Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φορητότητα από COSMOTE προς NOVA. Και Α Γ Α Ν Α Κ Τ Η Σ Η

    Την Παρασκευή 24/01 11:00 π.μ. πραγματοποιήθηκε διακοπή υπηρεσιών από τον προηγούμενο μου πάροχο και η γραμμή συνδέθηκε επιτυχώς σε δικτυακό κόμβο της Forthnet.
    Δεν έχω όμως υπηρεσίες internet και τηλεφωνίας για 4η μέρα. Σήμερα είναι 27/01 και πάμε για 28/01...


    Αυτή τη στιγμή στις συσκευές μου εμφανίζεται σελίδα της Forthnet (zt.forthnet.gr) που ζητά στοιχεία username & password, συνεπώς η γραμμή τεχνικά είναι ενεργή στην Forthnet.



    Όμως, στα συστήματά σας δεν έχουν γίνει completed οι αντίστοιχες εντολές, έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση και να παραμετροποιηθεί ο εξοπλισμός, όπως και να γίνει έκδοση username/password.


    Έχω καταναλώσει ήδη αρκετό χρόνο με το τηλεφωνικό σας κέντρο και έχω ταλαιπωρηθεί σημαντικά. Στο info[at]nova.gr δεν απαντά κανείς, πέρα από το αυτοματοποιημένο.
    Δεν με έχει ενημερώσει κανείς υπεύθυναγια το τι ακριβώς έχει συμβεί και πως θα επιλυθεί. 4 μέρες τώρα η μόνη λύση που μου προτείνεται είναι η υπομονή.
    Δεν υπάρχει κανένα χρονοδιάγραμμα ή ημερομηνία για το πότε θα έχω ξανά υπηρεσίες.

    Η διαδικασία κάπου έχει κολλήσει και δε θα ξεκολλήσει μόνη της, αν δεν γίνουν ενέργειες από δικούς σας ανθρώπους.
    Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι η γραμμή ήταν VLU στον προηγούμενο πάροχο και παραμένει VLU σε εσάς. Πιθανόν η διαδικασία να είναι διαφορετική και να μιλάμε για ιδιαίτερη περίπτωση που θέλει διαφορετικό χειρισμό.


    Παρακαλώ όπως
    1) ενημερώσετε άμεσα τα αντίστοιχα τμήματα για το ζήτημα, ώστε να κινηθούν οι απαραίτητες διαδικασίες για την ολοκλήρωση της ενεργοποίησης και την έναρξη παροχής των υπηρεσιών.
    2) ενημερώσετε εμένα προσωπικά για το τι ενέργειες έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι τώρα, και πότε θα έχω ξανά υπηρεσίες

    Σε PM θα βρείτε τα στοιχεία επικοινωνίας μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα manospcistas και καλή εβδομάδα,

    Έχουμε λάβει το pm σου και έχουμε απαντήσει σχετικά.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας