Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γεια σας! Στο σπίτι μου έχω δυο θυροτηλέφωνα 2Ν Helios (το ένα με κάμερα) καθώς και ένα AiPhone με SIP interface (όταν χτυπάει το κουδούνι κάτω βλέπεις σε δική τους εφαρμογή ποιος είναι και απαντάς). Έχω επίσης ένα ασύρματο DECT.

    H 2N για την εφαρμογή στο κινητό ζητάει με το μήνα και διαφωνώ επί της αρχής. Οπότε σκέφτομαι να πάω σε SIP ώστε όταν χτυπάει κανείς το κουδούνι να το βλέπω σε κλασικό softphone (ακόμα και εκτός σπιτιού). Θα ήθελα επίσηε να χτυπάει και στα ασύρματα (χωρίς εικόνα). Θέλω επίσης τα ασύρματα να έχουν ενδοεπικοινωνία με αριθμό δικό του το καθένα (αλλά να μπορώ να τα κάνω να χτυπήσουν και όλα μαζί). Τέλος, ιδανικά θα ήθελα σε αυτό το σύστημα να μπορώ να εντάξω και το γραφείο της γυνάικας μου ώστε να χτυπάνε τα τηλέφωνα απευθείας στο σπίτι. Το σταθερό γενικα δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου προς το παρόν.

    Βλέπω το Fritzbox 7590 και φαίνεται να μου κανει για αρχή αλλα γενικά δεν έχω ιδέα τι χρειάζομαι (software και hardware). Επίσης αν υπάρχουν και άλλα πράγματα που μπορώ να κάνω σε οικιακή χρήση θα χαρώ να τα ακούσω.

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Το συγκεκριμένο βλέπω δεν υποστηρίζει γνωστά video codecs που χρησιμοποιούνται σε sip τηλεφωνία.
    Μάλλον το video δεν θα παίζει.
    Μπορείς να κάνεις αυτό που θες με ένα raspbery pi και asterisk/freepbx.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας