Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 77
  1. #31
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά, τόσο καιρό εμένα δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα στο σπίτι με πάροχο Hol/Vodafone. Μένω στη Βοιωτία και αν έχει σημασία είχα εξαρχής καρφωμένους τους DNS της Google.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  2. #32
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε καν ανακοίνωση δεν έβγαλαν;;;;
    Επίσημα όχι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, τόσο καιρό εμένα δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα στο σπίτι με πάροχο Hol/Vodafone. Μένω στη Βοιωτία και αν έχει σημασία είχα εξαρχής καρφωμένους τους DNS της Google.
    Οι DNS δεν θα έλυναν το πρόβλημα, αν σε επηρέαζε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #33
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανόνας (για μένα τουλάχιστον): Το backup δεν το έχεις στην ίδια εταιρία. Εγώ έχω ρυθμίσει όταν πέσει η yuboto (κύρια γραμμή εισερχομένων) γίνεται εκτροπή σε vodafone (6 κανάλια μέσω vdsl/3CX).

    Κι εμείς μισθωμένο 200/200 έχουμε στη voda και ευτυχώς λειτουργούσε κανονικά. Εάν όχι, θα έμπαινε μπροστά η inalan.

    Spoiler:
    Μάλλον το δίκτυο κινητής έπεσε από τις πολλές αυξήσεις που έχουν γίνει μέχρι τώρα αλλά και από αυτές που έρχονται! Είναι απλά τραγικοί...
    Μεταβήκαμε στη Vodafone τα Χριστούγεννα. Είχαμε 3 isdn και άλλες 4 pstn στον ΟΤΕ. Ο λόγος που φύγαμε είναι γιατί με το που σκεφτόταν να σκοτεινιάσει ο ουρανός, πόσο μάλλον να βρέξει έπεφταν σχεδόν όλες. 1.5 χρόνο μας λένε το φτιάχνουν και τα ρίχνει ο ΟΤΕ στη Νομαρχία με τα έργα της εθνικής (Μαγούλα, πλημμύρες κλπ).
    Ειλικρινά ήθελα να μείνουμε στον ΟΤΕ αλλά ζήταγαν τρελά λεφτά για να μπει μικροκυμματικό για να έρθει η τηλεφωνία και για οπτική ούτε συζήτηση και συν της άλλης είχα και το 100/100 fiber από vodafone. Μόνο μια γραμμή έχω στον ΟΤΕ πλέον οπότε δεν παίζει να κάνω εκεί εκτροπές αλλά σε πρόβλημα έχω 2 γραμμές από Modulus όπου προωθώ εκεί. Χτες δεν έκανα απολύτως τίποτα γιατί κατάλαβα πως είναι χοντρό αυτό που έχει γίνει και θα φτιαχτεί γρήγορα που όντως φτιάχτηκε και γιατί ήταν σχεδόν απόγευμα όπου τα γραφεία μας θα έκλειναν. Πως αλήθεια θα έκανα εκτροπή κλήσεων όταν τα site είχαν πέσει της Vodafone?

    Αυτό που βλέπω είναι η εξάρτησή μας από το Internet πλέον στην τηλεφωνία..... όπως λες και εσύ θα γύριζες στην Inalan... εγώ έχω εδώ σαν Backup internet μια ADSL που κλειδώνει στα 7mbit και ένα stick cosmote οπότε από εκεί θα πέρναγα για να πάω modulus (εφόσον είχα προωθήσει τα τηλέφωνα μας από την vodafone στην modulus που εχτές ήταν αδύνατο).

    Αυτό που θέλω να δω αν υπάρχει λύση είναι ο Asterisk να καταλαβαίνει τι παίζει με τις γραμμές. Έτσι όπως το είδα χτες, το freepbx είτε έδινε γραμμή από το 30κάναλο,είτε έδινε γραμμή από το 4κάναλο ήταν ευτυχισμένο πως όλα ήταν ΟΚ... αλλά όντως το dial γινόταν χωρίς όμως από την άλλη μεριά να υπάρχει αποδέκτης της κλήσης. Χρειάζομαι ένα control στον Asterisk που πραγματικά να καταλαβαίνει αν η γραμμή λειτουργεί σωστά... ίσως δεν υπάρχει βέβαια κάτι τέτοιο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #34
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταβήκαμε στη Vodafone τα Χριστούγεννα. Είχαμε 3 isdn και άλλες 4 pstn στον ΟΤΕ. Ο λόγος που φύγαμε είναι γιατί με το που σκεφτόταν να σκοτεινιάσει ο ουρανός, πόσο μάλλον να βρέξει έπεφταν σχεδόν όλες. 1.5 χρόνο μας λένε το φτιάχνουν και τα ρίχνει ο ΟΤΕ στη Νομαρχία με τα έργα της εθνικής (Μαγούλα, πλημμύρες κλπ).
    Ειλικρινά ήθελα να μείνουμε στον ΟΤΕ αλλά ζήταγαν τρελά λεφτά για να μπει μικροκυμματικό για να έρθει η τηλεφωνία και για οπτική ούτε συζήτηση και συν της άλλης είχα και το 100/100 fiber από vodafone. Μόνο μια γραμμή έχω στον ΟΤΕ πλέον οπότε δεν παίζει να κάνω εκεί εκτροπές αλλά σε πρόβλημα έχω 2 γραμμές από Modulus όπου προωθώ εκεί. Χτες δεν έκανα απολύτως τίποτα γιατί κατάλαβα πως είναι χοντρό αυτό που έχει γίνει και θα φτιαχτεί γρήγορα που όντως φτιάχτηκε και γιατί ήταν σχεδόν απόγευμα όπου τα γραφεία μας θα έκλειναν. Πως αλήθεια θα έκανα εκτροπή κλήσεων όταν τα site είχαν πέσει της Vodafone?

    Αυτό που βλέπω είναι η εξάρτησή μας από το Internet πλέον στην τηλεφωνία..... όπως λες και εσύ θα γύριζες στην Inalan... εγώ έχω εδώ σαν Backup internet μια ADSL που κλειδώνει στα 7mbit και ένα stick cosmote οπότε από εκεί θα πέρναγα για να πάω modulus (εφόσον είχα προωθήσει τα τηλέφωνα μας από την vodafone στην modulus που εχτές ήταν αδύνατο).

    Αυτό που θέλω να δω αν υπάρχει λύση είναι ο Asterisk να καταλαβαίνει τι παίζει με τις γραμμές. Έτσι όπως το είδα χτες, το freepbx είτε έδινε γραμμή από το 30κάναλο,είτε έδινε γραμμή από το 4κάναλο ήταν ευτυχισμένο πως όλα ήταν ΟΚ... αλλά όντως το dial γινόταν χωρίς όμως από την άλλη μεριά να υπάρχει αποδέκτης της κλήσης. Χρειάζομαι ένα control στον Asterisk που πραγματικά να καταλαβαίνει αν η γραμμή λειτουργεί σωστά... ίσως δεν υπάρχει βέβαια κάτι τέτοιο.
    Γι αυτό εγώ έχω τις εισερχόμενες στη yuboto οπότε αρκεί να έχω ίντερνετ από οποιονδήποτε πάροχο ή μέσο για να δέχομαι κλήσεις (adsl, fiber, 4G). Τις voip της vodafone τις έχω μόνο για εξερχόμενες σε εθνικά σταθερά που είναι απεριόριστα. Εάν για κάποιο λόγο δεν κάνει register ο 3cx server στη yuboto οι κλήσεις προωθούνται αυτόματα στις γραμμές τις vodafone (υπάρχει επιλογή στον πίνακα ελέγχου της yuboto). Εάν πέσει η yuboto (που έχει συμβεί 2-3 φορές) δεν έχω εισερχόμενες γιατί δεν λειτουργεί η εκτροπή.

    Για εξερχόμενες προς κινητά και εξωτερικό χρησιμοποιώ myvoiptraffic (ανεξάρτητο παρόχου ίντερνετ επίσης όπου βγαίνουν και οι εθνικές κλήσεις έαν δεν δουλεύει η vodafone).

    Το ιδανικό είναι πιστεύω είναι να έχεις 2 κύριους αριθμούς σε 2 διαφορετικές εταιρίες π.χ. 2101234567 στη vodafone, 2101234568 στη modulus. Για μικροκυμματικό υπάρχουν κι άλλες εταιρίες - δες στο φόρουμ, θα βρεις πολλές πληροφορίες...

    Τα 7mbit και ειδικά το 4G stick είναι αρκετά για τηλεφωνία μόνο - ειδάλλως πρέπει να έχεις QoS policy για να αφιερώσεις έστω 1mbit στην τηλεφωνία.

    Αυτά!

  5. #35
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό εγώ έχω τις εισερχόμενες στη yuboto οπότε αρκεί να έχω ίντερνετ από οποιονδήποτε πάροχο ή μέσο για να δέχομαι κλήσεις (adsl, fiber, 4G). Τις voip της vodafone τις έχω μόνο για εξερχόμενες σε εθνικά σταθερά που είναι απεριόριστα. Εάν για κάποιο λόγο δεν κάνει register ο 3cx server στη yuboto οι κλήσεις προωθούνται αυτόματα στις γραμμές τις vodafone (υπάρχει επιλογή στον πίνακα ελέγχου της yuboto). Εάν πέσει η yuboto (που έχει συμβεί 2-3 φορές) δεν έχω εισερχόμενες γιατί δεν λειτουργεί η εκτροπή.

    Για εξερχόμενες προς κινητά και εξωτερικό χρησιμοποιώ myvoiptraffic (ανεξάρτητο παρόχου ίντερνετ επίσης όπου βγαίνουν και οι εθνικές κλήσεις έαν δεν δουλεύει η vodafone).

    Το ιδανικό είναι πιστεύω είναι να έχεις 2 κύριους αριθμούς σε 2 διαφορετικές εταιρίες π.χ. 2101234567 στη vodafone, 2101234568 στη modulus. Για μικροκυμματικό υπάρχουν κι άλλες εταιρίες - δες στο φόρουμ, θα βρεις πολλές πληροφορίες...

    Τα 7mbit και ειδικά το 4G stick είναι αρκετά για τηλεφωνία μόνο - ειδάλλως πρέπει να έχεις QoS policy για να αφιερώσεις έστω 1mbit στην τηλεφωνία.

    Αυτά!
    Thx για το info.. ναι έτσι είμαι με QoS από Untangle το οποίο πάνω του έχω την 100άρα και σαν 2η γραμμή ένα Vigor με την ADSL. Στο ίδιο vigor αν πέσει η ADSL κάνει dial το 4G Stick της Cosmote Οπότε από θέμα Internet είμαι καλυμμένος με 3 τρόπους.
    Για το άλλο που λες είμαστε ακριβώς ίδιοι, χτες έπεσε η voda και δεν μπορούσα να κάνω τπτ από προωθήσεις οπουδήποτε και αντίστοιχα εσύ αν πέσει η yuboto πάλι δεν μπορούσες να κάνεις κάποια προώθηση όπως λες.
    Αυτό με τους αριθμούς είναι ναι το ιδανικό... απλά υπάρχει ένα θέμα σε εμένα τουλάχιστον, μια παγίδα που έχω πέσει μέσα γιατί χρησιμοποιώ το 4κάναλο πρώτο για εξερχόμενες εξαιτίας του τσάμπα χρόνου και εξηγώ:

    Έχω 30κάναλο Vodafone με 5000 προς αστικά/Υπεραστικά δωρεάν και πάνω του είναι τα γνωστά τηλέφωνα της εταιρίας. Αυτό έχει επίσης 2000λεπτά προς κινητά.
    Έχω 4κάναλο 4G Vodafone με απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 400λεπτά προς κινητά με κούκου αριθμό 216χχχχχχ
    Έχω 4κάναλο modulus με αριθμό 210χχχχχχ

    Στις αστικές υπεραστικές το Freepbx δίνει πρώτα το 4κάναλο γιατί είναι τσάμπα και αν ζητηθούν πάνω από 4 κανάλια τότε πάει στο 30κάναλο. Το 4κάναλο όμως εμφανίζει τον 216χχχχχ σαν εξερχόμενο που δεν μας νοιάζει αλλά φοβάμαι με τον καιρό πως οι πελάτες το μαθαίνουν και αντί να πάρουν τους βασικούς αριθμούς, θα παίρνουν σε αυτό και θα μου κόβονται γραμμές από εξερχόμενες στο 4κάναλο που είναι δωρεάν. Ρώτησα στη Vodafone και τους είπα αν γίνεται το 4κάναλο να εμφανίζει τον βασικό αριθμό του 30κάναλου αλλά μου είπαν δεν γίνεται παρόλο που είναι ίδιος πελάτης, ίδιο ΑΦΜ. Στη modulus πχ αυτό γίνεται, αν στο λογαριασμό σου έχει 2 νούμερα, εμφανίζεις όποιο νούμερο θες ανεξαιρέτως από ποιο trunk από τα 2 έχεις συνδεθεί.
    Στα κινητά πρώτα πάει το 30κάναλο και μετα το 4κάναλο
    Στις κλήσεις εξωτερικού έχω τη modulus που είναι η ποιο φτηνή από όλους.

    Τώρα για να ελέγξω τους free χρόνους κλήσεων πάνω στο Freepbx έχω βάλει το trunk Balance plugin. Δεν έχω κλείσει τιμολογιακό μήνα ακόμα να ξέρω τι παίζει αλλά δείχνει να λειτουργεί σωστά.

    Υ.Γ. Για πολύ offtopic μιλάμε
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #36
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν ειναι παντως η καλυτερη πρακτικη απο μια τηλεπικοινωνιακη Α.Ε να μην βγαζει μια αναλυτικη ανακοινωση με την οποια να ενημερωνει πως , τι , που και γιατι συνεβη αυτο το blackout γιατι εκτος απο τους συνδρομητες τους επηρρεαστηκαν και αλλοι που ειναι πελατες αλλων παροχων οι οποιοι λογω αναβαθμισης απο Vodafone πουλανε απο μισθωμενες καμπινες υπηρεσιες στους συνδρομητες τους.
    Π.χ. πριν 3 μερες μια ολοκληρη περιοχη στο Γκυζη που ανηκει στην ευθυνη της Vodafone εμεινε χωρις τηλεφωνια και ιντερνετ με αποτελεσμα τα POS να μην μπορουν να κανουν συναλαγες εκτος οτι δεν λειτουργουσαν τηλεφωνια και ιντερνετ!!!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  7. #37
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Οι εκ Θεσσαλονίκης έχουν αυτή τη στιγμή κινητό; Κάτι τράβηξα εδώ κατά λάθος...
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  8. #38
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manhon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα παρατηρήσει κι εγώ τις τελευταίες εβδομάδες κάποιες ώρες ειδικά γύρω στις 9 το βράδυ και σέρνονταν το Internet. Από VDSL η γραμμή συμπεριφέρονταν σαν dial up. Το είχα παρατηρήσει τρεις - τέσσερις φορές.
    Έτσι και σε εμάς.Μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα,από τότε έχει στρώσει.
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  9. #39
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Αφού είναι τόσο σημαντικό που έβγαλαν ανακοίνωση, δε βάζουν μέσα και τι είχε συμβεί;
    Βέβαια με αυτά που ξέρω (εκ των έσω) για τη συντήρηση του δικτύου της ίσως δεν ήθελαν να εκτεθούν.

  10. #40
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια με αυτά που ξέρω (εκ των έσω) για τη συντήρηση του δικτύου της ίσως δεν ήθελαν να εκτεθούν.
    Ίσως να υπήρχε άλλο θεμα, παράπίσω κάποιος έγραψε ότι έβγαιναν μεν κλήσεις προς συγκεκριμένο (ημεδαπό) πάροχο αλλά (ταυτόχρονα) όχι προς άλλον.

  11. #41
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.172
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Εδώ και λίγη ωρα με εχει τρελάνει στα down, κανένας άλλος με πρόβλημα ή μονο εγώ;
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  12. #42
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εμείς εδώ και λίγη ώρα λιώνουμε από Internet... στο φόρουμ εδώ είμαι ΟΚ αλλά οτιδήποτε έχει σχέση με εξωτερικό πάει χώμα. Η πλάκα είναι πως είναι όλοι με office 365 εδώ μέσα (30) και άρχισε να παγώνουν τα outlook τους κλπ εεε το έριξα στη Microsoft αλλά με νευριάζουν που στο δευτερόλεπτο παίρνουν τηλ.

    Έτσι για να ευθυμήσετε, αυτό τους έστειλα

    Υπάρχει θέμα με τη Microsoft στα email μέσω outlook, κάνει διακοπές. Στα κινητά δείχνει να συμπεριφέρεται καλύτερα.

    Απλά ενημερώνω γιατί με παίρνουν όλοι επειδή πάγωσε για λίγο το outlook τους και όντως πάνω στο χειρουργείο οι περισσότεροι με τον ασθενή ετοιμοθάνατο δεν δίνουν 5 λεπτά μήπως φτιάξει μόνο του.

    Ευχαριστώ.
    Αφού πρώτα σαν σωστός ΙΤ τους είπα να κάνουν restart

    Υ.Γ. Τηλεφωνία είμαι ΟΚ
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #43
    Εγγραφή
    15-09-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ εδώ και κάποιες ώρες δεν έχω τηλέφωνο ( Θεσσαλονίκη). SMS και internet λειτουργούν. Το internet είναι πονεμένη ιστορία πάντως, μόνιμο πρόβλημα. Ούτε spotify δεν μπορείς να ακούσεις, όχι να κάνεις δουλειά. Δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω σε cosmote

  14. #44
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Με κινητό data + voice... οκ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #45
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    2 ημέρες σερί περίπου την ίδια ώρα αρχίζουν τα θέματα, ρε μπας και προγραμματίζουν update και αντί για 03:00AM έχουν βάλει 03:00PM? λέω γω τώρα....

    Edit: Δεν αλλάζει και κάποιος τον τίτλο στο νήμα? το "αποκαταστάθηκαν" δεν με ψήνει

    Edit2: Κάτι τέτοιο λέω "Προβλήματα λειτουργικότητας στο δίκτυο της Vodafone - Update αποκαταστάθηκαν - Update2 Υπάρχει ακόμα θέμα ιντερνετ - Update αποκαταστάθηκαν Νο2 - The Revenge of Update - Update Strikes Back "
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 05-02-20 στις 18:28.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας