Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geox23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kατεβάζει από 4mb/s μέχρι max 5mb/s με αρκετό σκαμπανέβασμα, την ίδια στιγμή πάλι από Nvidia κατεβάζω με 100kb/s.
    Φιλε μου, μην κουραζεσαι.
    Το προβλημα το εχεις ολη την ημερα ή μονο απογευμα βραδυ;
    Το ποιο πιθανο ειναι να εχουν μπουκωσει.
    Το ιδιο ειχα και εγω για 1 μηνα και χειροτερα. Εκανε αναβαθμηση η vodafone (υπευθυνη καφαο) και το προβλημα εστρωσε.
    Ομως μολις εχθες (μετα απο 2 μηνες) παλι τα ιδια για πρωτη μερα. Σημερα θα δω παλι.
    Ακριβως το ιδιο με εσενα (ΣΕ ΟΛΑ). Δεν μπορω να δω streaming IPTV (no multiserver). Εχουν σπασει τα νευρα μου.
    Αρχιζω να πιστευω οτι κοβουν bandwidth εναλαξ περιοχων και μαλλον ηρθε παλι η σειρα μου.
    Αν γινονται αυτα και στον ΟΤΕ, καηκαμε.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #17
    Εγγραφή
    07-02-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου, μην κουραζεσαι.
    Το προβλημα το εχεις ολη την ημερα ή μονο απογευμα βραδυ;
    Το ποιο πιθανο ειναι να εχουν μπουκωσει.
    Το ιδιο ειχα και εγω για 1 μηνα και χειροτερα. Εκανε αναβαθμηση η vodafone (υπευθυνη καφαο) και το προβλημα εστρωσε.
    Ομως μολις εχθες (μετα απο 2 μηνες) παλι τα ιδια για πρωτη μερα. Σημερα θα δω παλι.
    Ακριβως το ιδιο με εσενα (ΣΕ ΟΛΑ). Δεν μπορω να δω streaming IPTV (no multiserver). Εχουν σπασει τα νευρα μου.
    Αρχιζω να πιστευω οτι κοβουν bandwidth εναλαξ περιοχων και μαλλον ηρθε παλι η σειρα μου.
    Αν γινονται αυτα και στον ΟΤΕ, καηκαμε.
    "Χαίρομαι" φίλε που τελικά δεν είμαι ο μόνος που του συμβαίνει αυτό.
    Συμβαίνει όλες τις ώρες αν και το βράδυ χαζό στρώνει αν και πάλι πάει πιο αργά από ότι θα έπρεπε.

    Ακόμα περιμένω τηλέφωνο από ΟΤΕ για να μου πουν αν έχουν ελέγξει το κέντρο και τι στο καλό έχουν βρει.

  3. #18
    Εγγραφή
    07-02-2020
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Για να ενημερώσω λίγο το θέμα,3 βδομάδες που τους ζητούσα να έρθει τεχνικός στο χώρο μου ή αρχικά στο DSLAM για να δει τι παίζει αυτοί μου έλεγαν πως από το ρούτερ φαίνεται ότι είναι η γραμμή είναι μια χαρά οπότε λέει δεν μπορούμε να στείλουμε τεχνικό, κλείσανε μόνοι τους το αίτημα βλάβης μου χωρίς να μου έρθει μήνυμα κλπ, οπότε επειδή δεν φαίνεται να μας υπολογίζουν εκεί στην COSMOTE πάτησα και εγώ ένα 100αρι της Wind στην ίδια ακριβώς τιμή με το 50αρι της COSMOTE.

    Όταν γίνει η σύνδεση θα σας ενημερώσω για το αν έφτιαξε με την Wind ή όχι.

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου, μην κουραζεσαι.
    Το προβλημα το εχεις ολη την ημερα ή μονο απογευμα βραδυ;
    Το ποιο πιθανο ειναι να εχουν μπουκωσει.
    Το ιδιο ειχα και εγω για 1 μηνα και χειροτερα. Εκανε αναβαθμηση η vodafone (υπευθυνη καφαο) και το προβλημα εστρωσε.
    Ομως μολις εχθες (μετα απο 2 μηνες) παλι τα ιδια για πρωτη μερα. Σημερα θα δω παλι.
    Ακριβως το ιδιο με εσενα (ΣΕ ΟΛΑ). Δεν μπορω να δω streaming IPTV (no multiserver). Εχουν σπασει τα νευρα μου.
    Αρχιζω να πιστευω οτι κοβουν bandwidth εναλαξ περιοχων και μαλλον ηρθε παλι η σειρα μου.
    Αν γινονται αυτα και στον ΟΤΕ, καηκαμε.
    Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να κόψουν Bandwidth ανά περιοχή, δεν θα το πληρώσουν φθηνότερα ή ακριβότερα, αφου ο εξοπλισμός υπάρχει.
    Αυτό που σίγουρα ισχύει είναι πως δεν γίνεται σύνδεση 1:1 πχ αν έχουν 10 100αρες δεν θα βάλουν μια γραμμή του 1Gbit, οι συνδέσεις είναι με contention ratio στην καλύτερη 1:20.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας