Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 142
  1. #121
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Public IP έχω, και IPv4 και v6. Δεν ξέρω τι κενό ασφαλείας είναι..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα πως αυτή την περίοδο λέγανε πως λέγανε οι συνεργασίες χονδρικής, εξού και η απορία!
    Οι συνεργασίες χονδρικής πιθανότατα έχουν ακέραιο αριθμό ετών. Αφού η συμφωνία έκλεισε τον Σεπτέμβριο, θα έπρεπε να λήξουν τον Σεπτέμβριο του 2020 (αν ήταν 3ετης). Δεν γνωρίζουμε τίποτα, πιθανως να είναι 4ετης η συμφωνία τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paanos : 06-03-21 στις 10:05. Αιτία: Προσθήκη μηνυμάτων

  2. #122
    Εγγραφή
    01-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα,

    Πρόσφατα άλλαξα την παλιά LG 1080p TV μου με μια JVC UHD TV.
    Έχετε παρατηρήσει και εσείς "ξεπλυμένα" χρώματα σε όλο μενού/live περιεχόμενο/on demand του box? Αναφέρομαι στο μικρό τετράγωνο μοντέλο με το λογότυπο Vodafone από πάνω.
    Οι ρυθμίσεις που έχω κάνει για κάθε input source/HDMI στην TV μου είναι ακριβώς οι ίδιες για όλα και ενώ σε input από PC/PS4 είμαι πολύ ικανοποιημένος με τα χρώματα, στο Vodafone TV έχω αυτό το θέμα.
    Για να δώσω ένα παράδειγμα, είναι σαν να έχει ανεβάσει κανείς το gamma σε σημείο που φαίνονται τα compression artifacts μιας φωτογραφίας jpeg χαμηλής ανάλυσης. Τα βίντεο έχουν όλα color banding και πολύ εμφανή blocks.
    Ειδικά στα γραφικά από τα μενού που είναι κόκκινα φαίνεται πολύ έντονα, μέχρι και η boot screen έχει το ίδιο θέμα.
    Η εγγενής εφαρμογή Netflix της TV δείχνει πολύ καλά ενώ η εφαρμογή Netflix μέσα από το Vodafone TV είναι εξίσου τραγική στην απεικόνιση σαν να είναι στα τέρματα η φωτεινότητα.
    Ρύθμιση μέσα από το μενού δεν βρήκα, πέρα από την ανάλυση την οποία είτε την αφήσω 4K είτε την έχω στα 1080p το πρόβλημα παραμένει.
    "It is not the spoon that bends, it is only yourself..."

  3. #123
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Στην εφαρμογή Vodafone TV, ξέρουμε μέχρι πόσοι μπορούν να βλέπουν ταυτόχρονα;
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  4. #124
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εξαρτάται την περίπτωση αν έχεις ή όχι αποκωδικοποιητή. Δες εδώ.
    Χοντρικά, ταυτόχρονη θέαση σε 3 συσκευές (χωρίς τον αποκωδικοποιητή) ή σε 2 + τον αποκωδικοποιητή.

  5. #125
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Thanks. Είμαι συνδρομητής Vodafone και έχω αποκωδικοποιητή.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  6. #126
    Εγγραφή
    23-07-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FatMan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερωτικά σε περίπτωση που έχει και άλλος το ίδιο θέμα, να αναφέρω ότι μία στο τόσο βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατός ο συντονισμός στο υπάρχον δίκτυο".
    Παίζουν όλα τα κανάλια κανονικά, αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα σταματάνε. Αλλάζεις κανάλι, παίζει για λίγο και μετά μαύρη οθόνη. Από την εφαρμογή youtube του box την ίδια στιγμή, παίζει κανονικά ακόμη και 4Κ.

    Με reset στο tvbox δεν διορθώνεται, ούτε με manual IP ρυθμίσεις. Σίγουρα κάτι παίζει με τα powerline... όταν ανακαλύψω θα ενημερώσω :-)
    Καλησπέρα. Έβγαλες κάποια άκρη με το συγκεκριμένο πρόβλημα; αντιμετωπίζω το ίδιο, αλλά έχω διαπιστώσει ότι λύνεται με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

  7. #127
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200.000/20.000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone SHG3060
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kakkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έβγαλες κάποια άκρη με το συγκεκριμένο πρόβλημα; αντιμετωπίζω το ίδιο, αλλά έχω διαπιστώσει ότι λύνεται με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
    Δεν ασχολήθηκα περισσότερο, γιατί βρήκα "μπακαλίστικη" λύση. Μπορείς να κάνεις rewind στο live πρόγραμμα που παίζει και να το δεις με αυτόν τον τρόπο. Φυσικά παίζει όλα τα on demand και youtube κανονικά. Έκανα και επαναφορά ρυθμίσεων και όντως έπαιξε για κάποιο διάστημα, αλλά και πάλι μετά έκανε τα ίδια. Δεν έχω κάτσει να κάνω συγκεκριμένα τεστ για να απομονώσω το τι φταίει, αλλά με το ψάξιμο που είχα κάνει τότε το συγκεκριμένο box έχει αρκετές δυνατότητες τις οποίες έχει κόψει η vodafone (όπως το wifi).
    K3rn3l Pan1c, c0r3 fr13d, us3r st0n3d ;-)

  8. #128
    Εγγραφή
    23-07-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω αυτό με το rewind την επόμενη φορά που θα κολλήσει. Ωστόσο δεν πιστεύω ότι το πρόβλημα οφείλεται στα powerlines (κι εγώ έχω). Έχω μια αίσθηση ότι το παθαίνει αν γίνει restart το router.

  9. #129
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212000/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου ήρθε σήμερα αυτό το μήνυμα..KANEI ΠOΛΛH ZEΣTH ΓIA ΘEPINO; EΣY BAZEIΣ TA ΠOΠ KOPN KAI EMEIΣ 100E ΓIA NA TO ΦEPEIΣ ΣΠITI ΣOY! AΛΛAΞE TΩPA ΣE VODAFONE TV+KIDS, ΠAPE XAMHΛOTEPH TIMH KAI ΔEΣ ΔΩPEAN TAINIEΣ OΠΩΣ GODZILLA VS KONG, MORTAL KOMBAT, THE WITCHES, TOM & JERRY KAI AΛΛEΣ ΠOΛΛEΣ! KAΛEΣE ΣTO 2106703585 AΠO 9.00 EΩΣ 17.00 KAI ΠPOΛABE TO! Μήπως θέλουν να μειωθούν οι συνδρομητές που έχουν και τα novasports για να τους κάτσει καλύτερα αν τα σπάσουν με nova;; Γιατί 100€ (επιταγή Κωτσόβολος είναι) και μικρότερο πακέτο το λες και λίγο κουλό από τη στιγμή που ανανέωσα πριν 1 μήνα.

  10. #130
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ΤΙ ΤΙΜΗ ΔΙΝΟΥΝ;;;

  11. #131
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Σας ενημερώνουμε ότι από τις 15/10/2021 τα κανάλια Novasports δεν θα είναι πλέον διαθέσιμα στο πακέτο Vodafone TV Sports kids της υπηρεσίας Vodafone TV, είτε ως πρόσθετη υπηρεσία στο πρόγραμμα Vodafone Home Triple Play είτε ως ξεχωριστή υπηρεσία συνδρομητικής τηλεόρασης για τους συνδρομητές Vodafone Home Double Play, λόγω της λήξης της σχετικής συμφωνίας με τον πάροχο περιεχομένου. Oι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν, ανάλογα με το ενεργό τους πρόγραμμα, το δικαίωμα καταγγελίας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις) εντός δύο μηνών από τις 15/10/2021.​

    Συνεχίστε να απολαμβάνετε περισσότερες από 2500 ώρες αποκλειστικού περιεχόμενου μέσα από τον μεγαλύτερο on-demand κατάλογο, το σπίτι της ΗΒΟ, με με ειδικά αφιερώματα, αποκλειστικές πρεμιέρες, πάνω από 50 κανάλια για όλους, blockbuster ταινίες και τις μεγαλύτερες επιτυχίες στην ιστορία της τηλεόρασης! Το επόμενο διάστημα στο Vodafone TV, μην χάσετε:

    Την Jessica Chastain με τον Oscar Isaac στο Scenes From A Marriage αλλά και τον 2ο κύκλο του Raised By Wolves της HBO, αποκλειστικά στο Vodafone TV
    Τη σειρά που έκανε την Zendaya παγκόσμια σούπερ σταρ, το Euphoria, αποκλειστικά και πάλι με τη σφραγίδα της HBO,
    Όλες τις μεγάλες κινηματογραφικές πρεμιέρες όπως το Nomadland, το Soul το Space Jam: A New Legacy με τον LeBron και την Cruella, μεταξύ άλλων, αμέσως μετά το σινεμά,
    Το μονάδικό Iron Anniversary αφιέρωμα του GAME OF THRONES,
    Aσύλληπτες διοργανώσεις μηχανοκίνητων και μη σκαφών, Surf & Kite Surf, κορυφαία fighting championships, συναρπαστικό αθλητικό περιεχόμενο, ζωντανά, μέσα από τα κανάλια Eurosport, Motorvision, Extreme, Insight και Nautical.
    Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την σύμβαση σας, καθώς και ειδικές προσφορές για εσάς, στην καλύτερη τιμή της αγοράς, καλέστε εδώ: 2104276618.

  12. #132
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.653
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ενημερώνουμε ότι από τις 15/10/2021 τα κανάλια Novasports δεν θα είναι πλέον διαθέσιμα στο πακέτο Vodafone TV Sports kids της υπηρεσίας Vodafone TV, είτε ως πρόσθετη υπηρεσία στο πρόγραμμα Vodafone Home Triple Play είτε ως ξεχωριστή υπηρεσία συνδρομητικής τηλεόρασης για τους συνδρομητές Vodafone Home Double Play, λόγω της λήξης της σχετικής συμφωνίας με τον πάροχο περιεχομένου. Oι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν, ανάλογα με το ενεργό τους πρόγραμμα, το δικαίωμα καταγγελίας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις) εντός δύο μηνών από τις 15/10/2021.​

    Συνεχίστε να απολαμβάνετε περισσότερες από 2500 ώρες αποκλειστικού περιεχόμενου μέσα από τον μεγαλύτερο on-demand κατάλογο, το σπίτι της ΗΒΟ, με με ειδικά αφιερώματα, αποκλειστικές πρεμιέρες, πάνω από 50 κανάλια για όλους, blockbuster ταινίες και τις μεγαλύτερες επιτυχίες στην ιστορία της τηλεόρασης! Το επόμενο διάστημα στο Vodafone TV, μην χάσετε:

    Την Jessica Chastain με τον Oscar Isaac στο Scenes From A Marriage αλλά και τον 2ο κύκλο του Raised By Wolves της HBO, αποκλειστικά στο Vodafone TV
    Τη σειρά που έκανε την Zendaya παγκόσμια σούπερ σταρ, το Euphoria, αποκλειστικά και πάλι με τη σφραγίδα της HBO,
    Όλες τις μεγάλες κινηματογραφικές πρεμιέρες όπως το Nomadland, το Soul το Space Jam: A New Legacy με τον LeBron και την Cruella, μεταξύ άλλων, αμέσως μετά το σινεμά,
    Το μονάδικό Iron Anniversary αφιέρωμα του GAME OF THRONES,
    Aσύλληπτες διοργανώσεις μηχανοκίνητων και μη σκαφών, Surf & Kite Surf, κορυφαία fighting championships, συναρπαστικό αθλητικό περιεχόμενο, ζωντανά, μέσα από τα κανάλια Eurosport, Motorvision, Extreme, Insight και Nautical.
    Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την σύμβαση σας, καθώς και ειδικές προσφορές για εσάς, στην καλύτερη τιμή της αγοράς, καλέστε εδώ: 2104276618.
    Δηλαδή τι επιδοτήσεις μπορεί να έχει στη σταθερή και να μη μπορείς να καταγγείλεις τη σύμβαση σου;

    - - - Updated - - -

    Επίσης, τώρα το χω απορία αν γίνει το ίδιο και με τη wind vision, ή αν το αφήσουν αφού σε λίγο καιρό θα αρχίσει η διαδικασία ένωσης τους με τη Nova

  13. #133
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Δεν νομίζω να τα κόψει και η wind, αφού σε λίγο καιρό θα συνγχωνευτει με την νόβα.. Τώρα για τίς επιδοτήσεις που λέει ούτε εγώ το καταλαβαίνω

  14. #134
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Είναι τυπικό, γενικά δεν δίνουν επιδοτήσεις στη σταθερή.

  15. #135
    Εγγραφή
    18-07-2018
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Εγω που εχω triple play sports pack 30mbps μπορω να κανω φορητοτητα σε αλλο παροχο μετα τις 15/10 αζημιως?

Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας