Σελ. 15 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415
Εμφάνιση 211-220 από 220
  1. #211
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως και τώρα "άλλα γράφω και άλλα εννοώ";
    Τι γράφω παραπάνω;

    Μιλάω για την συμπεριφορά άλλων, που σίγουρα διάβασες τα ποστ τους.
    Αλλά και εσύ προσωπικά ουκ ολίγες φορές έχεις παρεκτραπεί.

    Σε αυτή όμως την περίπτωση σε επιρρίπτω ευθύνες γιατί δεν παρενέβεις ως όφειλες ως Moderator.
    Πράγμα που όπως είπα το κάνεις συστηματικά και επιλεκτικά σε κάποιους.
    Και σου το λέω ευθέως... σε εμένα το έχεις κάνει πάρα πολλές φορές.
    Αν ανατρέξεις σε παλιότερα πμ θα βρεις κάτι.

    Όσο για το τελευταίο που λες...
    Αφού θεωρείς ότι αυτό είναι όπως το λες και νομίζεις... απλά κλείσε την συζήτηση.
    Τόσο απλά.
    Τουλάχιστον επικαλείσαι κάποιους κανόνες. Κάτι είναι και αυτό και ας είναι του φόρουμ. Στους κανόνες αυτούς αλήθεια εμπίπτουν οι φράσεις που ξεκίνησες να θέτεις όταν τα νομικά επιχειρήματα άρχισαν να στερεύουν; Αναφέρομαι στις φράσεις:
    "Ε... κάνε μας μήνυση να σου φύγει ο σεβντάς" και
    'Το λογικό είναι να μην γνωρίζεις τι συμβαίνει στις πολυκατοικίες, γιατί όπως φαίνεται μένεις σε μονοκατοικία και απλά τρολάρεις όλους τους υπόλοιπους. Προφανώς και δεν έχεις βρεθεί ποτέ σε συνέλευση, ούτε έχεις συναναστραφεί ποτέ με άλλους σε τέτοιο χώρο. Και αν, όπως φαίνεται, έχεις νομικές γνώσεις, καλό είναι να τις μετριάσεις, γιατί γίνονται παρεξηγήσιμες. Εκτός αν περνάει τόση κρίση το επάγγελμα''

    Παρόλα αυτά έφτασες να 'κακίζεις' και τον mod. Κλείνω όμως εδώ γιατί όλα αυτά είναι άνευ ουσιαστικού περιεχομένου και απλά κουράζουν τους αναγνώστες.

    Επί της ουσίας.. Σε ρώτησε ο mod sdikr για την πρόβλεψη στο καταστατικό της πολυκατοικίας (που είναι υπεράνω νόμων αλλιώς είναι κορόιδα αυτοί που τον έκαναν, όπως λες) περί καλλιέργειας κάνναβης στην οικοδομή. Είναι οκ; Δεν έχεις απαντήσει ακόμα.

  2. #212
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    @mike80
    Όχι δεν θα απαντήσω και ας το εκλάβεις ως "στέρηση νομικών επιχειρημάτων".
    Θα μάθεις πρώτα να σέβεσαι τους συνομιλητές σου όσο και αν τους θεωρείς κατώτερους από εσένα σε οποιοδήποτε σημείο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #213
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Αν είμαστε όλοι από Αθήνα δεν τα λέμε σε καμιά καφετέρεια γιατί από τον γραπτό μόνο λόγο χάνεται πολύ "νόημα", τι λέτε λοιπόν;

  4. #214
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είμαστε όλοι από Αθήνα δεν τα λέμε σε καμιά καφετέρεια γιατί από τον γραπτό μόνο λόγο χάνεται πολύ "νόημα", τι λέτε λοιπόν;
    εγώ πάντως δεν έχω κανένα θέμα/πρόβλημα είμαι μέσα άλλωστε κέντρο αθήνας-παγκράτι

  5. #215
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    @mike80
    Όχι δεν θα απαντήσω και ας το εκλάβεις ως "στέρηση νομικών επιχειρημάτων".
    Θα μάθεις πρώτα να σέβεσαι τους συνομιλητές σου όσο και αν τους θεωρείς κατώτερους από εσένα σε οποιοδήποτε σημείο.
    Η ερώτηση είναι του sdikr. Σε εκείνον δεν απαντάς και δεν δείχνεις έτσι ότι τον σέβεσαι.

    Μια χαρά σέβομαι τους συνομιλητές μου.

  6. #216
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γειά σας νοικιάζω διαμέρισμα σε περιοχή που είναι διαθέσιμη η οπτική ίνα για να γίνει η εγκατάσταση ποια είναι η διαδικασία θέλω να πω στην πολυκατοικία έχουμε εταιρεία διαχείρισης και γενικά διαχειριστής δεν έχουμε κάποιον που να μένει στην πολυκατοικία θέλω να ρωτήσω αν εγω που νοικιάζω το σπίτι ο/η ιδιοκτήτης που νοικιάζω το σπίτι είναι οκ για να κάνω την εγκατάσταση και αρνηθούν οι υπόλοιποι γίνεται να κάνω την εγκατάσταση όχι εγώ το συνεργείο δηλαδή περιμένω απαντήσεις σας

  7. #217
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας νοικιάζω διαμέρισμα σε περιοχή που είναι διαθέσιμη η οπτική ίνα για να γίνει η εγκατάσταση ποια είναι η διαδικασία θέλω να πω στην πολυκατοικία έχουμε εταιρεία διαχείρισης και γενικά διαχειριστής δεν έχουμε κάποιον που να μένει στην πολυκατοικία θέλω να ρωτήσω αν εγω που νοικιάζω το σπίτι ο/η ιδιοκτήτης που νοικιάζω το σπίτι είναι οκ για να κάνω την εγκατάσταση και αρνηθούν οι υπόλοιποι γίνεται να κάνω την εγκατάσταση όχι εγώ το συνεργείο δηλαδή περιμένω απαντήσεις σας
    εσύ είπες είσαι ο ενοικιαστής σωστά?
    αν ο ιδιοκτήτης του διαμερίσματος θέλει να γίνει η εγκατάσταση οπτικών ινών
    τότε κανείς δεν μπορεί να σας εμποδίσει
    το δύσκολο έργο που έχετε είναι να πάρετε τις υπογραφές του διαχειριστή που απαιτούνται στα έγγραφα που θα σας αφήσει ο μηχανικός που θα έρθει για την μελέτη
    και αυτό επειδή μου λέτε ότι έχετε εταιρεία διαχείρισης και αυτές συνήθως δεν παίρνουν καμία ευθύνη/ρίσκο μόνο για να εισπράττουν χρήματα είναι.

  8. #218
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ναι, γιατι οι εταιρειες διαχείρισης υποκαθιστουν την καθημερινοτητα του διαχειριστη, οχι όμως και τις ευθυνες του. Δεν υπάρχει το νομικό υπόβαθρο για κάτι τετοιο.
    Θεωρητικα, με αλλαγή καταστατικου θα μπορούσε , αλλά και οι εταιρείες διαχείρισης δεν το θελουν. (χαζες ειναι? )

  9. #219
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Υποτίθεται ότι υπάρχει εκπρόσωπος της πολυκατοικίας ο οποίος είναι ο ενδιάμεσος μεταξύ της πολυκατοικίας και της εταιρείας διαχείρισης. Σε αυτόν δε θα έπρεπε να αποταθεί η εταιρεία για την ενημέρωση;

    Στην περίπτωση της πολυκατοικίας που μένουν οι γονείς μου δεν υπάρχει καταστατικό (πολυκατοικία του 1950 και κανείς από τους ιδιοκτήτες δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ, ούτε θέλει πια να γίνει κανονισμός...) και υπάρχει εταιρεία διαχείρισης. Κάποια παλικάρια που μένουν στην πολυκατοικία (παιδιά ιδιοκτήτη) θέλησαν να βάλουν οπτική ίνα, επικοινώνησαν με την εταιρεία διαχείρισης και πήραν απευθείας την υπογραφή από αυτούς. Μέσα σε μερικές μέρες έγινε η εγκατάσταση και μάλλον απολαμβάνουν ήδη την κατοστάρα τους. Τώρα προσπαθώ να πείσω τον πατέρα μου
    Ανυπόγραφος

  10. #220
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποτίθεται ότι υπάρχει εκπρόσωπος της πολυκατοικίας ο οποίος είναι ο ενδιάμεσος μεταξύ της πολυκατοικίας και της εταιρείας διαχείρισης. Σε αυτόν δε θα έπρεπε να αποταθεί η εταιρεία για την ενημέρωση;

    Στην περίπτωση της πολυκατοικίας που μένουν οι γονείς μου δεν υπάρχει καταστατικό (πολυκατοικία του 1950 και κανείς από τους ιδιοκτήτες δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ, ούτε θέλει πια να γίνει κανονισμός...) και υπάρχει εταιρεία διαχείρισης. Κάποια παλικάρια που μένουν στην πολυκατοικία (παιδιά ιδιοκτήτη) θέλησαν να βάλουν οπτική ίνα, επικοινώνησαν με την εταιρεία διαχείρισης και πήραν απευθείας την υπογραφή από αυτούς. Μέσα σε μερικές μέρες έγινε η εγκατάσταση και μάλλον απολαμβάνουν ήδη την κατοστάρα τους. Τώρα προσπαθώ να πείσω τον πατέρα μου
    Οι σοβαρές εταιρείες διαχείρισης πολυκατοικιών όταν συνεργάζονται με μια πολυκατοικία για να αναλάβουν την διαχείριση φροντίζουν να υπάρχει ένας ιδιοκτήτης από την πολυκατοικία που θα είναι ο ενδιάμεσος μεταξύ της πολυκατοικίας και της εταιρείας διαχείρισης (στην ουσία ο διαχειριστής)

    όσο για τον πατέρα σου εύκολα πιστεύω ότι θα τον πείσεις αν του αραδιάσεις τα πλεονεκτήματα που θα έχει με τις οπτικές ίνες σε ταχύτητα στο διαδίκτυο (άρα ευκολία σε όλες τις δουλειές που θέλουν πρόσβαση στο διαδίκτυο) - τηλεφωνία - τηλεόραση κτλ...

Σελ. 15 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας