Σελ. 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 58910
Εμφάνιση 136-142 από 142
  1. #136
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis221 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που εχω triple play sports pack 30mbps μπορω να κανω φορητοτητα σε αλλο παροχο μετα τις 15/10 αζημιως?
    Υποθέτω πως ναι από τη στιγμή που λαμβάνεις (εάν δηλαδή λαμβάνεις) 1 ενιαίο λογαριασμό με 1 ενιαίο πάγιο. Αν δηλαδή είναι Triple play υποθέτω πως ναι. Αν έχεις πχ Double play και έξτρα την υπηρεσία τηλεόρασης υποθέτω πως όχι.

  2. #137
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω πως ναι από τη στιγμή που λαμβάνεις (εάν δηλαδή λαμβάνεις) 1 ενιαίο λογαριασμό με 1 ενιαίο πάγιο. Αν δηλαδή είναι Triple play υποθέτω πως ναι. Αν έχεις πχ Double play και έξτρα την υπηρεσία τηλεόρασης υποθέτω πως όχι.
    Οχι ενα πακετο εχω πληρωνω ενα λογαριασμο οποτε λογικα θα μπορω να φυγω,ετσι και αλλιως ημουν απογοητευμενος απο την vodafone εδω και κατι μηνες λογω μη επυλυσης του προβληματος της γραμμης μου οποτε οδευω προς nova.

  3. #138
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σωστά, μπορείς να φύγεις. Μετά τις 15/10 απλά αρκεί μια γραπτή επικοινωνία μαζί τους (μέσω φόρμας ή live chat) την οποία να διατηρήσεις, και στην οποία να αναφέρεται ξεκαθαρα ότι δεν θα χρεωθείς τέλη διακοπής.

  4. #139
    Εγγραφή
    30-04-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ρωτάω και εδώ το ίδιο πράγμα γιατί το άλλο thread [ https://www.adslgr.com/forum/threads...one-IPTV/page4 ]έχει κλείσει νομίζω (εάν είναι προτιμότερο να ανοίξω καινούργιο για την ερώτηση παρακαλώ ενημερώστε με).

    Σε εκείνο το thread το μέλος που το είχε ξεκινήσει αναφέρει πως το Vodafone TV παίζει ακόμη και στο εξωτερικό. Μιας και λοιπόν βρέθηκα εκτός των τοιχών είπα να το δοκιμάσω. Έτσι και έκανα και έγραψα εκεί για το πρόβλημα που βρήκα:

    "Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω περάσει τις ρυθμίσεις σε ένa Fritz!Box 7390 σε 50άρα VDSL και δουλεύει κανονικότατα στην Ελλάδα με το καινούργιο TV Box, SAGEMCOM DTIW387-UHD [με Kaltura Cloud TV Platform]. Επιβεβαιώνω ότι μπορεί ταυτόχρονα να έχει επάνω στο fritz και έναν ακόμα από τους παλιούς αποκωδικοποιητές (γκρι τηλεκοντρόλ) Technicolor & Motorola [STB με Microsoft/Ericsson Mediaroom] και χωρίς σε αυτούς να μπορώ να δω τα on demand (φαίνονται μόνο σαν τίτλοι) μπορώ να βλέπω στον μαύρο on demand και σε κάποιον παλιό τα συνδρομητικά κανάλια. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στο εξωτερικό (ΗΒ) και έχω στήσει VPN, lan-lan ipsec με ένα Draytek 2760. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τα κανάλια και στον Sagem και στον Motorola που έχω φέρει πέφτουν μετά από δέκα δευτερόλεπτα. Το on deman λειτουργεί κανονικά στο μαύρο όπως και στην Ελλάδα. Το VLAN για το IPTV είναι στο 836 (είμαι σε καφάο ΟΤΕ) καθώς εάν αυτό δεν ενεργοποιηθεί (το έχω δοκιμάσει με το Draytek στην Ελλάδα) δεν έχω stream των συνδρομητικών καναλιών. Εννοείται ότι είναι ανοιχτό το IGMP στο DrayTek (δοκίμασα V2, V3 & Auto). Επίσης έχω διαβάσει ότι για να γίνει το multicast σε VPN θα χρειαστεί ρύθμιση με GRE Tunnel και στις δύο πλευρές (πχ με κάποιο USG όπως αναφέρει εδώ https://support.zyxel.eu/hc/en-us/ar...Sec-VPN-tunnel). Ήθελα να ρωτήσω εάν το έχει δοκιμάσει κάποιος. Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!"

  5. #140
    Εγγραφή
    08-02-2008
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    γνωριζει κανεις γιατι το euronews ειναι στα αγγλικα αυτες τις ημερες?

  6. #141
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tomic20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωριζει κανεις γιατι το euronews ειναι στα αγγλικα αυτες τις ημερες?
    Ίσως να έχει σχέση με το γεγονός ότι το Euronews το Ελληνικό πάει για κλείσιμο. Θα εκπέμπει για 1 χρόνο από σήμερα μέσω internet κι αν δεν βρεθεί επενδυτής, 1-2-2023 θα κλείσει εντελώς.

  7. #142
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ
    Καλησπέρα παλιός συνδρομητής Vodafone Tv κ σήμερα έκανα την αναβάθμιση. Το παλιό τηλεκοντρόλ συγχρονιζοταν με την τηλεόραση το καινούργιο μπορεί; Σκέφτομαι να συνδέσω κ την κεραία γιατί βλέπω τηλεόραση μέσω αποκωδικοποιητή, θα παίξει σωστά;

Σελ. 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 58910

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας