Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 56
  1. #16
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολλά τα λεφτά Άρη...

    Γιατί δεν χτυπάνε π.χ. Xiaomi που αντιγράφει κάργα Apple; Γιατί δεν έχει το ίδιο μέγεθος σαν εταιρία, ούτε 5G εξοπλισμό.
    Γιατί να "χτυπήσει" τη Xiaomi, αν δεν έχει κάνει τίποτα; Και πως η πρώτη αντίγραφει την Apple (που η ίδια έχει κλέψει τεχνολογίες από όλους);

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εχεις μια εταιρία που πουλάει εξοπλισμό σε περιοχές που δεν επιτρέπεται, εξοπλισμός που μπορεί να χαρακτηριστεί όπλο, σε ανάλογες περιπτώσεις φωνάζουνε κάποιοι γιατί το κάνουνε δυτικές χώρες ή ακόμα και η δικιά μας χώρα πρόσφατα με την Σαουδική Αραβία, αλλά εδώ δεν υπάρχει θέμα!
    Μας φτάνει το ότι ο αντίζηλος είναι αυτό που θεωρούμε εμείς δικό μας αντίζηλο.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις μια εταιρία που πουλάει εξοπλισμό σε περιοχές που δεν επιτρέπεται, εξοπλισμός που μπορεί να χαρακτηριστεί όπλο, σε ανάλογες περιπτώσεις φωνάζουνε κάποιοι γιατί το κάνουνε δυτικές χώρες ή ακόμα και η δικιά μας χώρα πρόσφατα με την Σαουδική Αραβία, αλλά εδώ δεν υπάρχει θέμα!
    Μας φτάνει το ότι ο αντίζηλος είναι αυτό που θεωρούμε εμείς δικό μας αντίζηλο.
    Δεν κατάλαβα τίποτα από ότι έγραψες πάντως.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Οι ΗΠΑ κάνανε επιτέλους τις κατηγορίες συγκεκριμένες, και πολύ βαριές. Πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Huawei.

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα τίποτα από ότι έγραψες πάντως.
    Μπράβο σου, μην ανησυχείς η προσπάθεια μετράει

  6. #21
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.544
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ΗΠΑ κάνανε επιτέλους τις κατηγορίες συγκεκριμένες, και πολύ βαριές. Πολύ δύσκολα τα πράγματα για την Huawei.
    Συμφωνώ με το επιτέλους.
    Τώρα που υπάρχουν συγκεκριμένες κατηγορίες μπορεί και η εταιρία να υπερασπιστεί τον εαυτό της συγκεκριμένα, μέχρι τώρα ήταν πιο πολύ PR παρά ουσία.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις μια εταιρία που πουλάει εξοπλισμό σε περιοχές που δεν επιτρέπεται, εξοπλισμός που μπορεί να χαρακτηριστεί όπλο, σε ανάλογες περιπτώσεις φωνάζουνε κάποιοι γιατί το κάνουνε δυτικές χώρες ή ακόμα και η δικιά μας χώρα πρόσφατα με την Σαουδική Αραβία, αλλά εδώ δεν υπάρχει θέμα!
    Μας φτάνει το ότι ο αντίζηλος είναι αυτό που θεωρούμε εμείς δικό μας αντίζηλο.
    Μην το ψάχνεις... Πολλοί είναι αυτοί στην Ελλάδα (όπως και αλλού), που λένε πάντα το αντίθετο από οτιδήποτε υποστηρίζουν οι Αμερικανοί, χωρίς να έχουν ιδέα τι παίζει... Ακόμα κι αν οι Αμερικανοί έχουν συγκεκριμένες κατηγορίες και αποδείξεις, όπως τώρα, αυτοί συνεχίζουν το δικό τους παραμύθι...

  8. #23
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το ψάχνεις... Πολλοί είναι αυτοί στην Ελλάδα (όπως και αλλού), που λένε πάντα το αντίθετο από οτιδήποτε υποστηρίζουν οι Αμερικανοί, χωρίς να έχουν ιδέα τι παίζει... Ακόμα κι αν οι Αμερικανοί έχουν συγκεκριμένες κατηγορίες και αποδείξεις, όπως τώρα, αυτοί συνεχίζουν το δικό τους παραμύθι...
    Δεν είναι το θέμα το αντίθετο. Δεκάρα δεν δίνω για την Κίνα και την Huawei της. Εδώ δεν έχουμε λύσει τα προβλήματα της Ελλάδος και θα αγχωθώ και για την Κίνα?

    Το θέμα είναι ότι κάποιοι τύποι που έχουν πιαστεί με την γίδα στην πλάτη, απειλούν όλο τον κόσμο μην τυχόν και ξεφύγουν από τον δικό τους έλεγχο. Μην τυχόν δηλαδή και δεν συνεχίσουν να κουβαλάνε την γίδα στην πλάτη. Άσε βέβαια που στη συγκεκριμένη περίπτωση Γιάννης πίνει - Γιάννης κερνάει οπότε δεν έχει αποδειχθεί τίποτα. Αλλά εσύ που είσαι "αντικειμενικός" και δεν λες το αντίθετο έβγαλες ήδη πόρισμα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #24
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το ψάχνεις... Πολλοί είναι αυτοί στην Ελλάδα (όπως και αλλού), που λένε πάντα το αντίθετο από οτιδήποτε υποστηρίζουν οι Αμερικανοί, χωρίς να έχουν ιδέα τι παίζει... Ακόμα κι αν οι Αμερικανοί έχουν συγκεκριμένες κατηγορίες και αποδείξεις, όπως τώρα, αυτοί συνεχίζουν το δικό τους παραμύθι...
    Που πιστεύεις οφείλεται;

  10. #25
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να "φωνάζουν" τόσο πολύ οι Αμερικανοί, προφανώς και κάτι έχουν εντοπίσει... Οι "συμβουλές" προς τις υπόλοιπες χώρες, προφανώς και αντιστοιχούν στον εμπορικό "πόλεμο" που έχουν ανοίξει με την Κίνα.
    καλά και στο Ιράκ μπήκανε γιατί είχε πυρηνικά ο Σαντάμ
    και θυμάσαι τι είχε. πέτρες και σκόνη
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  11. #26
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλά και στο Ιράκ μπήκανε γιατί είχε πυρηνικά ο Σαντάμ
    και θυμάσαι τι είχε. πέτρες και σκόνη
    Για χημικά όπλα μίλαγαν, όχι για πυρηνικά. Πράγματι όμως είχε πέτρες και σκόνη.

  12. #27
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το θέμα το αντίθετο. Δεκάρα δεν δίνω για την Κίνα και την Huawei της. Εδώ δεν έχουμε λύσει τα προβλήματα της Ελλάδος και θα αγχωθώ και για την Κίνα?

    Το θέμα είναι ότι κάποιοι τύποι που έχουν πιαστεί με την γίδα στην πλάτη, απειλούν όλο τον κόσμο μην τυχόν και ξεφύγουν από τον δικό τους έλεγχο. Μην τυχόν δηλαδή και δεν συνεχίσουν να κουβαλάνε την γίδα στην πλάτη. Άσε βέβαια που στη συγκεκριμένη περίπτωση Γιάννης πίνει - Γιάννης κερνάει οπότε δεν έχει αποδειχθεί τίποτα. Αλλά εσύ που είσαι "αντικειμενικός" και δεν λες το αντίθετο έβγαλες ήδη πόρισμα.
    Δεν έχω βγάλει πόρισμα. Το θέμα είναι ότι τώρα οι Αμερικανοί έχουν συγκεκριμένα στοιχεία για να υποστηρίξουν αυτό που τόσο καιρό "φωνάζουν", την ενοχή της Huawei. Εσύ και άλλοι λέτε "ναι καλά, φωνάζει ο κλέφτης...", ο άλλος "να τιμωρηθεί πρώτα η Xiaomi" κλπ κλπ...

    Το "ωραίο" είναι, πως μεγάλα ποσοστά από τις τεχνολογίες 2G/3G/4G/5G διαθέτει η επίσης Αμερικάνικη εταιρεία "Qualcomm". Αν "φάει" ban κι εκεί η Huawei, έχει "τελειώσει" ως εταιρία ανάπτυξης εξοπλισμού τηλεπικοινωνιών...

  13. #28
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο άλλος "να τιμωρηθεί πρώτα η Xiaomi" κλπ κλπ...
    Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου πιτσιρίκο. Δεν είπα τέτοιο πράγμα και δεν με ξέρεις.

    Για να με μάθεις λοιπόν, δεν ανήκω σε κανένα tribe (αμερικάνικο, κινέζικο κλπ). Ψωμί δεν μου δίνει κανείς, οπότε δεν έχω λόγο να υποστηρίξω κανέναν νταβά (Αμερικάνο, Κινέζο). Κατανοητό τώρα;

    Εσύ συνέχισε να ποδοσφαιροποιείς την συζήτηση...

    FYI, μπας και μάθεις να διαβάζεις σωστά: αυτό που είπα είναι ότι η Κίνα έχει πολλές εταιρίες που αντιγράφουν αμερικάνικες τεχνολογίες. Μια από αυτές είναι η Xiaomi και είναι στο απυρόβλητο (μέχρι στιγμής). Είπα κάτι λάθος; Όχι.

    Δεν θέλω να ανοίξω πολιτική συζήτηση (γιατί έχει πολλά φρούτα εδώ μέσα), αλλά το λάθος ξεκίνησε με την είσοδο της Κίνας στον WTO. Ψάξε ποιοί έκαναν τις προετοιμασίες...

    Δεν μπορείς να στέλνεις την παραγωγή σου στην Ασία και να μην περιμένεις να σε αντιγράψουν. Μεγάλο και ολέθριο λάθος σε όλα τα επίπεδα (κοινωνικό, οικονομικό). Τώρα έγινε όμως και δεν διορθώνεται (εκτός ίσως με... WW3, αλλά δεν υπάρχουν τα cojones).

    Έλα, συνέχισε περί Μπανανίας/Ελλαδιστάν τώρα. Ακόμα εδώ είσαι βέβαια, δεν έχεις φύγει εξωτερικό.

  14. #29
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου πιτσιρίκο. Δεν είπα τέτοιο πράγμα και δεν με ξέρεις.

    Για να με μάθεις λοιπόν, δεν ανήκω σε κανένα tribe (αμερικάνικο, κινέζικο κλπ). Ψωμί δεν μου δίνει κανείς, οπότε δεν έχω λόγο να υποστηρίξω κανέναν νταβά (Αμερικάνο, Κινέζο). Κατανοητό τώρα;

    Εσύ συνέχισε να ποδοσφαιροποιείς την συζήτηση...

    FYI, μπας και μάθεις να διαβάζεις σωστά: αυτό που είπα είναι ότι η Κίνα έχει πολλές εταιρίες που αντιγράφουν αμερικάνικες τεχνολογίες. Μια από αυτές είναι η Xiaomi και είναι στο απυρόβλητο (μέχρι στιγμής). Είπα κάτι λάθος; Όχι.

    Δεν θέλω να ανοίξω πολιτική συζήτηση (γιατί έχει πολλά φρούτα εδώ μέσα), αλλά το λάθος ξεκίνησε με την είσοδο της Κίνας στον WTO. Ψάξε ποιοί έκαναν τις προετοιμασίες...

    Δεν μπορείς να στέλνεις την παραγωγή σου στην Ασία και να μην περιμένεις να σε αντιγράψουν. Μεγάλο και ολέθριο λάθος σε όλα τα επίπεδα (κοινωνικό, οικονομικό). Τώρα έγινε όμως και δεν διορθώνεται (εκτός ίσως με... WW3, αλλά δεν υπάρχουν τα cojones).
    Μιλάμε για την ενοχή της Huawei για σοβαρά ζητήματα, όπως υποκλοπές. Κι εσύ λες να τιμωρηθούν η Xiaomi και οι άλλες για "αντιγραφή τεχνολογιών"... Όποια αμερικάνικη εταιρεία νομίζει πως την έχουν "αντιγράψει", μπορεί κάλλιστα να κάνει μήνυση στην κάθε Xiaomi... Δεν θα κάτσει ολόκληρη χώρα ν' ασχοληθεί με αυτό το θέμα.

    Ούτως ή άλλως, ούτε εγώ έχω μετοχές σε κάποια εταιρεία και ούτε μ' ενδιαφέρει αν θα τιμωρηθεί η κάθε Huawei... Απλά συμμετέχω στη συζήτηση και μου προκαλεί εντύπωση η επιλεκτική (?) ευαισθησία κάποιων...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα, συνέχισε περί Μπανανίας/Ελλαδιστάν τώρα. Ακόμα εδώ είσαι βέβαια, δεν έχεις φύγει εξωτερικό.
    Δεν νομίζω ότι πρέπει ν' απασχολεί κάποιον εδώ, το πότε θα φύγω...

  15. #30
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου προκαλεί εντύπωση η επιλεκτική (?) ευαισθησία κάποιων...
    Αυτά αλλού, όχι σε εμένα. Καμία επιλεκτική ευαισθησία δεν έχω. Για αυτό και μίλησα για σκληρές λύσεις (WW3), που όμως απαιτούν cojones και όχι επιλεκτικούς ευαισθητούληδες όπως λες. Δεν είμαι εγώ soft, άλλοι είναι. Μην μπερδεύεσαι αδίκως λοιπόν.

    Όσο η Δύση κρέμεται από τα @@ της Κίνας για τα gadgetάκια, τίποτα δεν θα αλλάξει επί της ουσίας. Κάποιος την γιγάντωσε την Κίνα. Δεν έχουν καμία πρέσσα να κόβουν δολάρια από το πουθενά.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας