Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα στην ομάδα, όπως λέει και ο τίτλος έχω ένα πολύ εκνευριστικό πρόβλημα πριν καμιά 10 μέρες πέρασα από win7 σε win 10 και πρόσεξα πως όταν έβλεπα βίντεο μετά από 5-10 λεπτά άρχιζε να ξεσυγχρονίζει ο ήχος από τα χείλη.. Είτε σε stream είτε σε ταινία από το δίσκο.. Λύθηκε μόλις έκανα το update σε v1909 και για καμιά βδομάδα όλα ήταν ρολόι μέχρι που σήμερα αποφάσισα να παίξω κάνα game και μόλις έβαλα την directx άρχισε πάλι το ίδιο.. Είμαι μισό βήμα από το να γυρίσω ξανα σε 7 να βρώ την υγεία μου
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    είναι γνωστό ότι η ενημέρωση του Φεβρουαρίου KB4532695 Προκαλεί BSOD, προβλήματα ήχου και δικτύου. Θα διορθωθεί λένε .
    βγάλε αυτή την ενημέρωση αν την έχεις πάρει και θα στρώσει.

    στο δικό μου σύστημα που την εχω δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα.

    δοκίμασε χειροκίνητα να κάνεις update ότι βρει περασέτο. επίσης καλό είναι να βάλεις την τελευταία ver του 'ήχου της κάρτας σου .. κάνε και δοκιμές με το σετάρισμα του ήχου για να ακούγονται όπως τα θες .

  3. #3
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1BKN Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι γνωστό ότι η ενημέρωση του Φεβρουαρίου KB4532695 Προκαλεί BSOD, προβλήματα ήχου και δικτύου. Θα διορθωθεί λένε .
    βγάλε αυτή την ενημέρωση αν την έχεις πάρει και θα στρώσει.

    στο δικό μου σύστημα που την εχω δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα.

    δοκίμασε χειροκίνητα να κάνεις update ότι βρει περασέτο. επίσης καλό είναι να βάλεις την τελευταία ver του 'ήχου της κάρτας σου .. κάνε και δοκιμές με το σετάρισμα του ήχου για να ακούγονται όπως τα θες .
    Για την KB4532695 το γνωρίζω και δεν την έχω περάσει, όλα τα υπόλοιπα έχουν γίνει, ήχο δίνω στην TV μέσω HDMI.. Λοιπόν έβγαλα τους drivers της amd το adrenalide και πέρασαν τα windows τα δικά τους έστρωσε.. Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το adrenalide για να δω
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  4. #4
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Συνεχίζοντας να ακυρώσω την τελευταία απάντηση μου και να προσθέσω το πόσο απογοητευμένος είμαι πλέον, έχω δοκιμάσει τα πάντα, εκεί που νόμιζα πως έφτιαξε 3-4 μέρες μετά άρχισε τα ίδια.. Βγάζω drivers βάζω ξαναβγάζω ξαναβάζω δοκιμάζω διάφορα που βλέπω στο google τίποτα.. Ότι κ αν κάνω όταν αρχίζει το βίντεο μετά από 5-10 λεπτά νάσου το delay στον ήχο.. Πραγματικά πλέον δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και σε όσους βλέπω να το έχουν αναφέρει στη microsoft έχει και καλά 10 βήματα αλλά σε κανένα δεν βλέπω να δουλεύει και άλλη απάντηση δεν δίνουν

    - - - Updated - - -

    Και μέσα σε όλα τα άλλα βάλε βγάλε drivers μόλις άρχισε να τραβάει κολλήματα το μηχάνημα, σαν να κάνει lag ακόμα και ο δείκτης του ποντικιού, τίποτα δεν τσουλάει απαλά.. Δεν το γλιτώνω το φορματ και με βλέπω επιστροφή σε 7.. Θα το ψαχουλέψω πάλι λίγο αύριο τελευταία φορά κ αν δεν βγάλω άκρη καλό είναι και το φορματ
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  5. #5
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    ήχο ακους μέσω HDMI ή απο ηχεια συνδεδεμενα στo Realtek 1150 της μητρικης?

    Κατεβασε τον driver της realtek απο εδω
    https://github.com/alanfox2000/realt...lease/releases

    Generic
    8895_FF00_PG475_Win10_RS5_19H1_X64_WHQL.zip
    https://github.com/alanfox2000/realt...1_X64_WHQL.zip

    Οσο για Adrenalin, δοκιμασε τους τελευταιους https://www.amd.com/en/support/kb/re...rad-win-20-2-1

    ή τους παλιοτερους
    https://www.amd.com/en/support/kb/re...ad-win-19-11-3

  6. #6
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από masterfaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    ήχο ακους μέσω HDMI ή απο ηχεια συνδεδεμενα στo Realtek 1150 της μητρικης?

    Κατεβασε τον driver της realtek απο εδω
    https://github.com/alanfox2000/realt...lease/releases

    Generic
    8895_FF00_PG475_Win10_RS5_19H1_X64_WHQL.zip
    https://github.com/alanfox2000/realt...1_X64_WHQL.zip

    Οσο για Adrenalin, δοκιμασε τους τελευταιους https://www.amd.com/en/support/kb/re...rad-win-20-2-1

    ή τους παλιοτερους
    https://www.amd.com/en/support/kb/re...ad-win-19-11-3
    Ήχο ακούω μέσω Hdmi, Adrenalin είχα το 20.1.3 και χθες πριν πέσω για ύπνο πέρασα το 19.12.2 που ουσιαστικά είναι το τελευταίοι Recommended.. Υπάρχει λόγος να δοκιμάσω τους drivers της realtek απ'τη στιγμή που έχω παίρνω από την κάρτα γραφικών; Αν ναι να τους περάσω.. Και οι Generic που μου γράφεις τι είναι;
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  7. #7
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήχο ακούω μέσω Hdmi, Adrenalin είχα το 20.1.3 και χθες πριν πέσω για ύπνο πέρασα το 19.12.2 που ουσιαστικά είναι το τελευταίοι Recommended.. Υπάρχει λόγος να δοκιμάσω τους drivers της realtek απ'τη στιγμή που έχω παίρνω από την κάρτα γραφικών; Αν ναι να τους περάσω.. Και οι Generic που μου γράφεις τι είναι;
    Καλημέρα! Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει ότι και στο laptop μου. Να περάσεις τους οδηγούς που προτείνει η μητρική σου από το site της και μόνο αυτούς. Οι οδηγοί του adrenalin οι πιο πρόσφατοι που είχα κατεβάσει στο laptop μου, μου έκαναν το ίδιο πρόβλημα στο ποντίκι. Ο τρόπος που πέρασα τους οδηγούς και σώθηκα ήταν : διαγραφή τους οδηγούς με το πρόγραμμα DDU, ρύθμισα να μην πάρει στην επανεκκίνηση το λειτουργικό αυτόματα τους οδηγούς, έκανα extract τους οδηγούς που κατέβασα σε ένα φάκελο και μετά από διαχείριση συσκευών έκανα αναζήτηση το φάκελο που είχα περάσει τους οδηγούς και τους πέρασα. Και όλα αυτά σε win 7. Οπότε μη νομίζεις πως το θέμα έχει να κάνει με το 10 ή το 7. Οι οδηγοί μάλλον σου κάνουν τη διένεξη και έχεις τα "θέματα" που έχεις. Εκτός αν θες να κάτσεις να κατεβάσεις όλους τους οδηγούς από το site της AMD και να τους δοκιμάσεις ΕΝΑΝ-ΕΝΑΝ μέχρι να βρεις τον πιο πρόσφατο που να μη σου δημιουργεί πρόβλημα. Αλλά θα σου σπάσουν τα νεύρα αν δεν έχεις την απαιτούμενη υπομονή.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  8. #8
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει ότι και στο laptop μου. Να περάσεις τους οδηγούς που προτείνει η μητρική σου από το site της και μόνο αυτούς. Οι οδηγοί του adrenalin οι πιο πρόσφατοι που είχα κατεβάσει στο laptop μου, μου έκαναν το ίδιο πρόβλημα στο ποντίκι. Ο τρόπος που πέρασα τους οδηγούς και σώθηκα ήταν : διαγραφή τους οδηγούς με το πρόγραμμα DDU, ρύθμισα να μην πάρει στην επανεκκίνηση το λειτουργικό αυτόματα τους οδηγούς, έκανα extract τους οδηγούς που κατέβασα σε ένα φάκελο και μετά από διαχείριση συσκευών έκανα αναζήτηση το φάκελο που είχα περάσει τους οδηγούς και τους πέρασα. Και όλα αυτά σε win 7. Οπότε μη νομίζεις πως το θέμα έχει να κάνει με το 10 ή το 7. Οι οδηγοί μάλλον σου κάνουν τη διένεξη και έχεις τα "θέματα" που έχεις. Εκτός αν θες να κάτσεις να κατεβάσεις όλους τους οδηγούς από το site της AMD και να τους δοκιμάσεις ΕΝΑΝ-ΕΝΑΝ μέχρι να βρεις τον πιο πρόσφατο που να μη σου δημιουργεί πρόβλημα. Αλλά θα σου σπάσουν τα νεύρα αν δεν έχεις την απαιτούμενη υπομονή.
    Κάτι ανάλογο δοκίμασα με το driver booster αλλά πάλι τα ίδια μου έκανε..Θεωρώ πως βρήκε τους drivers από τη σελίδα του κατασκευαστή.. Τι να πω αν δεν βγάλω άκρη θα το δοκιμάσω και χειροκίνητα μπας και.. Πάντως και χωρίς το adrenalin πάλι μου το έκανε με τους drivers που βρίσκουν από το windows update
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  9. #9
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    οι generic/FF00 ειναι καταλληλοι drivers για την μητρικη σου (εγω εχω την extreme6 στο παλιο pc)

    Σημειωση: μακρια απο προγραμματα του τυπου driver booster (προσωπικη αποψη μου)

  10. #10
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Προς το παρών ο 19.12.2 δουλεύει άψογα.. Ελπίζω να κρατήσει έτσι... Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  11. #11
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Καλημέρα! Μείνε σε αυτούς που λειτουργούν κανονικά. Μόνο σε συγκεκριμένη περίπτωση να κάνεις update. Και πάλι να πας δοκιμαστικά. Κράτα αυτούς τους drivers που λειτουργούν backup σε ένα dvd ή κάπου που να μην χαθούν. Σε περίπτωση που κάνεις αργότερα update, να διαβάσεις πρώτα το log file του αρχείου αναβάθμισης και να μετά να δεις αν λειτουργούν οι οδηγοί. Αν όχι, να έχεις τους άλλους για να τους ξαναπεράσεις. Λογικά οι σημειώσεις των αρχείων αναβάθμισης θα πρέπει να αναφέρουν αν κάνουν οι οδηγοί για την κάρτα σου. Γενικά όπως είπε και ο φίλος από πάνω, άσε τα επιπλέον προγράμματα κατά μέρος. Και μην ψάχνεις να περνάς τους οδηγούς από τα win updates. Αυτοί είναι ακόμα χειρότεροι.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  12. #12
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Μείνε σε αυτούς που λειτουργούν κανονικά. Μόνο σε συγκεκριμένη περίπτωση να κάνεις update. Και πάλι να πας δοκιμαστικά. Κράτα αυτούς τους drivers που λειτουργούν backup σε ένα dvd ή κάπου που να μην χαθούν. Σε περίπτωση που κάνεις αργότερα update, να διαβάσεις πρώτα το log file του αρχείου αναβάθμισης και να μετά να δεις αν λειτουργούν οι οδηγοί. Αν όχι, να έχεις τους άλλους για να τους ξαναπεράσεις. Λογικά οι σημειώσεις των αρχείων αναβάθμισης θα πρέπει να αναφέρουν αν κάνουν οι οδηγοί για την κάρτα σου. Γενικά όπως είπε και ο φίλος από πάνω, άσε τα επιπλέον προγράμματα κατά μέρος. Και μην ψάχνεις να περνάς τους οδηγούς από τα win updates. Αυτοί είναι ακόμα χειρότεροι.
    Καλημέρα, εννοείς να σταματήσω και τα windows updates?
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  13. #13
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, εννοείς να σταματήσω και τα windows updates?
    Καλημέρα! Εννοώ να σταματήσεις να ενημερώνεις τις συσκευές σου από το windows update. Όχι να κλείσεις εντελώς το windows update.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας