Εμφάνιση 1-6 από 6

Θέμα: Vdsl2+ 50Mbps

  1. #1
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    Θελω να παω σε wind 50αρα με 28€ για μεγαλυτερη οικονομια,ειμαι στο Κιλκις,ποιο ρουτερ να παρω?? το tp-link η το zyxel??? απο εξυπηρετηση και δικτυο ειναι καλη η wind ??? παιζει να μπλεξω???

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σχετικά με το πρώτο ερώτημα, η 50άρα είναι VDSL, και στα VDSL πακέτα οι πάροχοι δίνουν modem/router απ'όσο ξέρω, οπότε δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις. Ρώτησέ τους να στο επιβεβαιώσουν.

    Οσον αφορά την αξιοπιστία τους τόσο σε ποιότητα και διαθεσιμότητα υπηρεσίας, όσο και σε εξυπηρέτηση, τόσο η Wind (που παραδοσιακά ήταν η χειρότερη από τις τρεις), όσο και η Vodafone (που πλέον διεκδικεί με αξιώσεις τον τίτλο της χειρότερης τελευταία) είναι πιο κάτω από την Cosmote, οπότε τα ό,ποια θέματα δεν μπορούν να αποκλειστούν. Είναι να μη σου τύχει.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν σου δώσουν επιλογή ανάμεσα σε technicolor, zte και zyxel προτίμησε ένα από τα 2 τελευταία.

  4. #4
    Εγγραφή
    28-10-2013
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    103744/10999
    ISP
    Vodafone
    τελικα δεν το προχωρησα,δεν ξερουν τι τους γινεται εκει στη wind,στην αρχη μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμη η 50αρα τωρα μου ειπαν στο τηλ οτι αλλαξε τελικα η αιτηση και ειναι για 24αρα στα 25€,καλα που πηρα τηλ δεν με ειδοποιησαν και ευτυχως δεν πηγα στην courrier να υπογραψω τα χαρτια,θα πληρωνα και την ρητρα για να φυγω απο cosmote και θα γινοταν μπαχαλο η κατασταση,μονο η cosmote υπαρχει και μετα το χαος,οποτε καθομαι σε cosmote και τον ιουνιο αλλαζω προγραμμα κι οχι παροχο,παιδια προσοχη!!!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου δώσουν επιλογή ανάμεσα σε technicolor, zte και zyxel προτίμησε ένα από τα 2 τελευταία.
    To ΖΤΕ και το Zyxel τα εχω. Δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους.
    Ειναι σαφως ανωτερικο το ZTE στα πάντα.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odim Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα δεν το προχωρησα,δεν ξερουν τι τους γινεται εκει στη wind,στην αρχη μου ειπαν οτι ειναι διαθεσιμη η 50αρα τωρα μου ειπαν στο τηλ οτι αλλαξε τελικα η αιτηση και ειναι για 24αρα στα 25€,καλα που πηρα τηλ δεν με ειδοποιησαν και ευτυχως δεν πηγα στην courrier να υπογραψω τα χαρτια,θα πληρωνα και την ρητρα για να φυγω απο cosmote και θα γινοταν μπαχαλο η κατασταση,μονο η cosmote υπαρχει και μετα το χαος,οποτε καθομαι σε cosmote και τον ιουνιο αλλαζω προγραμμα κι οχι παροχο,παιδια προσοχη!!!!!
    Ενταξει , και τηλεφωνο να μην επαιρνες... θα το εβλεπες πανω στην αιτηση. Δεν νομιζω να υπεγραφες ετσι στα τυφλα.
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας