Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    καλημέρα!
    1. ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα μίσθωσης ελληνικού ή ξένου γεωγραφικού αριθμού στον callingcredit?
    2. γνωρίζετε κάποιον άλλο betamax clone που να κάνει το παραπάνω (τα rates θα τα ψάξω μετά)?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παλιότερα κάτι είχε η betamax, νομίζω όχι πια. Αλλά μπορείς να παρεις από αλλού ότι νούμερο θες.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιότερα κάτι είχε η betamax, νομίζω όχι πια. Αλλά μπορείς να παρεις από αλλού ότι νούμερο θες.
    έστω ότι έχω αριθμό από αλλού, ή ότι τον πήρα, με ποιο τρόπο θα έρχονται οι κλήσεις σε αυτόν? σόρυ αλλά τα έχω ψιλο-ξεχάσει...

  4. #4
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Κανεις register απο οπου θες, σταθερο ip, τηλεφωνικο κεντρο ή και android app.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις register απο οπου θες, σταθερο ip, τηλεφωνικο κεντρο ή και android app.
    Αγοράζοντας έναν αριθμό από τον ITSP-A (ή μεταφέροντας έναν υπάρχοντα αριθμό με φορητότητα στον πάροχο ITSP-A), τότε κάνοντας register μέσω SIP σε αυτόν μπορώ να έχω τις εισερχόμενες στον πάροχο Α, αλλά με τον τρόπο αυτό θα έχω και τις εξερχόμενες από αυτόν. Η αρχική ερώτηση ήταν αν μπορώ να κάνω φορητότητα στον callingcredit (προφανώς γιατί έχει φτηνά outgoing rates) ή στην έσχατη περίπτωση να αγοράσω αριθμό από αυτόν.

    Αν έχω καταλάβει σωστά αυτά που μου λες, τότε θα πρέπει να κάνω register ταυτόχρονα σε 2 ITSPs, τον ITSP-A και τον callingcredit?

  6. #6
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ναι σωστά, μπορεις να έχεις όσους θες, έναν για το νουμερο και τις εισερχόμενες και ένα ή περισσότερους για εξερχόμενες.

    Δες πόσα accounts παίρνει η συσκευή που θα βάλεις, τα ΑΤΑ παιρνουν συνήθως 1, αν έχει 2 ports παιρνει 2 αλλα θελει 2 συσκευές.

    Εχει φτηνά ενσύρματα τηλέφωνα για 2 αccounts, εγω έχω ενα yealink ασυρματο που παιρνει 8.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας