Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    27-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλησπέρα στην ομάδα,θα ήθελα τα φώτα σας στο εξής ,εχω ενα παλιο pc με τετραπυρηνο επεξεργαστη ,4gb ram και 320gb hdd.Η ερώτηση ειναι η εξής με τα λίγα που έχω δει και διαβάσει κατέληξα οτί αξίζει να προσθέσω εναν ssd 480gb,φυσικά για να έχω όφελος δλδ ταχύτητα θα πρέπει να εχω το λειτουργικό απο τον hdd στον ssd(windows10).Το θέμα μου ειναι πως μπορώ να το κάνω αυτο ?μπορει να γινει με μεταφορά απο τον εναν στον άλλο με καποιο τρόπο?η πρεπει να ξάνακάνω εγκάτασταση τα windows 10 στον ssd?και δηλωνω στο bios να bootαρει απο εκεί?κ ο hdd που θα έχει επίσης windows μεσα?να σημειώσω οτι είμαι άσχετος

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν είναι καλό πράγμα να κάνεις cross posting

  3. #3
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    γίνετε pd1975. μπορείς να κλωνοποιήσεις τον hdd στον ssd. Τον hdd μετά άμα θέλεις τον σβήνεις για να μην έχεις τα ίδια αρχεία και στον ssd και στον hdd. Αφού όπως λες είσαι άσχετος , καλύτερα ρώτα στο κατάστημα που θα πάρεις τον ssd αν μπορούν να στο κάνουν καθώς είναι μια απλή διαδικασία , αλλά το αν θα σε χρεώσουν ή όχι είναι θέμα του καταστήματος.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας