Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 49
  1. #31
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μπει στον κόπο να ελέγξει την εσωτερική καλωδίωση, αν δε ξέρει να μετρήσει την αντίσταση και δεν έχει τα εργαλεία; Μπορεί να το κουμπώσει έξω, απευθείας στα καλώδια που πάνε στο κουτί διακλάδωσης και να δει αν συγχρονίζει σε νορμάλ για την περιοχή του ταχύτητα. Αν ναι, τότε να κοιτάξει την καλωδίωση, αλλιώς είναι πριν το πρόβλημα.

    Επίσης παρουσιάζεται συγκεκριμένες ώρες; Αν ναι, παρατήρησε τι αλλάζει. Στη περίπτωσή μου όπως είπα άναβε ο δημόσιος φωτισμός και έκανε παρεμβολές.
    Ποια αντισταση ? και ποια εργαλεια? Δεν χρειαζεται τιποτα απο αυτα για να κανει τον ελεγχο της εσωτερικης εγκαταστασης. Απλα βηματακια ειναι αν δεις τον οδηγο στο λινκ.
    Δεν χρειαζεται καμμια εξειδικευση. Απλα ενα κατσαβιδι για να ξεβιδωσουμε τις πριζες.
    The gr81 .

  2. #32
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    H Inalan εχει προγραμμα ομαλής μετάβασης και σου πληρώνει το κόστος της ρήτρας διακόπής (δίνοντας σου κάποιους μήνες δωρεάν)από αλλο πάροχο μεχρι 168 ευρώ.

    Εχω παρατηρήσει και εγω προβλήματα στην γραμμή μου οταν αρνήθηκα να παω σε VDSL της VODAFONE από προσφορά που μου εγινε τηλεφωνικώς. Την επόμενη το πρωι αρχισαν τα παρατραγουδα στο noise margin (ανεβαινει, κατεβαίνει)η ταχύτητα από 12-13 κλειδώνει στα 6-7. Συμπτωση ίσως.

  3. #33
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Θελω να καταργησω εντελως την τηλεφωνικη γραμμη μου με adsl εως 24 στο εξοχικο μου. Ο λογος ειναι οτι δεν εχω λειτουργικη υπηρεσια ιντερνετ λογο μεγαλης αποστασης απο ΑΚ, συγχρονιζω στα 1000 ή και παρακατω. Οι τεχνικοι και ο ΟΤΕ εχουν ερθει πολλες φορες και γενικα υπαρχει τεχνικη αδυναμια, δεν γινεται κατι καλυτερο. Η γραμμη μου υπαρχει 5 χρονια και ειχα συγχρονισμο 3200 και σταδιακα φτασαμε εδω.
    Η ρητρα προωρης αποχωρισης οπως με ενημερωσαν απο το τμημα καταργησεων ειναι στα 60 ευρω. Εχω ακομη 1.5 χρονο συμβολαιο.

    Εχω καποια ελπιδα αν απευθυνθω στην εεττ για να γλιτωσω το 60αρι? Ο λογος ειναι καθαρα λογο μη λειτουργικου ιντερνετ.
    Καλυτερα να προχωρησω στη διακοπη και αφου ερθει ο λογαριασμος με τη ρητρα να κανω καταγγελια? Τι προτεινετε?

  4. #34
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Δεν θα καταφερεις τιποτα με την καταγγελια.

    Οποτε αν οντως θες να τα διακοψεις , προχωρας και οταν ερθει ο τελευταιος εκκαθαριστικος λογαριασμος τον πληρωνεις.
    The gr81 .

  5. #35
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Nα προσθεσω οτι δεν εχω συμβολαιο σε εντυπη μορφη, ολο εχει γινει τηλεφωνικα με τη μεθοδο της ηχογραφησης.

  6. #36
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Την πρωτη φορα σιγουρα εχεις υπογραψει την αιτηση που επεχει θεση συμβολαιου.

    Μετα την ληξη του ορισμενου χρονου δεσμευσης , οποιαδηποτε ανανεωση με ηχογραφημενη συνομιλια θεωρειται εγκυρη .
    The gr81 .

  7. #37
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Δηλαδη ακομη και οταν μια γραμμη στη βλαβοληψια της εταιριας ειναι ''χωρις επιλυση και ''αντικειμενικη τεχνικη αδυναμια'' πληρωνω για να αποχωρησω?

  8. #38
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εφοσον εχεις υπηρεσιες ιντερνετ εστω και με πολυ χαμηλο συγχρονισμο ( λογω αποστασης ) , δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να γλυτωσεις τη ρητρα.

    Ειχες αυτο το δικαιωμα πριν 6 μηνες που εγινε ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ . Εφοσον ανανεωσες , η περιμενεις 1,5 χρονο η πληρωνεις την ρητρα. απλα ειναι τα πραγματα.
    The gr81 .

  9. #39
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν η Vodafone παραδεχθεί ότι δεν μπορεί να παρέχει αυτή την υπηρεσία σου δίνει και το δικαίωμα να σπάσεις το συμβόλαιο. Μίλα μαζί τους και ζήτησε τους να σου στείλουν γραπτά την αδυναμία τους και ότι σε αφήνουν να φύγεις.

  10. #40
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Η βονταφον δεν παραδεχεται την αδυναμια της φυσικα. Απλα θα αποχωρησω και θα πληρωσω την ρητρα στην εφορια....(εαν μπει)
    Παρολα αυτα εχω στειλει και ενα ερωτημα στην ΕΕΤΤ να δω τι θα πει.

  11. #41
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπαίνει η ρήτρα στην εφορία, απλά αν μείνει η οφειλή καταγράφεται στον "Τειρεσία" ώστε να το βλέπουν και οι άλλοι πάροχοι και θα σε κυνηγήσουν από εισπρακτικές.

  12. #42
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η Vodafone παραδεχθεί ότι δεν μπορεί να παρέχει αυτή την υπηρεσία σου δίνει και το δικαίωμα να σπάσεις το συμβόλαιο. Μίλα μαζί τους και ζήτησε τους να σου στείλουν γραπτά την αδυναμία τους και ότι σε αφήνουν να φύγεις.
    Δεν τιθεται θεμα αδυναμιας παροχης υπηρεσιων. Απλα λογω πολυ μεγαλης αποστασης εχει και πολυ χαμηλο συγχρονισμο.
    Οπως του ειπα σε προηγουμενο ποστ , πριν 6 μηνες που αναεωσε παλι με νεα δεσμευση , θα επρεπε να το ειχε διακοψει.
    Τωρα απλα κυνηγαμε δρακους για να μην πληρωσει το πεναλτυ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπαίνει η ρήτρα στην εφορία, απλά αν μείνει η οφειλή καταγράφεται στον "Τειρεσία" ώστε να το βλέπουν και οι άλλοι πάροχοι και θα σε κυνηγήσουν από εισπρακτικές.
    Αυτο ακριβως.
    The gr81 .

  13. #43
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Θα σας ενημερωσω σε λιγες μερες για το τι εγινε τελικα.
    Μετα απο πιεση στο τμημα καταργησεων και ελεγχο του ιστορικου βλαβων της γραμμης (ειχα ξεκινησει πριν 5 ετη με 3200/650 και σημερα συγχρονιζω με 970/320) , μου ειπανε να στειλω ενα μαιλ με κοινοποιηση σε ΕΕΤΤ και πιθανον να γινει κατι.

    Η ανανεωση εγινε τηλεφωνικα και την εκανε ο ηλικιωμενος πατερας μου, αφου τον πηραν τηλ κατι τζιμανια και τον κοροιδεψαν αισχρα οτι πλεον με την ανανεωση δεν θα εχει πλεον προβληματα αφου θα μπει η οπτικη ινα στο σπιτι και ενα σωρο αλλες παπατζες. Φυσικα η περιοχη ειναι κρανιου τοπος απο τετοια τεχνολογια.
    Ετσι δεν τον προλαβα και του κανανε 24μηνη.

  14. #44
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    εξ αποστασεως εχει δικαιωμα 14 μερες για υπαναχωρηση.

    Τελως παντως οπως ειπα και πιο πριν , λυσεις υπηρχαν.

    Απο εκει και περα κανε την διακοπη.
    The gr81 .

  15. #45
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να καταργησω εντελως την τηλεφωνικη γραμμη μου με adsl εως 24 στο εξοχικο μου. Ο λογος ειναι οτι δεν εχω λειτουργικη υπηρεσια ιντερνετ λογο μεγαλης αποστασης απο ΑΚ, συγχρονιζω στα 1000 ή και παρακατω. Οι τεχνικοι και ο ΟΤΕ εχουν ερθει πολλες φορες και γενικα υπαρχει τεχνικη αδυναμια, δεν γινεται κατι καλυτερο. Η γραμμη μου υπαρχει 5 χρονια και ειχα συγχρονισμο 3200 και σταδιακα φτασαμε εδω.
    Η ρητρα προωρης αποχωρισης οπως με ενημερωσαν απο το τμημα καταργησεων ειναι στα 60 ευρω. Εχω ακομη 1.5 χρονο συμβολαιο.

    Εχω καποια ελπιδα αν απευθυνθω στην εεττ για να γλιτωσω το 60αρι? Ο λογος ειναι καθαρα λογο μη λειτουργικου ιντερνετ.
    Καλυτερα να προχωρησω στη διακοπη και αφου ερθει ο λογαριασμος με τη ρητρα να κανω καταγγελια? Τι προτεινετε?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον εχεις υπηρεσιες ιντερνετ εστω και με πολυ χαμηλο συγχρονισμο ( λογω αποστασης ) , δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να γλυτωσεις τη ρητρα.

    Ειχες αυτο το δικαιωμα πριν 6 μηνες που εγινε ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ . Εφοσον ανανεωσες , η περιμενεις 1,5 χρονο η πληρωνεις την ρητρα. απλα ειναι τα πραγματα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα καταφερεις τιποτα με την καταγγελια.

    Οποτε αν οντως θες να τα διακοψεις , προχωρας και οταν ερθει ο τελευταιος εκκαθαριστικος λογαριασμος τον πληρωνεις.

    Τελικά μετά από 1 μήνα σχεδόν , και με καταγγελία σε ΕΕΤΤ & συνήγορο του καταναλωτή, δικαιώθηκα και δεν θα πληρώσω καμία ρήτρα πρόωρης αποχώρησης. Δυστυχώς χωρίς κάποια καταγγελία, όσο λογικό και να είναι το αίτημα σου, δεν υπάρχει καμιά ανταπόκριση. Όλα καλά λοιπόν, και όποιος πνίγεται από δίκιο να το κυνηγάει.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  voda1.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  189,3 KB 
ID: 215766Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  voda2.jpg 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  111,6 KB 
ID: 215767
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος utp : 04-06-20 στις 21:46.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας