Σελ. 57 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3747525556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 841-855 από 916
  1. #841
    Εγγραφή
    01-05-2017
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από left1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!Ηρθανε σημερα για την συνδεση και ολα μια χαρα!Ευχαριστω πολυ την Inalan και τον τεχνικο!Θα ηθελα να ρωτησω το wifi για να το κλεισουμε παταμε να κανουμε ανενεργο το κουτακι enable ssid?
    Απο οτι βλεπω καλυτερα μαλλον ειναι το κουτακι enable wlan σωστα?

    edit:το βρηκα με το κουμπι στο πλαι!
    Σε ποιά οδό μένεις, αν επιτρέπεται;

  2. #842
    Εγγραφή
    01-05-2017
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skein0ne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιά οδό μένεις, αν επιτρέπεται;
    Edit:οκ, μιλήσαμε με μήνυμα... είχα περιέργεια επειδή καθυστερούν παρόλο που είμαι στον κεντρικό κορμό τους, στην φθιώτιδος...

    Επίσης, σήμερα 26/11, εντοπίστηκε εργάτης σε φρεάτιο της inalan δίπλα στην φθιώτιδος!!! Ελπίζω να δούμε φως απο την inalan πριν το τέλος του χρόνου. Κυριολεκτικά και μεταφορικά. :3


    https://maps.app.goo.gl/Xr52eZcZ8XR1ESjG7
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails received_406146263867829.jpeg  


  3. #843
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skein0ne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Edit:οκ, μιλήσαμε με μήνυμα... είχα περιέργεια επειδή καθυστερούν παρόλο που είμαι στον κεντρικό κορμό τους, στην φθιώτιδος...

    Επίσης, σήμερα 26/11, εντοπίστηκε εργάτης σε φρεάτιο της inalan δίπλα στην φθιώτιδος!!! Ελπίζω να δούμε φως απο την inalan πριν το τέλος του χρόνου. Κυριολεκτικά και μεταφορικά. :3


    https://maps.app.goo.gl/Xr52eZcZ8XR1ESjG7
    Μένω ένα στενό πάνω από τη φωτό επι της Φθιώτιδος . Είχα πάρει τηλ την άνοιξη με την καραντίνα βλέποντας τα έργα που γινόντουσαν . Ακόμα περιμένω...

  4. #844
    Εγγραφή
    14-12-2019
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200+/200+
    ISP
    Inalan FTTH + NOVA 3play
    Router
    HUAWEI EG8141A5
    καλησπερα παιδια!εχω την εντυπωση (δικια μου βεβαια) οτι θα αργησετε λιγο γιατι εισαστε κατω απο την πανορμου.Ελπιζω πως οχι βεβαια και τις επομενες μερες να συνδεθειτε!

  5. #845
    Εγγραφή
    01-05-2017
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Ναι... κι εγώ εχω αυτή την εντύπωση... παρόλο που οι οπτικές ίνες είναι εκεί εδώ και μήνες... Βέβαια είδα πως έκανε δουλειά στο κουτί οπτικών ινών του φρεάτιου... Και ήρθε μετά από παράπονο στην σελίδα τους στο facebook πως 4 μήνες τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση (όπου "το μεταφέραν στο αρμόδιο τμήμα")...οπότε ίσως να μην είμαστε πολύ μακριά, θέλω να ελπίζω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skein0ne : 27-11-20 στις 15:46.

  6. #846
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Μόλις μίλησα με inalan , μου είπαν ότι έχουν αρκετές αιτήσεις από το συγκεκριμένο σημείο . Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας κτλ. Από όσο μου είπε τώρα ενεργοποιείται ο κορμός αλλά τα συνεργεία λόγω γιορτών θα σταματήσουν κ ξεκινάνε ξανά από 11 Γενάρη

    Έκανα την αίτηση κ περιμένω , μου είπε η κοπέλα ( που ήταν πολύ εξυπηρετική ) ότι μετά την χαρτογράφηση θα πάρει γύρω στο μήνα για ενεργοποίηση

    Περιμένουμε δλδ κ πάλι αλλά τουλάχιστον με κάποια νέα

  7. #847
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    για οποιον ακομα περιμενει inalan για την περιοχη:

    τοποθεσια λοκριδος χαμηλα πλατεια

    στην περιπτωση μου, παρολο που εχει περαστει ινα κατω απο το σπιτι για χρηση απο cosmote/vodafone/wind και παρολο που το κουπονι μου εχει εκδοθει, οι γραμμες δεν εχουν ενεργοποιηθει ακομα και δεν μπορω να προχωρησω σε αιτηση σε καποια απο αυτες τις εταιριες.

    ακριβως την ημερα που ακυρωθηκε η αιτηση (προς cosmote) και επεστρεψα στην αναμονη, ηρθε το τηλεφωνο απο inalan για ραντεβου με τον τεχνικο για να δουμε που θα μπει το κουτι. Παρολο που δεν εχει σκαψει ακομα, η inalan προχωραει δυναμικα στην τελικη ευθεια για την προσπεραση και τελικη νικη.

    Βρίσκομαι 2 δρομους πιο κατω απο τον κεντρικο κορμο και στο χαρτη διαθεσιμοτητας ειμαι στο κοκκινο ακομα, αλλα μαλλον τωρα που ενεργοποιειται ο κεντρικος θα αρχισου κ τις διακλαδωσεις σιγα σιγα.

  8. #848
    Εγγραφή
    14-06-2019
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Πλεον Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    για οποιον ακομα περιμενει inalan για την περιοχη:

    τοποθεσια λοκριδος χαμηλα πλατεια

    στην περιπτωση μου, παρολο που εχει περαστει ινα κατω απο το σπιτι για χρηση απο cosmote/vodafone/wind και παρολο που το κουπονι μου εχει εκδοθει, οι γραμμες δεν εχουν ενεργοποιηθει ακομα και δεν μπορω να προχωρησω σε αιτηση σε καποια απο αυτες τις εταιριες.

    ακριβως την ημερα που ακυρωθηκε η αιτηση (προς cosmote) και επεστρεψα στην αναμονη, ηρθε το τηλεφωνο απο inalan για ραντεβου με τον τεχνικο για να δουμε που θα μπει το κουτι. Παρολο που δεν εχει σκαψει ακομα, η inalan προχωραει δυναμικα στην τελικη ευθεια για την προσπεραση και τελικη νικη.

    Βρίσκομαι 2 δρομους πιο κατω απο τον κεντρικο κορμο και στο χαρτη διαθεσιμοτητας ειμαι στο κοκκινο ακομα, αλλα μαλλον τωρα που ενεργοποιειται ο κεντρικος θα αρχισου κ τις διακλαδωσεις σιγα σιγα.

    Εγώ λιακαταιων που τους είχα στείλει είπαν πως δεν γνωρίζουν ακόμα τίποτα

  9. #849
    Εγγραφή
    25-02-2018
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11851/980
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μίλησα με inalan , μου είπαν ότι έχουν αρκετές αιτήσεις από το συγκεκριμένο σημείο . Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας κτλ. Από όσο μου είπε τώρα ενεργοποιείται ο κορμός αλλά τα συνεργεία λόγω γιορτών θα σταματήσουν κ ξεκινάνε ξανά από 11 Γενάρη

    Έκανα την αίτηση κ περιμένω , μου είπε η κοπέλα ( που ήταν πολύ εξυπηρετική ) ότι μετά την χαρτογράφηση θα πάρει γύρω στο μήνα για ενεργοποίηση

    Περιμένουμε δλδ κ πάλι αλλά τουλάχιστον με κάποια νέα
    Σε μένα έχει γίνει η χαρτογράφηση από 14 Οκτωβρίου και ακόμα δεν έχω ακούσει κάτι καινούριο, πέρα από το ότι έχουν παγώσει οι άδειες από το δήμο.

  10. #850
    Εγγραφή
    01-05-2017
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Εμένα ήρθε χτές τεχνικός να δεί την πολυκατοικία! (κοντά στην αρχή της φθιώτιδος) Υπάρχει κίνηση επιτέλους! θα δούμε... σε συνδιασμό με τα έργα που έκανε τεχνικός πριν 1-2 βδομάδες στο φρεάτιο τους που βρίσκεται κοντά μου, κάτι μου λέει πως δεν θα περιμένουμε πολύ ακόμα...

  11. #851
    Εγγραφή
    04-12-2014
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sermakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ λιακαταιων που τους είχα στείλει είπαν πως δεν γνωρίζουν ακόμα τίποτα
    Και εγώ 50 μετρα απο ιθώμης κοντά στην πλατεία (δηλαδή στο κόκκινο) πήρα τηλέφωνο ξανα πριν μερικές μέρες και μου είπαν ότι δεν έχουν καμία εκτίμηση :/

  12. #852
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ερώτηση αν και νομίζω ότι διαβαδα την απάντηση στο Faq της Inalan

    Ας πούμε ότι έχω Wind adsl και 2 κινητά σε πρόγραμμα όλα μαζί , το συμβόλαιο έγινε ανανέωση το καλοκαίρι

    Μπορώ ταυτόχρονα να έχω οπτική από Inalan ?

  13. #853
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση αν και νομίζω ότι διαβαδα την απάντηση στο Faq της Inalan

    Ας πούμε ότι έχω Wind adsl και 2 κινητά σε πρόγραμμα όλα μαζί , το συμβόλαιο έγινε ανανέωση το καλοκαίρι

    Μπορώ ταυτόχρονα να έχω οπτική από Inalan ?
    Ναι μπορείς γιατί σου βάζουν καινούργιο καλώδιο από το 0 (μηδέν) στο χώρο σου.
    Δεν επηρεάζεται η υπάρχουσα καλωδίωσή σου.

  14. #854
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση αν και νομίζω ότι διαβαδα την απάντηση στο Faq της Inalan

    Ας πούμε ότι έχω Wind adsl και 2 κινητά σε πρόγραμμα όλα μαζί , το συμβόλαιο έγινε ανανέωση το καλοκαίρι

    Μπορώ ταυτόχρονα να έχω οπτική από Inalan ?
    Ναι μπορείς. Είναι ξεχωριστό το δίκτυο της ιναλαν.
    Σε περίπτωση που επίσης σε ενδιαφέρει νομίζω για όσους σπάσουν το υφιστάμενο συμβόλαιο για να πάνε στην ιναλαν και πληρώσουν πέναλτι στον προηγούμενο πάροχο τότε στέλνεις το αποδεικτικό πληρωμής στην ιναλαν και τότε αυτή δεν σε χρεώνει τα πάγια για το ποσό αυτό μέχρι να συμπληρωθεί το ποσό (εννοείται έχει μάξιμουμ ποσό που καλύπτει, δεν το θυμάμαι αυτήν την στιγμή).

  15. #855
    Εγγραφή
    03-02-2011
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ και τους 2 !

    @mike80 Ναι το γνωρίζω ότι καλύπτει ένα μέρος , νομίζω στην τελευταία συνομιλία που είχα μαζί τους μου είπαν 160€ αν και θυμάμαι κάτι για 250€ στις αρχές του χρόνου που είχαν πει . Όπως και να έχει το πράγμα θα δω τι παίζει με την Wind και πόσο είναι για να σπασω το συμβόλαιο αλλιώς τα πληρώνω κ τα 2 μέχρι το τέλος συμβολαίου

Σελ. 57 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3747525556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας