Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα

    έχω ένα θεματάκι με ένα turbo-x usb stick. Το χρησιμοποιούσα μεταξύ άλλων για να βλέπω ταινίες σε μία turbo-x tv. Μία μέρα το έβαλα και η τηλεόραση έβγαλε δεν το αναγνώρισε και έγραψε "δεν έχει συνδεθεί αφαιρούμενος δίσκος". Μετά από αυτό, όταν έβαλα το στικάκι στο υπολογιστή μου έβγαλε ότι δεν μπορούσα να βάλω τίποτα μέσα γιατί είναι λέει "write-protected"
    Δοκίμασα διάφορα για να το φτιάξω (register edit, διάφορα προγράμματα που κυκλοφορούν που αφαιρούν το write-protection λέει) αλλά τίποτα.

    Έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; Για να είμαι ειλικρινής είμαι βασικά άσχετη, απλά γκουγκλάρω και κάνω ότι καταλαβαίνω. Δυστυχώς μάλλον δε θα μπορέσω να αντιγυρίσω τη βοήθεια, αλλά αν έχετε καμία απορία στη βιολογία είναι ευπρόσδεκτη!

    Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!
    abio

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σημαίνει πως το φλασάκι χάλασε, αν είναι στην εγγύηση το πας πίσω για αλλαγή αλλιώς αγοράζεις άλλο

  3. #3
    Εγγραφή
    16-01-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κάτι τέτοιο φανταζόμουνα...

  4. #4
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από abio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    έχω ένα θεματάκι με ένα turbo-x usb stick. Το χρησιμοποιούσα μεταξύ άλλων για να βλέπω ταινίες σε μία turbo-x tv. Μία μέρα το έβαλα και η τηλεόραση έβγαλε δεν το αναγνώρισε και έγραψε "δεν έχει συνδεθεί αφαιρούμενος δίσκος". Μετά από αυτό, όταν έβαλα το στικάκι στο υπολογιστή μου έβγαλε ότι δεν μπορούσα να βάλω τίποτα μέσα γιατί είναι λέει "write-protected"
    Δοκίμασα διάφορα για να το φτιάξω (register edit, διάφορα προγράμματα που κυκλοφορούν που αφαιρούν το write-protection λέει) αλλά τίποτα.

    Έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; Για να είμαι ειλικρινής είμαι βασικά άσχετη, απλά γκουγκλάρω και κάνω ότι καταλαβαίνω. Δυστυχώς μάλλον δε θα μπορέσω να αντιγυρίσω τη βοήθεια, αλλά αν έχετε καμία απορία στη βιολογία είναι ευπρόσδεκτη!

    Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!
    abio
    turbo-x tv
    turbo-x stick

    ζεις στα όρια βλέπω.

    Eλεύθερη πτώση, kitesurf κτλ

    Edit: ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, πλάκα κάνω. Κάτι ακουστικά turbo-x που πήγα πίσω μου έδωσαν πιστωτικό χωρίς να δουν ότι χάλασαν. Τους είπα "κάνουν παράσιτα" και ήταν σίγουροι ότι έτσι είναι (από όσα τους πάνε πίσω κάθε μέρα μάλλον)

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    turbo-x tv
    turbo-x stick

    ζεις στα όρια βλέπω.

    Eλεύθερη πτώση, kitesurf κτλ

    Edit: ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, πλάκα κάνω. Κάτι ακουστικά turbo-x που πήγα πίσω μου έδωσαν πιστωτικό χωρίς να δουν ότι χάλασαν. Τους είπα "κάνουν παράσιτα" και ήταν σίγουροι ότι έτσι είναι (από όσα τους πάνε πίσω κάθε μέρα μάλλον)
    Σε σύγκριση με άλλα κινέζικα του κιλού όμως είναι μια χαρά, έχουν και άμεση αντικατάσταση.

    Θα συγκρίνει πχ τις tv με F&U, JVC όχι με κάποια LG ή Samsung

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σύγκριση με άλλα κινέζικα του κιλού όμως είναι μια χαρά, έχουν και άμεση αντικατάσταση.

    Θα συγκρίνει πχ τις tv με F&U, JVC όχι με κάποια LG ή Samsung
    Η F&U παντως εχει 5 χρονια εγγυηση Αμοιριδης-Σαββιδης. Μια 55αρα που πηρα για το cave στα 295 € μια χαρα ειναι.

    Μια 24αρα TURBO-X TV-monitor που εχα παρει το 2018 ... τελικα κατεληξη στο εξοχικο απλα για τηλεοραση κανα 2ωρο το απογευματακι. Και να σπασει δεν με ενδιαφερει.
    Ειλικρινα σαν μονιτορ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. πονανε τα ματια σου στο 10λεπτο. θολουρα πολυ. χαλια ολα.

    Υ.Γ βεβαια η F&U δεν συγκρινεται με την q-led samsung αλλα εχει και 4πλασια τιμη. Οποτε για youtube μια χαρα ειναι η F&U .
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η F&U παντως εχει 5 χρονια εγγυηση Αμοιριδης-Σαββιδης. Μια 55αρα που πηρα για το cave στα 295 € μια χαρα ειναι.

    Μια 24αρα TURBO-X TV-monitor που εχα παρει το 2018 ... τελικα κατεληξη στο εξοχικο απλα για τηλεοραση κανα 2ωρο το απογευματακι. Και να σπασει δεν με ενδιαφερει.
    Ειλικρινα σαν μονιτορ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. πονανε τα ματια σου στο 10λεπτο. θολουρα πολυ. χαλια ολα.

    Υ.Γ βεβαια η F&U δεν συγκρινεται με την q-led samsung αλλα εχει και 4πλασια τιμη. Οποτε για youtube μια χαρα ειναι η F&U .
    55αρα με 5 χρόνια εγγύηση και 295 €;; ποιο μοντέλο είναι;;

    Σε πιο μπάζο κατάσταση είναι και οι ARIELLI.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων


    55αρα με 5 χρόνια εγγύηση και 295 €;; ποιο μοντέλο είναι;;

    Σε πιο μπάζο κατάσταση είναι και οι ARIELLI.
    Αυτη ειναι . F&U FL2D 5507 UH σημερα που μιλαμε την εχουν 299 €

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  δδδ.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  154,1 KB 
ID: 210678

    Την πετυχα σε black friday στα 295€ στο media. Δινανε δωρο κιολας και μια 32αρα. Δεν θυμαμαι μαρκα και μοντελο.

    πηγα να την παρω απο καταστημα και με ρωτησε ο πωλητης αν ηθελα και την Επέκταση εγγύησης στα 5 έτη συμπ. εργασία και ανταλλακτικά . Εχει 3 απο την επισημη αντιπροσωπεία.
    Του ειπα δεν γινεται να το βαλουμε σαν δωρο και να βγαλουμε την 32αρα? Εχω 4-5 32αρες (παλιες βεβαια) . Καπου πηρε τηλ και μου το εκανε.
    Οποτε εχω 5 χρονια εγγυηση με 295 € . Προφανως τους συμφερε και αυτους να δωσουν την εγγυηση απο το να δωσουν την 32αρα.

    Σαφως και οτι δινεις παιρνεις (τις περισσοτερες φορες) αλλα για την δουλεια που την θελω.. τελεια ειναι.
    The gr81 .

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη ειναι . F&U FL2D 5507 UH σημερα που μιλαμε την εχουν 299 €

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  δδδ.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  154,1 KB 
ID: 210678

    Την πετυχα σε black friday στα 295€ στο media. Δινανε δωρο κιολας και μια 32αρα. Δεν θυμαμαι μαρκα και μοντελο.

    πηγα να την παρω απο καταστημα και με ρωτησε ο πωλητης αν ηθελα και την Επέκταση εγγύησης στα 5 έτη συμπ. εργασία και ανταλλακτικά . Εχει 3 απο την επισημη αντιπροσωπεία.
    Του ειπα δεν γινεται να το βαλουμε σαν δωρο και να βγαλουμε την 32αρα? Εχω 4-5 32αρες (παλιες βεβαια) . Καπου πηρε τηλ και μου το εκανε.
    Οποτε εχω 5 χρονια εγγυηση με 295 € . Προφανως τους συμφερε και αυτους να δωσουν την εγγυηση απο το να δωσουν την 32αρα.

    Σαφως και οτι δινεις παιρνεις (τις περισσοτερες φορες) αλλα για την δουλεια που την θελω.. τελεια ειναι.
    Οπότε έχεις 3 χρόνια απο την F&U και άλλα 2 απο το Mediamarkt, γιατί πιο πάνω λες οτι έχουν όλες 5 χρόνια ενώ έχουν 3 χρόνια

    5 Χρόνια μπορείς να έχεις και με την turbo x
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_4.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  220,2 KB 
ID: 210679

    φασον Vestel είναι σχεδόν όλες αυτές

  10. #10
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Να την τσιμπήσω οι εγω αυτή την f&u? Δεν έχω απαιτήσεις κι εγώ αλλά άμα είναι να με πιάνει πονοκέφαλος ας την αφήσω.

  11. #11
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από abio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα

    έχω ένα θεματάκι με ένα turbo-x usb stick. Το χρησιμοποιούσα μεταξύ άλλων για να βλέπω ταινίες σε μία turbo-x tv. Μία μέρα το έβαλα και η τηλεόραση έβγαλε δεν το αναγνώρισε και έγραψε "δεν έχει συνδεθεί αφαιρούμενος δίσκος". Μετά από αυτό, όταν έβαλα το στικάκι στο υπολογιστή μου έβγαλε ότι δεν μπορούσα να βάλω τίποτα μέσα γιατί είναι λέει "write-protected"
    Δοκίμασα διάφορα για να το φτιάξω (register edit, διάφορα προγράμματα που κυκλοφορούν που αφαιρούν το write-protection λέει) αλλά τίποτα.

    Έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; Για να είμαι ειλικρινής είμαι βασικά άσχετη, απλά γκουγκλάρω και κάνω ότι καταλαβαίνω. Δυστυχώς μάλλον δε θα μπορέσω να αντιγυρίσω τη βοήθεια, αλλά αν έχετε καμία απορία στη βιολογία είναι ευπρόσδεκτη!

    Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!
    abio
    δοκίμασε να κάνεις low level format και μετά φορματ κανονικό αν δεν δουλέψει ανακύκλωση.

    Εγώ έτσι έδωσα παράταση ζωής σε ένα στικάκι.

    - - - Updated - - -

    Όσο για τα turbox κανονικά οι συσκευές θα έπρεπε να συνοδεύονται και απο drivers και όχι να χρησιμοποιούν generic της M$
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  12. #12
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pakitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να την τσιμπήσω οι εγω αυτή την f&u? Δεν έχω απαιτήσεις κι εγώ αλλά άμα είναι να με πιάνει πονοκέφαλος ας την αφήσω.
    Μ' αρέσει που ρώτησα κι όλας. Εξαντλήθηκε.

  13. #13
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Γερμανος και Media εχει στα 259€ την 5005 F&U.
    ΑΡΙΣΤΗ για τα λεφτα της και ακομα παραπανω. Μαλλον για τα διπλασια απο τα λεφτα που κάνει.
    Την έχω απο πριν την Black Friday. Κανενα πραγματικα παραπονο, εκτος ισως λιγο απο το τηλεκοντρολ. Θα μπορουσε να ηταν ενα κλικ καλυτερης ποιοτητας. Οχι κατι συγκλονιστικο βεβαια.
    Vestel ειναι λοιπον, όπως και το 20% των τηλεοράσεων που πωλούνται στην ΕΕ, και μάλλον το 90% απο τις φθηνές τηλεοράσεις.
    Hitachi, Jvc, F&U, Turbo X, Philips ειναι στα σιγουρα Vestel. Πιθανον και άλλες.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας