Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 127
  1. #61
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εμπιστευεστε παραγγελιες απο εξωτερικο τωρα με τον κορωνοιο; Χρειαζομαι εναν φορητο με FHD οθονη και SSD για να ειναι αθορυβος και μια αναβαθμιση μητρικη+cpu+μνημη στο pc για να μπορει να παιξει βιντεο και να σηκωσει το unity (ο τωρινος μου pc ειναι αρχαιος).

  2. #62
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Upax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμπιστευεστε παραγγελιες απο εξωτερικο τωρα με τον κορωνοιο; Χρειαζομαι εναν φορητο με FHD οθονη και SSD για να ειναι αθορυβος και μια αναβαθμιση μητρικη+cpu+μνημη στο pc για να μπορει να παιξει βιντεο και να σηκωσει το unity (ο τωρινος μου pc ειναι αρχαιος).
    Αν σου πουμε ΝΑΙ .. θα ησυχασεις και θα παραγγειλεις?

    Το θεμα ασχετα απο τον φοβο για τον ιο ..... ειναι αν θα ερθει η παραγγελια σου και πότε .

    Εχεις βρει κατι συγκεκριμενο που θελεις να παρεις ?
    The gr81 .

  3. #63
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου πουμε ΝΑΙ .. θα ησυχασεις και θα παραγγειλεις?

    Το θεμα ασχετα απο τον φοβο για τον ιο ..... ειναι αν θα ερθει η παραγγελια σου και πότε .

    Εχεις βρει κατι συγκεκριμενο που θελεις να παρεις ?
    Οχι, δεν το εχω ψαξει ακομα σε ξενα σαιτ.

    Και κατι αλλο: Οι μεταχειρισμενοι ssd ειναι λιγοτερο αξιοπιστοι απο τους μηχανικους δισκους;

  4. #64
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εμπειρία από το service των refurbished υπάρχει;
    Laptop αγορασμένο αρχές του έτους ενώ πήγαινε πολύ καλά άρχισε να σβήνει απότομα. Μάλλον ανεμιστηράκι το κόβω γιατί δεν παίρνει πλέον μπροστά (το ανεμιστηράκι).
    Αν είναι κάτι άλλο ακόμα χειρότερα. (Εντός εγγύησης βέβαια)
    Μπορώ να το αλλάξω μόνος μου αλλά γιατί να μπω στην διαδικασία; πρέπει και να το παραγγείλω κιόλας. Αν είναι και εκεί το θέμα
    Τώρα βέβαια το service λειτουργεί με courier το οποίο τρέχα γύρευε θέλει 20 ευρώ αποστολή, συν 20 επιστροφή. Ή να πάω εγώ από εκεί αλλά απαγορεύεται η μετακίνηση. Είμαι εντελώς σε άλλη περιοχή.
    δεν γίνεται.
    Με αυτά που γίνονται χάνεται η εγγύηση αυτού του διαστήματος δύο μήνες περίπου που είναι παροπλισμένο το laptop.
    Ποια η αντιμετώπιση των διάφορων καταστημάτων που πουλάνε refurbished υπολογιστές;

  5. #65
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.302
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Θα έλεγα να τους πάρεις τηλέφωνο να παζαρέψεις τα μεταφορικά, τονίζοντας πως δεν είναι δική σου ευθύνη και πως θα έπρεπε να σε καλύψουν βάσει εγγύησης. Ή να το μοιράσετε κάπως, να επιβαρυνθείς να το στείλεις (ρώτα και για δικό σου courier που ίσως πάρει λιγότερα) να μη χαθεί η εγγύηση και όταν με το καλό το φτιάξουν βλέπεις μήπως πας και το παραλάβεις εσύ, ως τότε το πιο πιθανό είναι να έχουν αρθεί οι απαγορεύσεις στις μετακινήσεις. Παίζει και να τους ζητήσεις μια μικρή παράταση στην εγγύηση (εφόσον δεσμευθούν γραπτά) για να μην τη χάσεις. Κάπου είδα άλλα service είναι μεν κλειστές οι ρεσεψιόν αλλά φροντίζουν για δωρεάν πάρε-δώσε.
    hnesne

  6. #66
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμπειρία από το service των refurbished υπάρχει;
    Laptop αγορασμένο αρχές του έτους ενώ πήγαινε πολύ καλά άρχισε να σβήνει απότομα. Μάλλον ανεμιστηράκι το κόβω γιατί δεν παίρνει πλέον μπροστά (το ανεμιστηράκι).
    Αν είναι κάτι άλλο ακόμα χειρότερα. (Εντός εγγύησης βέβαια)
    Μπορώ να το αλλάξω μόνος μου αλλά γιατί να μπω στην διαδικασία; πρέπει και να το παραγγείλω κιόλας. Αν είναι και εκεί το θέμα
    Τώρα βέβαια το service λειτουργεί με courier το οποίο τρέχα γύρευε θέλει 20 ευρώ αποστολή, συν 20 επιστροφή. Ή να πάω εγώ από εκεί αλλά απαγορεύεται η μετακίνηση. Είμαι εντελώς σε άλλη περιοχή.
    δεν γίνεται.
    Με αυτά που γίνονται χάνεται η εγγύηση αυτού του διαστήματος δύο μήνες περίπου που είναι παροπλισμένο το laptop.
    Ποια η αντιμετώπιση των διάφορων καταστημάτων που πουλάνε refurbished υπολογιστές;
    ενα χρονο εγγυηση εχουν τα refurbished αγορασμενα απο μαγαζια.

    Οποτε απλα θα περιμενεις να αρθουν τα μετρα να το παραδοσεις μονος σου αν θελεις.

    Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν θα μπορεις να το χρησιμοποιεις.

    Υ.Γ. δεν πιστευω να εχεις λιγοτερη εγγυηση απο 1 χρονο ? Αν ναι... απο ποιο μαγαζι? γιατι οσα ξερω ειναι 1 χρονο.
    The gr81 .

  7. #67
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.302
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @griniaris, κι εγώ το ίδιο με σένα κατάλαβα αλλά διάβασα λίγο πιο προσεκτικά. Εννοεί να μη λήξει η εγγύηση αρχές του 2021 και το έχει χαρεί μόνο 10 μήνες αντί για 12. Πάντως φοβάμαι πως και να μην ήταν το θέμα των courier στη μέση οποιαδήποτε επισκευή αργεί αυτές τις μέρες.
    hnesne

  8. #68
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχω ξεμείνει από υπολογιστές. θα περιμένω μάλλον μέχρι να λήξουν τα μέτρα.
    Πολύ δουλεμένο laptop τελικά. Μάλλον used και όχι στα refurbished θα έπρεπε να το βάλουν.

  9. #69
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    σε ένα κατάστημα στα εξάρχεια υπήρξε μια συνολική αντικατάσταση ενός φορητού υπολογιστή με το ίδιο στα ιδιά χρήματα της αρχικής αγοράς,Θα έλεγα να τους πάρεις τηλέφωνo
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

  10. #70
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό που λες μου το είχαν προτείνει τις πρώτες μέρες και εμένα γιατί ανακάλυψα ότι δεν λειτουργούσε σωστά το DVD drive. Δηλαδή την μία έπαιζε την άλλη όχι. Τα γνωστά προβλήματα που κάνουν όταν είναι στα τελευταία τους.
    Περίμενα η μπαταρία να ήταν ψόφια στην οποία δεν έδιναν εγγύηση (μου το ξεκαθάρισαν από την αρχή) αλλά περιέργως ήταν μια χαρά. Σχεδόν σαν καινούργια.
    Σε κάποια φάση σε ταινίες δεν διάβαζε καμία. Αλλά ποιος βλέπει ταινίες τώρα από DVD; Αλλά επειδή είμαι λίγο ψείρας το άλλαξα.
    Είχα ένα δικό μου drive to άλλαξα και όλα ΟΚ. Πήγα και μου έδωσαν ένα άλλο drive για να έχω καβάτζα.
    Δεν το άλλαξα ολόκληρο γιατί το είχα σετάρει όπως το ήθελα εγώ.
    Συνεργάσιμοι πάντως είναι. Μάλιστα την πρώτη εβδομάδα μου είπαν. Αν θες σου κόβουμε πιστωτικό. Θα αναφερθώ στο μαγαζί όταν τελειώσει η ιστορία αυτή.
    Αναφέρθηκα εδώ για να δω τι γενικώς παίζει και εμπειρίες από αγοραστές.

  11. #71
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το laptop πήγε τελικά στην cosmodata και η εξυπηρέτηση ήταν σχεδόν άμεση. Αλλάχθηκαν οι μνήμες το οποίο το διαπίστωσα και εγώ αφού είναι από αυτά που ξεκουμπώνουν από κάτω και δεν τα ξεβιδώνεις.
    Θα τους στείλω τώρα mail μήπως και επεκτείνουν την εγγύηση για 40 μέρες που δεν το νομίζω να το κάνουν. το laptop είναι ένα παλιό HP65070b 15,1 οθόνη i5 3230m 6 GB
    Σε αυτές τις προδιαγραφές δεν είχα χρήματα για καινούργιο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 08-05-20 στις 13:59.

  12. #72
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Καλημερα εχθες αποφασισα να στρεσαρω το pc με ενα παιχνιδακι (driver san f.) και μαλιστα χωρις την 4650 (διοτι μας χαιρετησε) αλλα με την ενσωματωμενη ATI 4250 και ομολογω να πω πως το pcακι τα πηγε πολυ καλα,θα ηθελα να ρωτησω ποιο fifa πιστευετε οτι θα παιζει καλα στο παραπανω pc (Amd x2 250 + 8 gb Ram)?

  13. #73
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.995
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    PES 13 και Fifa11 βρήκα σε 4250. Σε χαμηλή ανάλυση βέβαια.



    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  14. #74
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi

  15. #75
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο pc https://www.info-world.gr/el/proiont...s10125144.html απο το infoworld σε τιμη χωμα 30€ , το πηρα μονο και μονο γιατι για να φτιαχτουνε 2 pc που εχω και καθονται (Q6600 -Q9550) με προβλημα στην μητρικη και στο τροφοδοτικο μου ζητανε 150€...Οποτε πηρα το συγκεκριμενο για να αλλαξω απλα τον cpu σε Q9550,ραμ και ssd υπαρχουν.
    Θεωρειται πως σκεφτηκα σωστα??

Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας