Σελ. 20 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 337
  1. #286
    Εγγραφή
    11-04-2008
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΓΟΣ
    Router
    FritzBox 7530
    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και προς όφελος των εργαζομένων αλλά και της διοίκησης. Αξίζει πραγματικά να έχουμε μια εταιρεία υπόδειγμα προς μίμηση και για τις εργασιακές σχέσεις αλλά και για την ποιότητα εξυπηρέτησης των πελατών της. Ελπίζω και τα δύο μέρη αύριο κατά τις συνομιλίες τους να έχουν αυτά κατά νου.

  2. #287
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχουν επίσημη στοιχεία αλλά η συμμετοχή ήταν τεράστια. Στις πόλεις που έχω εικόνα η συμμετοχή ήταν σχεδόν καθολική. Αν δεν υπήρχε συμμετοχή η ΟΜΕ θα είχε αναγκαστεί να σταματήσει τα Χριστούγεννα. Η επιτυχία κρίνεται για μένα από το τελικό αποτέλεσμα τόσο στον ΟΤΕ όσο και γενικότερα στο ξύπνημα των εργαζομένων στην Ελλάδα.

    Το παιχνίδι συνεχίζεται αύριο στην τριμερή συνάντηση που έχουν στο υπουργείο εργασίας.
    Εύχομαι τα καλύτερα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #288
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mdplus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την ειδησεογραφία:
    _____________________________
    Ένα βήμα πίσω κάνει η κυβέρνηση στη Γαλλία στην μεταρρύθμιση για το συνταξιοδοτικό, μετά από τις συνεχόμενες απεργιακές κινητοποιήσεις στη χώρα.

    Η κυβέρνηση είναι «διατεθειμένη να αποσύρει» από το σχέδιό της για μεταρρύθμιση των συντάξεων το μέτρο που δίνει κίνητρα στους Γάλλους να εργαστούν έως την ηλικία των 64 ετών, το οποίο απορρίπτεται ομόφωνα από τα συνδικάτα. Αυτό δήλωσε ο πρωθυπουργός Εντουάρ Φιλίπ σε επιστολή που απηύθυνε σήμερα, Σάββατο, σε συνδικάτα εργαζομένων και εργοδοτικές οργανώσεις που συνεχίζουν επί ένα μήνα τις κινητοποιήσεις στην Γαλλία.

    https://www.iefimerida.gr/kosmos/gal...xeis-kybernisi

    _____________________________

    Επειδή ένας από τους διανοούμενους σχολιαστές που έχουν βγάλει τελεσίδικη απόφαση για τις απεργίες ότι είναι παρωχημένες δεν ανοίγει καν τα άρθρα και δεν κοιτάζει ημερομηνίες, να σημειώσω ότι η είδηση ανέβηκε χτες, Σάββατο 12/1/2020.

    Το να πω ότι λυπάμαι για το κατάντημά τους να επιμένουν να επιτίθενται στους απεργούς είναι περιττό. Αγνοούν την αλφαβήτα της πολιτικής, ότι η απεργία σαν μορφή αντίδρασης είναι κατοχυρωμένο δικαίωμα από τις πολιτισμένες κοινωνίες για να αποφεύγονται τα χειρότερα.
    Θα σου συνιστουσα να κρατησεις την λυπηση για τον εαυτο σου.
    Εγω το προβλημα μου το εχω λυσει, δεν χρειαζομαι την λυπηση σου

    Δεν γνωριζω (ουτε με αφορα) τι γινεται στη Γαλλια, με αφορα τι γινεται στην Ελλαδα και σχολιασα μονο την κατασταση στην Ελλαδα.
    Οπως σου απαντησε και συμφορουμιτης, στην Ελλαδα εχουμε μαθει να ζουμε με απεργιες, δεν τρεχει και κατι αν γινει μια απεργια.

    Εν τελει, η απεργια στον ΟΤΕ πετυχε τους στοχους της; Ή μετα την απεργια οι στοχοι αναπροσαρμοστηκαν για να πουμε οτι ηταν πετυχημενη;

    Εγω παντως την αποψη μου την εξεφρασα ξεκαθαρα - καλυτερη λυση απο την απεργια, ειναι η προσελκυση περισσοτερων εργοδοτων κι ο ανταγωνισμος στην αγορα εργασιας.
    Μαλλον τα παραπανω δεν ταιριαζουν στην σοβιετ καραμελα που μασατε ορισμενοι.

    ΥΓ: Κι η γραφη ειναι συνταγματικο δικαιωμα, και μπορεις να γραψεις οσα βιβλια θες στο χερι ή στη γραφομηχανη. Αυτο σημαινει οτι ειναι εξυπνο/αποδοτικο; Κι αν σχολιασω καποιον αρνητικα επειδη γραφει σε γραφομηχανη, σημαινει οτι ειμαι εναντια στην γραφη και το συνταγμα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 12-01-20 στις 22:23.

  4. #289
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Baudtec wifi
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα είναι η τελευταία μέρα σε μια πολύ μεγάλη απεργία.

    Να ευχαριστήσω το adslgr.com που άφησε τα θέματα ανοιχτά ώστε να υπάρχει ενημέρωση σε αντίθεση με πολλά άλλα μέσα.

    Καλή συνέχεια και καλή δύναμη στους συναδέλφους.
    Είναι απίθανο αν δεν βγει κάτι απο τις συναντήσεις της εβδομάδας που έρχεται να συνεχίσει η ΟΜΕ για δύο τρεις εβδομάδες ακομα; τι έχουν να χασουν;
    Δεν αρκεί να αμφισβητήσεις την ιδέα της βαρύτητας για να μην πνιγείς, πρέπει να μάθεις και να κολυμπάς

  5. #290
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Είναι εξαιρετικά δύσκολο να ετοιμάσεις απεργία για μόλις 2-3 μέρες. Το οικονομικό χτύπημα για τους εργαζόμενους μετά από απεργία 3 εβδομάδων είναι μεγάλο. Δύσκολα θα καλέσουν σε νέα μεγάλη απεργία.

  6. #291
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Baudtec wifi
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Εφόσον η διοίκηση του ΟΤΕ αυτό το ξέρει ή έστω το υποψιάζεται, για ποιο λόγο να υποχωρήσει εφόσον ξέρει ότι έχει το πάνω χέρι, αν υποθέσουμε ότι κάτι τη "φοβιζει" είναι η απεργία που τραβάει εις μακρος
    Δεν αρκεί να αμφισβητήσεις την ιδέα της βαρύτητας για να μην πνιγείς, πρέπει να μάθεις και να κολυμπάς

  7. #292
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Αλίμονο αν η απεργία ήταν το μόνο όπλο των εργαζομένων ή αν έπρεπε να καταστραφεί πρώτα το μαγαζί για να συζητήσουν με ίσους όρους. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει στις επόμενες συναντήσεις (αν και τα περισσότερα δεν νομίζω να τα δούμε σε επίσημα δελτία τύπου).

  8. #293
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    468
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220.000/22.000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από καρδιάς αναμένω καλά νέα για τους εργαζόμενους. Αν δεν.....συνεχίστε παίδες. Ας κάνει κάποιος την αρχή επιτέλους για να παραδειγματίσει και τους υπόλοιπους!
    Στη Γαλλία έκαναν πίσω. Πρέπει να γίνει και εδώ το ίδιο!

  9. #294
    Εγγραφή
    11-01-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το αποτελεσμα τα δειχνει ολα. Οποτε αυριο θα δουμε αν είχε επιτυχία ή απλα ηταν μια αλλη απεργια...
    Πιστεύω κάποιος θα μπει να γράψει εδω μέσα, γιατί από τα μέσα...δύσκολο

  10. #295
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν είναι κούρσα των 100μ αλλά μαραθώνιος. Έχουν 2.5 μήνες πριν πάνε σε μετενέργεια και μετά έχουν το επόμενο θέμα της μεταφοράς υπαλλήλων σε θυγατρικές.

  11. #296
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    αττικη
    DSLAM
    HOL - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι επειδή είχα την ατυχία να μου εμφανιστεί βλάβη προς τα τέλη του Δεκεμβρίου είμαι ακόμα και τώρα χωρίς υπηρεσίες λόγω της απεργίας.

  12. #297
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    468
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220.000/22.000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rejosa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι επειδή είχα την ατυχία να μου εμφανιστεί βλάβη προς τα τέλη του Δεκεμβρίου είμαι ακόμα και τώρα χωρίς υπηρεσίες λόγω της απεργίας.
    μάλλον επειδή είσαι ανενημέρωτος δεν έχεις υπηρεσίες.
    πήρες τηλέφωνο να ζητήσεις δωρεάν data mobile internet έως ότου αποκατασταθεί η βλάβη σου;

  13. #298
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι πρωτη φορα αναλογα και που θα πεσει δινουν . Μετα θα του πουν οχι . Και τι θα κανει θα ζητιανευει να του βαζουν απο 500 mb ;

  14. #299
    Εγγραφή
    05-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    468
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220.000/22.000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι πρωτη φορα αναλογα και που θα πεσει δινουν . Μετα θα του πουν οχι . Και τι θα κανει θα ζητιανευει να του βαζουν απο 500 mb ;
    εγώ έμεινα 15ημέρες χωρίς υπηρεσίες και μου έδωσαν απεριόριστα data για 1 εβδομάδα. Και μόλις έφυγε η βδομάδα ξανακάλεσα και μου δωσαν για ακόμα μια εβδομάδα.

    Αν σας το παίξουν δύσκολοι δε καταλαβαίνω γιατί να μην απαιτήσετε την ελάχιστη διευκόλυνση εναλλακτική υπηρεσίας που οφείλουν να δώσουν ώστε να συνεχίσουν οι υπηρεσίες που πληρώνετε....

  15. #300
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    αττικη
    DSLAM
    HOL - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Δεν έχω κανένα παράπονο από την εταιρεία στην οποία βρίσκομαι.
    Μου έχει δώσει απεριόριστο internet σε 3 κινητά και απεριόριστα λεπτά ομιλίας σε αυτά και για όσο διάστημα δεν έχω υπηρεσίες από την γραμμή δεν θα πληρώσω τίποτα απολύτως.
    Αν ημουν στον ΟΤΕ το διάστημα που έπαθα τη βλάβη δεν θα είχα τίποτα από υπηρεσίες και θα ήμουν αναγκασμένος να τους κυνηγάω νομικά για να βγάλω άκρη. Τους επαιρνα τηλέφωνο τους τεχνικούς και δεν έβρισκα κανένα γιατί ανάθεμα με έχω τηλεόραση σε αυτούς εκεί και το κέντρο εξυπηρέτησης έλεγε ότι είναι φορτωμένο.
    Που να ήξερα τότε ότι γίνεται όλο αυτό το μπαχαλο.

Σελ. 20 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας