Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Καλησπέρα σε όλους.Είμαι εδώ και ένα χρόνο συνδρομητής της Nova ( Forthnet ) σε σταθερή τηλεφωνία και Internet 50Mbps Vdsl.Επειδή μου κάνουν προσφορά από την εταιρεία για αναβάθμιση της ταχύτητας Vdsl από 50Mbps σε 100Mbps θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να με ενημερώσει άν η διαδικασία γίνεται απρόσκοπτα δηλ. χωρίς διακοπή της υπηρεσίας Internet επειδή πρίν ένα χρόνο όταν έκανα φορητότητα από Cosmote σε Nova έμεινα έναν ολόκληρο μήνα χωρίς Internet οπότε υπάρχει κάποιος σχετικός δισταγμός.Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Από την στιγμή που δεν αλλάζεις πάροχο και απλά κανείς αλλαγή προγράμματος δεν θα υπάρξει κάποια διακοπή από την υπηρεσία σου λογικά,αλλά για σιγουριά γιατί δεν ρωτάς στην νόβα,αυτοί θα ξέρουν καλύτερα από τον καθένα μας.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sot2691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.Είμαι εδώ και ένα χρόνο συνδρομητής της Nova ( Forthnet ) σε σταθερή τηλεφωνία και Internet 50Mbps Vdsl.Επειδή μου κάνουν προσφορά από την εταιρεία για αναβάθμιση της ταχύτητας Vdsl από 50Mbps σε 100Mbps θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να με ενημερώσει άν η διαδικασία γίνεται απρόσκοπτα δηλ. χωρίς διακοπή της υπηρεσίας Internet επειδή πρίν ένα χρόνο όταν έκανα φορητότητα από Cosmote σε Nova έμεινα έναν ολόκληρο μήνα χωρίς Internet οπότε υπάρχει κάποιος σχετικός δισταγμός.Ευχαριστώ.
    Καμία διακοπή. Για την ακρίβεια είναι 2 λεπτά υπόθεση να σου αλλάξουν απλά το προφίλ. Όμως επειδή η ιδιοκτησία της καμπίνας που συνδέεσαι είναι σίγουρα άλλου παρόχου πρέπει να γίνει αίτημα και αυτό ενδεχομένως να χρειαστεί κάποιες ώρες ή μέρες μέχρι να γίνει.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας