Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 62
  1. #31
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είναι κρίμα να σταματήσει αυτό το project.
    Έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Το αρχικό Firefox project τουλάχιστον.

  2. #32
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    μακάρι, αλλοιώς μονοπώλιο και βοήθειά μας
    Αυτή είναι όλη η ουσία της "ελεύθερης αγοράς"....επιστροφή στο μονοπώλιο ή άντε το πολύ πολύ να υπάρχουν κι ένας δύο άλλοι...όλοι με την ίδια τιμή, καρτέλ δηλαδή!

  3. #33
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή είναι όλη η ουσία της "ελεύθερης αγοράς"....επιστροφή στο μονοπώλιο ή άντε το πολύ πολύ να υπάρχουν κι ένας δύο άλλοι...όλοι με την ίδια τιμή, καρτέλ δηλαδή!
    Στο web υπάρχει η απόλυτη εξουσία της Google. Μόνο.

  4. #34
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αρχή του τέλους έγινε όταν αποφάσισαν να αλλάξουν το σύστημα αριθμοδότησης των εκδόσεων για να προσπεράσουν σε έκδοση τον Chrome. Αυτοί είναι στόχοι. Ελπίζω να ανακάμψουν.
    Χειρότερο από αυτό θεωρώ την αηδία με τα web extensions...

    Και το ότι στον 64bit δεν μπορείς να τρέξεις κανένα plugin.

    Για αυτό χρησιμοποιούσα τον Cyberfox 64bit και τώρα τον Waterfox 56 64bit και τρέχω ότι plugin θέλω.

    Επίσης μου την δίνει που εξαφάνισαν στον chrome και το https από την μπάρα διευθύνσεων και έβγαλαν και το flag που μπορούσες να το επανεμφανίσεις. Στον Waterfox και στον Firefox εμφανίζεις ολόκληρο το url σε δευτερόλεπτα.

  5. #35
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    823
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR900
    Και εγώ ήμουν μεγάλος οπαδός του firefox αλλά δεν αρκούν οι συναισθηματισμοί, πρέπει η εφαρμογή να κάνει τη δουλειά της σωστά και εδώ και χρόνια είναι πολύ πίσω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μου την δίνει που εξαφάνισαν στον chrome και το https από την μπάρα διευθύνσεων και έβγαλαν και το flag που μπορούσες να το επανεμφανίσεις. Στον Waterfox και στον Firefox εμφανίζεις ολόκληρο το url σε δευτερόλεπτα.
    Και εμένα μου τη σπάει αυτό. Πάντως αν κάνεις δύο κλικ μέσα στη μπάρα εμφανίζεται.
    CPU: AMD Ryzen 1700, Mobo: MSI B350 Gaming Pro Carbon, Memory: 16GB G.Skill DDR4 3200 C14, GPU: MSI 1050Ti, Storage: Samsung 970 Evo NVME 250 GB, Samsung 850 Evo SSD (250GB+500GB), PSU: Corsair RM 650X, UPS: APC Back-UPS RS 1200 LCD, Monitor: LG 22MP68VQ-P, Case: Corsair 460X

  6. #36
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων

    Επίσης μου την δίνει που εξαφάνισαν στον chrome και το https από την μπάρα διευθύνσεων και έβγαλαν και το flag που μπορούσες να το επανεμφανίσεις. Στον Waterfox και στον Firefox εμφανίζεις ολόκληρο το url σε δευτερόλεπτα.
    Το tab hover cards είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο στον chrome.

  7. #37
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Όσο ο FF σου επιτρέπει να έχεις τις δικές σου γραμματοσειρές και ΜΟΝΟ αυτές τότε θα είμαι εκεί πιστός. Αν και χρήστης όλων των υπηρεσιών Google, ο chrome είναι εκτός παιχνιδιού. Εδώ και χρόνια παίζω με nightly και τους τελευταίους μήνες και στο κινητό. Μόνο και μόνο γι' αυτό. Από τη στιγμή που σταμάτησε να υποστηρίζεται το tab mix plus έγινε σαν όλους τους άλλους με μόνη εξαίρεση το παραπάνω.

    Όταν το χαλάσουν και αυτό ή οι άλλοι το φτιάξουν τότε βλέπουμε.

  8. #38
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο ο FF σου επιτρέπει να έχεις τις δικές σου γραμματοσειρές και ΜΟΝΟ αυτές τότε θα είμαι εκεί πιστός. Αν και χρήστης όλων των υπηρεσιών Google, ο chrome είναι εκτός παιχνιδιού. Εδώ και χρόνια παίζω με nightly και τους τελευταίους μήνες και στο κινητό. Μόνο και μόνο γι' αυτό. Από τη στιγμή που σταμάτησε να υποστηρίζεται το tab mix plus έγινε σαν όλους τους άλλους με μόνη εξαίρεση το παραπάνω.

    Όταν το χαλάσουν και αυτό ή οι άλλοι το φτιάξουν τότε βλέπουμε.
    Ποιος ο λόγος για αυτό?

  9. #39
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αρχη αρχισε οταν αποφασισαν να σου βαλουν τηλεμετρια που δεν κλεινει ακομη και αν το κανεις Disable
    Αυτό έκανε τους χρήστες να φύγουν από τον Firefox και να πάνε στον Chrome; Τι λες τώρα;

  10. #40
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος ο λόγος για αυτό?
    Για τις γραμματοσειρές;

    Διότι είμαι ψείρας και θέλω παντού Arial 10. Όχι ότι γουστάρει ο κάθε web developer και κάνει το site του καρναβάλι. Ακόμη και στις εφαρμογές όπου μπορώ το ίδιο. Δυστυχώς η MS έκανε σχεδόν hard coded την Segoe UI με αποτέλεσμα τα Windows να είναι ολίγον άθλια. Μέχρι τα 7 είχα και εκεί παντού την ίδια. Έτσι όλο μου το Desktop ήταν ενιαίο.

    Σκέψου ότι στο Gnome έχω τα θέματα του Shell από τον πηγαίο κώδικα μέσα στο /usr/local ακριβώς για να έχω και εκεί την ίδια γραμματοσειρά. Περιμένω πως και πως την νέα έκδοση που θα επαναφέρουν την επιλογή δικής μου γραμματοσειράς.

  11. #41
    Εγγραφή
    08-04-2016
    Μηνύματα
    2.419
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://en.wikipedia.org/wiki/Usage_...f_web_browsers -> W3Counter_(May_2007_to_August_2019)
    Και για εμένα κάπου εκεί ήταν. Πια ο FF δεν την πάλευε στο παλιό μου laptop που δεν είχε και SSD. Η κατάσταση ήταν δραματική. Όταν εγκατέστησα τον Chrome η διαφορά στην ταχύτητα ήταν τόσο μεγάλη που δεν ξανακοίταξα πίσω. Έχω εγκατεστημένο τον FF αλλά απλά δεν ασχολούμαι μιας και με τον Chrome κάνω την δουλειά μου μια χαρά.

  12. #42
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις γραμματοσειρές;

    Διότι είμαι ψείρας και θέλω παντού Arial 10. Όχι ότι γουστάρει ο κάθε web developer και κάνει το site του καρναβάλι. Ακόμη και στις εφαρμογές όπου μπορώ το ίδιο. Δυστυχώς η MS έκανε σχεδόν hard coded την Segoe UI με αποτέλεσμα τα Windows να είναι ολίγον άθλια. Μέχρι τα 7 είχα και εκεί παντού την ίδια. Έτσι όλο μου το Desktop ήταν ενιαίο.

    Σκέψου ότι στο Gnome έχω τα θέματα του Shell από τον πηγαίο κώδικα μέσα στο /usr/local ακριβώς για να έχω και εκεί την ίδια γραμματοσειρά. Περιμένω πως και πως την νέα έκδοση που θα επαναφέρουν την επιλογή δικής μου γραμματοσειράς.
    Για να το βγαλουν σημαινει οτι α) ελαχιστοι ενδιαφερονται και β) δε θα το ξαναβαλουν. Αυτα γινονται βαση ζητησης.

  13. #43
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το βγαλουν σημαινει οτι α) ελαχιστοι ενδιαφερονται και β) δε θα το ξαναβαλουν. Αυτα γινονται βαση ζητησης.
    Στους Web Browsers ΥΠΑΡΧΕΙ επιλογή και δε τη σέβεται κανένας. Αυτό μου τη δίνει στα νεύρα. Ο FF κάνει τέλεια αντικατάσταση γραμματοσειρών. Και όταν κάποιο site για κάποιο λόγο χρησιμοποιεί γραμματοσειρές σύμβολα τα σέβεται. Πχ στο Plex τα κουμπιά ελέγχου είναι γραμματοσειρές. Αν χρησιμοποιήσω addon και κάνω force την Arial τότε θα μου δείχνει τα γνωστά κουτάκια με τον HEX code. Αν αφήσω τις default τιμές τότε θα έχω μεν σύμβολα αλλά η εμφάνιση θα είναι χάλια στα μάτια μου.

    Επίσης και στα Windows δεν κατάλαβα γιατί την αφαίρεσαν. Βασικά καταλαβαίνω πως μεγαλώνω και νοσταλγώ τις παλιές εποχές που το σύστημα ήταν 100% δικό σου.

  14. #44
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους Web Browsers ΥΠΑΡΧΕΙ επιλογή και δε τη σέβεται κανένας. Αυτό μου τη δίνει στα νεύρα. Ο FF κάνει τέλεια αντικατάσταση γραμματοσειρών. Και όταν κάποιο site για κάποιο λόγο χρησιμοποιεί γραμματοσειρές σύμβολα τα σέβεται. Πχ στο Plex τα κουμπιά ελέγχου είναι γραμματοσειρές. Αν χρησιμοποιήσω addon και κάνω force την Arial τότε θα μου δείχνει τα γνωστά κουτάκια με τον HEX code. Αν αφήσω τις default τιμές τότε θα έχω μεν σύμβολα αλλά η εμφάνιση θα είναι χάλια στα μάτια μου.

    Επίσης και στα Windows δεν κατάλαβα γιατί την αφαίρεσαν. Βασικά καταλαβαίνω πως μεγαλώνω και νοσταλγώ τις παλιές εποχές που το σύστημα ήταν 100% δικό σου.
    Επειδή κανείς από μας τoυς developers δεν δίνει σημασία σε τέτοια πλεον, χρησιμοποιούνται έτοιμα frameworks με ότι αυτά περιέχουν μέσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος turboirc : 18-01-20 στις 00:23.

  15. #45
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos.2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα μου τη σπάει αυτό. Πάντως αν κάνεις δύο κλικ μέσα στη μπάρα εμφανίζεται.
    Να εμφανίζεται μόνιμα είναι το θέμα! Έτσι όπως το έκαναν, δεν έχει νόημα.
    Δυστυχώς τον χρησιμοποιώ αναγκαστικά στην δουλειά λόγω του sync με gmail. Αν υπήρχε τρόπος να κάνεις sync τον Firefox στο gmail, ο Chrome Θα έπαιρνε πόδι το επόμενο δευτερόλεπτο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το tab hover cards είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο στον chrome.
    Τι είναι αυτό;

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας