Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    Path Level
    Interleaved
    Εξηγω.

    Έχω κανει αίτηση μετακομισης στην nova οπου είμαι πελατης απο προ χριστού αποαρχεε Δεκέμβρη. Οι αθεοόφοβοι αρχικα περασανε μονο ρην διακοπή και οχι την μεταφορα του αριθμού. Έτσι περασανε περίπου 20 μέρες απραξίας. Το ξαναείδανε και η εκ νέου διαδιακασια μεταφορας εγινε στις 3 ιανουαρίου. Δεν περίμενα βέβαια ενεργοποίηση εν μέσω απεργίας.

    Με πηρανε τηλέφωνο από τον ΟΤΕ για επιβεβαίωση της ΔΝσης και προώθηση του αιτήματος, την επομένη ρης λήξης της απεργίας, δηλαδη στις 13 του μηνός.

    Λοιπόν αυτές τις μέρες σκέφτομαι να την κανω για cosmote γενικως.

    1. Μπορώ να φυγω απο την nova πριν την ενεργοποίηση?

    2. Η διαδιακασία θα συνεχίσει απο εκει που σταμάτησε στον OTE; Η θα "μηδενίσω" και η ολη διαδικασία θα ξεκινησει απο την αρχη μετα την επίσημη αίτηση φορητότητας; Υπαρχει καποια υπηρεσία στον ΟΤΕ που μπορει να μου επιβεβαιωσει τι γίνεται στην συγκεκριμενη περίπτωση;
    Επίσης ο ΟΤΕ μπορει να μου πει σε τι φαση ειναι η αιτηση; Γνωριζω οτι στους δικους του συνδρομητες αποστελεται sms με ημέρομηνια ραντεβου. Απλα θέλω να μάθω αν σαν ΟΤΕ εχουν τελειώσει οτι ειναι να κάνουν και η nova απλα τον παίζει. Διότι καθημερινα βλεπω σχεδον, τεχνικους του ΟΤΕ να ερχονται στο καφαο απο οπου παιρνω γραμμη.

    3. Στην nova πληρώνω μετα απο "απειλή" ότι φευγω γενικώς, 32ε για 3play με full cinema pack σε 24αρα γραμμη με δωρεαν τα τελη μετακόμισης. Ενδεχομενως για τα ιδια να δωσω κατι παραπανω στην cosmote. Αλλα επειδη εχω 3 εταιρικα vpn και εναν ακομα σταθερο αριθμο σκέφτομαι οτι πχ θα μου δινουν δωρεαν gb σε περιπτωση βλαβης/απεργιας πχ οπως εγινε σε φιλους αυτην την περίοδο και ίσως και κάποια έκπτωση στο μέλλον.

    Βασικα με ενδιαφέρει πρωτίστως η μικροτερη δυνατή καθυστερηση ενεργοποίησης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος snips : 22-01-20 στις 11:03.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν μπορείς να διακόψεις τώρα, πρέπει να γίνει ενεργοποίηση καθώς και μετά κάνεις αν θέλεις αίτημα μεταφοράς στην cosmote, θα πρέπει να πληρώσεις το πεναλτι διακοπής στην Nova.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    Path Level
    Interleaved
    Μα δεν εχω κάποια ενεργή υηρεσία τους αυτή τη στιγμή. Αν εγω δλδ αυριο ξαναμετακομισω λογω μετάθεσης πχ. και κανω εκ νεου αιτηση διακοπης πριν ενεργοποιηθω καν οσο μιλάμε, ειμαι αναγκασμενος να πληρωσω για κατι που δεν εχω?. Αφου δεν προκειται να ερθει κανεις στο υπαρχον σπιτι για εγκατασταση υπογραφες κλπ.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας εφόσον εκκρεμεί το αίτημα μεταφοράς της γραμμής σου. Θα πρέπει να ολοκληρωθεί η διαδικασία και μετά. Έτσι είναι η διαδικασία γενικά.Όμως και στον ΟΤΕ να ήσουν μην παίρνεις και όρκο ότι θα γινόταν πιο γρήγορα η διαδικασία. Αλλά εφόσον σου έδωσαν δωρεάν τα τέλη μεταφοράς και σου έκαναν καλύτερη τιμή μήπως ανανεωσες και το συμβόλαιο σου κιόλας;

  5. #5
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας εφόσον εκκρεμεί το αίτημα μεταφοράς της γραμμής σου. Θα πρέπει να ολοκληρωθεί η διαδικασία και μετά. Έτσι είναι η διαδικασία γενικά.Όμως και στον ΟΤΕ να ήσουν μην παίρνεις και όρκο ότι θα γινόταν πιο γρήγορα η διαδικασία. Αλλά εφόσον σου έδωσαν δωρεάν τα τέλη μεταφοράς και σου έκαναν καλύτερη τιμή μήπως ανανεωσες και το συμβόλαιο σου κιόλας;
    Βρε το ανανέωσα οπως είπα. Απλά αν αποφασιζα για υπαναχωρηση πριν την ενεργοποίηση ρώτησα. Καπου ειχε παρει το ματι μου εδώ μεσα οτι δεν πληρωνεις τιποτα πριν να ενεργοποιηθεις διότι απλά δεν υπαρδει ενεργή υπηρεσί αν δεν μπει τεχνικος της εταιριας στο σπίτι αλλα χαθηκα στο search. Πολλά θεματα με υπαναχωρησεις στο φορουμ και διαφορετικη περίπτωση απο πάροχο σε πάροχο.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snips Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε το ανανέωσα οπως είπα. Απλά αν αποφασιζα για υπαναχωρηση πριν την ενεργοποίηση ρώτησα. Καπου ειχε παρει το ματι μου εδώ μεσα οτι δεν πληρωνεις τιποτα πριν να ενεργοποιηθεις διότι απλά δεν υπαρδει ενεργή υπηρεσί αν δεν μπει τεχνικος της εταιριας στο σπίτι αλλα χαθηκα στο search. Πολλά θεματα με υπαναχωρησεις στο φορουμ και διαφορετικη περίπτωση απο πάροχο σε πάροχο.
    Υπαναχώρηση πριν την ενεργοποίηση υπάρχει σε νέα συμβόλαια εξ αποστάσεως και για 14 ημέρες απο την υπογραφή της αίτησης.
    Εσυ δεν είσαι σε αυτή την κατηγορία, ούτε νέο συμβόλαιο, αλλά έχουν περάσει και οι 14 ημέρες.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας