κράζουν, στο είπανε;
    Το ότι πληρώνει με κουπόνια στο είπανε;
    Δεν είναι όλα τόσο ρόδινα όσο ακούγονται/γράφονται.
    Οχι δεν μου το ειπανε.
    Και να σου πω την αληθεια αν καποιος ειναι ευχαριστημενος, εγω δεν εχω λογο να μην το πιστεψω.

    Αλλα το point μου ειναι αλλου - απο τοτε που ξεκινησα να εργαζομαι, ποτε δεν θυμαμαι μια απεργια να πετυχε αυξηση σε μισθους.
    Οι μισθοι θα αυξηθουν οταν αυξηθουν οι θεσεις εργασιας.

  15. #180
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ειλικρινά δεν έχω βγάλει άκρη με το θέμα και ειλικρινά αν κανείς γνωρίζει ή μπορεί να παραθέσει τα γεγονότα του θέματος παρακαλώ ας το κάνει.

    Από μανατζαραίο (άλλης εταιρείας) που μίλησε με μανατζαραίο ΟΤΕ έμαθα ότι η απεργία ουσιαστικά αφορά σε φύλακες ΟΤΕ που τους έδιναν εθελουσία και τους πήραν στο λαιμό τους οι συνδικαλιστές ΟΤΕ που τους έκαναν παντιέρα σε μια απεργία και τώρα οι φύλακες είναι οι χαμένοι της υπόθεσης.

    Από την άλλη, διαβάζω τις εξαγγελίες των απεργών και έχω άλλη εικόνα, ενώ παράλληλα γνωρίζω τόσο τη μισθολογική κατάσταση στον ΟΤΕ (που κάποιοι εδώ, και ντροπή τους, προσπαθούν να ανάγουν σε "αν θέλετε πάρτε 500άρικα, αν όχι, στο δρόμο" με μια επιχειρηματολογία της κατσίκας του γείτονα )...

    Αν κανείς, ξαναλέω, έχει κάποια δεδομένα για το θέμα θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω.

    Από την άλλη βέβαια, είναι γεγονός - που δυστυχώς πλέον δεν εκπλήσσει - ότι για μια τέτοια απεργία πρέπει να προστρέξουμε στο διαδίκτυο καθώς τα ΜΜΕ την έχουν κάνει αβαβά. Μου αρέσει που μερικοί νομίζουν ότι βαίνουμε σε ορμπανοποίηση της Ελλάδας και δεν είμαστε ήδη εκεί....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 12 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2710111213141722 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας