Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28

Θέμα: Win 10 - Bios

  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    https://www.microsoft.com/en-us/Uset...10_English.htm

    Authorized Software and Activation. You are authorized to use this software only if you are properly licensed and the software has been properly activated with a genuine product key or by other authorized method. When you connect to the Internet while using the software, the software will automatically contact Microsoft or its affiliate to conduct activation to associate it with a certain device. You can also activate the software manually by Internet or telephone. In either case, transmission of certain information will occur, and Internet, telephone and SMS service charges may apply. During activation (or reactivation that may be triggered by changes to your device’s components), the software may determine that the installed instance of the software is counterfeit, improperly licensed or includes unauthorized changes. If activation fails, the software will attempt to repair itself by replacing any tampered Microsoft software with genuine Microsoft software. You may also receive reminders to obtain a proper license for the software. Successful activation does not confirm that the software is genuine or properly licensed. You may not bypass or circumvent activation. To help determine if your software is genuine and whether you are properly licensed, see (aka.ms/genuine). Certain updates, support, and other services might only be offered to users of genuine Microsoft software.
    no comments necessary

  2. #17
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μπερδεύεις Activator, κ.λ.π., δεν μίλησε κανένας για τέτοια πράγματα, βάζω τον κωδικό των 7/8.1 και ενεργοποιώ τα Windows 10 μέσω της MICROSOFT και χωρίς να πληρώσω τίποτα, οπότε μια χαρά νόμιμο και δωρεάν είναι το λειτουργικό μου.
    Αν ήθελε η MICROSOFT όταν έκανα αυτό θα με πετούσε έξω και θα έλεγε ότι ο κωδικός δεν ισχύει, αφού τον δέχεται η ίδια η εταιρία του λογισμικού εσείς λέτε τα δικά σας;;; και καθόμαστε και συζητάμε;;
    τι εγινε σημερα ? παλι μπερδεμενα τα γραφω ?

    Στο πρωτο σκελος συμφωνω μαζι σου...

    Μετα που στο εγραψα στο ΥΓ. απλα σου λεω οτι δικιο εχεις... αλλα οπως το εχεις γραψει ειναι παρεξηγησιμο και βγαινει λαθος νοημα.
    The gr81 .

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εγινε σημερα ? παλι μπερδεμενα τα γραφω ?

    Στο πρωτο σκελος συμφωνω μαζι σου...

    Μετα που στο εγραψα στο ΥΓ. απλα σου λεω οτι δικιο εχεις... αλλα οπως το εχεις γραψει ειναι παρεξηγησιμο και βγαινει λαθος νοημα.
    Γιατι και με s€ri@l k€ygen και διαφορα τετοια... παλι εχεις ενεργοποιημενα win , δωρεαν , αλλα οχι νομιμα.
    Πάνω σ' αυτό σου απάντησα, μιλάμε για κωδικούς νόμιμους γιατί οι υπόλοιπες μέθοδοι δεν με ενδιαφέρουν, το έχω γράψει από παλιά.
    Όλος ο πλανήτης συνεχίζει να βάζει τα Windows 10 με τους κωδικούς των 7/8.1 και να ενεργοποιούνται κανονικά μέσω της MS και εμείς σαν να μην πω τι θα πάμε να σκάσουμε 150 ευρώ για να τα αγοράσουμε, βρε τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα πάλι.
    Όταν αρχίσει να μας πετάει έξω τους κωδικούς η MS και να μην τους δέχεται, τότε πολύ ευχαρίστως να το κάνουμε.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ας λήξει εδώ το θέμα της νομιμότητας ή μη της συγκεκριμένης διαδικασίας. Συμφωνήστε ότι διαφωνείτε και λήξτε το.

    Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι νομίζει σωστό για τον εαυτό του και να υποστεί τις συνέπειες (αν υπάρχουν) των πράξεών του.

    Ανυπόγραφος

  5. #20
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Απλα να περναει η ωρα, μιας και δεν μας απανταει ο @albrechtmyers τι προβλημα εχει.
    The gr81 .

  6. #21
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Τρεις ώρες έλλειψα και σκοτωθήκατε,ρε παιδί μου...
    @sweetdreams,γιατί να μην κάνει bios update;Αφού αυτό αναφέρει πως του έβγαλε σαν πρόβλημα.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρεις ώρες έλλειψα και σκοτωθήκατε,ρε παιδί μου...
    @sweetdreams,γιατί να μην κάνει bios update;Αφού αυτό αναφέρει πως του έβγαλε σαν πρόβλημα.
    αχχαχα πολιτισμενη συζητηση κανουμε. Απλα δεν ταυτιζονται οι αποψεις .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albrechtmyers Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά..
    Θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω (και αν γίνεται φυσικά), για να εγκαταστήσω
    τα Win 10 σε σχετικά παλιό μηχάνημα (περίπου 4 ετίας).
    Πριν μερικούς μήνες αν θυμάστε η microsoft σου εμφάνιζε ένα μήνυμα και σου έλεγε να τα εγκαταστήσεις σε συγκεκριμένο χρόνο.
    Το έκανα αλλά δεν μπήκαν γιατί υπήρχε θέμα με το Bios...
    Μήπως υπάρχει κάποια λύση για αυτό ;
    Δεν εχουμε στοιχεία τι εφταιγε. Ισως λαθος ρυθμιση... Ισως bug και λυνεται με update.... αυτο περιμενουμε να μαθουμε.
    The gr81 .

  8. #23
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Το "τετραετίας" καταλαβαίνετε πως δεν λέει και πολλά.
    Μπορεί να έχει αγοράσει μηχάνημα πριν 4 χρόνια (απο τις "σούπερ" προσφορές των καταστημάτων) και να είναι π.χ intel 2ης γενιάς ή και παλιότερο.

  9. #24
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρεις ώρες έλλειψα και σκοτωθήκατε,ρε παιδί μου...
    @sweetdreams,γιατί να μην κάνει bios update;Αφού αυτό αναφέρει πως του έβγαλε σαν πρόβλημα.
    Δεν ξέρουμε τι ακριβώς φταίει, κατευθείαν Bios Update;; ας μας πει πρώτα ποιο μηχάνημα είναι, τι ρυθμίσεις έχει στο Βios, πως πάει να τα περάσει(έχουν υπάρξει περιπτώσεις που βγαίνουν λάθη με συγκεκριμένες μεθόδους), αν έφτιαξε USB Stick πως το έφτιαξε, GPT ή MBR και άλλα πράγματα που μπορεί να παίζουν ρόλο.
    Αν είναι π.χ. Disabled ή Αuto το CSM ή κάποια άλλη ρύθμιση στο Secure Boot να μην ξεκινάει το Stick και να φαίνεται σαν πρόβλημα του Bios.

    - - - Updated - - -

    Όταν έπαιζε ο έλεγχος συμβατότητας μου είχε βγάλει σε ένα μηχάνημα μου(στο Laptop νομίζω) ότι δεν είναι συμβατό το Bios και τα πέρασα μια χαρά με καθαρή εγκατάσταση, αν θυμάμαι καλά το είχα ανεβάσει κιόλας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Λέει ο ts έκανα την αναβάθμιση από το μήνυμα για αναβάθμιση των windows, δεν υπάρχει φλασάκι, dvd ή κάτι τέτοιο,

  11. #26
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν βοηθάς.........................
    Πριν μερικούς μήνες έγινε αυτό ή μερικά χρόνια;; δεν μπορούμε να περιμένουμε να μας απαντήσει ο άνθρωπος πιο συγκεκριμένα και με περισσότερη ακρίβεια;;

    Και γι' αυτό υπάρχει πιο κάτω ενέργεια που έκανα εγώ, τα πέρασα με καθαρή εγκατάσταση.
    Όταν έπαιζε ο έλεγχος συμβατότητας μου είχε βγάλει σε ένα μηχάνημα μου(στο Laptop νομίζω) ότι δεν είναι συμβατό το Bios και τα πέρασα μια χαρά με καθαρή εγκατάσταση, αν θυμάμαι καλά το είχα ανεβάσει κιόλας.
    Μπορεί να κάνει μια δοκιμή και να περάσουν κανονικά, μας βιάζει κάτι να περιμένουμε να μας απαντήσει;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εγώ διαβασα το πρώτο μύνημα και κάνω χρήση των στοιχείων εκεί, δεν υποθέτω USB flash, DVD ,
    Λέει έκανα αναβάθμιση μεσα από το μήνυμα αναβάθμισης

  13. #28
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Μη πρηζετε τους χρηστες για το σπιτι αν ειναι νομιμα ή οχι. Αν μπορουν να τα ενεργοποιησουν δωρεαν, οπως και να το κανουν, ας το κανουν. Ελεος δλδ με αυτη τη μιζερια. Ειτε activators ειτε scripts, ειτε κλειδια απο 7-8, χρησιμοποιηστε τα αφοβα παιδες. Και ουτε βρηκα με 3 ευρω απο καποιο γαμosite. Για το σπιτι παντα τσαμπα λεμε.
    Άλλα Ντάλλα....

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας