Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Καλησπέρα Θέλω να παραγγείλω απο κινα και δε ξέρω πόσο ασφαλές είναι αυτη τη περίοδο να παραλλαβω κάτι από Κίνα. Η γνώμη σας ποια είναι υπάρχουν κίνδυνοι σχετικα με τη μετάδοση του ιου αν παραλλαβω κατι απο τη Κινα;

  2. #2
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Θέλω να παραγγείλω απο κινα και δε ξέρω πόσο ασφαλές είναι αυτη τη περίοδο να παραλλαβω κάτι από Κίνα. Η γνώμη σας ποια είναι υπάρχουν κίνδυνοι σχετικα με τη μετάδοση του ιου αν παραλλαβω κατι απο τη Κινα;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Το Βήμα
    Ο ιός μπορεί να μεταδοθεί επίσης όταν ένα υγιές άτομο αγγίξει μια επιφάνεια που άγγιξε προηγουμένως ένα μολυσμένο άτομο και στη συνέχεια ακουμπήσει με τα (άπλυτα) χέρια του το στόμα, τη μύτη ή τα μάτια του.
    https://www.tovima.gr/2020/01/27/soc...ti-nea-apeili/

    Θεωρητικά δηλαδή αν με το που ανοίξεις τα δέματα πλύνεις τα χέρια σου αμέσως μετά δεν έχεις πρόβλημα

    Και βέβαια εάν ισχύει κάτι από τα παρακάτω:
    Αν έχει μολυνθεί το άτομο που σου έστειλε το δέμα και ανήκει στο 0,000002744% (Η Κίνα έχει ένα δις πληθυσμό)
    Αν αυτό το άτομο σκούπισε τη μύτη του ή φταρνίστηκε πάνω στο δέμα σου
    Αν το δέμα ήταν κλεισμένο σε αεροστεγή σακούλα, καθώς στον αέρα ζει κάποιες ώρες δεν ξέρουμε πόσες αλλά ώρες (το δέμα κάνει ένα μήνα να έρθει)

    Αν συμβούν όλα τα παραπάνω και δεν έχεις πλύνει τα χέρια σου, είσαι πάνω από 80 χρονών ή κάτω από 10 ή έχεις για κάποιο λόγο αδύνατο ανοσοποιητικό σύστημα ανήκεις δηλαδή στο 20% του πληθυσμού τότε θα κολλήσεις και θα έχεις βήχα για μια εβδομάδα.
    Θα πρέπει βέβαια να είσαι τόσο γκαντέμης ώστε να ανήκεις στο 4% αυτών που έχουν μολυνθεί για να πεθάνεις.

    Με άλλα λόγια η πιθανότητα να πεθάνεις από ένα δέμα από την Κίνα είναι 0,000000021952
    Συγκριτικά Οι πιθανότητες να σε χτυπήσει κεραυνός, είναι μία στις 600.000 και η πιθανότητα να κερδίσεις στο τζοκερ είναι μια στα ~13.000.000 οι οποίες είναι πολύ μεγαλύτερες από το να πεθάνεις με δέμα από την Κίνα

  3. #3
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μπορεις παντα να αφησεις το δεμα στο φουρνο στους 45 βαθμους.... Ο συγκεκριμενος δεν επιβιωνει πανω απο τους 40
    Αυτα για το 0,00000000021952 που σου τυχει.
    Η πιθανοτητα να χαθει στο δρομο ειναι σαφως μεγαλυτερη.
    Α και να εχει χολερα (εστω γριππη) ο υπαλληλος των ελτα και να σε κολλησει :P
    (παντως καθε χρονο στην Ελλαδα η γριππη "καθαριζει" πανω απο 300 ατομα, τα περισσοτερα με διαφορα αλλα προβληματα και τα οποια συχνα δεν φτανουν καν σε νοσοκομειο ωστε να γινει ταυτοποιηση/καταγραφη ως γριππη.)

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εκτος απο το δεμα... Που απλα θα το ανοιξεις και μετα θα πλυθεις...

    Μπορει να ειναι μολυσμενο το προιον που θα παραλαβεις. Εκει τι θα κανεις?

    Εγω τουλαχιστον ΔΕΝ θα διακινδυνευα την υγεια μου ουτε καν για βηχα (μην πω την ζωη μου και φανω τραγικος ) .
    Οπως επισης δεν θα εβαζα σε κινδυνο ουτε την οικογενεια μου.


    Ειναι τοσο σημαντικο αυτο που θελεις να παραγγειλεις που δεν μπορεις να το αναβαλλεις ? Ουτε υπαρχει εδω ?
    Εγω τουλαχιστον ευτυχως επεσα σε περιοδο που δεν ειχα κατι προς παραδοση οποτε δεν θα βαλω αλλη παραγγελια.

    Θα σταθω μονο σε αυτο..

    Η περίοδος επώασης του κοροναϊου διαρκεί από 1 έως 15 μέρες και το μικρόβιο μπορεί να μεταδοθεί κατά το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Αυτό σημαίνει ότι κάποιος μπορεί να έχει μολυνθεί και να μη το γνωρίζει (καθώς δεν θα έχει παρουσιάσει συμπτώματα) και να μεταδώσει τον κοροναϊό και σε άλλους.
    Και εγω να μην νοσησω επειδη ειμαι δυνατος οργανισμος , γιατι να βαλω σε κινδυνο αλλους με ασθενέστερο ανοσοποιητικο ?

    Δεν μιλαμε για videogame. Μιλαμε για κατι αληθινο-πραγματικο-μη αναστρεψιμο.

    Ας αφησουμε τον ωχαδερφισμο ( ωχ μωρε. υπερβολες. Σιγα μην κολλησω εγω ) και ας βοηθησουμε στην προστασια αντι να βοηθαμε στην εξαπλωση.

    Ολοι αυτοι που μολυνθηκαν... ουτε αυτοι πιστευαν οτι θα συμβει σε αυτους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 31-01-20 στις 11:04.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η περίοδος επώασης των έως 14-15 ημερών σημαίνει ότι ο φορέας μπορεί να εμφανίσει συμπτώματα έως και μετά από 14-15 ημέρες - εφόσον έχει ήδη αρπάξει τον ιό! Εκτός φορέα, στις επιφάνειες, ο ιός επιζεί λίγες ώρες, εντός των οποίων μάλλον δεν προλαβαίνει να φτάσει από την Κίνα. Μην σπέρνουμε τον πανικό από ελλειπή πληροφόρηση!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις παντα να αφησεις το δεμα στο φουρνο στους 45 βαθμους.... Ο συγκεκριμενος δεν επιβιωνει πανω απο τους 40
    Αυτα για το 0,00000000021952 που σου τυχει.
    Η πιθανοτητα να χαθει στο δρομο ειναι σαφως μεγαλυτερη.
    Α και να εχει χολερα (εστω γριππη) ο υπαλληλος των ελτα και να σε κολλησει :P
    (παντως καθε χρονο στην Ελλαδα η γριππη "καθαριζει" πανω απο 300 ατομα, τα περισσοτερα με διαφορα αλλα προβληματα και τα οποια συχνα δεν φτανουν καν σε νοσοκομειο ωστε να γινει ταυτοποιηση/καταγραφη ως γριππη.)
    Υπάρχει βέβαια πάντα και η πιθανότητα να χαθεί το δέμα, και να παραδοθεί μόνο ο ιός, αν είναι κανείς αρκετά γκαντέμης, ε;

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η περίοδος επώασης των έως 14-15 ημερών σημαίνει ότι ο φορέας μπορεί να εμφανίσει συμπτώματα έως και μετά από 14-15 ημέρες - εφόσον έχει ήδη αρπάξει τον ιό! Εκτός φορέα, στις επιφάνειες, ο ιός επιζεί λίγες ώρες, εντός των οποίων μάλλον δεν προλαβαίνει να φτάσει από την Κίνα. Μην σπέρνουμε τον πανικό από ελλειπή πληροφόρηση!
    Θεμα ελλειπης πληροφορης και πανικου δεν υπαρχει .

    Γι αυτο και εβαλα ολοκληρη την φραση ....

    Η περίοδος επώασης του κοροναϊου διαρκεί από 1 έως 15 μέρες και το μικρόβιο μπορεί να μεταδοθεί κατά το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Αυτό σημαίνει ότι κάποιος μπορεί να έχει μολυνθεί και να μη το γνωρίζει (καθώς δεν θα έχει παρουσιάσει συμπτώματα) και να μεταδώσει τον κοροναϊό και σε άλλους.
    Αν εβαζα ΜΟΝΟ αυτο το κομματι τοτε ναι. θα ηταν πανικος κλπ κλπ

    Η περίοδος επώασης του κοροναϊου διαρκεί από 1 έως 15 μέρες και το μικρόβιο μπορεί να μεταδοθεί κατά το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
    Θα επρεπε να μπορεις να καταλαβεις την διαφορα αναμεσα στα δυο κειμενα .

    Και για να το τελειωσω αυτο το θεμα... Εσυ θα ρισκαρες την υγεια σου και την υγεια των συγγενικων σου προσωπων απλα για να παρεις κατι πιο φτηνα απο κινα ?
    Δεν θα μπορουσες προσωρινα να αναστειλεις λιγο τις αγορες σου?

    Μετα το φιασκο της αντιμετωπισης του SARS θεωρεις οτι θα δωσουν ολες τις πληροφοριες στο λαο? Κρατα μικρο καλαθι γιατι ακομα δεν εχουμε δει τιποτα.

    Το 2002 ο SARS-CoV εξαπλώθηκε σε 27 χώρες, μολύνοντας σχεδόν 8.000 ανθρώπους και σκοτώνοντας περισσότερους από 770.

    H μεταδοτικότητα του MERS-CoV από άνθρωπο σε άνθρωπο, το 2012, ήταν μικρότερη, αλλά η θνητότητά του μεγαλύτερη: από τους 2.500 που νόσησαν κατέληξε ένα ποσοστό περίπου 35% (περιπου 875 ) .

    Και τωρα (αν και δεν εχουμε 2022 ) εχουμε να αντιμετωπισουμε τον 2019n-CoV . Τι θνησιμοτητα θα εχει αραγε ??
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για να το τελειωσω αυτο το θεμα... Εσυ θα ρισκαρες την υγεια σου και την υγεια των συγγενικων σου προσωπων απλα για να παρεις κατι πιο φτηνα απο κινα ?
    Δεν θα μπορουσες προσωρινα να αναστειλεις λιγο τις αγορες σου?
    Εαν προκειται για την πεθερα μου, να το συζητησουμε σε αλλη βαση. Τι ειπατε θετε απο κινα???

  8. #8
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεμα ελλειπης πληροφορης και πανικου δεν υπαρχει .

    Γι αυτο και εβαλα ολοκληρη την φραση ....



    Αν εβαζα ΜΟΝΟ αυτο το κομματι τοτε ναι. θα ηταν πανικος κλπ κλπ



    Θα επρεπε να μπορεις να καταλαβεις την διαφορα αναμεσα στα δυο κειμενα .
    Ολα αυτά που λες θα ίσχυαν μια χαρά αν παράγγελνες μια κινεζούλα, αλλά σε ένα άψυχο αντικείμενο, εκτός ζωντανού φορέα, ο ιός επιζεί μόνο μερικές ώρες! What part of this don't you get?

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν προκειται για την πεθερα μου, να το συζητησουμε σε αλλη βαση. Τι ειπατε θετε απο κινα???
    χαχαχα καλοοοοο
    The gr81 .

  10. #10
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @griniaris: Η περίοδος επώασης 1-15 μέρες που κόπιαρες από τα Νέα χωρίς να το αναφέρεις και χωρίς να αναφέρουν κι αυτοί τη δική τους πηγή ήταν υπόθεση επιστημονική (για την ακρίβεια, 2-14 ημέρες) του CDC βάσει δεδομένων από τον προηγούμενο ιό MERS. Χτες - προχτές έγραφαν παντού ότι βγήκε επιτέλους επίσημη μελέτη και λέει ότι είναι 5,2 μέρες. Βέβαια, η μελέτη προέρχεται από Κινέζους επιστήμονες, αν θέλουμε τους πιστεύουμε.

    Καλά τα γράφει ο Στέλιος στο 2ο post για τα νούμερα και τα ποσοστά, θα συμφωνήσω πως δεν αξίζει να ανησυχούμε για μετάδοση με τον συγκεκριμένο τρόπο.
    hnesne

  11. #11
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Η Εθνική Επιτροπή Υγείας της Κίνας γνωστοποίησε σήμερα Παρασκευή ότι ο απολογισμός των νεκρών της επιδημίας ιογενούς πνευμονίας που προκαλεί ο νέος κοροναϊός αυξήθηκε σε 213 σε όλη τη χώρα ως τα μεσάνυχτα της Πέμπτης, προσθέτοντας ότι επιβεβαιώθηκαν 1.982 νέα κρούσματα του 2019-nCoV.

    Ο συνολικός αριθμός των κρουσμάτων σε όλη την κινεζική επικράτεια έφθασε τα 9.692, διευκρίνισε η Επιτροπή σε ανακοίνωση που έδωσε στη δημοσιότητα. Σύμφωνα με τους Financial Times, ο αριθμός των κρουσμάτων έχει πλέον ξεπεράσει την επιδημία του SARS το 2003.

    ΠΗΓΗ : https://www.thetoc.gr
    ισως εχετε δικιο και να ειμαι υπερβολικος. Θεμα πανικου δεν τιθεται , απλα σαν εξυπνοι ανθρωποι που ειμαστε θα επρεπε να μην προκαλουμε την τυχη μας.

    Εστω , λεω εστω αν ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ σε 10 μερες βγουνε ΕΠΙΣΗΜΑ και πουν οτι μεταφερεται ακομα και απο τσιμπημα κουνουπιου ή αλλου ζωυφιου που μπορει να βρισκεται εντος της παραγγελιας μας.
    Εκει τι κανουμε? Δεν θα αρχισουμε να αναρωτιομαστε αν ειμαστε ασφαλεις?

    Υ.Γ. τα θηλυκα κουνουπια ζουν ακομα και 1 μηνα (εξαρταται το διαστημα απο αλλους παραγοντες οπως π.χ. τη θερμοκρασία, την υγρασία κλπ κλπ )

    Anyway, απλα η γνωμη μου ειναι να αναστειλετε τις παραγγελιες μεχρθ να υπαρξουν θετικες εξελιξεις.

    Το οτι σταματησα να παραγγελνω εγω δεν σημαινει οτι πανικοβληθηκα. Απλα δεν θελω να ρισκαρω για κατι τοσο σοβαρο.
    The gr81 .

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως εχετε δικιο και να ειμαι υπερβολικος. Θεμα πανικου δεν τιθεται , απλα σαν εξυπνοι ανθρωποι που ειμαστε θα επρεπε να μην προκαλουμε την τυχη μας.

    Εστω , λεω εστω αν ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ σε 10 μερες βγουνε ΕΠΙΣΗΜΑ και πουν οτι μεταφερεται ακομα και απο τσιμπημα κουνουπιου ή αλλου ζωυφιου που μπορει να βρισκεται εντος της παραγγελιας μας.
    Εκει τι κανουμε? Δεν θα αρχισουμε να αναρωτιομαστε αν ειμαστε ασφαλεις?

    Υ.Γ. τα θηλυκα κουνουπια ζουν ακομα και 1 μηνα (εξαρταται το διαστημα απο αλλους παραγοντες οπως π.χ. τη θερμοκρασία, την υγρασία κλπ κλπ )

    Anyway, απλα η γνωμη μου ειναι να αναστειλετε τις παραγγελιες μεχρθ να υπαρξουν θετικες εξελιξεις.

    Το οτι σταματησα να παραγγελνω εγω δεν σημαινει οτι πανικοβληθηκα. Απλα δεν θελω να ρισκαρω για κατι τοσο σοβαρο.
    Ελληνικά ταχυδρομεία, προσέχουμε για την υγεία σας, τίποτα κάτω απο 2 μήνες παράδοση!

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως εχετε δικιο και να ειμαι υπερβολικος. Θεμα πανικου δεν τιθεται , απλα σαν εξυπνοι ανθρωποι που ειμαστε θα επρεπε να μην προκαλουμε την τυχη μας.

    Εστω , λεω εστω αν ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ σε 10 μερες βγουνε ΕΠΙΣΗΜΑ και πουν οτι μεταφερεται ακομα και απο τσιμπημα κουνουπιου ή αλλου ζωυφιου που μπορει να βρισκεται εντος της παραγγελιας μας.
    Εκει τι κανουμε? Δεν θα αρχισουμε να αναρωτιομαστε αν ειμαστε ασφαλεις?

    Υ.Γ. τα θηλυκα κουνουπια ζουν ακομα και 1 μηνα (εξαρταται το διαστημα απο αλλους παραγοντες οπως π.χ. τη θερμοκρασία, την υγρασία κλπ κλπ )

    Anyway, απλα η γνωμη μου ειναι να αναστειλετε τις παραγγελιες μεχρθ να υπαρξουν θετικες εξελιξεις.

    Το οτι σταματησα να παραγγελνω εγω δεν σημαινει οτι πανικοβληθηκα. Απλα δεν θελω να ρισκαρω για κατι τοσο σοβαρο.
    Εαν υποθετικα συμβει κατι τετοιο, τοτε εισαι (ειμαστε) doomed anyways... Η cosco εχει στον Πειραια ενα λιμανι ολοκληρο.
    Ξερεις ποσα καραβια και ποσα containers ξεφορτωνουν καθε μερα? Ξερεις ποσα κουνουπακια μπορουν να ταξιδεψουν μεσα στο μηχανοστασιο/αμπαρι κλπ. Απειρα...
    Πολλα απο αυτα καταληγουν στα καταστηματα ως τροφιμα/gadgets και παει λεγοντας. (oχι τα κουνουπια, τα πραγματα)
    Εκει διπλα περνανε λεωφορεια που ξεφορτωνουν κοσμο στον ηλεκτρικο.
    Σε λιγα λεπτα ειναι στο συνταγμα/μοναστηρακι..
    Αν δεν σκοπευεις να κλειστεις σπιτι σου, να τρως κονσερβες, να πινεις εμφιαλωμενο νερο και να μην ανοιγεις σε κανενα για κανενα διμηνο για αρχη δουλεια δεν γινεται

    Ειτε διακοπτουμε τα παντα με τους κινεζους, ειτε δεν κανουμε τιποτε γιατι απλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι.
    Α και επειδη ειναι ηδη στην ιταλια, uk, γερμανια κλπ, και αεροπλανα πανε και ερχονται, resistance is futile.
    Στατιστικα ειναι θεμα χρονου να εμφανιστει κρουσμα και στην ελλαδα. Προετοιμασου ψυχολογικα

  14. #14
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Καλημέρα και καλο μηνα διαβάζω το θεμα απο χτες με τις απαντησεις σας. Η αλήθεια είναι ότι τη παραγγελία την έχω κάνει ήδη απλα περιμένω. Την εκανα απο aliexpress πριν 20 μέρες περίπου αλλα έχει κολλήσει στο awaiting shipment και με ειδοποίησαν οτι μέχρι 2 Φεβρουαρίου δε περνανε παραγγελίες λόγω εορτών στη Κινα. Διαβάζοντας αρκετά πραγματα πανω στο θεμα και ότι τα κρούσματα συνεχίζουν να εξαπλονοντε θεώρησα καλή ιδέα να το ακυρώσω. Τα λεφτα θα τα πάρω πίσω; πατησα cancel order reasons other. Η παραγγελία δεν είχε αποσταλεί ακόμα..ενα sat finder των 50 ευρώ ηταν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 01-02-20 στις 13:52.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω από aliexpress εφόσον σου δίνει το κουμπάκι γίνεται αυτόματα και η ακύρωση / επιστροφή χρημάτων, για το δεύτερο ίσως χρειαστούν λίγες μέρες.

    Ό,τι δεν έχει σταλεί θα καθυστερήσει κι άλλο, διάβασα (σε άσχετο άρθρο, οπότε με κάθε επιφύλαξη) ότι η κινέζικη κυβέρνηση παράτεινε τις αργίες λόγω του ιού, που σημαίνει πως ό,τι έχει να κάνει με κινέζικο δημόσιο αλλά και πολλές ιδιωτικές επιχειρήσεις θα αργήσει να αρχίσει να λειτουργεί. Σαν ημερομηνία κλειδί ακούγεται η 9η Φεβρουαρίου - πολλές επιχειρήσεις αποφάσισαν να κλείσουν μέχρι τότε. Ελπίζω όποιος έχει παραγγείλει κάτι να μην το βιάζεται, μετά θα φύγουν και μαζεμένα και θα γίνεται για κάμποσο καιρό χαμός.
    hnesne

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας