Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους.

    Είμαι νέο μέλος στο forum και επειδή είδα πως απαντάτε σε ερωτήματα που με απασχολούν, είπα να δημιουργήσω ένα θέματάκι.

    Λοιπόν, μας ήρθε και εμάς το χαρτί. Το αγόρι μου θα παρουσιαστεί στις 21 του μηνός. Το πρόβλημα όμως είναι πως μένουμε όλοι μόνιμα στο εξωτερικό (όταν λέω 'όλοι' αναφέρομαι και στους γονείς και τον αδερφό του). Θα μπορέσει να πάρει άδεια για ανέβει πάνω ή θα μας βγει το λάδι; Έχω ακούσει πως πρέπει να κάνεις την αίτησή σου για την άδεια 1-2 μήνες πριν και αν ο διοικητής δεν είναι στραβόξυλο θα καταφέρεις να βγεις εντός χώρας. Όμως, δεν δίνει ένα boost το γεγονός ότι έχει την οικογένειά του έξω;

    Επίσης, μία ακόμη ερώτηση. Διάβασα πως πλέον η 9μηνη διάρκεια θητείας μειώθηκε κατά 1 μήνα, ισχύει κάτι τέτοιο;



    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σίγουρη και έγκυρη απάντηση, θα πάρετε από το Στρατολογικό γραφείο που ανήκει
    stratologia.gr

    Λογικά, το προξενείο ή η πρεσβεία στην χώρα που είστε θα γνωρίζει.

    Καλή θητεία και καλός πολίτης.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Πριν πολλά χρόνια πήγα στο εξωτερικό για επαγγελματικό ταξίδι κατά τη διάρκεια της θητείας μου. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, απλά "έτρωγα" κανονική άδεια, όχι άγραφη. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει αυτό, αλλά ήθελε χρόνο η διαδικασία. Όπως προαναφέρθηκε, μόνο η ερώτηση στη στρατολογία μπορεί να το απαντήσει στα σίγουρα.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας