Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλημέρα παιδιά,

    Εχω το εξης προβλημα.Ειμαι εδω και καποια χρονια πελατης της cyta.Ανανεωσατο 24μηνο συμβολαιο τον Ιουνιο για double play.Αλλα εδω και 3 μηνες το ιντερνετ πεφτει και ξαναανεβαινει καθε 2'.Εχω παρει την τεχνικη υποστηριξη τουλαχιστον 10 φορες.Μου εχουν κανει αλλαγη καναλιων και συχνοτηων και επανερχεται προσωρινα η ταχυτητα.Αποσυνδεεται και ξανασυνδεεται συνεχεια μονο του μετα.Μου αλλαξαν το ρουτερ,αλλα παλι τα ιδια.Σε καποια φαση βελτιωθηκε η κατασταση,αλλα η ταχυτητα ηταν τοσο χαμηλη που θυμιζε εποχες 2000.
    Τους τα εχω χωσει απειρες φορες και δεν αλλαζει κατι.
    Οποτε ερχομαι στο σημερα,που αποφασισα να αλλαξω παροχο.Αλλα μου ζητανε να πλρωσω και τελη διακοπης συνδρομης.Στην προκειμενη περιπτωση μπορω να κανω κατι?
    Εφοσον ουσιαστικα εδω και ενα 3μηνο τους πληρωνω για να μην εχω προσβαση στο ιντερνετ ουτε για 5' συνεχομενα!!

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα τελη διακοπης ΔΕΝ τα γλυτωνεις εφοσον εσπασες το συμβολαιο μονομερως και χωρις "σπουδαιο λογο " .

    Αναφερεις κατι για καναλια και συχνοτητες οποτε θα θεωρησω οτι αναφερεσαι στο ασυρματο κομματι του ρουτερ.
    Καλωδιακα ειχες κανονικα υπηρεσια ή και εκει ειχες προβληματα?
    Αυτες οι αποσυνδεσεις που λες ειναι σε σχεση με το wireless κομματι ?

    Ο παροχος ειναι υποχρεωμενος να σου παρεχει την υπηρεσια που υπεγραψες.
    Οποτε αν μεχρι και το ρουτερ η υπηρεσια ηταν σωστη τοτε εισαι λαθος. Αλλιως θα πρεπει να αποδειξεις τον λογο που εσπασες το συμβολαιο.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    14-01-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ολα αυτα γινονται με wifi σε laptop και κινητο.Καποιες απο τις φορες που τους ειχα καλεσει,εβλεπαν και οι ιδιοι οτι επεφτε το σημα και μου ελεγαν οτι κανουν κατι ρυθμισεις στο ρουτερ για να το φτιαξουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αληθεια τον Ιουνιο που ανανεωσες... με την cyta εκανες συμβολαιο ή με την Vodafone ?

    Αυτο το "πεφτει" το σημα" ... αν αναφερεσαι σε wifi , ολοι θα σου πουνε το ιδιο. ΔΕΝ ειναι λογος σπασιματος συμβολαιου.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παίδες καλησπέρα, κανένας πάροχος δεν μας "πουλάει" ασύρματο ιντερνετ. Πρέπει να αρχίσουμε λίγο να καταλαβαίνουμε κι εμείς σαν πελάτες το πώς λειτουργεί το wifi, το τι το επιρρεάζει και έχει χαμηλότερη απόδοση, το τι το επιρρεάζει και έχει πρόβλημα με αποσυνδέσεις στις συσκευές μας. Από εκεί κι έπειτα εαν δεν μας καλύπτει μπορούμε να ψαχτούμε με λύσεις από το εμπόριο όπως PLA (PLC) με wifi etc etc etc. Επίσης ποτέ σε κανένα πάροχο παγκοσμίως δεν σπάς το συμβόλαιο σου για θέμα wifi, ο λόγος? κανείς δεν υπογράφει στο συμβόλαιο του για ασύρματη υπηρεσία (υπάρχουν πάροχοι που πουλάνε ασύρματες υπηρεσίες internet αλλά μην ξεχνάμε και τους κινητούς παρόχους). Αυτά και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας