Σελ. 8 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 252
  1. #106
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    εμετικός έχει καταντήσει ο συγκεκριμενος ''youtuber'' (και καλά )

  2. #107
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Νομίζω ότι είναι υπερβολικός ο Κυρίτσης. Εντάξει το σωστό είναι να έχεις μια πλατφόρμα που ενημερώνεται συνεχώς αλλά μη τρελαθούμε κιόλας. Υπάρχουν PC που τρέχουν XP ακόμα και δεν έχουν πάθει τίποτα. Αν κάποιος έχει παλιό μηχάνημα που δεν μπορεί να το αναβαθμίσει ή είναι υποχρεωμένος να χρησιμοποιεί κάποια συσκευή ή πρόγραμμα που τρέχει μόνο με Win7, νομίζω μπορεί να συνεχίσει να τα χρησιμοποιεί.

  3. #108
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια χαρά τα λέει ο Κυρίτσης με τον δικό του τρόπο πάντα φυσικά, δεν σε μαλώνει κανένας να συνεχίσεις να έχεις τρύπιο λειτουργικό, το αν θα πάθεις κάτι είναι πλέον στα χέρια της θεάς τύχης, οπότε δεν χρειάζεται και να συζητάμε καν για ασφάλεια και άλλα διάφορα που γράφονται εδώ μέσα.
    Στα σπίτια μας βάζουμε ρελέ διαφυγής για την μία φορά που θα γίνει η στραβή, αλλά υπάρχουν και άλλοι που λένε "έλα μωρέ, 50 χρόνια δεν έχω πάθει τίποτα, τώρα θα τύχει;;" τα ίδια λένε για τα UPS και για ένα σωρό άλλα πράγματα, οπότε είναι θέμα νοοτροπίας η όλη κατάσταση και τίποτε άλλο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #109
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ερώτηση πελάτη: τι θα κάνω τώρα που δεν θα μπορώ να κάνω Update;
    Γιατί έκανες ως τώρα Update,
    Απάντηση Πελάτη: οχι δεν έκανα
    Ε θα κάνεις ότι έκανες ως τώρα.


    Συμφωνεί κάποιος με το να μην γίνονται Update ή όχι είναι άλλο θέμα
    Πάντως σίγουρα δεν θα σου πάρουν το 1ο παιδι, μην ξεχνάμε ακόμα πως σχεδόν όλοι οι υπολογιστές είναι πίσω απο NAT

  5. #110
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    όλοι καίγονται και οδύρονται για τα updates και μικρο ποσοστό κάνει.και από εμπειρία σας λέω πως σε δημόσιες υπηρεσίες ειδικά στην επαρχία Win XP και Office 2007 ζουν και βασιλεύουν ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexisnik199111 : 18-01-20 στις 21:45.

  6. #111
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Ποιο είναι το χειρότερο πράγμα που μπορεί να συμβεί αν δεν αναβαθμίσω;

  7. #112
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση πελάτη: τι θα κάνω τώρα που δεν θα μπορώ να κάνω Update;
    Γιατί έκανες ως τώρα Update,
    Απάντηση Πελάτη: οχι δεν έκανα
    Ε θα κάνεις ότι έκανες ως τώρα.


    Συμφωνεί κάποιος με το να μην γίνονται Update ή όχι είναι άλλο θέμα
    Πάντως σίγουρα δεν θα σου πάρουν το 1ο παιδι, μην ξεχνάμε ακόμα πως σχεδόν όλοι οι υπολογιστές είναι πίσω απο NAT
    Χα χα, σε μένα αυτό έχει τύχει πολλές φορές. Κανείς δεν κάνει τις ενημερώσεις. Επίσης, μου έχουν τύχει πολλοί που δεν καταλαβαίνουν οτι λήγει η υποστήριξη και όχι τα ίδια τα Windows, νομίζουν ότι θα λήξουν τα ίδια τα Windows και ο υπολογιστής δεν θα δουλεύει (εγώ τους λέω αν είχες τον υπολογιστή έξω από το ψυγείο τότε έληξε από πέρσι, αλλά αν ήταν σε δροσερό μέρος τότε ίσως σώζεται κάπως η κατάσταση, και αν δεν έχει αρχίσει να βρομάει τότε διορθώνεται σίγουρα). Μια μέρα πριν τη λήξη ήρθε ένας άρον άρον, με Windows 7 και μου είπε ότι ήθελε να βάλει Windows 10 πριν λήξουν για να μπορέσει να λειτουργήσει τον υπολογιστή.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #113
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το να λέει και να κάνει ο άσχετος κόσμος διάφορα άσχετα πράγματα είναι απολύτως φυσιολογικό, τόσα ξέρει, τόσα λέει και κάνει, το κακό παρουσιάζεται όταν ο άσχετος το παίζει σχετικός, τότε χαλάει η συνταγή, ο άσχετος με άποψη είναι το χειρότερο σενάριο που μπορεί να συμβεί.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #114
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να λέει και να κάνει ο άσχετος κόσμος διάφορα άσχετα πράγματα είναι απολύτως φυσιολογικό, τόσα ξέρει, τόσα λέει και κάνει, το κακό παρουσιάζεται όταν ο άσχετος το παίζει σχετικός, τότε χαλάει η συνταγή, ο άσχετος με άποψη είναι το χειρότερο σενάριο που μπορεί να συμβεί.
    Το μόνο σίγουρο, ειδικά αυτοί που το κάνουν βίντεο στο youtube με φανφαρικους τίτλους και αυτοί που τα κάνουν like and share

    Σελίδα που σου λέει πάρτε τα windows10 με 10 ευρώ (και με referral link), τι αλλο να περιμένεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 18-01-20 στις 23:22.

  10. #115
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι κι' άλλοι χειρότεροι, αυτοί που γράφουν σε τεχνολογικό Forum και προσπαθούν να πείσουν τους άλλους να εφαρμόζουν τελείως επικίνδυνα και άσχετα πράγματα, παραδείγματος χάριν το να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν ένα τρύπιο λειτουργικό γιατί "εμείς είμαστε μάγκες και δεν παθαίνουμε τίποτα, ενώ οι άλλοι που σταματάνε να το χρησιμοποιούν είναι οι άσχετοι".
    Ας συνεχίσουν λίγο ακόμη και θα ακούμε και έξω αυτές τις μαγκιές του στυλ "έλα ρε λήξη των Windows 7 και @a@ριες, εγώ διάβασα στο ADSLgr που είναι τεχνολογικό Forum ότι δεν τρέχει τίποτα αν συνεχίσουμε να τα χρησιμοποιούμε".
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #116
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κι' άλλοι χειρότεροι, αυτοί που γράφουν σε τεχνολογικό Forum και προσπαθούν να πείσουν τους άλλους να εφαρμόζουν τελείως επικίνδυνα και άσχετα πράγματα, παραδείγματος χάριν το να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν ένα τρύπιο λειτουργικό γιατί "εμείς είμαστε μάγκες και δεν παθαίνουμε τίποτα, ενώ οι άλλοι που σταματάνε να το χρησιμοποιούν είναι οι άσχετοι".
    Ας συνεχίσουν λίγο ακόμη και θα ακούμε και έξω αυτές τις μαγκιές του στυλ "έλα ρε λήξη των Windows 7 και @a@ριες, εγώ διάβασα στο ADSLgr που είναι τεχνολογικό Forum ότι δεν τρέχει τίποτα αν συνεχίσουμε να τα χρησιμοποιούμε".
    Χειρότερο απο το να σου λέει κάποιος εδώ το λινκ για παράνομα windows με 10 ευρώ ώστε να πάρω και εγώ την προμήθεια μου, δεν υπάρχει, πάμε παρακάτω τώρα.

    Ακόμα χειρότερο είναι αυτός που προσπαθεί να βάλει λόγια στο στόμα άλλων, σαν και εσένα.


    Συγκεκριμένα πράγματα γράφω πιο πάνω.

  12. #117
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω πηρα επιτελους ενα "smart" κινητο με windows 10 αντι για android , ακριβως επειδη σταματησαν την υποστηριξη (και γιατι τα 8.1 ηταν ψιλοχαλασμενα στην mobile εκδοση ) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #118
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βάζουμε άσχετα πράγματα ότι μας πειράζουν και δεν λέμε τίποτα για τα επικίνδυνα πράγματα που μπολιάζουμε τους αναγνώστες......... τι να πει κάποιος..........ευτυχώς που μας έχει φυλάξει ο Θεός και ξέρουμε μερικά πράγματα ώστε να μην πέσουμε στην παγίδα των άσχετων δηλώσεων του καθενός εδώ μέσα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #119
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εγώ ξέρω ότι έχουμε εταιρίες με @@ που σου λένε εγώ θα συνεχίσω υποστήριξη και εταιρίες @@ που σου λένε πως όχι.

    τίτλοι χχχχ για ηλίθιους μας δείχνουν ποιοι είναι οι ηλίθιοι, αυτοί που τα βγάζουν το κάνουν για το χρήμα, αυτοί που τα κάνουν share δεν ξέρω

  15. #120
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ότι και να λες τους πραγματικά σχετικούς και όχι τους γιαλαντζί δεν θα τους πείσεις να συνεχίσουν να δουλεύουν ένα τρύπιο λειτουργικό που σταμάτησε η εταιρία του να το υποστηρίζει, όσο επιμένεις τόσο χειρότερα τα κάνεις τα πράγματα γιατί ακόμη και οι άσχετοι μπορεί να πετύχουν κάποιο άρθρο ή κάποιον που ξέρει πραγματικά τι του γίνεται και θα τους ανοίξει τα μάτια.
    Το χειρότερο είναι ότι θα προσπαθούμε από αύριο να μπαλώσουμε στους άλλους όλα τα άσχετα που γράφονται εδώ μέσα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 8 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας