Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 69
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.994
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Ξεκίνησε χτες και επίσημα η υπηρεσία GeForce Now της Nvidia, η οποία παρέχει streaming gaming υπηρεσίες.

    https://blogs.nvidia.com/blog/2020/0...now-pc-gaming/

    https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/download/

    Το ευτύχημα είναι ότι δουλεύει και στη χώρα μας, αρκετά καλά θα έλεγα. Ανεβάζω τεστάκι παρακάτω.

    Η υπηρεσία υποστηρίζει 400 games προς το παρόν. Με πολλά να εισέρχονται εβδομαδιαίως. Αυτό που μου άρεσε, είναι ότι μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια που ήδη έχεις, από Steam, Epic, Uplay or Battle.net. Προς το παρόν Origin, GoG, Microsoft Store δεν υποστηρίζονται.

    Πως δουλεύει; Κατεβάζεις τον client. Κάνεις login με Nvidia login, google ή FB, κάνεις search το παιχνίδι που θες, το βρίσκει αν υπάρχει στα supported games, πατάς add to library και κάνεις σύνδεση με το λογαριασμό σου, steam, epic, uplay, battle.net.

    Εγώ δοκίμασα το Destiny 2, μιας και δε το είχα δει, έκανα σύνδεση με τα στοιχεία του steam, το "κατέβασε" με zero wait, σε έναν εικονικό χώρο, που έχει 250GB χωρητικότητα και το έτρεξε! Η δωρεάν υπηρεσία, σου δίνει μία ώρα πρόσβασης ημερησίως, ενώ η πληρωμένη σου δίνει 6 ώρες. Δε ξέρω αν με την πληρωμένη, έχεις και παραπάνω χωρητικότητα στο virtual space. Δε ξέρω καν αν υπάρχει περιορισμός σε αυτό το virtual space, για να είμαι ειλικρινής ή αν αυτά τα 250GB είναι εικονικά.

    Η ποιότητα εικόνας είναι αρκετά καλή, αλλά υπάρχει lag προφανώς. Παίζεις όμως, δεν είναι για τα σκουπίδια. Από το να παίζεις με 30fps, προτιμότερο είναι πραγματικά. Ειλικρινά το περίμενα χειρότερο.

    Στα θετικά ότι παίζεις με keyboard+mouse με τη μία, στα 60fps, με ότι μηχάνημα και αν έχεις, μιας και μιλάμε για steaming και όχι real time rendering. Φυσικά απαιτεί GeForce κάρτα γραφικών. Δηλαδή έτσι νομίζω. Έτσι λέει το λινκ παραπάνω. Δε το έχω δοκιμάσει στο άλλο μηχάνημα μου με AMD κάρτα.

    Με Wind 50άρα που έχω, έπαιξε μια χαρά. Παραθέτω το παρακάτω video, για να πάρετε μια ιδέα, της διαδικασίας αλλά και του gaming. Μη ξεχνάτε ότι είναι video screen grab από....video stream (αν και δεν έχει ανέβει ακόμα, ξέρω ότι δε θα είναι τόσο καλό όσο αν το δείτε μόνοι σας στην οθόνη σας). Καλό είναι να δοκιμάστε μόνοι σας και να πείτε και τις εντυπώσεις σας, σύμφωνα με τον πάροχο και τη γραμμή σας.


    (το βίντεο ανεβαίνει ακόμα την ώρα που γράφω, οπότε καλό είναι περιμένετε, μέχρι να τελειώσει το upload και το 1080p/60 encoding )


    Κάπου στο 7:20 έχασε λίγο τη μπάλα όπως θα δείτε, ίσως γιατί είχα και το κανονικό steam να τρέχει από πίσω και μου είχε βγάλει κάτι ειδοποιήσεις για updates, τα οποία άρχισε να τα κατεβάζει εκείνη τη στιγμή. Μόλις το έκλεισα επανήλθε. Θα δείτε ότι έχασε τον συγχρονισμού για λίγο, αλλά τον ξαναβρήκε λίγο αργότερα, πράγμα που δείχνει ότι ο client είναι δουλεμένος!

    Παραθέτω και ένα screenshot που δείχνει το bandwidth usage στην 50άρα, όσο έτρεχε το παιχνίδι.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  geforcenow_wind_bitrate.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  376,7 KB 
ID: 211303

    Υπολογίστε ότι λίγο αριστερά από το κέντρο, εκεί που κορύφωσε (μάλλον άρχισε να κατεβάζει και το steam εκεί), είναι τα 5.7ΜΒ/sec που μπορεί να δώσει η γραμμή. Άρα υπολογίστε χονδρικά, ότι θέλει τα 3/5 μίας 50άρας.

    Με καλύτερες γραμμές (δικές μας), καλύτερη ποιότητα και λιγότερο lag, πιστεύω ότι θα πάει καλά!

    Αναμένω και δικές σας εντυπώσεις και από κατοίκους του εξωτερικού.

    Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 06-02-20 στις 18:21. Αιτία: Geforce, now, gaming, streaming, pcmr
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Είναι 1 ώρα ανά session για το Free, όχι ημερησίως. Όταν τελειώσει, μπορείς να ξαναμπείς, απλώς ίσως έχει κάποια ουρά αναμονής και χρειαστεί να περιμένεις λίγο.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.994
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  4. #4
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    619
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για single player μια χαρα ειναι.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Beta tester της υπηρεσίας απο τις αρχές του 2018... Δεν το χρησιμοποιούσα τόσο όσο ήταν beta αν και ήταν free unlimited εντελώς ,γιατί απλά δεν παιζόταν διότι ήθελε περισσότερο bitrate για να παίξει "καλά" ,κάπου στα 50 Mbps απο τα 30Mbps που είναι τωρα recommended και η ADSL γραμμή μου αγκομαχούσε να βγάλει έστω τα 480p30 και χωρίς fast path με 60ms ήταν απλά ένα δράμα καθώς δεν υπήρχε server στην Γερμανία, αλλα για αρχή καπου στην Αγγλία. Ένα παιχνίδι που έπαιζα μόνο τότε και δεν με ενοχλούσε τόσο ήταν το PUBG, που επειδή στο PC μου ήταν unoptimised και έπαιζε 10 FPS, εκεί τουλάχιστον το ευχαριστιόμουν. Να σημειώσω πώς με ADSL οι δοκιμές γίνοταν με 2,4Ghz Wi-Fi απο ρουτερ του παρόχου, ένα NetfasterWLAN που και με Ethernet που το έβαλα διαφορά δεν είδα.

    Μετά απο ένα χρόνο και την απόφαση να βάλω VDSL 30Mbps με κύριο σκοπό το Geforce Now και καθώς η NVIDIA είχε ρίξει το recommended speed στα 30 Mbps, ενώ επίσης πλέον αγοράζοντας ένα νέο modem-router που υποστήριζε 5Ghz το, TP-Link Archer VR400, είδα την υπηρεσία με άλλο μάτι... Πολύ καλύτερο πάντα καρφωμένο στην native ανάλυση του λάπτοπ τα 768p60, ειδικά με ρυθμίσεις στο QoS του ρούτερ πραγματικά πετάει και δεν έχει ουτε ένα packet loss.
    Μετά μπήκε το Fast Path και server στην Γερμανία και ήρθαν τα 45ms , 5ms πάνω απο το recommended αλλα δεν φαίνεται τόσο...Παίζω πιο πολύ Watch Dogs τώρα (Unoptimised γαρ) και στο λάπτοπ και στο κινητό πλέον, που μάλιστα στο κινητό θέλει ακόμα λιγότερο speed καπου στα 15Mbps, και με controller πανω στην οθόνη αν δεν έχεις συνδέσει ένα, εγώ με controller του Xbox κάνω καλή δουλειά...
    Ίσως η καλύτερη cloud gaming υπηρεσία εκεί έξω μέχρι στιγμής με free επιλογή και προϋπηρεσία στον χώρο εδώ και περίπου 2-3 χρόνια...Με τα 1,5 να είναι σε beta με whitelist
    Όποιος είπε οτι θέλει Nvidia κάρτα δεν ισχυεί παίζει και με Intel integrated και AMD κανονικά, το γράφει και στα System Requirements
    System Requirements

  6. #6
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.994
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Α καλα εκανες και το διευκρινισες. Ειπα "ετσι νομιζω". Δεν αξιωθηκα ακομα να τεσταρω στην 7950 μου.

    Με μπερδεψαν εκφρασεις του τυπου

    During the beta, over 80 percent of members instantly upgraded from systems without GeForce GPUs to the latest PC graphics.
    And to everyone who wants the power of PC gaming that 200 million GeForce gamers already know and love, welcome to GeForce NOW.
    Απλα ειμαι biased εναντιον της Nvidia, γιατι ξερω οτι ειναι ταληροφονιαδες. Και παραπανω απο ενα session την ημερα και υποστηριξη για ολους. Πολυ large τους βρισκω!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  7. #7
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Βρηκε μάλλον ευκαιρία να κάνει και μαρκετικιστικα κόλπα με την έναρξη του, ίσως η μόνη cloud gaming υπηρεσία που έχει free επιλογή, διαψευσθε με αν ειμαι λάθος...

  8. #8
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.994
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Δε ξέρω. Με το Stadia δεν είχα ασχοληθεί καθόλου, γιατί είχα διαβάσει για συνδρομες κλπ.

    Καλά κάνουν και το ξεκίνησαν έτσι, γιατί έτσι προκάλεσαν το ενδιαφέρον του κόσμου. Γίνεται ένας χαμός ας πούμε στα GFN forums, από κόσμο που ζητάει support για τα Free Epic Games, να περαστούν στην υπηρεσία GeForce Now. Το Kingdom Come Deliverance, δεν έχει ακόμα support για EPIC, αλλά για Steam μόνο. Κάτι διάβασα όμως ότι τρέχει στα 30fps...

    Από περιέργεια έκανα μερικά benchmarks με το Assassin's Creed Origins, που είναι θεόβαρο.

    Σε δυο Ultra Settings runs που έκανα, μου βρήκε διαφορετικό hardware να το τρέχει, με σημαντικές διαφορές όπως θα δείτε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aco_geforcenow_bench2.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  1,05 MB 
ID: 211717Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aco_geforcenow_bench3.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  1,13 MB 
ID: 211718

    Πράγμα περίεργο, γιατί αυτό σημαίνει ότι οι χρήστες θα έχουν διαφορετική gaming εμπειρία. Δε ξέρω αν ήμουν τυχερός που έπεσα στο Tesla T10 σύστημα βέβαια, γιατί έκανα το τεστ ξημερώματα. Μπορεί στους χρήστες που πληρώνουν, να δίνουν καλύτερο hardware.

    Αναλογικά, το δικό μου σύστημα με 8600Κ και 1070 ήταν αρκετά πιο υψηλό. Πρέπει να το τσεκάρω πάλι, γιατί μου φαίνεται παραπάνω από ότι το θυμάμαι. Παίζει να είχα απενεργοποιήσει τα volumetrics σε αυτό το run. edit, όχι μόλις το ξανατέσταρα, το ίδιο αποτέλεσμα παίρνω straight Ultra.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ACOrigins_2019_12_05_13_33_34_410.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  1,41 MB 
ID: 211719

    Πάντως από hardware, o E5-2697v4 είναι broadwell level επεξεργαστής και στα 2.5Ghz δε πάει πουθενά. Τα παιχνίδια θέλουν ισχυρό single thread.

    To Tesla P40 υποτίθεται ότι είναι Pascal στα 12tflops, αλλά με αυτόν τον επεξεργαστή, δε θα τρέχει στο μέγιστο του. Μάλλον τους ενδιαφέρει το sharing πιο πολύ. Δυο χρήστες να παίζουν σε αυτό δηλαδή.

    Το Τesla T10 προφανώς δεν είναι το παλιό Τ10 του 2009 αλλά κάτι άλλο. Φαίνεται να είναι πιο σύγχρονο, για αυτό έχει και καλύτερες επιδόσεις, μαζί με τον επεξεργαστή φυσικά που είναι κατά 1Ghz ταχύτερος και 6th generation, δηλαδή Skylake/Kabylake/Coffeelake, άρα μια χαρά.

    Πάντως πέρα από το hardware, το παιχνιδάκι, όντως αυτό το θεόβαρο παιχνιδάκι που είναι, τρέχει μια χαρά. Το lag το νοιώθεις ακόμα λιγότερο σε σχέση με το Destiny 2, που ήταν FPS, αλλά το ξαναθυμάσαι, όταν τραβήξεις το τόξο και πας να σημαδέψεις. Σημαδεύεις μεν, αλλά όχι με την αμεσότητα της local εκτέλεσης προφανώς.

    Έχω να κάνω πολλά τεστάκια ακόμα. Σκέφτομαι τι να τεστάρω! Τους ζήτησα να βάλουν και το Ashes of the Singularity, που είναι πολύ βαρύ σαν benchmarks, να δω τι πουλάκια πιάνει ο επεξεργαστής.

    Πολύ ψαρωτικό ήταν ένα τεστάκι που έκανα στο Android mini PC μου, όπου εκατέστησα το Geforce Now (κατεβασμένο από αλλου, γιατί δεν εμφανιζόταν στο play store) και έτρεξα Destiny 2 1080p/Ultra@60fps με keyboard+mouse. Είναι εξαιρετικά τρελό, να έχεις τέτοιο gameplay, έστω και με κάποιο lag, με ένα κουτάκι των 40 ευρώ.

    Υπάρχουν κάποια θέμα βέβαια. Πχ εμφανίζονται 2 cursors, κάτι για το οποίο έχει προειδοποιήσει η Nvidia στα faqs. Έχω διαβάσει και άλλου τέτοιο πρόβλημα, πχ στο SCUMVM που όμως το έλυσαν. Κάτι παίζει με το exclusivity της οθόνης/mouse, που δε λύνεται πριν από Android 7, αλλά εγώ έχω Android 7, οπότε δε ξέρω τι παίζει. Έκανα bug report να υπάρχει και άμα το φτιάξουν καλώς.

    Συνεχίζω να έχω τεράστιο ενδιαφέρον για αυτή την υπηρεσία.

    - - - Updated - - -

    Α έπαιξα και λίγο fortnite και βγήκα πρώτος.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fortnite_victory_royal.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  264,4 KB 
ID: 211720

    Μάλλον με έβαλε να παίξω με Bots, για να με γλυκάνει επειδή κέρδισα!

    Δείτε πόσο καθαρό είναι το screenshot όμως. Θυμίζω ότι στην ουσία είναι screenshot από video. Με εκνευρίζει το πόσο καλή ποιότητα έχει! Και το παιχνίδι έτρεχε σφαίρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psolord : 17-02-20 στις 17:44.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #9
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μου κάνει εντύπωση που την δίνει μόνο $5/μήνα. Φτηνά είναι για nVidia.

    Με τα $1000 που ζητάει η 2080 Ti παίρνεις συνδρομή για 16+ χρόνια αντί να τα σκας συνέχεια για hardware...

    Ωραία και η free επιλογή, σίγουρα θα «ανοίξει» κι άλλο το gaming κοινό (αφού αυτός είναι ο στόχος τους, να έχουν κοινό δις gamers).

    Google Stadia RIP

  10. #10
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.994
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Πράγματι.

    Το μόνο κακό είναι ότι υπάρχει αστάθεια στα παιχνίδια. Όσον αφορά την παροχή τους δηλαδή από τους Publishes. Τράβηξε τα παιχνίδια η Blizzard/Activision και τώρα η Bethesda.

    Προφανώς όλοι θέλουν κομματάκι από την πίτα και πέφτει φαγωμάρα. Πρέπει να το δουν λίγο αυτό.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  11. #11
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Για ποιό λόγο να τραβάνε τα παιχνίδια τους, εφόσον οι devs θα κερδίζουν έσοδα απο τις πωλήσεις των παιχνιδιών τους μέσα απο τους gamers που δεν έχουν δυνατά PC ή ακόμα και Mobile Gamers...
    Εντελώς χαζό... Πιστεύουν οτι θα φτιάξουν καλύτερη πλατφόρμα;; ΧΑ,γελάω.... εδώ ολόκληρη google πάτωσε...

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιό λόγο να τραβάνε τα παιχνίδια τους, εφόσον οι devs θα κερδίζουν έσοδα απο τις πωλήσεις των παιχνιδιών τους μέσα απο τους gamers που δεν έχουν δυνατά PC ή ακόμα και Mobile Gamers...
    Εντελώς χαζό... Πιστεύουν οτι θα φτιάξουν καλύτερη πλατφόρμα;; ΧΑ,γελάω.... εδώ ολόκληρη google πάτωσε...
    Μα δεν αγοράζουν το παιχνίδι για να το παίξουν, τα παιχνίδια όπως αναφέρουν είναι δωρεάν, η άδεια που είχε η Nvidia ήταν για όσο ήταν με το beta Που ήταν δωρεάν, τώρα ξεκίνησε να χρεώνει.

  13. #13
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν αγοράζουν το παιχνίδι για να το παίξουν, τα παιχνίδια όπως αναφέρουν είναι δωρεάν, η άδεια που είχε η Nvidia ήταν για όσο ήταν με το beta Που ήταν δωρεάν, τώρα ξεκίνησε να χρεώνει.
    Δηλαδή αφαιρέθηκαν τα Games που ήταν free to play? Εντάξει αυτό βγάζει πιο πολύ νόημα...

  14. #14
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Δεν είναι free-to-play όσα αφαιρέθηκαν. Θα πρέπει να τα έχεις κανονικά αγορασμένα για να τα παίξεις. Αφού κυριολεκτικά στον λογαριασμό σου συνδέεσαι σε έναν απομακρυσμένο υπολογιστή και σου μεταφέρει την εικόνα. Δεν ξέρω κι εγώ τι ζόρι τραβάνε οι publishers και τα αφαιρούν.

  15. #15
    Εγγραφή
    21-04-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυστυχώς στη δική μου περίπτωση δεν λειτουργεί καθόλου καλά. Παρόλο που είμαι σε Wind VDSL 50άρα με το Zyxel router, πολλές φορές δεν συνδέεται στο παιχνίδι (με αποσυνδέει πριν με βάλει στην οθόνη της steam να βάλω το username-password). Όταν τελικά κάποια φορά συνδεθεί, η ποιότητα της εικόνας είναι τόσο άθλια που όταν κινούμαι (πχ σε κάποιο third person shooter game) δεν βλέπω τι υπάρχει μπροστά μου. Παρόλα αυτά η αποκριση όσον αφορά τη κίνηση του χαρακτήρα in game, στα menu κλπ είναι αρκετά καλή αλλά το pixelιασμα είναι απολύτως απογοητευτικό. Να φανταστείτε, αγόρασα από τη cosmote στο κινητό μου 1 μέρα απεριόριστα data, έκανα το κινητό μου wifi σημείο πρόσβασης και όταν συνδέθηκα από το λαπτοπ μου πήγαινε άψογα το παιχνίδι, συνδέοντάς με κατευθείαν. Τείνω να πιστεύω ότι μάλλον έχει το κάποιο θέμα το ρούτερ μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grevenger : 28-02-20 στις 22:09.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας