Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    15-04-2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear N300
    Καλησπέρα στο forum,

    Αρχικά να ενημερώσω ότι μέχρι και πριν 1χρονο σχεδόν είχα vdsl 100(Nova) την χωρίς κανένα πρόβλημα τουλάχιστον μια 6ετια η οποία μεταφέρθηκε σαν σύνδεση σε διαμέρισμα ακριβώς πάνω από μένα! Για ένα 6μηνο είχα OTE φοιτητικό 24 και αφού έληξε είπα να ξανά μπω στην Nova σαν νέα σύνδεση λόγω καλού ιστορικού.

    Ξεκινάω αρχές Οκτωβρίου, περα από τα κλασικά θέματα με την φορητοτητα ανάμεσα στους παροχους ποιος θα με ταλαιπωρήσει πιο πολύ έγινε η αλλαγή αρχές Νοεμβρίου????. Από τότε δεν έχω βρει ησυχία 100αρα vdsl και έφτανε μέχρι 40mbs στα καλά της, παίρνω την Nova κάνουν δοκιμές τίποτα, φυσικά ούτε τηλέφωνο λόγω voip????πάμε αλλάζουμε το θεϊκό τους modem αλλά τίποτα χαμηλές ταχύτητες και αποσυνδέσεις!! Έρχεται τεχνικός(1ος) και βρίσκει σαν πρόβλημα τα poweline!!!!!!!! Που είχα βάλει στο pc... (δεν ήμουν εγώ εκει) και "λύθηκε το πρόβλημα" ????????????με χρεώνει και 20ευρω επίσκεψη και καθάρισε...

    Προφανώς δεν λύθηκε μετά από ατελειωτα τηλέφωνα και τσακωμούς ξανά έρχεται τεχνικός(2ος) πιο ειδικος????(του επισημαίνω ότι έχει θέμα και το ρουτερ, μου λέει όχι!! καλά καλα λέω) να ελέγξει την γραμμή στο κουτί της πολυκατοικίας.. Βρίσκει ευτυχώς πρόβλημα στην γραμμη δίνει βλάβη στον ΟΤΕ.. Έρχεται θεωριτικα ο ΟΤΕ δηλωνει στην Nova ότι διορθώθηκε η βλάβη.. Αντε καλά λέμε..

    Δεν περνάει μίσος μηνας φουλ αποσυνδέσεις χωρίς τηλέφωνο κάπως καλύτερη ταχύτητα.. Ξανά έρχεται τεχνικός (ο 1ος που είχε έρθει) κάνει έλεγχο δεν βρίσκει τίποτα, πάλι δεν ήμουν εγώ μιλάω στο τηλ μαζί του δεν έχεις πρόβλημα μου λέει αλλά εντάξει ενταξει θα σου αλλάξω το ρουτερακι.. Αλλάζει το ρουτερ αλλάζουμε χρόνο, για καμιά 20αρια μέρες ήταν οκ!

    από αρχές του μήνα πάλι τα ίδιαααααα.. Ξανά τηλέφωνα ξανά δοκίμες από την νόβα έρχεται και ο λογαριασμός που έδειξε την χρέωση του τεχνικού???????????? κλείνουμε ραντεβού ξανά με τεχνικό για χθες το πρωί.. Ειπα να ειμαι εγώ αυτήν την φορά να δω τι θα μου πουν!! 9-11 το ραντεβού.. Περιμένω περιμένω τίποτα 11παρα 5 έπρεπε να φύγω.. Εξυπηρετεί ένας γείτονας και έρχεται τελικά 11.00 και είναι πάλι ο 1οςςςς η τρίτη φορά που ήρθε και δεν τον πέτυχα τον αμπαλο.... Δεν έχετε θέμα μας λέει!!!!! Αποσυνδέσεις για 2 μέρες συνέχεια ανά 2μερες.. Του λέει η κοπέλα μου το και το μας χρεώσες δεν ξέρεις την δουλειά σου κλπ κλπ.. Δίνει βλάβη στον ΟΤΕ.. Μας παίρνουν σήμερα το πρωί από νόβα ήρθε λέει ο ΟΤΕ δεν βρηκε πρόβλημα άρα είναι μια χαρά ε??? ???????????????????????? Φυσικά και όχι οπότε το κρατήσανε σαν βλάβη να κάνουν ένα συνδυαστικο ραντεβού με τον ΟΤΕ σε άλλη βάση όπως είπε...

    Αυτά τα λίγα.. Καμία γνωμη??

    Να Αλλάξω ρουτερ μπας και? Να κάνω καταγγελια? Να τους πάρω στο κυνήγι? Να αλλαξω χώρα? ????
    Sabertooth 990FX || Amd Fx-8350 ||Kingston HyperX 3K SSD 120GB||Gigabyte Radeon R9 270X 2GB|| Windows 7 Ultimate 64-bit SP1 ||Kingston HyperX Beast 8GB|| CORSAIR GS SERIES GS600 - 80 PLUS BRONZE 2013 EDITION ||Corsair H100 i ||Seagate Barracuda 2TB||

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα TombRaider,

    Θα ήθελες να μας στείλεις σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία της υπηρεσίας σου προκειμένου να το ελέγξουμε και να εξυπηρετήσουμε;

    Βαγγέλης, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας