Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Καλημερα σε ολους.
    Προσπαθω να κανω Port forwarding σε technicolor tg789vac v2. Μπηκα στις ρυθμισεις του modem εβαλα wan port ιδια me lan port την ip της συσκευης που θελω να ανοιξω (καμερα), μου εβγαλε οτι ο κανονας ειναι ενεργοποιημενος αλλα στο open port check tool η πορτα φαινεται φαινεται κλειστη. Δοκιμασα και ενα ετοιμο δκο τους σεναριο μηπως κατι γινεται με την καμερα (που υπαρχει στο drop down menu του router), να κανω FTP server στο σταθερο υπογιστη μου και παλι τιποτα. Μιλησα με την τεχνικη υποστηριξη και μου επαν οτι η πορτα δεν ειναι μπλοκαρισμενη και οτι την πορτα αυτη την βλεπουν ανοιχτη. Οταν τους ειπα οτι στο port check tool φαινεται κλειστη μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα και οτι εχω καποιο προβλημα εγω. Οταν τους ρωτησα τι προβλημα μπορει να υπαρχει απο την δικια μου την μερια σε ενα σταθερο υπολογιστη συνδεδεμενο πανω στο modem με Ethernet καλωδιο (περιπτωση FTP server πορτα 21 που παλυ φαινοταν κλειστη) δεν μου απαντησαν τιποτα και μου ειπαν οτι αν στειλουν τεχνικο και δεν βρει προβλημα θα με χρεωσουν. Οταν επεμεινα τι ειδους προβλημα μπορει να εχει απο την δικη μου την μερια ενας σταθερος υπολογιστης συνδεδεμενος πανω στο modem με Ethernet καλωδιο δεν πηρα απαντηση. Υπαρχει τροπος να με βοηθησετε απο την εμπειρια σας. Εχεις κανει καποιος port forwarding στο συγκεκριμενο modem. Μηπως κανω κατι λαθος εγω στο setup (αν και οπως ειπα το FPT server σεναριο ειναι ετοιμο το μονο που συμπληρωνεις ειναι την ip του υπολογιστη).
    Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δοκίμασε με άλλον browser, κατα προτίμηση όχι κάτι σε chrome/chromium

  3. #3
    Ευχαριστω για την συμβουλη. Το δοκιμασα αλλα τιπτα.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάρε τηλ κι ζήτα να σε βγάλουν απο nat...

  5. #5
    Ευχαριστω θα το δοκιμασω.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας