Σελ. 9 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 220
  1. #121
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    @Deni
    Μπα καμία ενόχληση

  2. #122
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    100 φορές να τα γράψεις, 101 θα πάρεις την ίδια απάντηση.
    Ο διαχειριστής δεν κάνει του κεφαλιού του, αλλά είναι ο μόνος νόμιμος εκπρόσωπος της οικοδομής για να συνεννοηθεί με την εταιρεία πως και που θα γίνουν οι εργασίες της εγκατάστασης.
    Αν δεν θέλει να το κάνει, υπάρχει η γενική συνέλευση της οικοδομής για να βρεθεί η λύση σε αυτό που έχεις νόμιμο δικαίωμα.

    Ο συγκεκριμένος νόμος ρητά αναφέρει ότι αν έστω και ένας ιδιοκτήτης της οικοδομής θέλει την εγκατάσταση, αυτή πρέπει να γίνει. Μέχρι εδώ συμφωνούμε.
    Αλλά δεν λαμβάνεις υπόψη ότι υπάρχουν και άλλοι νόμοι που καθορίζουν τα της οικοδομής και αυτό αφορά τον νόμιμο εκπρόσωπο αυτής. Μόνο με αυτόν οφείλει η κάθε εταιρεία να συνεννοηθεί για τις εργασίες που θα γίνουν και όχι με εμάς. Βάσει αυτού καθορίζεται η εμπορική πολιτική κάθε εταιρεία και όχι κατά πως νομίζουμε ή θέλουμε να κινούνται.
    Καμία παρερμηνεία του νόμου δεν συμβαίνει εκ μέρους των εταιρείων. Αντιθέτως εσύ βγάζεις λάθος συμπεράσματα εθελοτυφλώντας.

    Με ποιον θα συνεννοηθεί η εταιρεία από που θα μπει ή ίνα, που θα τοποθετηθούν τα κανάλια και ποια διαδρομή θα ακολουθήσουν; Σε ποιο σημείο θα τοποθετηθεί ο κεντρικός κατανεμητής και αντίστοιχα σε κάθε όροφο οι υποκατανεμητές; Ποιος θα τους επιτρέψει την είσοδο στην οικοδομή, θα επιβλέψει αν όλα βαίνουν σωστά ή δεν υπάρχουν τυχόν προβλήματα;
    Αυτά δεν τα προβλέπει ο νόμος που αναφέρεσαι, αλλά είναι υποχρεώσεις του νόμιμου εκπροσώπου της οικοδομής και αν αυτός διαφωνεί επί της εγκατάστασης, είναι υποχρέωση της γενικής συνέλευσης να βρεθεί η λύση. Όχι της εταιρείας.

  3. #123
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουθενά δεν είπα ότι θα πρέπει η εταιρεία να ενημερώσει την πολυκατοικία για τις εργασίες.
    Συμφωνούμε ότι εμείς θα πρέπει να κοινοποιήσουμε στους υπόλοιπους ενοίκους ότι θα προβούμε σε εργασίες.
    Ίδια ακριβώς περίπτωση με τις εργασίες ανακαίνισης των σπιτιών μας.
    Αυτό ακριβώς προβλέπει και η νομοθεσία που επικαλούνται.
    Ότι εμείς κοινοποιούμε στον Διαχειριστή ή στην συνέλευση για τις εργασίες που πρόκειται να κάνουμε.
    Πουθενά δεν λέει ότι θα πρέπει να μου υπογράψει κάποιο χαρτί ο διαχειριστής ή η συνέλευση.



    Η οικοδομή μπορεί να εκπροσωπηθεί νομικά από τον διαχειριστή.
    Απλά για να μην τρέχεις εσύ ή ο άλλος στα δικαστήρια στέλνεις τον διαχειριστή αν χρειαστεί.
    Την διαχείριση όμως της πολυκατοικίας την ασκεί η γενική συνέλευση και όχι ο διαχειριστής.
    Δηλαδή... δεν μπορεί ο εκάστοτε διαχειριστής να κάνει ότι θέλει χωρίς απόφαση γενικής συνέλευσης.
    Το μόνο που προβλέπεται σε ορισμένα καταστατικά είναι ένα χρηματικό όριο της τάξης των 300ε το οποίο μπορεί να διαχειριστεί ο εκάστοτε διαχειριστής όπως θέλει χωρίς απόφαση γενικής συνέλευσης.
    Όλα τα υπόλοιπα θα πρέπει να περνάνε από γενική συνέλευση.
    Άρα... το μόνο νομικά ορθό θα ήταν να ζητήσουν απόφαση γενικής συνέλευσης όπου δεν θα προέκυπτε ομοφωνία για την μη κατασκευή του έργου.
    Αυτό προβλέπει και ο νόμος.
    Πουθενά η νομοθεσία που αναφέρουν δεν αναφέρει για υπογραφή διαχειριστή.

    Πολύ απλά...
    1. αν ο διαχειριστής κινηθεί αυτοβούλως όπως στις δύο πολυκατοικίες που ανέφερα, η εταιρεία είναι εκτεθειμένη απέναντι στους υπολοίπους γιατί πολύ απλά δεν έχει στα χέρια της απόφαση γενικής συνέλευσης.
    Προφανώς και ο διαχειριστής γιατί δεν κοινοποίησε στους υπολοίπους για το έργο που θα γίνει (ψευδής δήλωση).
    2. αν ο διαχειριστής αρνηθεί να υπογράψει, πάλι η εταιρεία είναι έκθετη απέναντι στον νόμο, στην περίπτωση που ο ενδιαφερόμενος της προσκομίσει χαρτί ότι κοινοποίησε την έναρξη των εργασιών και ότι δεν του επιδόθηκε κανένα χαρτί γενικής συνέλευσης με ομόφωνη άρνηση.

    Πουθενά δεν καλύπτεται ο πάροχος με την υπογραφή του διαχειριστή.
    Είναι μια παραποίηση του νόμου που προφανώς ξεκίνησε ένας και αντέγραψαν οι υπόλοιποι.
    Παρεμπιπτόντως... η inalan ακόμα να μου απαντήσει για το που αναφέρεται στην νομοθεσία που επικαλείται η υπογραφή του διαχειριστή.
    Νομικό σύμβουλο δεν έχουν να του κάνουν μια ερώτηση;
    Ξαναλέω... αν απλά λέγανε ότι θέλω την υπογραφή του διαχειριστή, χωρίς ούτε καν να αναφέρουν για πιο λόγο (δεν με ενδιαφέρουν τα των εταιρειών), δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.
    Το θέμα για εμένα είναι ότι επικαλούνται ψευδώς την νομοθεσία.

    @sdikr
    Δεν θα πάω στα δικαστήρια τον διαχειριστή για μια υπόθεση που έχει να κάνει με εμένα και την εταιρεία.
    Η εταιρεία "χώνει" μεταξύ εμένα και αυτής τον διαχειριστή.
    Επίσης δεν θα πάω στα δικαστήρια την εταιρεία.
    Απλά δεν την επιλέγω αυτή την χρονική στιγμή.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να την σχολιάζω και να την κρίνω για τις πράξεις της και την νομιμότητά της.
    Αν νομίζεις ότι για κάθε σχολιασμό ή κριτική θα πρέπει να σταματάνε τις συζητήσεις και να καταφεύγουμε νομικά, τότε απλά κλείσε το παρόν θέμα.
    Απλά μην ξεχάσεις να κλειδώσεις και όλα τα υπόλοιπα ή ακόμα και όλο το φόρουμ.
    Σε κάθε μήνυμα υπερβαίνεις τον εαυτό σου.
    Εγώ πάντως πριν γίνω διαχειριστής στην πολυκατοικία που μένω είχαν συντάξει ένα πληρεξούσιο σε μια συμβολαιογράφο όλοι οι ιδιοκτήτες των διαμερισμάτων (μαζί και εγώ) στο οποίο μου έδιναν πλήρη εξουσιοδότηση με το 100% να πράξω όπως νομίζω για το καλό της πολυκατοικίας έτσι δεν χρειαζόταν η Γ.Σ και η παρουσία των ιδιοκτητών.

  4. #124
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Στο δικό μου το σπίτι (μονοκατοικία 3 ορόφων) ήλθε ο ΟΤΕ, έβαλε σε κάθε όροφο εξωτερικά εγκατάσταση και για τα δικά μου διαμερίσματα και για το διπλανό κτίριο, και ζήτησε μόνο υπογραφή δική μου και του ιδιοκτήτη/διαχειριστή.

    Έτσι μετά από μια μεγάλη διαδρομή αν θυμάμαι καλά από 3,6 Κbps και dial up, φτάσαμε σε FTTH 200 Mbps...Με τις υγείες μας.

  5. #125
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Εχω κάνει αίτηση για FTTH απο cosmote σε πολυκατοικία που διαχειρίζεται εταιρεία κοινοχρήστων.
    Aς υποθέσουμε ότι ζητάω απο την εταιρεία υπογραφή και απο άγνοια ο υπεύθυνος μου δηλώσει αναρμόδιος. Πρέπει να μαζέψω εγω υπογραφές απο την πλειοψηφία των ιδιοκτητών οτι συμφωνούν?

    Αν η εταιρεία κοινοχρήστων υπογράψει χωρίς συνέλευση: Με καλύπτει νομικά αν βρεθει κάποιος παράξενος κατα την εκτέλεση των έργων?
    Eχει αλλάξει κάτι οσον αφορά τη νομοθεσία?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 01-02-21 στις 04:27.

  6. #126
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.787
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Η εταιρεια κοινοχρηστων ΔΕΝ αποφασιζει για εργασιες στην πολυκατοικια εκτος απο τυπικες επαναλαμβανομενες εργασιες οπως
    καθαρισμος αποχετευσης, αλλαγη λαμπτηρων, συντηρηση λεβητα, καθαρισμος οπως αυτες περιγραφονται στη συμβαση αναθεσης.

    Για οτιδηποτε αλλο, αποφασεις παιρνει η γενικη συνελευση.

    Επειδη τωρα για το περασμα της ινας υπαρχει νομοθετικη καλυψη που λεει οτι εστω και ενας αν θελει, μπορει, και με δεδομενο οτι δεν υπαρχει οικονομικη επιβαρυνση, τα πραγματα περιοριζονται στο επιπεδο της γνωστοποιησης, για λογους καλης γειτονιας.
    Η νομικη καλυψη ερχεται απο το νομο που επιτρεπει την εγκατασταση, και ειναι ισχυροτερος της γενικης συνελευσης

    Παραθετω το νομο

    6. Αν δεν υπάρχει διαθέσιμη υποδομή εντός κτιρίου προσαρμοσμένη σε υψηλές ταχύτητες, οι πάροχοι δημόσιων δικτύων επικοινωνιών έχουν δικαίωμα: α) τερματισμού του δικτύου τους στο χώρο του συνδρομητή, εφόσον συμφωνεί ο συνδρομητής ή και β) τερματισμού του δικτύου τους σε νέο σημείο πρόσβασης σε κοινόχρηστο ή κοινόκτητο χώρο του κτιρίου όπου θα εγκαθίσταται νέος κεντρικός κατανεμητής, σύμφωνα με τις προδιαγραφές της 41020/819/2012 κοινής απόφασης των Υπουργών Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού, Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων και Περιβάλλοντος και Ενέργειας (Β' 2776). Στην περίπτωση β' οι πάροχοι μπορούν να εγκαθιστούν ενεργό εξοπλισμό και κάθετο κατανεμητή - κάθετη καλωδίωση, όπου αυτό απαιτείται για την ολοκλήρωση του τερματισμού της εσωτερικής καλωδίωσης στο χώρο των συνδρομητών ή και τελικών χρηστών. Για την υλοποίηση των ανωτέρω εργασιών, η πρόσβαση σε κοινόχρηστους ή κοινόκτητους χώρους του κτιρίου επιτρέπεται κατόπιν κοινοποίησης στον διαχειριστή ή εκπρόσωπο της Γενικής Συνέλευσης συνιδιοκτητών και εφόσον, εντός μηνός από την ανωτέρω κοινοποίηση, δεν γνωστοποιηθεί στον ενδιαφερόμενο ομόφωνη απόφαση της Γενικής Συνέλευσης των συνιδιοκτητών περί άρνησης ως προς την υλοποίηση των ανωτέρων εργασιών.


    Απλα για να μην περιμενουν να περασει μηνας, ζητανε μια τυπικη υπογραφη απο εναν εκπροσωπο. Και επειδη μιλαμε για ομοφωνη αποφαση, προκυπτει οτι αν ενας ιδιοκτητης υπογραψει οτι ΔΕΧΕΤΑΙ, τοτε δεν θα υπαρξει ΠΟΤΕ ομοφωνη αποφαση γενικης συνελευσης που να το απαγορευει.
    Στο ψυρισμα της μαιμους, αν ο ιδιοκτητης ανακαλεσει την αποφαση του εντος μηνος, και βγει ομοφωνη αποφαση, τοτε τυπολατρικα, υπαρχει θεμα.
    Ενω αν εχει περασει ο μηνας, δεν τρεχει τιποτε με κανενα τροπο.
    Αλλα αυτο αφορα τον εργολαβο.

  7. #127
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Ευχαριστω netblues.
    Αρα ουτε υπογραφη χρειαζομαι απο την εταιρεια κοινοχρηστων που δρα ως διαχειριστης, ουτε γενικη συνελευση εφοσον προκειται για την cosmote που θα αφησει αναμονες οπτικων ινων για ολους και ειμαι ιδιοκτητης.

    Εχει νοημα να τυπωσω καποια γνωστοποιηση για τους υπόλοιπους πριν ξεκινησουν τα εργα?

  8. #128
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω netblues.
    Αρα ουτε υπογραφη χρειαζομαι απο την εταιρεια κοινοχρηστων που δρα ως διαχειριστης, ουτε γενικη συνελευση εφοσον προκειται για την cosmote που θα αφησει αναμονες οπτικων ινων για ολους και ειμαι ιδιοκτητης.

    Εχει νοημα να τυπωσω καποια γνωστοποιηση για τους υπόλοιπους πριν ξεκινησουν τα εργα?
    Χρειάζεσαι Γενική Συνέλευση που θα ορίσει εκπρόσωπο για να υπογράψει τα έγγραφα που θα ζητήσει ο πάροχος.

  9. #129
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    γενικές συνελεύσεις και ομαδικές συγκεντρώσεις σε εποχές covid δεν ειναι ευκολες. Ίσως και απαγορεύονται.
    Γι' αυτο ρωτάω αν ειναι απαραίτητο κάτι τέτοιο και διαβάζοντας το thread δεν έχω βγάλει συμπέρασμα.
    Μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς το νόμο ώστε να τον μελετήσω ?

  10. #130
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικές συνελεύσεις και ομαδικές συγκεντρώσεις σε εποχές covid δεν ειναι ευκολες. Ίσως και απαγορεύονται.
    Γι' αυτο ρωτάω αν ειναι απαραίτητο κάτι τέτοιο και διαβάζοντας το thread δεν έχω βγάλει συμπέρασμα.
    Μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς το νόμο ώστε να τον μελετήσω ?
    Οι συγκεντρώσεις απαγορεύονται, όχι οι αποφάσεις. Το πρακτικό της Γ.Σ, μπορεί να υπογραφεί ακόμα και δια περιφοράς. Αρκεί να έχει προηγηθεί νομίμως σύγκληση της Γ.Σ. σύμφωνα με τον Κανονισμό της Πολυκατοικίας. Ακόμα και αν είναι πολλά τα άτομα που πρέπει να παρευρεθούν σε μία Γ.Σ. υπάρχει λύση να εξουσιοδοτήσουν συνιδιοκτήτη τους να παραστεί και να ψηφίσει στο όνομα και για λογαριασμό του (αυτό εφόσον η λύση της υπογραφής του πρακτικού δια περιφοράς δεν περπατά).
    Ο νόμος είναι ο 4463/2017 άρθρο 8.
    Θα πρέπει να έχεις υπόψη ότι είναι άλλο το θέμα του πόσοι συνιδιοκτήτες χρειάζεται να θέλουν (αρκεί ένας) στο οποίο αναφέρεται ο νόμος και άλλο το θέμα του πώς εκπροσωπείται η πολυκατοικία ενώπιον του παρόχου που ζητάει να υπογραφούν κάποια έγγραφα από τον διαχειριστή ή εκπρόσωπο της συνιδιοκτησίας για την διαδικασία (θα μπορούσαν να μην το ζητάνε οι πάροχοι αλλά έχουν το δικαίωμα και το κάνουν για να μπορούν να προχωρήσουν απρόσκοπτα όταν κάποιος περίεργος τυχόν καλέσει αστυνομίες κλπ την ημέρα των έργων).
    Αυτό συνεπώς που σε ενδιαφέρει είναι η υπογραφή του νομίμου εκπροσώπου της πολυκατοικίας.

  11. #131
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Ωραια! Επομενως το αιτιολογικο της συνελευσης θα ειναι ο ορισμος νομιμου εκπροσωπου της πολυκατοικιας για το εργο και οχι αυτο καθ' αυτο το εργο και η συγκαταθεση των ιδιοκτητων στο εργο.

    Υπαρχει καποιο ετοιμο εντυπο που μπορω να δωσω στην εταιρεια κοινοχρηστων για να μαζεψει υπογραφες γιατι δε σκοπευω να χτυπαω εγω τις πορτες των υπολοιπων για υπογραφη

  12. #132
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    εκπροσωπος θα πρεπει ΗΔΗ να υπαρχει (διαχειριστης ) . ασχετα αν βγαζει τα κοινοχρηστα αλλη εταιρια.

    πχ εμεις το παμε "κυκλικα. τον πρωτο χρονο ειναι διαχειριστης ο ιδιοκτητης του 1ου οροφου.
    τον 2 χρονο του 2ου οροφου. στα 6 χρονια ξαναγυρναει στον 1ο οροφο. και ουτω καθεξης.

    καθε χρονια ο προηγουμενος διαχειριστης "παραδιδει "τον φακελο στον επομενο. με ολα τα παραστατικα ανα χρονιά.

    παλιοτερα ειχαμε την fast-service για τα κοινοχρηστα. ΑΛΛΑ διαχειριστης ΠΑΝΤΑ υπηρχε.
    που τα έλεγχε ολα οτι γινονται σωστα. οποτε και εταιρια να εχετε... καποιος πρεπει να ειναι διαχειριστης.
    το καθε πότε αλλαζει και πως ... αυτο καπου πρεπει να ειναι γραμμενο.
    The gr81 .

  13. #133
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Έκανα ερώτηση στην cosmote αν χρειάζεται να υπογράψει ο διαχειριστής η και οι ιδιόκτητες και πήρα αυτή την απάντηση Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_80.png 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  30,2 KB 
ID: 224114

  14. #134
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.787
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ε σου ειπαν οτι εγραψα. Οτι χωρις υπογραφη απλα καθυστερει 30 μερες.
    Δεν χρειαζεται γενικη συνελευση γιατι πολυ απλα δεν μπορει να κανει τιποτε (χωρις ομοφωνη γνωμη)
    Μια γνωστοποιηση αρκει απο το διαχειριστη, και να βαλει μια τυπικη υπογραφη

  15. #135
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα ερώτηση στην cosmote αν χρειάζεται να υπογράψει ο διαχειριστής η και οι ιδιόκτητες και πήρα αυτή την απάντηση Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_80.png 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  30,2 KB 
ID: 224114
    Και πολύ καθυστερούν.
    Θα έπρεπε να είναι λιγότερες από 30 οι ημέρες που θα περιμένουν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 9 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας